Vendet e Karaibeve do njohin Kosovën - Kosova Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Vendet e Karaibeve do njohin Kosovën

Vendet e Karaibeve do njohin Kosovën

· 1 · 827

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 19-08-2011, 01:13:33
15 nga vendet e Karaibeve pritet të njohin në bllok pavarësinë e Kosovës. Këshilltari i zv.kryeministrit të pare të Kosovës Behgjet Pacolli, Kushtrim Bajrami tha se 14 shtete e Amerikës Qendrore janë në fazën finale të marrjes së vendimit.

“Kosova në orët apo në ditët të vijim do të pranojë formalisht përmes përfaqësive të veta diplomatike në botë, respektivisht ne Londër, Nju Jork, Gjenevë, Paris edhe notat verbale për njohje nga shtetet e tjera anëtare të Komunitetit të Karaibeve respektivisht”, tha Bajrami.

Deri më tani nga vendet e Karaibeve, Kosova është njohur vetëm nga Belize. /shekulli

Temat e fundit