Dell: Zgjedhjet lokale, me rëndësi për Kosovën - Kosova Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Dell: Zgjedhjet lokale, me rëndësi për Kosovën

Dell: Zgjedhjet lokale, me rëndësi për Kosovën

· 1 · 567

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 12-10-2009, 13:43:44
Dell: Zgjedhjet lokale, me rëndësi për Kosovën

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Prishtinë Christopher Dell, tha dje gjatë një ligjërate në Universitetin Amerikan tha se zgjedhjet lokale të 15 nëntorit, paraqesin një ngjarje me rëndësi në historinë e Kosovës. Ai veçoi faktin se këto janë zgjedhjet e para që organizohen nga institucionet e Kosovës dhe së këndejmi janë sprovë e madhe për shtetin e ri. Ambasadori Dell tha se këto zgjedhje janë një mundësi e mirë edhe për integrimin e komuniteteve pakicë, ne veçanti të komunitetit serb.

RD

Temat e fundit