Forumi i Krishterë


×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Forumi i Krishterë

Pergjigje nga: 1dhe1.com, Gjumashi, erlehta

**Urime Festat e Krishtlindjes**

1dhe1
14-03-2021, 01:06:47
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
18-10-2020, 21:08:09

Si u krijua Universi sipas Bibles

Misteri më i madh i njerëzimit, është origjina e Universit. Por nga ana tjetër, origjina e saj është gjithashtu ngjarja më e njohur për njeriun. Që prej rreth vitit 1200 Para Krishtit, Bibla e ka deklaruar në fjalinë e saj të parë, se Universie ka një fillim, dhe se ai është krijuar nga Zoti b...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
25-12-2011, 22:17:56

Natë e qetë, natë e shenjtë

Natë e qetë, natë e shenjtë, kolona zanore e KrishtlindjesNë çdo kishë gjatë Krishtlindjeve besimtarët këndojnë këngën “Natë e Qetë, Natë e Shënjtë”, këngë, e cila u dëgjua 188 vite më parë në një kishë të vogël në një fshat të Austrisë. Atë prag Krishtlindje lindi një këngë "Stille Nacht! Heili...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
13-07-2011, 12:40:21

Kisha e Anglisë: Brenda njëzet vitesh do të zhdukemi

Kisha e Anglisë mund të zhduket brenda 20 vitesh pasi anëtarët e vjetër po vdesin, tha një lider anglikan.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
07-07-2011, 11:07:27

Katolikët e gjithë Evropës në shtator në Tiranë

Nga data 29 shtator deri më 2 tetor, në Tiranë do të mbahet konferenca e Presidentëve të Konferencave Ipeshkvnore Katolike të Evropës.Lajmi bëhet me dije nga “Radio Vatikani”, media kjo që e ka cilësuar këtë si një ngjarje e rëndësishme kishtare, gjatë së cilës do të trajtohen tema të ndryshme k...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-05-2011, 15:27:43

Rennes le Chateau, fshati që mbart pasionin e Jezusit

Afro 200 banorët që jetojnë aty bashkëjetojnë me një seri pyetjesh..., e para, është kjo: A është vërtet e mundur që në një vend të vogël të përqendrohen, shekull pas shekulli, kaq shumë enigmaRennes le Chateau, fshati që mbart pasionin e JezusitRennes le Chateau është një fshat...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-07-2010, 01:33:11

Midis kristianizmit dhe filozofisë

Lidhur me njeriun, me fenë, me arsyen dhe sidomos me ekzistencën e Zotit. Një bashkëbisedim me Robert SpaemannMidis kristianizmit dhe filozofisëDy të vërtetatRobert SpaemannNjë prej filozofëve të epokës tonë që di ta lidhë mendimin klasik - Platoni, Aristoteli, Agustini - dhe mendimin modern, ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
05-06-2010, 15:38:37

Misteret e Krishtërimit, ndikimet pagane në teologjinë e Shën Palit

Paganët d festonin 25 Dhjetorin ditën e lindjes së zotit të tyre Diellit, Pali e zëvendësoi me KrishtlindjetNë Dhiatën e Re, Shën Pali ka shkaktuar shumë polemika jo vetëm mes feve, por edhe mes dijetarëve. Pali ishte shumë mirë i njohur me traditat, zakonet, kulturat dhe besime...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
04-06-2010, 01:24:53

Shenja të mrekullisë hyjnore nëpër botë

Thereza konsiderohet si një grua që ka kryer disa mrekulli, disa prej të cilave janë shfaqja e beftë e petaleve të trëndafilit në praninë e saj, por edhe disa mrekulli të tjera që janë marrë në konsideratë nga kisha katolikeShenja të mrekullisë hyjnore nëpër botëDisa javë më par...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe