×

Çaji - Çajrat

Çaji - Çajrat

· 1 · 276

  • Postime: 21103
InfoZ
ne: 04-06-2020, 07:41:05
 

Pema e preferuar e muajit maj – qershitë, filluan sezonin e tyre dhe tashmë po kënaqemi me frytet e para të shijshme.

Megjithatë, të gjithë i hedhim bishtat e tyre, duke mos e ditur që janë shumë shëruese!

Në të vërtetë, bishtat e qershive janë shumë të mirë për veshkat dhe kanalet urinare, por mund të ndihmojnë edhe në rastin e gurëve në veshka, transmeton Telegrafi.

Përgatitet shumë thjesht, por kërkohet që bishtat të thahen mirë në diell, pastaj në një litër ujë zihet në grusht bishta.

Lëngu i mbuluar me kapak duhet të qëndrojnë një orë dhe pastaj të kullohet.

Pihet 3 – 4 herë në ditë.

Çaji mund të ëmbëlsohet me mjaltë./Telegrafi.com
 

Per cfare perdoret caji dafines?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 21-03-2020, 21:52:13
nga InfoZ
Çaji Malit

Nisur nga M A XRubrika Jeta

Postimi i fundit 26-06-2019, 12:51:34
nga Passion
Çaji i mollës parandalon sëmundje

Nisur nga BerniRubrika Jeta

Postimi i fundit 04-12-2012, 08:08:45
nga Berni
Çaji i gjelbër dhe vlerat e tij

Nisur nga ßåßy ღRubrika Tryeza

Postimi i fundit 30-01-2012, 14:22:09
nga ßåßy ღ
Çaji i gjelbër zvogëlon rrezikun nga ataku në zemër

Nisur nga BerniRubrika Jeta

Postimi i fundit 25-03-2011, 14:26:32
nga Berni