Suhareka / Theranda / Suva Reka - Kosova Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Suhareka / Theranda / Suva Reka

Suhareka / Theranda / Suva Reka

· 1 · 4982

  • Postime: 27954
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 22-07-2011, 20:17:56
Theranda ( ish - Suhareka ) është një qytet në pjesën jugore të Kosovës

Suva Reka (Albanian: Suhareka, or Theranda; Serbian: Сува Река, Suva Reka) is a town and municipality in the Prizren district of southern Kosovo[a].
It is located 18 km from Prizren, and 57 km from Prishtina.

The name of the town means "dry river" in the Serbian language. After the 1999 Kosovo War, Albanians referred to the town as Theranda, the name of the ancient fortress of Theranda, located near Prizren. Wikipedia

Temat e fundit