Lajmet e Fundit - 231

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

InfoZ
09-10-2010, 23:50:03

Prishtinë: Ndalohet udhëtari me 55 telefona dhe mbi 100 mijë euro

Lajmet e Fundit

Prishtinë: Ndalohet udhëtari me 55 telefona dhe mbi 100 mijë euro      Dogana e Republikës së Kosovës ka njoftuar se ka ndaluar tentim kontrabandimin e 55 telofonave dhe mbi 100 mijë eurove të cilat i ka zbuluar te një person që donte të udhëtonte drejt Turqisë nga Aeroporti i P...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
09-10-2010, 23:50:03

Durrës, merr flakë një makinë dyshohet për eksploziv

Lajmet e Fundit

Durrës, merr flakë një makinë dyshohet për eksploziv      Një automjet ka shpërthyer pranë një pallati tek ish-fabrika e gomës në Durrës duke shkaktuar panik tek banorët pranë pallatit ku ka ndodhur ngjarja (c) BalkanWeb         

InfoZ
09-10-2010, 23:50:02

Ivanovic: SHBA Jo ndërmjetëse në dialogun Serbi-Kosovë

Lajmet e Fundit

Ivanovic: SHBA Jo ndërmjetëse në dialogun Serbi-Kosovë      Ka reaguar Serbia pas deklaratës së ndihmës sekretarit amerikan të shtetit për Çështjet e Evropës dhe EuroAzisë, Filip Gordon për përfshirjen e SHBA-ve në bisedimet mes Prishtinës dhe Beogradit. (c) BalkanWeb         
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
09-10-2010, 21:50:02

Debat publik për studimin mjedisor të linjës së energjisë Shqipëri-Kosovë

Lajmet e Fundit

Debat publik për studimin mjedisor të linjës së energjisë  Shqipëri-Kosovë      Debati publik, i zhvilluar në Shkodër, lidhet me ndikimet e pritshme në mjedis nga ndërtimi i linjës së re 400 kë të trasmetimit të energjisë Tiranë-Prishtinë. Një grup ekspertësh kanë përgatitur tas...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
09-10-2010, 21:50:02

Kryeministri Berisha nis një dialog me qytetarët në prag të vendimit final të liberalizimit të vizave

Lajmet e Fundit

Kryeministri Berisha nis një dialog me qytetarët në prag të vendimit final të liberalizimit të vizave      Kryeministri shqiptar Sali Berisha nisi një dialog me qytetarët  shqiptarë  në prag të vendimit final për liberalizimin e vizave. Pas miratimit te raportit për heqjen e viz...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
09-10-2010, 21:50:02

Nënsekretari i Shtetit Stajnberg mbi vizitën e Sekretares Klinton në Ballkan

Lajmet e Fundit

Nënsekretari i Shtetit Stajnberg mbi vizitën e Sekretares Klinton në Ballkan      Të hënën Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton fillon një turne në Ballkanin perëndimor me ndalesa në Bosnje, Serbi dhe Kosovë.Duke folur për Zërin e Amerikës mbi qëllimet e kësaj vizite...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
09-10-2010, 19:50:02

Zgjidhja e krizës, Topalli: Opozita të propozojë, ne do t’i votojmë amendamentet

Lajmet e Fundit

Zgjidhja e krizës, Topalli: Opozita të propozojë, ne do t’i votojmë amendamentet      Tiranë, 9 tetor, NOA – Pas letrës, që komisioneri për Zgjerimin, Stefan Fule i dërgoi kryeministrit Berisha ku i kërkoi zgjidhjen e ngërçit politik në vend, Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topal...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
09-10-2010, 19:50:02

Mesazhi i Fyle, PS: Berisha të angazhohet për zgjidhjen e ngërçit politik, përmes transparencës

Lajmet e Fundit

Mesazhi i Fyle, PS: Berisha të angazhohet për zgjidhjen e ngërçit politik, përmes transparencës      Tiranë, 9 tetor, NOA – Pas deklaratës së kryeparlamentares Jozefina Topalli se mazhoranca i ka dhënë një ofertë të madhe opozitës që të propozojë dhe propozimet e saj të votohen,...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
09-10-2010, 19:50:02

