Kuptimi i Grafikëve të Çmimeve të Bitcoin - Crypto

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kuptimi i Grafikëve të Çmimeve të Bitcoin

Kuptimi i Grafikëve të Çmimeve të Bitcoin

· 1 · 424

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 22-06-2019, 00:45:33
Pasi të keni një çift të Bitcoins në portofolin tuaj, gjë tjetër që ka gjasa të jetë mendja juaj është tregtimi i monedhave për një fitim. Monitorimi i çmimit të Bitcoin do t'ju ndihmojë të përcaktoni kohën më të përshtatshme për të blerë, shitur ose mbajtur monedhat tuaja. kuptim Listat e çmimeve të Bitcoin do t'ju ndihmojë të bëni fitime të pastra nga tregtia me Bitcoin.

Leximi i këtyre tabelave mund të jetë i frikshëm, veçanërisht nëse je një tregtar i ri. Për t'i bërë gjërat më të lehtë për ju, ekspertët thonë se ju duhet së pari të mësoni se si të përcaktoni çmimin e Bitcoins. Në mënyrë të ngjashme, ju duhet të mësoni për llojet e tabelave të çmimeve që janë në dispozicion. Kjo do t'ju ndihmojë të dini se si të lexoni tabelat. Duke vepruar kështu, ju do të jeni në gjendje të parashikoni trendin e çmimeve të Bitcoin.

Llojet e tabelave
Ka lloje të skicave të çmimeve Bitcoin. Secila nga këto reflekton një nivel të ndryshëm të detajeve që përdoruesit dëshirojnë.
 

Listat e çmimeve Bitcoin Simple
Këto tabela shfaqin çmimin e Bitcoins në aksin Y dhe kohën në boshtin X. Çmimet mund të jenë në Dollar, Euro, apo ndonjë lloj tjetër denominimi. Nga ana tjetër, koha e shfaqur në aksin horizontal mund të jetë në ditë, javë, orë ose muaj, në varësi të grimcave që përdoruesit dëshirojnë të marrin.

Shpesh, tabelat e linjave të thjeshta janë të paracaktuara në peshore lineare, të cilat japin peshë të barabartë për të gjitha ndryshimet e çmimeve që ndodhin në të gjithë shkallën. Ky është një mënyrë e përshtatshme për të vlerësuar çmimet me guxim. CoinmarketCap është ndoshta furnizuesi më i popullarizuar i tabelave të çmimeve Bitcoin thjeshtë.

Listat e çmimeve të xhamit të Bitcoin
Listat e çmimeve të çmimit të shiritit Bitcoin nxjerrin emrin e tyre nga fakti që ndryshe nga tabelat e thjeshta, pikat e pikave të të dhënave individuale zëvendësohen me drejtkëndëshe vertikale në formë shandanash. Këto drejtkëndëshe kanë një fitil në pjesën e poshtme dhe të sipërme.

Tradingview është ofruesi më popullor i Listave të xhamit të shandanit. Ju gjithashtu mund të merrni tabelat nga shkëmbimet kryesore të kriptocurrency si Bitstamp dhe Bitfinet. Listat e çmimeve nga këto platforma vijnë me një nivel të lartë personalizimi dhe detaje. Për shembull, përdoruesit mund të gjejnë lëvizjen historike të çmimeve të Bitcoins në këto shkëmbime.

Si të Parashikoni Trendet e Çmimeve
Ju mund të bëni fitime të shëndetshme nga tregtimi nëse mund të parashikoni lëvizjet e çmimeve Bitcoin. Për të ndërmarrë parashikimin e çmimeve, ju mund të bëni analiza teknike ose analiza themelore. Kjo e fundit përfshin analizimin e forcave themelore të një kompanie apo të një ekonomie.

Analiza teknike nënkupton përpjekjen për të parashikuar drejtimin që çmimet Bitcoin do të marrin. Ky parashikim bazohet në të dhënat e mëparshme të tregut, vëllimet e gjetura në skemat e çmimeve të së kaluarës dhe normat historike.
 

Për të ndërmarrë analiza teknike të çmimeve Bitcoin ose historisë së volumit, ju patjetër do të keni nevojë për skema që tregojnë çmimet në mënyrë të lexueshme sesa tabelat e numrave të thjeshtë. Indeksi i çmimeve të Coindesk është vendi më i mirë për të gjetur listat e çmimeve të Bitcoin.

përfundim
Mijëra entuziastë të Bitcoin po korrin miliona dollarë nga tregtimi i monedhave të tyre. Nëse keni Bitcoins në portofolin tuaj, ju nuk duhet të hezitoni të bashkoheni me bandwagon. Megjithatë, sipërmarrja juaj ka gjasa të dështojë nëse nuk e kuptoni skemat e çmimeve të Bitcoin si dhe strategjitë tregtare.

https://besticoforyou.com/sq/t%C3%AB-kuptuarit-e-tabelave-t%C3%AB-%C3%A7mimeve-t%C3%AB-bitcoin/

Temat e fundit