“LIDHJA ËSHTË GJALLË”- porosit lëvizja “Vetëvendosje” në Prizren - Kosova Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

“LIDHJA ËSHTË GJALLË”- porosit lëvizja “Vetëvendosje” në Prizren

“LIDHJA ËSHTË GJALLË”- porosit lëvizja “Vetëvendosje” në Prizren

· 3 · 675

  • Postime: 34
  • Karma: +0/-0

ne: 12-06-2008, 02:59:14
“Hapësira e flamurit të ri të Kosovës është me ngjyrë të kaltër, pra ka ngjyrën e ujit, ndërsa hapësira e flamurit tonë kombëtar është e kuqe dhe ka ngjyrën e gjakut…e gjaku kurrë nuk bëhet ujë... “
                                                                                                                        Albin Kurti

Video materiali i aktivitetit të lëvizjes “VETËVENDOSJE”, i realizuar më 10.06.2008, në Prizren,  me rastin e shënimit të jubileut të 130 vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit.
Ky aktivitet është mbajtur me moton: “LIDHJA ËSHTË GJALLË”

Shiko Videon
Përgaditur nga A. Abrashi

  • Postime: 691
  • Karma: +0/-0

#1 ne: 12-06-2008, 12:50:57
Po si nuk e late njehere rehat shqipetarin e shkrete.Po nese u bete nje shete i ri ju duhet dhe nje flamur dhe nje hymn kombetar,ndryshe nga vendet e tjera pra do te pranoni dhe simbole te reja.Difekti eshte tek ne kendej sepse duhet te egzistojne dy flamure -Njeri kombetar dhe tjetri shteterore.Ju i plotesoni keto dy kushte. Tek ne mungon flamuri shterore.Ky flamur mund te ndryshoje me ndryshimin e situatave dhe ngjarjeve te rendesive te vecanta.Jemi nje komb por shtete mund te jemi pese,e si do te dallojme?Kjo levizje mos ka ndonje ambicie antiamerikane.

  • Postime: 195
  • Karma: +1/-0
  • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 12-06-2008, 20:50:47
Nato për kosoven:-Lirine jua solla unë,atë nuk e gjeta këtu...Ishin pushtuesit serbe..
Kur lirine ta sjellin te tjeret nuk mund te besh pretenduesin.

Temat e fundit