Meta: Opozita shkaktare e krizës, peng i lojërave dhe interesave të ngushta

Lajmet e Fundit

Meta: Opozita shkaktare e krizës, peng i lojërave dhe interesave të ngushta      Tiranë, 9 tetor, NOA – Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe zëvendëskryeministr i Ilir Meta deklaroi sot në një koment të tij për m...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
09-10-2010, 17:50:02

Deklarata e Metës reagon PS: S’ka reformë pa transparencë

Lajmet e Fundit

Deklarata e Metës reagon PS: S’ka reformë pa transparencë      Pas deklaratave të kreut të LSI-së Ilir Meta vjen edhe reagimi i PS. Deputetja e PS, Olta Xhacka i kujton Metës, se nuk do të ketë reformë zgjedhore pa transparencë të zgjedhjeve. (c) BalkanWeb         

InfoZ
09-10-2010, 17:50:01

Sërish tërmet në Gjilan, banorët në panik

Lajmet e Fundit

Sërish tërmet  në Gjilan, banorët  në panik      Rrjeti Sizmik i Kosovës ka njoftuar se rajoni i Gjilanit ka pasur sërish dridhje toke mëngjesin e së shtunës, ndërsa përvec shqetësimit të qytetarëve nuk është raportuar për dëme të shkak (c) BalkanWeb         

InfoZ
09-10-2010, 15:50:02

Krimi në familje, burri ther me thikë gruan

Lajmet e Fundit

Krimi në familje, burri ther me thikë gruan      Shkodër, 8 tetor, NOA – Krimi brenda familjes ka tronditur sërish opinionin publik, ku në qytetin verior të Shkodrës është shënuar një tjetër ngjarje makabre, e shoqëruar me jetën e prerë të një gruaje nga thika e bashkëshortit të...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
09-10-2010, 15:50:02

Kapet roja i pularisë, shiste fshehur materiale

Lajmet e Fundit

Kapet roja i pularisë, shiste fshehur materiale      Gjirokastër, 9 tetor, NOA – Forcat e policisë së Gjirokastrës kanë ndaluar gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm, një person të akuzuar për vjedhje. Siç ato konfirmojnë për agjencinë e Lajmeve NOA, i ndaluari është Përpari...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
09-10-2010, 15:50:02

Operacioni “Kësti i fundit”, SHKB arreston dy policë nga Saranda për ryshfet

Lajmet e Fundit

Operacioni “Kësti i fundit”, SHKB arreston dy policë nga Saranda për ryshfet      Sarandë, 9 tetor, NOA – Dy efektiva të policisë së Sarandës janë vënë sot në pranga nga kolegët e tyre, sipas një urdhri të posaçëm të lëshuar nga autoriteti i Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
09-10-2010, 13:50:02

4 ushtarë italian u vranë në Afganistan

Lajmet e Fundit

4 ushtarë italian u vranë në Afganistan      4 ushtarë italian janë vrarë ndërsa një ushtarë tjetër është lënduar rëndë në Afganistan pas një sulmi me bombë ndaj makinës së tyre në krahinën jugperëndimore, Farah. Zëdhënësi i Ministrisë së Mbrojtjes së Italisë, Gjenerali Masimo F...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
09-10-2010, 13:50:02

Arabët i japin edhe një mundësi bisedimeve izraelito-palestineze

Lajmet e Fundit

Arabët i japin edhe një mundësi bisedimeve izraelito-palestineze      Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare në Ligën Arabe janë pajtuar që SHBA-ve duhet dhënë edhe një muaj kohë me qëllim që të shpëtohen negociatat në mes të palestinezëve dhe izraelitëve. Gjatë takimit që u mba...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
09-10-2010, 13:50:02

