Te rejat e fundit nga kultura dhe arti - Kultura

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Te rejat e fundit nga kultura dhe arti

Te rejat e fundit nga kultura dhe arti

· 3 · 730

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 23-01-2020, 20:50:32
 

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

#1 ne: 24-06-2020, 23:31:58
Golden Globes, ashtu si BAFTA dhe Oscar, është shtyrë për shkak të koronavirusit.

Ceremonia e ndarjes së çmimeve do të zhvillohet pak më vonë se zakonisht vitin e ardhshëm. 78 vjetori i Golden Globe Awards do të zhvillohet më 28 shkurt 2021. Eventi i madh për filma zakonisht mbahet në fillim të muajit janar. Siç ishte njoftuar më parë, Tina Fey dhe Amy Poehler, vazhdojnë të jenë akoma të përzgjedhura për të prezantuar Golden Globes. Ndërkohë në 28 shkurt 2021 ishte data kur duhej të mbahej Oscar por javën e kaluar u njoftua se shfaqja u shty për në prill si rezultat i pasojave të COVID-19. BAFTAs që mbahen tradicionalisht dy javë para Awards Academy do zhvillohen në 11 prill 2021.

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

#2 ne: 26-03-2021, 10:06:55
Covid-19 i mori jetën edhe aktorit të njohur shqiptar nga Maqedonia e Veriut, Luran Ahmeti.

Aktori i njohur Luran Ahmeti, 45-vjeçar, ndodhej në Klinikën Infektive në Shkup, por nuk arriti ta përballojë sëmundjen.

Ahmeti la pas të bijën, bashkëshorten, një motër dhe prindërit dhe një karrierë të bujshme artistike.


Ka qenë aktor i Teatrit Shqiptat të Shkupit, por ka marrë pjesë edhe në produksione filmike si në filmin historik “Sulejmani i Madhërishëm”, serialin kosovar “O Sa Mirë”.

Ai ishte pjesë e dhjetëra filmave, përfshirë edhe filmin më të suksesshëm në kinematografinë turke “Lugina e ujqërve”.

Temat e fundit