PREVENTIVA KOSOVARE NDAJ SULMIT DIPLOMATIK SERB,NE VEPRIM! - Kosova Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

PREVENTIVA KOSOVARE NDAJ SULMIT DIPLOMATIK SERB,NE VEPRIM!

PREVENTIVA KOSOVARE NDAJ SULMIT DIPLOMATIK SERB,NE VEPRIM!

· 1 · 574

  • Postime: 71
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

ne: 26-05-2011, 16:30:46
Lulzim Z. Hamidi

Tani diplomacia shqiptare ne Kosove duhet te pregatitet per nje sfide te re,ballafaqimin me te rrepte me institucionet nderkombetare rreth ,,rrastit Marty,, dhe bisedave Kosovë- Serbi.Jemi deshmitare te nje lufte te re te Serbise me aktore te rij-te vjeter per rikthimin e imazh...it te ketij shteti duke aluduar ne fitimin e simpative te shteteve kyce europjane dhe SHBA.Tani eshte koha per mencuri ne veprimin e metutjeshem te estabilishmentit kosovar ne drejtim te ruajtjes dhe forcimit te pavaresise apo dobesimit te saj eventual.Druaj nga nje ofenzive te forte diplomatike te Serbise qe do ti shkaktonte dem proceseve progresive pozitive te Kosoves dhe nje ndryshim te kursit politik te disa shteteve qe deri tani kane perkrahur Kosoven kurse tani do te ndryshonin apo zbutnin perkrahjen ndaj Kosoves kundrejt forcimit te saj ndaj serbise.I deshiroj muaj te suksesshem te politikes kosovare ne kete rrafsh dhe i sugjeroj parapregatitje preventive rreth te larteshenuares.Koha eshte per preventive!Ky eshte celesi i suksesit!!!

Temat e fundit