Kultura

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Arti dhe Kultura

BC02EE5A-FF10-496E-B6E5-63C47DEF2D5E.png
Pergjigje nga: steriotipi B, Gjumashi, Parloté

Game of Thrones - Finalja

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Stellina, olti, erlehta

Shqiptarkat e skenes boterore

stellina
31-07-2022, 02:50:15
💕😘
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

10_Jean-Paul-Belmondo-1024x683.jpg
Pergjigje nga: Lajmet, olti

Erdhi koha e "Portokallise"!

12:51
08-03-2021, 18:09:37
 portokallia 2021.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: olti, BeRni

"Hollywood" - Dashuri me mafian

M A X
13-08-2020, 20:10:33
 padrino kumbari der pate.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Lajmet, BeRni

James Bond, ja çfarë duhet lexuar

12:51
05-06-2020, 22:41:34
...xhejms bond james.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: Eugenie, limi tetov, arbias

Fjal te Urta Nga Viset Shqitare

*
Eugenie
10-02-2020, 18:42:28
...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: steriotipi B, Parloté, Passion

"Miqesia" Unioni Danez-Shqipetar

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

maxresdefault (1).jpg
M A X
23-10-2019, 12:02:05

Hooked, një aplikacion i krijimit të literaturës dhe filmave me celularë

Një kompani teknologjike po ofron letërsi dhe filma të shkurtër të krijuar posaçërisht për pajisjet celulare. Ato tashmë kanë 50 milion abonentë mujorë. Korrespondentja e Zërit të Amerikës, Deana Mitchell sjellë hollësitë. Adoleshentët shpenzojnë shumë kohë në telefonat inteligjentë. Një aplikac...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: olti, Trendafili i kuq

James Belushit i jepet nenshtetesia shqiptare

M A X
07-06-2019, 20:21:41
....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
04-05-2013, 17:54:09

SHBA, shqiptari Alex Dhima, aktori më i mirë në Campus Moviefest

TIRANË- Alex Dhima, një 11-vjeçar shqiptaro-amerikan, ka fituar Çmimin Aktori Më i Mirë, në Campus MovieFest (CMF). Ai ka luajtur në filmin me metrazh të shkurtër “Wishbone”, në të cilin ka rolin e një djali, i cili keqtrajtohet nga fëmijë të tjerë në shkollë. Kjo temë sociale e të përditshmes a...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
21-06-2012, 12:49:26

David Hernandez: Butrinti është shqiptar, por ka mbishkrime greke

Nga: FATMIRA NIKOLLIUnë mendoj se Butrinti ësh të shqiptar dhe i përket Shqipërisë. Aty ka shumë mbishkrime greke nga ana tjetër. Njerëzit që kanë jetuar para Krishtit kanë folur greqisht. Në atë kohë, shtetet nuk kanë qenë të ndara siç janë sot, dhe aty ka pasur epirotë grekë". Kështu shprehet ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
06-06-2012, 13:46:16

Çesk Zadeja, si e kompozoi simfoninë e parë shqiptare?

TIRANE - 15 vjet më parë në një nga spitalet e Romës u nda nga jeta një ndër kompozitorët më të shquar shqiptarë të gjysmëshekullit të fundit, Çesk Zadeja. Natyrisht, përveçse një humbje e madhe për familjarët dhe të afërmit e tij, kjo ishte mbi të gjitha një humbje për kulturën shqiptare dhe në...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
06-06-2012, 13:41:33

Apolonia antike, një surprizë magjepëse për turistët e huaj

FIER- Qyteti antik i Apolonisë, kjo mrekulli turistike, ku nderthurren lavdia e së shkuarës me të tashmen, është një ndër destinacionet më të kërkuara për turistët e huaj. Cdo ditë, grupe të organizuara turistësh, apo individë, kalojnë orë të këndshme duke vizituar këtë qytet magjik, sic e etike...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dreamm
03-05-2012, 11:45:37

Ngjyrat e pranverës, një udhëtim përmes artit

TIRANE - Në galerinë Fap, prej disa ditësh tashme, ekspozojnë punimet e tyre 5 artistë, dy prej të cilëve francëz dhe tre shqiptar. Aktiviteti i promovuar nën ombrellën e shoqatës kulturore “Syri Blu” , synon në edicionin e tij të parë, prezantimin e vlerave artistike të këtyre artistëve, si një...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dreamm
03-05-2012, 11:44:00

Sot, 60 vjet nga themelimi i Estradës së Tiranës

TIRANË- Artistët themelues të Estradës së Tiranës, që u kanë përcjellë humor për dhjetra vite qytetarëve kryeqytetas, festuan sot 60-vjetorin e krijimit të saj. Emra të njohur që punuan gjatë viteve për themelimin e këtij institucioni si, Melpomeni Çobani, Skënder Sallaku, Vitore Sallaku, Skënde...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-12-2011, 23:17:27

Viti i Ri për artistët shqiptarë

Ndërsa festat e fundvitit të gjithë i presin me kënaqësi për pushimet, për artistët është krejt ndryshe. Për ta, kjo periudhë është më e ngarkuara e vitit. Emisioni i “Pasdites” bashkoi në studio tre artistë të njohur gjatë së hënës, Frederik Ndocin, Artiola Toskën dhe Devis Xherahun, që treguan...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
25-12-2011, 22:19:48

Vdes artisti më i vjetër i Botës

Vdes këngëtari që konsiderohet si artisti më i vjetër i BotësKëngëtari i operetave me origjinë holandeze dhe që e ka bërë karrierën në Gjermani, Johannes Heesters,vdiq të shtunën në moshën 108 vjeç, ndërsa konsiderohej si artisti në aktivitet më i vjetër në botë, njoftuan burime pranë agjencisë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe