Erdhi koha e "Portokallise"! - Kultura

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Erdhi koha e "Portokallise"!

Erdhi koha e "Portokallise"!

· 2 · 1192

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 02-10-2009, 20:55:48
Rikthehet "Portokallia"! Armata e humoristeve te trupes se Top Channel mberrin serish ne ekranet tona per te na i bere mbremjet e te dielave me te kendshme.

Rikthehen serish personazhet e Policit, Ferdi e Elses, 'Vandam Sula" e shume personazhe te rinj.

Regjisori i ketij show madheshtor, Altin Basha shprehet se edhe kete vit "Portokallia" vjen e fresket dhe plot energji, sepse e tille eshte atmosfera e krijuar prej cast-it te stafit drejtues, aktoreve dhe mbeshtetesve te ketij realizimi te perjavshem.

"Gjate veres me kane bere pyetje te tilla nga 'Pse eshte mbyllur Portokallia?' deri te "Kur do ta nisni Portokalline" se u lodhem", thote Basha.

Edhe kete vit do te kete skenografi te re, plot ide te reja ndersa personazhet e rinj jane zgjedhur me audicion e emrat e rinj vijne nga Akademia e Arteve. Se si do te jete fytyra e re e "Portokallise" do na duhet te presim deri te dielen!

TCH

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

#1 ne: 08-03-2021, 18:09:37
 

“Portokalli” rifillon sezonin e ri së shpejti dhe vetëm pak kohë më parë, Eneda Tarifa tha se nuk do të ishte pjesë e sezonit të ardhshëm televiziv të programit të humorit.

Burime për Anabel.al konfirmojnë se prezantuesja e re e programit do të jetë Fjoralba Ponari.

Ndërsa programit të fundit të moderatores, “Më thuaj një dëshirë”, që nisi transmetimin në janar, po i vjen fundi, Fjoralba shprehet se e sheh eksperiencën e re “një sfidë të re në TV”.

Në shtator të 2020-s u përfol edhe për një largim të Salsano Rrapit nga “Portokallia”, por ai hodhi poshtë zërat përmes një postimi në Instagram, ku etiketonte faqen zyrtare të Portokallisë dhe shkruante “së shpejti bombë”. Edhe kohët e fundit, aktori ka publikuar video me rolet/aktorët e Portokallisë. Kështu, deri tani, dihet se dyshja Salsano-Fjoralba do të prezantojnë së bashku programin e humorit.

Temat e fundit