Rikthehet “Dashuria e Bjeshkëve të Nemuna” - Kultura

×
Hyrja
Profili

Rikthehet “Dashuria e Bjeshkëve të Nemuna”

Rikthehet “Dashuria e Bjeshkëve të Nemuna”

· 3 · 757

  • Postime: 12151
  • Gjinia: Femer

ne: 19-04-2013, 17:06:04
TIRANE- Vazhdimi i dytë i filmit “Dashuria e Bjeshkëve të Nemura” do të shfaqet sot premierë në Tiranë, 17 vite pas transmetimit të filmit të parë.

Edhe në edicionin e dytë, modelja kosovare Diellza Kolgeci do të jetë në rolin kryesor atë të “Diellzës”, një vajzë shqiptaro-amerikane.

Televizioni “Top Channel” e ka blerë filmin dhe ka bërë post-produksionin e filmit, i cili sot (18 prill) do të jepet premierë në Tiranë. Sipas Diellzës në këtë premierë do të marrin pjesë kritikë të filmit, politikanë dhe artistë të ndryshëm nga Shqipëria dhe mbarë viset tjera.

“Filmi ‘Dashuria e Bjeshkëve të Nemuna’ pas Tiranës do të shfaqet edhe në Prishtinë, më datën 9 maj, dhe pastaj do të pasojë shfaqja edhe në New York, Slloveni dhe në shumë shtete të tjera të botës”, ka thënë Diellza.
(m.a/zeri/BalkanWeb)

  • Postime: 18280
  • Gjinia: Femer

#1 ne: 25-04-2013, 15:00:53
E mbaj mend, i bukur

  • Postime: 566
  • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 03-05-2013, 09:52:34
shqipetareve nuk ju ndane akrepat e shpellave mendesore,,, edhe periudha otomane ishte nje pranvere arabe ne krahasim me intrigat dhe tragjedite e rrenzave te thjeshta shqiptare, akrepe njerez qe is shtyjne shqiptaret drejt veriut,ngujimit, shpelles sociale

Temat e fundit