Bitcoin, Litecoin dhe Ethereum janë në dispozicion për tregun shqiptar - Crypto

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Bitcoin, Litecoin dhe Ethereum janë në dispozicion për tregun shqiptar

Bitcoin, Litecoin dhe Ethereum janë në dispozicion për tregun shqiptar

· 1 · 337

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 22-06-2019, 00:38:36
 

Në prill të vitit 2010 çmimi i një Bitcoin ishte 0,003 dollarë amerikanë, ndërsa sot çmimi i një Bitcoin 2200 dollarë. Nëse 7 vite më parë të kishit investuar 100$ në Bitcoin, sot do kishit pasur 83 milion.

Ashtu sic edhe vetë Wall Street filluar të paguajnë më shumë vëmendje për Bitcoin, ka pasur rivalë të ri në botën e monedhës crypto që kërcënojnë për të shkelur ish-udhëheqësin.Një prej tyre është Ethereum që sot mbulon 32% të vlerës totale të të gjithë monedhës crypto (Bitcoin përfshin 38%) dhe Litecoin vlera e përgjithshme e të cilit për herë të parë kaloi në një moment historik prej 1 miliard $.

FXLider, për të gjithë ata që janë të interesuar për të mësuar se si të tregtojnë me Bitcoin ose ata që investojnë në veten e tyre dhe thjesht duan të zgjerojnë njohuritë e tyre, librin pa pagesë “Se si të tregtoni me çmimin e Bitcoin” (ashtu-quajtur kontrata CFDs). Libri është përshtatur për të gjitha nivelet dhe ju mund ta shkarkoni atë nëpërmjet linkut të mëposhtëm.

Ndërkohë, shumë shtete kanë deklaruar Bitcoin legjitim, që si masë të madhe ka pasur një ndikim pozitiv në çmimin e saj. Në Japoni kohët e fundit, shumë shitës ju mundësojin të blejnë Bitcoin që çoi në çmimin këtë crypto monedhë gjatë muajit të kaluar të ketë një rritje prej gati 80%, dhe Japonia të bëhet tregu më i madh për Bitcoin në botë. Investitorët presin që së shpejti shumë shtete të tjera të legalizojnë këtë lloj tregtimi.Midis tyre është Australia, e cila nga korriku i këtij viti ka deklaruar Bitcoin tender ligjor, si dhe një vendim i tillë shumë shprejt pritet edhe nga Rusia.

Një nga arsyet pse çmimi i Bitcoin ishte lartë deri këtë vit, është se ajo nuk është e ndikuar nga qeveritë shtetërore. Bitcoin monitorohet me anë të të dhënave publike në internet të njohura si “zinxhir bllok”. Numri i bitocoin përfundimtar mund të prodhohet nëpërmjet një procesi të quajtur “minierave”, dhe në fakt paraqet zgjidhjen e problemeve komplekse matematikore. Një nga tërheqjet më të madhe të kësaj mënyrë të tregtisë është se edhe pse transaksioni regjistron përdoruesit publik kryerja e transaksioneve mbetet anonim.

FXLider ka një marrëveshje bashkëpunimi me FORTRADE Ltd për promovimin e shërbimeve tregtare , e është i autorizuar dhe rregulluar në Mbretërinë e Bashkuar nga FCA (Autoriteti i Sjelljes Financiar) me numër regjistrimi, 609970.

Kontratat për dallim në çmim (CFD) janë produkte që mbështeten në leverexhet financiare dhe e mbajnë një nivel të lartë të rrezikut e kapitalit tuaj sepse çmimet së shpejti mund të bëhen pafavorshme për ju. Humbjet mund të kalojnë depozitat tuaj dhe nga ju mund të kërkohet për të bërë pagesa shtesë. Këto produkte mund të mos jenë të përshtatshme për të gjithë konsumatorët dhe për këtë arsye ju duhet të jeni i sigurt se e keni kuptuar rreziqet, por referoheni dhe klshilli të pavarur. Ky material nuk përbën ofertë, kërkim ose transaksion në lidhje me ndonjë instrument financiar. FXLideri nuk pranon asnjë përgjegjësi për çdo përdorimi i këtyre komenteve, as për pasojat që mund të lindin. Nuk jepet asnjë siguri ose garanci për për saktësi ose plotësinë e këtyre të dhënave. Rrjedhimisht, çdo person që vepron sipas tyre, vepron tërësisht në rrezik të tyre. /shqip-media.com
« Editimi i fundit: 11-01-2020, 00:23:31 nga M A X »

Temat e fundit