ide per festimin e pavaresisè - Kosova Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

ide per festimin e pavaresisè

ide per festimin e pavaresisè

· 3 · 995

  • Postime: 1631
  • Karma: +2/-6
  • Gjinia: Mashkull

ne: 11-02-2008, 21:42:52Kosove, torta 1-toneshe, ide per festimin e pavaresise 
 
 
 Torta simbolikisht iu tregon vendeve Demokratike që Kosova është vend i paqes, ka stabilitetit dhe është vend i ëmbël për të gjithë

Ide të ndryshme për festën e shpalljes e pavarësisë së Kosovës edhe pse data ende nuk është thënë zyrtarisht. Nje ide është "Torta e Pavarësisë“, ëmbëlsirë njëmijë kilogramëshe dhe 25 metra katrorë, ku do paraqitet harta e Kosovës. Idenë e tortës e ka hedhur pronari i pastiçerisë "Fellini", Ramadan Ukiqi, i cili thotë se tortën e tij gjigante do mund ta shijojnë dhjetëra mijëra njerëz në festën në sheshin kryesor të kryeqytetit të Kosovës, "nëse për këtë do jetë dakord Këshilli organizativ i festës", do ta vendos në sheshin "Nëna Terezë''. “Unë dëshiroj që t’iu tregojmë vendeve demokratike që Kosova është vend i paqes, stabilitetit dhe është vend i ëmbël për të gjithë“, thotë Ukiqi.Ne qoft se keni ndonje ide pèr diten e shpalljes se Pavarsis se kso-oves Mund ta shpreheni mendimin ejuaj te lir...


Kur nisem nga ai termi ma mir pak se hiq ather;U*RIME torten e pavarsis... Mahalla jem esht duek u pregaditur qe ne menyr em soleme te jen gati per te shtunen apo te dilen .

  • Postime: 776
  • Karma: +8/-0
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 12-02-2008, 16:21:56
un do bej kurban nja dy turq kur te shallet pavarsia :D :D

  • Postime: 1533
  • Karma: +6/-0

#2 ne: 12-02-2008, 16:33:02
Do kapi kosovaren e pare qe ta shof dhe do i fus nje festim tek e tek me te.

Hajt ishalla e kemi perhajr!

Temat e fundit