Dragashi - Kosova Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Dragashi

Dragashi

· 1 · 1317

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 07-01-2008, 10:56:27
Nje pjese se popullsse se Dragashit është një popullsi qe flet një gjuhe sllave, por janë myslimane dhe sipas studjuesve ata janë shqiptare te sllavizuar.
Pyes unë, po sot ne kohën e Kosoves se lirë dhe ne prag te pavarsise çfarë janë këta dragashianet sllavishtfoles? Ndjehen dhe veprojnë si shqiptare apo anojne nga kahu i Serbise?
« Editimi i fundit: 30-01-2008, 11:29:18 nga M A X »

Temat e fundit