Thaci: Shpejt do nisim autostradën - Kosova Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Thaci: Shpejt do nisim autostradën

Thaci: Shpejt do nisim autostradën

· 2 · 809

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 06-10-2009, 15:03:58
Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaci uroi mirëseardhjen homologut shqiptar në vizitën e tij të parë zyrtare pas shpalljes së pavarësisë. Pas takimit kokë më kokë kryeministrave të dy shteteve shqipfolëse, u firmosën 6 marrëveshje bashkëpunimi.
Kryeministri Thaci e cilësoi Berishën si “Arkitet i ndryshimeve në Shqipëri, realizuesin e projektit të ëndrrave të qytetarëve shqiptarë të ndërtimit të autostradës Durrës- Morinë si dhe kontribuesin për pavarësinë e Kosovës”. Ai informoi se nisja e punimeve në autostradën Morinë- Prizren- Prishtinë, do të jetë cështje ditësh. “Kam kënaqësinë tju informoj se edhe ne po numërojmë ditët të fillojmë me realizimin e projketit për ndërtimin e autostradës Morinë- Prizren Prishtinë”- deklaroi Thaci.

BalkanWeb

  • Postime: 48
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 22-10-2009, 16:58:57
Kjo shpejt e Thaqit eshte shum voneshme
ma mire kish me qene kshtu
V one do e nisim autostraden edhe e kishim dite po ky si spo ka turp vetem genjeshtra po thhot kto koht e fundit

Temat e fundit