Simbolet e Kosovës (?!) - Kosova Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Simbolet e Kosovës (?!)

Simbolet e Kosovës (?!)

· 487 · 98350

 • Postime: 784
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 11-02-2005, 23:17:19
Kosova e pavarur dhe flamuri i saj
Kosova po ecën drejt pavarësimit të saj. Fundi i kësaj rrugë paqeje shumë po i gëzon, ndërkohë që shumë të tjerë po i shqetëson. Shqetësimet i përkasin natyrës njerëzore dhe hutimet luhaten nga përfytyrime vetjake e deri tek ato ngrehinave ndërshtetërore. Një hutim për një gjë mjaft të dukshme, por edhe të rëndësishme, është edhe hutimi në lidhje me flamurin e shtetit të ardhshëm të pavarur të Kosovës. Edhe pse tani për tani një shqetësim i tillë është vendosur në harresë, ai vetvetiu është ndjerë edhe ndër shqiptarët. Për më shumë, çështja bëhet më e mprehtë ngaqë një pavarësi e vlefshme e Kosovës do të thotë që ajo të njihet nga shtete të tjera dhe organizata ndërshtetërore. Në një situtatë të tillë, dashakeqësit e paqes në Evropën Juglindore do të gjenin një syth për t'u përkujdesur që harmonia midis shqiptarëve të thumbohej dhe begatia e përparimi i Evropës Juglindore në udhët e qytetërimit të ishin të brishtë.

Shteti në Kosovë duhet të jetë i qytetarëve që kanë dhënë e japin për këtë Kosovë të pavarur e që kanë bashkëpunuar me bashkësinë e qytetëruar ndërkombëtare në këtë proces. Shteti i Kosovës së pavarur nuk iu përket atyre që e kanë pushtuar, plaçkitur, gjakosur e dhunuar Kosovën ose që edhe tani e sabotojnë apo e pengojnë të eci në rrugën e përparimit dhe bashkëpunimit me bashkësinë e qytetëruar ndërkombëtare. Megjithëse, roli udhëheqës iu takon shqiptarëve në Kosovë, duhet që të urtët e saj të mos krenohen me fjalë, por të shqyrtojnë nëse ato fjalë janë në përputhje me gjërat për të mirën e qytetarëve të Kosovës. Rrjedhimisht, edhe shenja përfaqësuese e shtetit të pavarur të Kosovës, domethënë e flamurit, nuk mund të jetë shenjë e pjesshme (partiake e thënë joshqip) apo një hartim me ngjyra zbukuruese. Aq më shumë që pavarësi e Kosovës nuk do të thotë pavarësi vetjake e ndokujt. Pavarësi e Kosovës nuk do të thotë të pranosh çfarëdolloj hartimi për flamurin, vetëm e vetëm që të arrihet ajo "e shkretë pavarësi". Pavarësia e Kosovës do të thotë në radhë të parë përgjegjësi, respekt, punë, zhvillim e mosndalim. Pavarësia e Kosovës nuk do të thotë që Kosova e pavarur të përfaqësohet nga një flamur që s'iu përket kombit të qytetarëve të saj dhe atyre t'iu thuhet me cinizëm: "Mbajeni flamurin tuaj kombëtar brenda shtëpisë".

Nga këndvështrimi ndërshtetëror, Kosova e pavarur dhe Shqipëria zyrtare nuk do prishnin rregullin dhe paqen midis midis tyre apo shteteve të tjera nëse do të kishin të njëjtin himn dhe flamur. Sepse ka shembull të ngjashëm e të harmonishëm midis dy shteteve të rëndësishme, Italisë e Irlandës, të cilët kanë të njëjtin flamur më pak ndryshim vetëm tek ngjyra e shiritit të kuq. Kjo shihet në figurat e mëposhtme të flamujve të tyre. Pra, zgjidhja e problemit në fjalë del tani qartë: meqenëse spektri i kuq ka gjatësi vale 647-700 nm, atëherë shteti i Kosovës dhe Shqipëria zyrtare të kenë të njëjtin flamur, por me një ndryshim në ngjyrën e kuqe, të marrë nga spektri i kuq i ngjyrës. (Madje, edhe pak ndryshim në paraqitjen e shqiponjës dykrenëshe do të shtonte një ndryshim tjetër të harmonishëm në këtë drejtim).

