×
Hyrja
Profili

Sa here ne dite hani zakonisht?

Sa here ne dite hani zakonisht?

· 125 · 14534

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer

ne: 30-12-2005, 12:10:16
Sa here ne dite hani zakonisht ju forumista?  

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 30-12-2005, 23:22:21
Po te jem ne shtepi si numuroj dot  :P

Kur sjam ne shtepi 2 her me bie ne mengjes dhe darke ose ne dreke dhe darke.

 • Postime: 5949

#2 ne: 05-03-2006, 13:40:47
Zakonisht, i haj te 3-ja vaktet :)
Tani kuptohet, ka dhe raste kur me qëllon te ha mëngjes e dreke bashke... apo dreke e darke bashke... dhe atëherë, kthehet ne 2 vakte dita :D

Mgjth, mëngjesi im është i lehtë/light. Dreka është me kryesorja nga vaktet për mua, dhe e ha siç duhet... ndërsa darka me e lehtë se dreka. :-[

 • Postime: 1752
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 05-03-2006, 14:11:46
Prit njehere ti numeroj:
1. ora 6:30.
2. ora 8:30.
3. ora 13:00.
4. ora 18:00. Eventualisht dicka te lehte
5. diku rreth ores 21:00.

auuuuuuuuu, shum here u bene, por megjithate jane porcione te vogla. :-[

Engjellushe perq

 • Postime: 2800
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 05-03-2006, 16:31:53
Të bofshin mirë Parlote po pak si shumë po nejse...... ;)

Unë ha diku 2-3 herë nga pak jo shumë se pastaj fryhem bohem si burre....hahahahaha h
« Editimi i fundit: 06-04-2006, 04:08:35 nga Blete punetore »

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 05-04-2006, 19:19:52
Kur jam ne shkolle nuk kam kohe te ha mengjes vetem ne lunch time ha,pastaj ha kur vij nga shkolla,u bene dy here  :P pastaj ha edhe njehere mbasdite u bene tre here,pastaj ha edhe njehere ne darke u bene 4 here  :P Kjo ndodh gjate periudhes te shkolles se pastaj ne vere eshte dita me e gjate dhe une kam me shume kohe edhe me mbetet koka ne frigorifer  LOL  :P

 • Postime: 3788
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 06-04-2006, 02:43:24
Me se shumti 3 here, por ka raste 2 (kur nuk ha mengjes ose dreke). Shpesh ha edhe gjera te lehta, per shembull fruta apo embelsira, ndermjet vakteve.

 • Postime: 1402
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 07-04-2006, 23:08:26
Qyyyy parlote, po dhe ne 6:30 te mengjesit ha buke ti mi goc. Ti qofsh si ha qe me menjes. Ti dhe pulat hajne ne ate ore. Une jo buke te me haet, po sdi cte them, dhe ne 6 te menjesit nuk cohem sikur te behet nami. Po syte i la ne 6:30 te mnjesit kur ha buke, apo ha pergjumesh.
Se perpak sa sdola nga tema, dhe mire qe u kujtova.
Une pervete haj...sa here te me haet, por nuk e teproj. 1 buke ne dite me mjafton :)

 • Postime: 183
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 08-04-2006, 02:23:37
Qyyyy parlote, po dhe ne 6:30 te mengjesit ha buke ti mi goc.  :)
Hahah po kjo eshte ok un qka  e njoh nje shok ai zgjohet naten prej gjumit dhe han se thot po me qan, po me vuan barku per buke edhe ne ora tre te nates hahah

Ndersa unë ha 3 deri 4 her po krejt nga pak.

 • Postime: 1752
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 08-04-2006, 04:09:01
Qyyyy parlote, po dhe ne 6:30 te mengjesit ha buke ti mi goc. Ti qofsh si ha qe me menjes. Ti dhe pulat hajne ne atë ore. Unë jo buke te me haet, po s'e di ç'të them, dhe ne 6 te menjesit nuk cohem sikur te bëhet nami. Po sytë i la ne 6:30 te mnjesit kur ha buke, apo ha pergjumesh.
Se perpak sa sdola nga tema, dhe mirë qe u kujtova.
Unë pervete haj...sa herë te me haet, por nuk e teproj. 1 buke ne ditë me mjafton :)

Tribbiani- tani po të sqaroj.

