Agnesa Vuthaj: Do ta adoptoj një fëmijë nga Haiti - Kultura

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Agnesa Vuthaj: Do ta adoptoj një fëmijë nga Haiti

Agnesa Vuthaj: Do ta adoptoj një fëmijë nga Haiti

· 10 · 1697

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 22-01-2010, 13:23:35Agnesa Vuthaj po studion proceduarat për të adoptuar një fëmijë nga ana tjetër e botës. Tragjedia e Haitit e ka tronditur thellë bukuroshen e cila I bashkojet përpjekjeve të shumë njerëzve që duan të shpëtojnë nga vuajtjet miëjarë fëmijë që kanë mbnetur jetimë dhe të pastrehë në ishillun që dhjetë ditë më parë u godit nga një tërmet i fuqishëm që shkatërroi gjtihë vendin dhe shkaktoi mijëra të vdekur. \"Mendoj ta adoptoj një fëmijë nga Haiti. Kjo ide ka lindur në momentin kur kam parë tragjedinë. Isha duke i përcjellë lajmet dhe ka qenë ide dhe dëshirë e imja për ta adoptuar një fëmijë nga atje. Se di a do t\'ia arrij këtij qëllimit, por shpresoj shumë se gjithçka të shkojë mirë\", kështu bënë me dije modelja Agnesa Vuthaj gjatë një bisede për \"Infopress\", duke rrëfyer njëherësh edhe për angazhimet e saj në këtë drejtim. Agnesa Vuthaj filloi karrierën në botën e bukurisë duke u kurorëzuar Miss Kosova, por titulli i ardhshëm Miss Albania ishte një rrugë e re dhe shumë e suksesshme për fillimin e karrierës së saj në Shqipëri dhe në botë. Pjesëmarrja në Miss World rezultoi me nënshkrimin e një kontrate pune si modele në Dubai. (c) BalkanWeb

 • Postime: 210
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 22-01-2010, 13:49:32
shum larg shkon deri ne haiti une ne Struge jam dhe e ka me te leht se nuk duhet as te me ushqeje e as kurgje vec te me laje nganjehere eheh

 • Postime: 7085
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 27-01-2010, 19:37:46
shum larg shkon deri ne haiti une ne Struge jam dhe e ka me te leht se nuk duhet as te me ushqeje e as kurgje vec te me laje nganjehere eheh

 LOLKerkoka shume vemendje Agnesa ....

 • Postime: 721
 • Karma: +20/-4
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 28-01-2010, 20:50:52
kjo vajze perveqse e bukur eshte edhe e menqur dhe shume ambicioze, dhe e di cka bene

 • Postime: 210
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 29-01-2010, 01:38:31
t` dinte cka bente nuk adoptonte femijen e tjeterkujt po martohet dhe e lind nga trupi i saj qe ta dot me gjith zemer.

 • Postime: 721
 • Karma: +20/-4
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 29-01-2010, 19:19:51
pse mendon ti qe ajo do ta beje kete.   qellimi eshte qe te behen perpjekje qe do te deshtojne per faj te procedurave, gje qe do ta deshperoj shume agnesen.
nuk eshte agnesa e para e as e fundit qe perpiqet te perfitoj nga fatkeqesia e te tjereve.  ka shume njerez (kryesisht vip) qe perfitojne nga fatkeqesia e njerezve e sidomos  e femijve anembane botes.

 • Postime: 6970
 • Karma: +266/-154
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 29-01-2010, 19:25:34
Nuk eshte gje e keqe, por a s'kan trojet tona jetimore qe te shkoj ne Haiti kjo? Ku dij, une me pare do kisha dasht te i ndihmoj nje femiu shqiptar e me pas te dal jasht kufinjeve.

 • Postime: 721
 • Karma: +20/-4
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 29-01-2010, 19:27:59
nuk besoj qe qellimi i saj eshte te adoptoj nje femije, qellimi eshte qe t i beje reklame vetes
ose  siq thoshte makijaveli "ji i pranishem"

 • Postime: 6970
 • Karma: +266/-154
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 29-01-2010, 19:30:16
Mund te jete edhe kjo......... koha do na jap deshmite.

 • Postime: 7085
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 30-01-2010, 11:33:31
Nuk eshte gje e keqe, por a s'kan trojet tona jetimore qe te shkoj ne Haiti kjo? Ku dij, une me pare do kisha dasht te i ndihmoj nje femiu shqiptar e me pas te dal jasht kufinjeve.
Sa drejte ke folur moj kenga....
Sheh Agnesa qe Vipat i jane drejtuar Haitit ,,o burra dhe ajo pas tyre....

Temat e fundit