×

Alternativat e kafes që ju ndihmojnë të ulni stresin

Alternativat e kafes që ju ndihmojnë të ulni stresin

· 6 · 1970

 • Postime: 26403
 • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 01-12-2019, 14:05:35
   

A jeni në mesin e personave që kërkoni kafe secilën herë që ndiheni të stresuar në mënyrë që të relaksoheni mendërisht dhe fizikisht? Të gjithë e dimë se kafeina është stimulues, prandaj konsumimi i kafes faktikisht mund të na bëjë të ndihemi më të stresuar sesa të relaksuar.

Posaçërisht nëse jeni të ndjeshëm ndaj kafeinës, konsumimi i kafes kur keni nivele të larta të stresit është ide e tmerrshme dhe mund të shpie në dhimbje koke, çrregullime të rrahjes së zemrës, shtypje të lartë të gjakut, ankth, etj. Prandaj, në raste të tilla, është mirë që kafen ta zëvendësoni me ndonjë alternativë tjetër.
Ekspertët kanë treguar se cilat janë alternativat më të mira të kafes, e që gjithashtu ndihmojnë në zvogëlimin e stresit:

– Çaji i gjelbër
– Çaji matcha
– Çaji i zi
– Çaji kamomil.

Rd.al

 • Postime: 609
 • Gjinia: Mashkull
Ωμέγα
#1 ne: 09-12-2019, 08:55:48
Kafja esht e pazevendesueshme dhe pike.

 • Postime: 3250
 • Gjinia: Mashkull
Gjumashi
#2 ne: 09-12-2019, 09:21:26
Nuk besoje qe kafen mundet ta zavendesoje ndonje gje tjeter. thjeshte jane gjera qe mundet te na mbushin mendjen se jane me te mira.

 • Postime: 2173
Grens(Wiliams)
#3 ne: 09-12-2019, 09:23:16
Kafja esht e pazevendesueshme dhe pike.
OK..Vetem mos u bej me nerva :P

 • Postime: 1752
 • Gjinia: Femer
Parloté
#4 ne: 09-12-2019, 09:24:48
Dakord me ju 3 parafolësit.  :)

 • Postime: 609
 • Gjinia: Mashkull
Ωμέγα
#5 ne: 09-12-2019, 09:47:15
OK..Vetem mos u bej me nerva :P
M'lej rehat se vetem 5 cop i kam pi deri tani 😜
 

Alternativat religjoze te Islamit.

Nisur nga INDRITIRubrika Libraria Islame

Postimi i fundit 09-06-2005, 04:25:33
nga INDRITI