Prit njëherë ti numeroj:
1. ora 6:30.-zgjohem ora 5:30(kështu qe kam kohe mjaft edhe për makiazh :D) dhe ha mëngjes bashke me fëmijët, para se t`i dorezoj ne cerdhe dhe te shkoj ne pune(praktike).
2. ora 8:30.- ha bashke me koleget pasi t`u jetë shperndare mëngjesi pacienteve.
3. ora 13:00.- koha e pauzes, ku ha një porcion pasta salate.
4. ora 18:00. Eventualisht diçka te lehtë- koha e darkes.
5. diku rreth orës 21:00.- evt. biskota ose diçka tjetër te lehtë.

auuuuuuuuu, shum herë u bene, por megjithatë janë porcione te vogla. :-[


P.s. metabolizmin e kam tip-top. :D dhe ve re se jane PORCIONE TE VOGLA.

 • Postime: 95
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 21-04-2006, 16:12:21
dy here ne dite, por sonte nuk ka kush te gatuaj,

don ndokush te gatuan per mua, per fukarane ?

 • Postime: 1107
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 21-04-2006, 16:46:42
Shumten e rasteve ha vetem njehere ne dite ,zakonisht dreke ...

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 21-04-2006, 18:59:24
Shumten e rasteve ha vetëm njëherë ne ditë ,zakonisht dreke ...
weeeee si mbijetoke ti?  :D une po mos hengra te pakten 3-4 here ne dite vdes fare  :D

 • Postime: 2800
 • Gjinia: Femer

#13 ne: 21-04-2006, 19:05:46
Ka raste mi se nuk ke shume kohe per tu ulur dhe te hash dicka  :( atehere ne kembe duke ecur te bjen me honger dicka  :)
Zakonisht 2 here kur kam kohe 3 here , por ka raste qe edhe 1 here ha buke  :( :(

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 21-04-2006, 19:11:04
Shumten e rasteve ha vetëm njëherë ne ditë ,zakonisht dreke ...

Do qe te mbash trupin ne forme ti para se te martohesh LOL keshtu kisha une gocat e dajes nuk hanin buke se kishin frike se u shendoshnin  :D

 • Postime: 338

#15 ne: 21-04-2006, 21:15:13
ouufff... kur spunoj... ha 1her maksimumi dy...!(fatkeqsisht s'ha shume)

kurse kur jam ne pune... me kafen dhe croissant qe ha plus dhe dy her tjera...

 • Postime: 13

#16 ne: 03-05-2006, 05:15:24
- HA VETEM NE ORA 12;00,EVENTUALISHT NESE JAM SHUM E URITUR EDHE NE 17 MBASI QE KTHEHEM NGA PUNA,MIRPO KAM SHUM APETIT DHE ASESI SMUND TI SHMANGEM USHQIMIT, KAM FITUAR PESH DHE SPO MUND TA LARGOJ,ANDAJ MENDOJ SE PA DARK PO JA ARRIJ QELLIMIT TE DOBESOHEM PO MEDET PER LUKTH ME MBYTI DHIMBJA... :S hmmmmm:

 • Postime: 19
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 20-05-2006, 12:33:58
ha 2-3 - 4 heree

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer

#18 ne: 21-05-2006, 01:07:40
1-2 varet nga ditet ne fakt............meg jithëse edhe kur jam e lirë , harroj te ha..............po sa hap sytë njëherë e kam te vdekur qe do fus diçka te ëmbël ne goje ndonjë biskote apo ku di unë pastaj dreken ose ha nga ora 5-6 dhe ne darke vetëm pi ose ndonjë cope djath ne dorë kur i thonë (?) Fatkeqsisht nuk kam orare ne te ngrënë (?)

 • Postime: 21
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 21-05-2006, 17:32:05
nji here.

 • Postime: 7065
 • Gjinia: Femer

#20 ne: 22-07-2006, 17:30:30
Sa here te me teket ha  por  nga pak   :D

 • Postime: 3096
 • Gjinia: Femer

#21 ne: 23-07-2006, 08:20:04
Gajte dites ha vetem nje here buke tanime qe nuk po me hahet asgje ndodh qe as nje here ne dite nuk ha sespe eshte teper vape dhe kur eshte vape une nuk mundem te ha buke,por ne dimer ha me mir ndodh qe ha nga tri here ne dite por shume pak.

 • Postime: 4313
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 23-07-2006, 08:32:28
Provoj te ha ushqim sa me shpesh dhe me sasi te vogla ushqimi por se paku 3-4 here ne dite.

 • Postime: 122
 • Gjinia: Femer

#23 ne: 12-09-2006, 22:49:10
Dy here ne dite por dreken e ha tamam si duhet dhe ne mes te ketyre shujtave ha shume peme.........

#24 ne: 14-11-2006, 22:35:07
Ku mbaj mend une nja 4 a 5 here me duket :D

Temat e fundit