×

Miti i Apollonit

Miti i Apollonit

· 1 · 444

  • Postime: 26403
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 25-11-2011, 16:23:28
“Apolloni ka vdekur-Udhëtim përgjatë rrugës perandorake Egnatia” është titulli i ekspozitës me fotografi që është çelur në ambjentet e qendrës alternative kulturore “Tirana Ekspres”.

Autori i saj është Italiani Francesco Acone. Projekti është frut i një udhëtimi të artistit përmes Shqipërisë, Maqedonisë, Greqisë dhe Turqisë, i ideuar e i ndërmarrë në gjurmët e mitit apollonik.

Rrugëtimi i artistit është bërë përgjatë rrugës së vjetër Egnatia, duke fotografuar vende dhe objekte të ndryshme.

Ekspozita do të qëndrojë e hapur në kryeqytet deri më datë 30 nëntor.
 

De Rada, miti arbëresh

Nisur nga M A XRubrika Figura Historike

Postimi i fundit 24-03-2011, 12:23:23
nga M A X
ADEM JASHARI MITI, LEGJENDA DHE E VËRTETA

Nisur nga M A XRubrika Historia Shqiptare

Postimi i fundit 11-03-2011, 12:17:08
nga M A X
Miti i "shokut Lovecraft"

Nisur nga M A XRubrika Diapazon

Postimi i fundit 07-12-2010, 15:47:25
nga M A X
Mafia - Realiteti dhe Miti i saj

Nisur nga ZaraRubrika Mix

Postimi i fundit 05-06-2020, 22:37:49
nga InfoZ
Miti i shqiponjës dykrenore nga lashtësia deri sot

Nisur nga BerniRubrika Historia Shqiptare

Postimi i fundit 01-12-2010, 00:09:58
nga Berni