Saimir Lolja

marrë nga panorama.com

Pothuajse edhe ndryshimet në mes të flamurit të paraqitur nga Rugova dhe LDK nuk janë më të mëdha nga këto që i thekson si të nevojshme edhe profesori i nderuar Saimir Lolja.

Dihet që edhe ky flamur ashtu si edhe shteti i Dardanisë janë vetëm kalimtare dhe të përkohshme deri në ribashkimin me Shqipërinë.
 


Tung Tung
« Editimi i fundit: 12-10-2020, 07:52:17 nga M A X »

 • Postime: 784
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 11-02-2005, 23:18:19
 

Ky është flamuri
« Editimi i fundit: 12-10-2020, 07:57:53 nga M A X »

 • Postime: 784
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 11-02-2005, 23:20:58
Ja çfarë thotë edhe Kadare në lidhje me këtë çështje

Kadare për debatet rreth çështjes së flamurit në Kosovë
 
 
--------------------------------------------------------------------------------
 
       Tiranë, 24 dhjetor 2002 - Duke komentuar për "Zërin e Amerikës" debatet e kohëve të fundit për statusin e Kosovës dhe çështjen e flamurit, shkrimtari i njohur Ismail Kadare tha:

"Unë mendoj se çështja e shenjave të Kosovës, e asaj që quhet heraldik, duhet parë me gjakftohtësi pa u ngarkuar artificialisht me ndjenja të tepërta që ajo nuk i mban.
 
Është normale që në kushtet e reja politike, përderisa Kosova po ecën drejt pavarësisë, drejt një uniteti të saj shtetëror dhe politik, ajo mund të ketë natyrisht shenja shtetërore, shenja politike, heraldikën e saj, por kjo kërkesë nuk duhet shoqëruar me një prapavijë mendimi të keq.  

   
çdo të thotë prapavijë e mendimit të keq?
 
Prapavijë e keqe e mendimit në këtë rast do të ishte kur në një plan strategjik do të mendohej që populli shqiptar të mos konceptohej si një popull, por i ndarë në dy popuj.
 
Ne e dimë të gjithë që kjo ka qenë një propagandë e vjetër serbe që ka ngulur këmbë prej shumë e shumë vitesh për t'i paraqitur shqiptarët e Kosovës jo si shqiptarë, të pangjashëm me shqiptarët e Shqipërisë, madje u kanë ndërruar edhe emrin.
 
Pra kjo qenë një propagandë e vjetër me një qëllim të keq dhe kjo këmbëngulje antishqiptare do ta quaja unë, për fat të keq është përqafuar edhe nga renegatë shqiptarë, sepse çdo mendim antishqiptar, historia ka treguar gjithmonë gjen renegatët e vet.
 
Në këtë rast, shenjat kombëtare shqiptare janë parashtetërore, parapolitike dhe ato nuk duhet të përjashtohen. Nuk kanë pse të përjashtohen.
 
Ndërkaq, ato nuk mund të pengojnë shenjat e reja shtetërore, nëse gjendja e re politike e Kosovës në marrëdhëniet e saj me Evropën, me botën do ta kërkojnë.
 
Nuk shoh ndonjë gjë të keqe, me përjashtim të këtij prapamendimi, i cili ka qenë përpara një prapamendim i pabesë. Ai nuk duhet të ekzistojë në këtë rast".
 
marrë nga Trepca.net

Pra, flamuri është ashtu si edhe shteti i Dardanisë, i përkohshëm dhe kalimtar deri në ribashkimin e Dardanisë me Shqipërinë.

Tung

 • Postime: 993
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 12-02-2005, 13:08:55
Ate historine e yllit kush mund te na i trajtoj pakez ?
Nese ke ndonje dokument dodon ... mund te hapesh nje teme tek historia.

 • Postime: 1609
 • Karma: +10/-0

#4 ne: 15-02-2005, 22:31:55
Kam degjuar nje interpretim, kinse eshte ylli i skenderbeut. Gje qe me ka habit!  Mua me shume me ngjane te jete ylli i mbretit David (Profeti Davud).  Sikur ka lidhje gje me jehudenjet i tere ky muhabet!!

