Rritet numri i kosovarëve që lënë shtetësinë - Kosova Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Rritet numri i kosovarëve që lënë shtetësinë

Rritet numri i kosovarëve që lënë shtetësinë

· 1 · 366

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 26-06-2011, 00:22:19
Rritet numri i kosovarëve që lënë shtetësinë
25/06/2011 09:30

Në tre vitet e fundit numri i kosovarëve, të cilët kanë kërkuar heqje të shtetësisë është rritur masivisht. Vetëm në pesë mujorin e parë të këtij viti, numri total i kosovarëve, të cilët kanë hequr dorë nga shtetësia, sipas Ministrisë së Punëve të Brendshme arrin shifrën në 1.566 persona.
Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi,sipas RTK-se pohon se heqja dorë e kosovarëve nga shtetësia është mjaft shqetësuese.

Sipas ministrit Rexhepi kosovarët heqin dorë nga shtetësia vetëm për të marrë shtetësi të vendeve të tjera, ku ata për disa vite kanë punuar. /top channel

Temat e fundit