Kamenica / Dardana - Kosova Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kamenica / Dardana

Kamenica / Dardana

· 1 · 1666

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 22-07-2011, 20:06:06
Kosovska Kamenica or Kamenica (Albanian: Kamenica or Dardana; Serbian: Косовска Каменица, Kosovska Kamenica) is a town and municipality in the Gnjilane district of eastern Kosovo.

In 2011, Kosovska Kamenica municipality was estimated to have 35,600 citizens.
Kosovska Kamenica is the most eastern of Kosovo's municipalities. Currently the population is approximately 74% Kosovo Albanian and 23% Kosovo Serb with a small number of Roma.

Wikipedia

Temat e fundit