Aktori italian Raul Bova vjen në Tiranë - Kultura

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Aktori italian Raul Bova vjen në Tiranë

Aktori italian Raul Bova vjen në Tiranë

· 2 · 1108

  • Postime: 18095
  • Karma: +727/-523
  • Gjinia: Femer

ne: 14-05-2012, 11:00:35
Pas gjashtë vjetësh mungesë, edicioni i 13 i Festivalit të Filmit Shqiptar pritet të organizohet në datat 7-13 tetor 2012 dhe në t do të jetë i pranishëm aktori i famshëm italian, Raul Bova.
 
Titulluar “Festivali XIII i Filmit Shqiptar në 100 Vjet Pavarësi”, sipas drejtorit të qendrës së kinematografisë Artan Minarollit dëshira është që të realizojmë një festival model.
 
Deri më tani është i garantuar vetëm buxheti prej 7 milionë lekësh të reja që QKK-ja ka çelur për këtë festival, ndërkohë që po kërkohen edhe mbështetje të tjera institucionale.
 
Ndërkohë që për herë të parë Qendra Kombëtare Kinematografike ka shpallur në faqen online për aplikim në seksionet e filmave dokumentarë dhe me metrazh të shkurtër, që janë realizuar pa mbështetjen e saj. Afati i konkurentëve është deri më 30 prill.
 
Sipas Minarollit, gjatë ditëve të festivalit, ata do të ftojnë artistë europianë si Raul Bova, por edhe Marsela Lushaj dhe shumë të tjerë.
 
Ky program sikurse citon tv Klan, do të përmbajë rreth 16 filma artistikë, të cilët do të garojnë mes tyre për të marrë çmimin e filmit më të mirë. Aktori më i mirë, regjisori më i mirë, skenari më i mirë dhe muzika më e mirë. Për secilën nga kategoritë (filmi artistik, dokumentar, i shkurtër dhe i animuar), por nuk do të mungojnë edhe filmat premierë në këtë festival.

  • Postime: 12726
  • Karma: +31/-8

#1 ne: 14-05-2012, 11:31:48
aman se i ka ra fama ketij..kshu vijne tek ne keta kur bien nga fiku

Temat e fundit