 • Postime: 993
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 15-02-2005, 23:59:10
Qe Skenderbeu e ka pasur kete Yll kjo dihet, vecse un di qe kulmet 12 dhe 45 jane te lidhura skic me njera tjetren. Pra nuk ke 2 trekendesha, por kulmi 12 siper eshte i lidhur skic me kulmin 45 poshte, pra 1 me 4 dhe 2 me 5. dhe kulmi 6 me kulmin 3 jane te lidhura me nje vije paralele. Pra ke dy trekendeshe nje siper nje poshte qe takohen ne mes, dhe ne ate pike te mesit kalon dhe paralelja e kulmit 6 me kulmin 3.

Kshu qe nuk eshte si e davidid hic. Un po mendoja mos ka te bej me diellin e aleksandrit por perseri ...

 • Postime: 1609
 • Karma: +10/-0

#6 ne: 16-02-2005, 01:46:39
Cyclo,

Une s'pash naj gjo qe do duhej fillozofuar me yllin... Une te thash se nuk e kisha ditur ta ket pasur edhe skenderbeu nje ylle tille.  Sa per ylle te mbretit david, s'do shum koment, me duket po ai me dy trekanshe.
[attachment[/attachment]

 • Postime: 28193
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 16-02-2005, 08:07:47
Ai pak a shume eshte ylli i Kastrioteve. Por ky eshte nje nga gabimet me te medha qe ka bere Rugova dhe ata qe mbeshtesin. Flamuri eshte i vetmi elemnet bashkues, i cili nuk ka kundershtime dhe mosaprovues, gje qe me gjuhen ndodh psh, pasi shume e kundershtojne. Tani pse Rugova prish dicka qe i bashkon gjithe shqiptaret? Une ndjej era tradhti ketu, me vjen keq por keshtu eshte per mua.

Hidhet teza se nuk mund te pranohen dy shtete me flamur te njejte! Atehere kur Kosova te pranohet si shtet i pavarur, do i duhet qe te kete nje flamur, i cili do perfaqsoje te gjitha etnite atje dhe jo vetem shqiptaret. Ky flamur qe ka bere Rugova eshte flamur me simbole shqiptare, por qe ndan shqiptaret. Pra ky flamur nuk mund te jete simbol i Kosoves! Pastaj nese keni pare flamujt e botes ka shume qe jane te ngjashem, psh flamuri i Irlandes me Italine, jane gati te njejte, pervec spektrit te nje ngjyre ne ate flamur. Po e njejta gje dhe per flamurin Meksikan, i cili ka ngjyra dhe forme te njejte, por nje shqiponje me gjarper ne mes ndryshe nga italian qe ka nje yll me kurore. E njejta gje mes flamurit te Rumanise dhe Moldavise. E keshtu mund te gjejme shume raste te tjera.

Nese Rugoves do i duhej nje flamur i Kosoves pa prishur pune dhe percare kombin atehere do kisthe vec dy rruge: mund te perdorej flamuri origjinal duke i shtuar diku ne te dhe fjalen KOSOVA, ose se dyti mund te zgjidhte nje flamur qe do perfaqsonte gjithe etnite ne Kosove, duke i lene seciles flamurin e vet.

Rugova mund te jete hero dhe ka bere shume, por jane disa veprime qe cdo here e me shume tregojne se ketu ka dicka qe nuk shkon me ate person.

 • Postime: 993
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 16-02-2005, 10:11:23
Mua flamuri me pelqen, dhe emri i lashte ka shume domethenie. Megjithate nuk eshte ylli i davidid, sepse un po flas per nje hexagon, dhe jo nje yll qe ka 6 kulme te vecuara. Ajo e skenderbeut eshte pak a shume ne kete forme. Nuk di me shume rreth atij simboli qe mund te jete akoma dhe me i lashte, e te simbolizoj dicka me thelle se thjesht "yll hebre"/

[attachment[/attachment]

#9 ne: 16-02-2005, 11:35:38
Te hiqet ylli, te hiqet ajo prapavija e kalter dhe te rrije Dardania ne mes, atehere sdo kemi problem. Pastaj edhe po te kishte qene ai yll i Skenderbeut, ai e paska kopju nga cifutet se Davidi ka jetu ca mileniume para Gjergjit dhe ne nuk duhet te mburremi me kopjimet e heronjve tane. Hiqe ylli Rugove se nuk di te kete ndonje cifut ne Kosove!

