Fe dhe kulte te tjera

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Fe dhe kulte te tjera

M A X
19-06-2019, 20:56:49

11 thënie të Budës

1. Nuk e kthen dot orën mbrapa, për të ndrequr gabimet e të kaluarës. Ke vetëm të sotmen për të bërë dallimin në jetën tënde, familjen tënde, dhe në shoqëri, nëse dëgjon këto fjalë të Budës.“Mos rri në të kaluarën; mos ëndërro për të ardhmen, përqëndroje mendjen tënde në të tashmen”.2. Kur ke dh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
30-04-2012, 00:54:49

Dalai Lama

“Jeni tunduar ndonjëherë nga gratë?”. “Oh, sigurisht, ndonjëherë shoh një femër dhe mendoj ‘po, është me të vërtetë e bukur’”. Kështu ka thënë Dalai Lama, në një intervistë për programin “Piers Morgan Tonight”, i transmetuar në ditët e fundit në CNN. “Herë pas here tundohem nga bukuria e një gru...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
24-09-2011, 00:33:06

Mistiku i bektashizmës

BABA SADIK IBROKODHELI/Mistiku i bektashizmësAMANETI I DEDE RESHATITDonika SEITIMe anë të kësaj letre duam t'u kujtojmë të gjithë besimtarët shqiptarë për një nga amanetet e "Kryegjyshit Haxhi Dede Reshat Bardhi". Kur ishte në Teqenë e Baba Rexhebit në Detroit, në datën 8 nëntor të vitit 2003 du...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
23-10-2010, 00:07:04

Dëshmitarët e Jehovait, kush janë dhe çfarë predikojnë?

Dëshmitarët e Jehovait thonë se Jezusi nuk u ngrit fizikisht prej së vdekuri, por u ngrit si qenie shpirtërore. Ata nuk lejojnë që Jezusi të adhurohet dhe nuk besojnë se ka ferr."Zoti më tha: Profetët profetizojnë gënjeshtra në emrin Tim; Unë nuk i kam dërguar, nuk u kam dhënë a...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: tonyyyyy, Enea, erlehta

Siddhartha Guatama (Buddha)

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

bilderberg
28-07-2008, 00:10:47

Feja dhe statistikat fetare në Shqipëri

Pjesa më e madhe shqiptarëve sot në Shqipëri i përkasin një konglomerati jo-fetar dhe ateist që kap rreth 75% të popullsisë. Historiku i shkurtërNë lashtësi duke filluar që me pellazgët e mes ilirëve deri në krijimin e Bizantit nga Konstandini i Madh, dy kultet kryesore të adhur...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
08-01-2007, 21:28:45

Kalvinizmi!

Xhon Kalvini(1509 - 1564)Lindi ne France. Studioi Drejtesi ne Universitetin e Bruzhit dhe ne ate te Parisit. Gjithashtu ai studioi mendimet e klasikeve, gjehet e vjetra, hiostorine dhe ne vecanti teologjine katolike dhe me vone ate protestante (luterane).Ai largohet nga Franca per shkak te pernd...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe