Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: M A X
« ne: 06-10-2019, 00:13:40 »

 

Diten e hene do te mbahet premiera e filmi shqiptar ‘Gjyshja’. Film me metrazh te shkurter nga regjisori Eduart Grishaj. Regjsorin Eduart Grishaj e njohim nga puna e tij ne televizion me emision ‘Dua te te bej te lumtur’, nderkohe ky eshte filmi i tij i pare i realizuar.

Filmi ‘Gjyshja’ vjen me nje kaste aktoresh te njohur si: Ema Andrea, Cun Lajçi, Rita Gjeka dhe Enxhi Cuku qe luan rolin kryesor. Filmi trajton nje histori te vertete, nje drame shqiptare. Tematika e filmit nuk eshte zbuluar ende, por kane vershuar komente dhe diskutime te ndryshme pas publikimit te trailerit, duke treguar kuriozitet dhe duke dhene versionin e tyre per çfare trajton filmi.

Aktorja Enxhi Cuku na tregon me shume rreth eksperiences se saj ne kete projekt dhe cfare duhet te presim nga ky film.
‘Eksperience shume e mire. Eduarti eshte nje regjisor shume i talentuar dhe korrekt, kasta e aktoreve profesioniste, keshtu qe xhirimet kane shkuar shume mbare dhe te organizuara. Ndihem e vleresuar qe Edi e kishte menduar kete rol per mua dhe ma propozoi, pasi skenari ishte shume intrigues dhe trajton nje histori te vertete me nje teme qe shkakton shume diskutim. Nje teme shume delikate, qe gjen debat ne te gjithe boten. Ky eshte nje film qe eshte realizuar vetem me nje qellim, nominimet ne festivale. Nuk eshte nje film qe do jepet ne kinema ose televizion. Eshte nje film i cili pas premieres, urojme qe te beje nje rrugetim festivalesh.’ Lapsi.al