×

Limoni - Fruti i mrekullise per trupin e njeriut

Limoni - Fruti i mrekullise per trupin e njeriut

· 4 · 172

  • Postime: 26359
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 19-06-2019, 21:46:12
 

Mos e ndani limonin nga dieta. Zemra do ju “falënderojë”
Limoni përmban një sasi të madhe të vitaminës C, e cila është shumë e dobishme për trupin tonë. Madje sipas ‘Healthline’ në një limon gjenden 31 mg vitaminë C.

Disa studime kanë treguar se konsumi jo vetëm i limonit, por edhe i shumë frutave që janë të pasura me vitaminën C çojnë në zvogëlimin e rrezikut të prekjes nga sëmundjet e zemrës.

Veç vitaminës C te limoni gjejmë edhe fibra, të cilat e ndihmojnë shumë shëndetin tonë, e sidomos në zemër.

Për këtë arsye është mjaft i këshillueshëm konsumi i kësaj frute dhe i produkteve të tjera që përmbajnë vitaminën C.

  • Postime: 3248
  • Gjinia: Mashkull
Gjumashi
#1 ne: 19-06-2019, 22:29:35
Une cdo dire haje nga dy limon në ditë.

  • Postime: 7035
  • Gjinia: Femer
erlehta
#2 ne: 20-06-2019, 12:06:18
Qenke thartu fare Gjumasho 😂
Tani ne vere uji me feta limoni e gjethe menderze ose menexhik ..oh te freskon shumë 😁
Shtoj Prosecco e leng shtogu e shijon nje Hugo te mire 😂

  • Postime: 3248
  • Gjinia: Mashkull
Gjumashi
#3 ne: 20-06-2019, 12:31:35
Jo, se me eshte bere shprehi :D

 

Limoni

Nisur nga BerniRubrika Tryeza

Postimi i fundit 07-04-2010, 12:59:18
nga sandrina
Vlore, zbulohet limoni 2.50 kilograme

Nisur nga SocialNetworkRubrika Mix

Postimi i fundit 24-12-2009, 14:24:33
nga SocialNetwork
Sëmundjet që kuron limoni dhe efektet që sjell ai në organizëm

Nisur nga BerniRubrika Jeta

Postimi i fundit 11-02-2008, 10:12:10
nga Berni
Limoni ul tensionin e lartë të gjakut !

Nisur nga BerniRubrika Jeta

Postimi i fundit 08-01-2007, 08:38:58
nga Berni