 • Postime: 845
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 16-02-2005, 12:19:14
Nuk ka pse e ndryshon modelin e tij Rugova kete radhe eshte tamam si harxhofkat kur shesin mallin e vet, qe ti reklamojne me mire i varin  bizhuterit ne trup, varset ne qafe, ne gishtat unazat , vethet ne veshe etj....
Mbase i vete mbare pazari edhe Rugoves "trim" duke reklamuar "bizhuterit" tek simboli me i shtrenjte i shqiptareve: Flamurin e tyre.

Cyclo te pakten ajo paraqitje e ka kuptimin e mirfillte;
vija ndarse dhe pikebashkimi ndermjet gege e toske te veriut dhe jugut
e ngjashem me pasqyrim e nje figure te reflektuar ne siperaqe uji te lemuar e te kthjellet......po ate yllin e davidit nuk e konceptoj dot pse te jet paraqitur tek flamuri i Skenderbeut?
« Editimi i fundit: 16-02-2005, 12:27:35 nga ^eLjIeRtEa^ »

 • Postime: 993
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 16-02-2005, 12:38:17
Ne keto ceshtje nuk flitet me fe e me inate. Faktikisht po mos kishin qene cifutet ne parlament, t'i kishit dhene lamtumiren atyre tokave ne Kosove. Ishte Dioguardi qe solli gjith suportin Hebre ne kongresin amerikan dhe kaloi rezoluten e 87-88 ne mos gabohem, dhe me vone lufta. Pa aprovim fondesh nga kongresi, Kosova do ishte bere nje tjeter bosnje.

Sa per simbolet e te tjereve etj etj, ato jane simbole shume te lashta. Fare mire Greku thote se Shqiponja Dykreneshe i perket bizantit... e deri tani faktikisht akoma nuk dihet se cfare kjo Shqiponje simbolizon, pervec teorirave sa andej kendej. Rugova do bente mire qe te jepte nje shpjegim, ose Profesor Rizai ne Prishtine te bente ndonje artikull rreth kesaj zgjedhjeje.

Dallendyshe, nuk besoj te jete simbol ndarjeje... kam dyshime se eshte ndonje shkronje pellazge, megjithate kam dyshime nese eshte apo jo stema e vertete e Skenderbeut, sepse ne disa libra te tjere e kam pare tamam sic eshte tek flamuri dardan.

 • Postime: 845
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 16-02-2005, 12:55:18
dmth. ti thua vendosja e yllit te hebrejve eshte arsye e ndihmes se hebreve ndaj ceshtjes shqiptare.....nese e shikon ne kendveshtrimin tjeter.....ceshtja e shtetit te hebrejve ka shekuj qe lundron ne gjake, pra tregon se sa te pafuqishem jana ata per ta bere shtetin e vet model me nje fqinjesi  paqesore.

 • Postime: 993
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 16-02-2005, 13:47:58
Nuk thashe ate, un thjeshte po them qe antihebraizmi te lihet ne nje kah e mos hidhen te gjithe kundra vetem se qenka simbol hebre a ku di une. Sic thashe nuk mund te flasim pa ditur gje. Kryesorja do ishte qe vete Rugova apo ai qe e ka zgjedhur te thote dicka rreth ketij simboli.

Nese eshte levizje politike, te behemi dhe ne i her dobica se nuk na gjen gje e keqe.

 • Postime: 845
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 16-02-2005, 14:02:39
Jo aspak nuk themi se jemi anti- hebre kur i kemi komshinj edhe kemi bere krushqi me ta skemi se te akuzohemi....
po dua te dal se; c`fare e ka detyruar Skenderbeun te simbolizoje nje yll hebre ...kjo thjesht ndihme apo lidhje shume e hershme....po te shikosh nga lashtesia dalim te jemi popull te banuar ne tri kontinente?!

Ndersa sa per Rugoven jam 100% e bindur se nuk e ka idene se c`fare simbolizon ylli  me 6 cepa, ai thjeshte eshte admirues i madhe i heroit tone Skenderbeut; e ka pare ta ket mbajt ai edhe thote hajt ta mbaj dhe une....

