Guinea dhe Nigeria njohin pavarësinë e Kosovës - Kosova Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Guinea dhe Nigeria njohin pavarësinë e Kosovës

Guinea dhe Nigeria njohin pavarësinë e Kosovës

· 1 · 588

  • Postime: 28587
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 16-08-2011, 16:57:25
Zëvendëskryeministr i Behgjet Pacolli, përmes një njoftimi për media, tha se Kosova është njohur nga dy shtete.
“Ju njoftojmë se Zëvendëskryeministr i i Parë i Qeverisë së Republikës së Kosovës, z.Behgjet Pacolli konfirmon zyrtarisht nga kontinenti i Afrikës se Republika e Guinesë Conacry dhe Republika e Nigerisë, janë shtetet e radhës të cilat e kanë njohur pavarësinë e Republikës së Kosovës”, thuhet në komunikatën e Zyrës së Pacollit, cituar nga Express.
Këto dy njohje, sipas komunikatës vijnë pas aktivitetit të dendur lobues të zëvendëskryeministr it Pacolli. “Brenda ditës ju njoftojmë për detajet e këtyre njohjeve”, vazhdon komunikata e Zyrës së Pacollit.
Zyrtarisht, deri më tani Kosova është njohur nga 77 shtete. Bashkë me shtetet që Pacolli thotë e kanë njohur Kosovën, atëherë shkon në 79 numri i shteteve që njohin realitetin e krijuar në Kosovë më 17 Shkurt 2008. /panorama

Temat e fundit