Sërish tërmet në Gjilan

Lajmet e Fundit

Sërish tërmet në Gjilan      Rrjeti Sizmik i Kosovës ka njoftuar se rajoni i Gjilanit ka pasur sërish dridhje toke mëngjesin e së shtunës, ndërsa përpos shqetësimit të qytetarëve nuk është raportuar për dëme të shkaktuara. Tërmeti që kishte fuqinë 3.6 shkallë të Rihterit është n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
09-10-2010, 09:50:02

Tom Donilon, këshilltari i ri i sigurimit kombëtar amerikan që do të zëvendësojë Xhejms Xhonsin

Lajmet e Fundit

Tom Donilon, këshilltari i ri i sigurimit kombëtar amerikan që do të zëvendësojë Xhejms Xhonsin      Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barak Obama, thotë se këshilltari i tij i Sigurimit Kombëtar, Xhejms Xhones, do të largohet nga posti muajin e ardhshëm.Korrespondenti i Zër...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
09-10-2010, 09:50:02

Shkodër, burri vret gruan, nënën e 2 femijëve të tij

Lajmet e Fundit

Shkodër, burri vret gruan, nënën e  2 femijëve të tij      Krimi godet familjen shqiptare, burrit vret me thikë pas një konflikti, bashkeshorten, nene e dy femijeve te mitur. Ngjarja ne Shkoder oret e para te paradites. Cifti prej muajsh pergatiste procedurat e divorcit. (c) Bal...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
09-10-2010, 03:50:02

Gordon: Arrestimi i Mlladiçit mbetet prioritet i lartë

Lajmet e Fundit

Gordon: Arrestimi i Mlladiçit mbetet prioritet i lartë      Arrestimi i ish komandantit të serbëve të Bosnjes, Ratko Mlladiç mbetet prioritet për SHBA-të, tha nënsekretari i shtetit, Filip Gordon, disa ditë para vizitës së Sektretares së Shtetit, Hillari Klinton në rajon. “Të sh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
09-10-2010, 03:50:02

Berisha: Investime për standarde të njëjta me BE

Lajmet e Fundit

Berisha: Investime për standarde të njëjta me BE      Kryeministri garantoi në fjalën e tij se qeveria shqiptare është e vendosur të marrë çdo vendim, të bëjë çdo investim, e të miratojë çdo ligj, në mënyrë që shqiptarët kudo që ndodhen të gëzojnë standarde të ngjashme me ato të...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
09-10-2010, 01:50:02

Vriten nëntë militantë në Pakistan

Lajmet e Fundit

Vriten nëntë militantë në Pakistan      Dy sulme amerikane me predha kanë vrarë nëntë vetë në rajonin fisnor në Pakistan afër kufirit me Afganistanin. AP transmetoi zyrtarët e inteligjencës të kenë thënë se sulmi i parë në qytetin Mohamad Kel vrau katër njerëz, ndërsa i dyti në ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
09-10-2010, 01:50:02

Kina refuzon zhvleftësimin e shpejtë të juanit

Lajmet e Fundit

Kina refuzon zhvleftësimin e shpejtë të juanit      Kreu i Bankës Qendrore të Kinës i ka hedhur poshtë kërkesat për zhvleftësimin e shpejtë të valutës kineze, juan. Agjencia AFP transmeton kryebankierin kinez të ketë thënë se gjiganti ekonomik preferon që ndryshimet t’i bëjë gra...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
09-10-2010, 01:50:02

Shqipëri-Bosnjë-Hercegovinë, 1-1, kuqezinjtë kryesojnë në Grup për Euro 2012

Lajmet e Fundit

Shqipëri-Bosnjë-Hercegovinë, 1-1, kuqezinjtë kryesojnë në Grup për Euro 2012      Tiranë, 8 Tetor 2010 NOA Përditësimi i fundit: 22:23:06 – Kombetarja e Shqiperise ka arritur te shenoje nje gol barazimi ne fund te pjeses se pare te ndeshjes qe po ndiqni, pasi me heret ne minuten...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
08-10-2010, 23:50:02