#15 ne: 16-02-2005, 14:43:10
cyclo, shume i palogjikshem me duket arsyetimi yt. Vetem se na kane ndihmuar cifutet (gje qe nuk e konfirmoj e as mohoj) ta vendosim yllin e tyre ne flamur. Atehere do ishte me mire sikur e vendosnim edhe yllin amerikan, kryqin anglez, shqiponjen gjermane aty ne skaj diku, henen turke dhe ca shkronja arabe per nder te ndihmave humanitare qe u derguan refugjateve kosovare.
Nuk kam degjuar ndonjehere ne histori qe flamuri te falenderoje ndonje komb te huaj per ndihme.

 • Postime: 993
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 16-02-2005, 14:45:17
Nuk di cte them. Trekendeshi vete eshte simbol shume i lashte, qysh ne epoken e Egjiptjaneve ne mos me pare.

Ja dhe nje tjeter reference per yllin e Kastriotave, kesaj rradhe nga Harry Hodgkison, qe eshte dhe biografia me e fundit qe kemi per Skenderbeun (1999-2000 ne mos gabohem)


[attachment[/attachment]

 • Postime: 993
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 16-02-2005, 14:48:34
cyclo, shume i palogjikshem me duket arsyetimi yt. Vetem se na kane ndihmuar cifutet (gje qe nuk e konfirmoj e as mohoj) ta vendosim yllin e tyre ne flamur. Atehere do ishte me mire sikur e vendosnim edhe yllin amerikan, kryqin anglez, shqiponjen gjermane aty ne skaj diku, henen turke dhe ca shkronja arabe per nder te ndihmave humanitare qe u derguan refugjateve kosovare.
Nuk kam degjuar ndonjehere ne histori qe flamuri te falenderoje ndonje komb te huaj per ndihme.

Un nuk thashe ne forme falenderimi, por qe shqiptaret kane nje urrejtje te pallogjikshme per Cifutet kete nuk ma heq njeri dyshimin, sepse i has vete dite per dite te sharat e te mallkuarat qe i bejne atij populli, edhe pse i kemi mbrojtur. E me duhet t'i shpjegoj se cfare kane bere ata per ne. Sepse te ngresh nga karrikja Ameriken, te fusi hundet ne nje konflikt tjeter vallaj nuk eshte pak.
Ai qe ka llogjike, mundohet te gjej shkakun, dhe Dallendyshja psh eshte ne ate vije, pra pse eshte vene ky yll, ndersa tek postimi yt dukeshe qarte se ku qe halli me kete simbol. Per mua ky eshte thjeshte nje objekt per t'u studiuar me thelle. Mos harro se Skenderbeu ka pasur ne dore dokumenta thelbesore per origjinat tona, nuk ka qene bari malesh. Nuk po them qe jemi hebrej, por simbolika e lashte eshte teper komplekse. Tek nje teme tjeter po diskutojme se si PHi-ja apo golden ration, mund te kete origjine akoma me te vjeter tek pellazget etj etj.


Ja nje pyetje e thjeshte per ty meqe je shume i sigurte se si duhet te jete sfondi i flamurit dardan, dhe simbolet e tija. Nga e ka origjinen Shqiponja Dykreneshe, flamuri aktualisht Shqiptar ?
« Editimi i fundit: 16-02-2005, 14:52:41 nga Cyclo »

 • Postime: 114
 • Karma: +0/-0

#18 ne: 16-02-2005, 15:06:12
kam njohuri per yllin ama qe  eshte  i dikujt nuk e kam ditur
dhe diqka me sa di une flamuri  i Ilireve ka qene pllumbi kuq e zi  :detari

#19 ne: 16-02-2005, 15:26:34
As mua nuk ma mbush kush mendjen se cifutet ishin ata qe e bene Ameriken te intervenonte ne Kosove. Sidoqofte, ky diskutim do bente pjese ne nje teme tjeter.
Ate pyetjen e fundit nuk e kuptova, ishte pjese e diskutimit apo po mundoheshe te me testosh njohurite e mia ne histori kombetare?

