Haiti njeh pavarësinë e Kosovës - Kosova Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Haiti njeh pavarësinë e Kosovës

Haiti njeh pavarësinë e Kosovës

· 2 · 741

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 12-02-2012, 21:42:03
Haiti ka njohur pavarësinë e Kosovës. Njohja është konfirmuar në një konferencë të përbashkët për shtyp pas një takimi që kanë pasur ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj dhe ministrit të Punëve të Jashtme të Haitit, Laurent Lamothe.

”Njohja nga ky shtet vjen në kohën, kur Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës ka intensifikuar maksimalisht përpjekjet për të përmbyllur procesin e njohjeve të pavarësisë së Kosovës”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme.

Haiti është shteti i 87 që e ka njohur pavarësinë e Kosovës. /shekulli

  • Postime: 414
  • Karma: +11/-3
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 13-02-2012, 09:25:06

Temat e fundit