Limaj: Durres-Kukes, historike per shqiptaret - Kosova Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Limaj: Durres-Kukes, historike per shqiptaret

Limaj: Durres-Kukes, historike per shqiptaret

· 1 · 452

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 30-05-2009, 21:59:04
Rruga Durres-Kukes eshte nje veper me rendesi historike per te gjithe shqiptaret ne te dy anet e kufirit.

Keshtu e ka cilesuar ministri i Transporteve, Fatmir Limaj ne nje interviste per Top Channel. Ai dhe kryeministri Thaci do te jene te ftuar ne ceremonine per perfundimin e tunelit ne segmentin Rreshen-Kalimash.

Limaj shprehet se tuneli eshte simbol i rrenimit te pengesave mes dy vendeve dhe shenon kthimin e fillimit te qarkullimit normal mes shqiptareve.

“Nje delegacion kosovar me kryeministrin Hashim Thaci do te marre pjese ne ceremoni qe shenon vec te tjerave edhe hapjen e nje porti te Kosoves”, theksoi Limaj.

Top Channel

Temat e fundit