 • Postime: 993
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 16-02-2005, 15:31:25
Ajo qe thjeshte nje pyetje, qe un faktikisht e kam bere kudo, dhe mund ti pergjigjesh vetem kur te heqesh dyshimet rreth synimit te pyetjes.
Ishte Joseph Dioguardi ai qe i dergoi nga nje liber per marredheniet cifuto-shqiptare cdo senatori cifut ne kongres. Atehere kishte dhe shume me origjine Greke, mos harrojme qe pervec Klintonit, Stephanopullosi ishte ai qe hynte e dilte sa ti donte qefi deri tek dhoma e gjumit e presidentit...
Pa Joseph Dioguardin dhe suportin hebre nuk beheshe lufte andeja, do ishte shume e veshtire, ose do priteshe derisa turqia greqia serbia e rusia te gjendeshin perballe njera tjetres ushtarakisht.
Edhe per ceshtjen Limaj eshte po Dioguardi qe po mundohet te bej dicka.
« Editimi i fundit: 16-02-2005, 15:34:35 nga Cyclo »

 • Postime: 784
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 16-02-2005, 16:24:24

Flamuri është shumë i bukur dhe është flamur shqiptar. Bile mua më pëlqen më shumë se edhe ky që kemi gjithë shqiptarët. Pastaj, as Rugova e as askush nuk është duke dalur kundër flamurit kombëtar të të gjithë shqiptarëve. 28 Nëntori festohet në mos më shumë atëherë po aq sa edhe në Tiranë dhe në trojet tjera shqiptare. Poashtu, gjuhën e njësuar janë shumë të paktë ata që e kontestojnë, mund ti numërosh edhe në gishta. Bile edhe këta, më shumë janë duke kërkuar një rishqyrtim dhe reformim të gjuhës së njësuar, se sa një krijim të një gjuhe tjetër letrare në Dardani.

Pastaj, ty Max, problemi i flamurit të pakicave të ka kapur?

Dardania, ka më pak se 5 përqind pakica, dhe nuk di asnjë vend në botë me këtë përqindje pakicash, që ka bërë ndryshime në simbolet kombëtare të tyre për respekt ndaj pakicave. Nuk e di se si mund të ketë shkuar mendja në këtë drejtim. E them këtë sepse kështu më je dukur patriot deri tani.


Flamuri është shumë i mirë, dhe i nevojshëm për shtetësinë kalimtare dhe të përkohshme të Dardanisë, deri në ribashkimin me Shqipërinë, kohë kur edhe shtetësia e edhe ky flamur do dalin jashtë përdorimit zyrtar.

Tung Tung

 • Postime: 1609
 • Karma: +10/-0

#22 ne: 16-02-2005, 19:50:32
nderhyrje..


Doni, mos i merr vlla me aq panik propozimet apo fjalet e tjetrit. Se ne nuk po kuvendojme qe te nxjerrim nje vendim qe tani.  Dhe, eshte gje e mire nese nuk ia mbyllim tjetrit diapazonin e imagjinates duke ia mposhte me regorizitet idete a mendimet.


Ju lutem per mirekuptim!

 • Postime: 784
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 16-02-2005, 21:42:04
Që të gjithë ne bëjmë gabime dhe kalojmë edhe caqet e  lejueshme të imagjinatës nganjëherë. Për këtë na duhen korrigjimet e njëri-tjetrit dhe nuk ka asgjë të keqe këtu bile përkundrazi përfitojmë nga këto korrigjime sepse kështu bëhemi më të pagabueshëm në të ardhmen.

Sinqerisht dhe me respekt

 • Postime: 2356
 • Karma: +0/-2
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 17-02-2005, 08:48:19
Për mendimin tim, flamurin është dashur ta lëm ashtu si është, vetëm ti shtohet një shokë (vi e zezë horizantale si amerikant qe e kan të kuqe dhe neser nese do veje edhe ilirida do ia shtojm edhe një vij tjetër, pse jo?
Mirëse ardhëshin të gjithë në trungun ilirë.

Sa përê flamujt e tjerë sa ka bota s'ka rëndësi...
Ai  flamuri izraelit më ylli si mendoni, gabim e keni se ai është prezantimi i dy Piramidave, njëra horizantal e tjetra siper.
Por vertet quhet ylli i davidit pa e ditur se nga e ka origjinën.
« Editimi i fundit: 17-02-2005, 08:53:26 nga Kreksi »

Temat e fundit