Deputeti Geci i dergon mesazh Kryeministrit Thaqi - Kosova Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Deputeti Geci i dergon mesazh Kryeministrit Thaqi

Deputeti Geci i dergon mesazh Kryeministrit Thaqi

· 1 · 852

  • Postime: 2
  • Karma: +0/-0

ne: 04-01-2009, 10:58:08
Mos e lesho hajatin ma te madh se oden
Shumë me te drejt deputeti Geci ju ka drejtuar Hashim Thaqit,ngase siq duket Hashim Thaqi ka marr nje llojë turri drejt asfaltimit apo quajtur me ndryshe eshte duke kontribuar ne mbushjen e kontos se vet e ne anen tjeter Kosova na eshte ber si,,SI HANI I DILIT,,kush don hyn e del pa pasur aspak as nje lloje kontrolli apo qka eshte me e keqja dita dites Kosova siq po duket do te mbet me komunen e Prishtines e hiq me teper ngase territori i saj nuk eshte i paprekshem siq thote kushtetuta e Republikes se Kosoves por qdo dite po i shkputet nga nje cope qe jep me deshmu se hajati i Hashim Thaqit vertet po duket se eshte ma i madhe se oda kjo eshte per keqardhje por ja qe realiteti edhe pse shum i hidhur eshte ky.
Me e mira e qeveris Thaqi kishte me qen qe ne kete kohe te bashkepunoj me shume me ate qe din dhe diten ta sjellin Kosoven deri te Pavarsia ngase nga momenti qe ky ka filluar te qeveris me Kosoven-Kosova eshte kjo pra rezultati qdo muaj nga nje pjese e Kosoves shkputet kurse qeveria Thaqi as me te voglin mundi se ben qe se paku te reagoj dhe te marre masa ne ruajtjen e kesaj toke te shenjet qe shume ketij populli i ka kushtuar.
Mbesim me shpres se Hashim Thaqi do ta ndaj pak hajatin e ta rris oden ngase me sende qfar ka filluar te beje oda e tij do te behet ndoshta nje kend per lojra te femijeve.
Shume pershendetje,zoti e bekoft Kosoven antike.

--------------------------------------------------------------


Deputeti Gani Geci largon tabelen që ishte vendosur nga xhandarmeria serbe ne Kosovë

Fshati Karaqevë,Komuna e Dardanës/ish Kamenices.
Protesta e organizuar nga këshilli i fshatrave te rrethit te Karaqeves e ku u protestua nga se qeveria serbe brenda territorit te Kosovës ka vendosur tabelën me shenjen dhe mbishkrimin “Republika Srbija” e ku u kërkua qe kjo pjese e Kosovës te ruhet dhe ti kushtohet kujdes i veçante ngase aty xhandarmeria serbe pa ndërpre patrullon ne brendi te territorit te Republikës se Kosovës.

Ne këtë protestë morën pjese me mijëra qytetare te kësaj pjese te Kosovës e qe shtrihet rreth brezit kufitarë me Serbin. Nga institucionet e Kosovës por edhe atyre Komunale te Dardanes nuk mori pjese askush.

Protestës ju bashkëngjit Deputeti Gani Geci i cili u solidarizua me protestuesit dhe njeherit pllakatin e “Republikes se Serbis” e largoi nga aty dhe përfaqësuesve te fshatrave ju dhuroi kopje te kushtetutës për ti bindur ata se territori i Republikës se Kosovës është i paprekshëm dhe as një here s’do te munde te ndahet kjo pjese e Kosovës.

Deputeti Geci theksoi ne këtë tubim se kufijtë e Kosovës nuk do te munde te ndërrohen për teke te dikujt apo nëse dikush pretendon se munde te gëlltisë pjese te Kosovës duke u mbështetur ne një marrëveshje tekniko-ushtarake e cila është bëre ne Kumanovë ne qershore te vitit 1999,ai tha se Kosova ka zot shtëpie dhe se Kosova ne çdo moment edhe sot diti dhe do te di te ruaj tokat e veta çka edhe garantohet me Kushtetutën e Republikës se Kosovës.

Temat e fundit