Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: regrets
« ne: 13-02-2012, 09:25:06 »

Postuar nga: M A X
« ne: 12-02-2012, 21:42:03 »

Haiti ka njohur pavarësinë e Kosovës. Njohja është konfirmuar në një konferencë të përbashkët për shtyp pas një takimi që kanë pasur ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj dhe ministrit të Punëve të Jashtme të Haitit, Laurent Lamothe.

”Njohja nga ky shtet vjen në kohën, kur Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës ka intensifikuar maksimalisht përpjekjet për të përmbyllur procesin e njohjeve të pavarësisë së Kosovës”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme.

Haiti është shteti i 87 që e ka njohur pavarësinë e Kosovës. /shekulli