Studimi, kilogramët zhduken edhe duke fjetur

Lajmet e Fundit

Studimi, kilogramët zhduken edhe duke fjetur      Një hulumtim ka treguar se personat të cilët mbajnë dietë dhe të cilët kanë fjetur mjaftueshëm gjatë natës, humbin dyfish më shumë kilogramë në krahasim me ata të cilët kanë fjetur pak. (c) BalkanWeb         

InfoZ
08-10-2010, 23:50:02

Zbardhen vërejtjet e ndërkombëtarëve për Gjykatat Administrative

Lajmet e Fundit

Zbardhen vërejtjet e ndërkombëtarëve për Gjykatat Administrative      Më 30 mars të këtij viti ndërkombëtarët kanë dërguar në Kuvend një draft me 22 vërejtje për projekt/ligjin mbi Gjykaten Administrative. Vërejtjet nuk janë diskutuar asnjëherë në Komisionin e Ligjeve, por maxho...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
08-10-2010, 23:50:02

Thaçi: Kosova e gatshme për liberalizimin e vizave

Lajmet e Fundit

Thaçi: Kosova e gatshme për liberalizimin e vizave      Thaçi tha se qeveria e Kosovës i ka kryer të gjitha përgatitjet e nevojshme dhe i ka plotësuar kushtet që i parashtron Komisioni Evropian për liberalizimin e vizave. (c) BalkanWeb         

InfoZ
08-10-2010, 21:50:02

Kosovë: Protestë kundër ndalimit të mbajtjes së shamisë në shkolla

Lajmet e Fundit

Kosovë: Protestë kundër ndalimit të mbajtjes së shamisë në shkolla      Disa qindra veta morën pjesë në një protestë në Prishtinë me kërkesën që të mos pengohet bartja e shamive dhe mbulesave islame nëpër shkollat e Kosovës. Protestuesit e cilësuan të padrejtë udhëzimin administ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
08-10-2010, 21:50:02

Gjykata administrative, Rama: Ja arsyet pse nuk mbështesim ligjin

Lajmet e Fundit

Gjykata administrative, Rama: Ja arsyet pse nuk mbështesim ligjin      Në Shqipëri kryetari i partisë socialiste Edi Rama, duke ju referuar qëndrimit të partisë së tij ndaj ligjit për gjykatat administrative, tha sot se opozita nuk mund të lejojë që një tjetër gjykatë të kalojë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
08-10-2010, 21:50:02

Sekretarja Klinton, javën e ardhshme në Ballkan

Lajmet e Fundit

Sekretarja Klinton, javën e ardhshme në Ballkan      Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton do të vizitojë Bosnjen, Serbinë dhe Kosovën nga data 11 deri më 13 tetor. Duke komentuar për këtë vizitë, një zyrtar i lartë i Departamentit të Shtetit u tha sot gazetarëve se Sht...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
08-10-2010, 19:50:05

Produkte ushqimore pa etiketa, inspektorët gjobitin 4 subjekte me 6 milionë lekë

Lajmet e Fundit

Produkte ushqimore pa etiketa, inspektorët gjobitin 4 subjekte me 6 milionë lekë      Fier, 8 tetor, NOA – Mëse subjekte të cilat nuk i kishin pajisur me etiketën përkatëse, produktet ushqimore të destinuara për tregtim, janë gjobitur me 6 milion lekë nga departamenti i Inspekti...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
08-10-2010, 19:50:05

Ministri Imami: Brenda një viti, 3-fishuam demontimin e municioneve

Lajmet e Fundit

Ministri Imami: Brenda një viti, 3-fishuam demontimin e municioneve      Tiranë, 8 tetor, NOA – “Në fillim të vitit, plani ka qenë për të asgjësuar rreth 12 mijë ton municione, ndërsa deri tani kemi mundur të asgjësojmë 14 mijë ton, për të shkuar në 19. 442 ton municione deri në...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
08-10-2010, 19:50:05

Vidhnin karburantin e shtetit, operacioni “Mashinisti” arreston 7 punonjës hekurudhe

Lajmet e Fundit

Vidhnin karburantin e shtetit, operacioni “Mashinisti” arreston 7 punonjës hekurudhe      Durrës, 8 tetor, NOA – Dokumentimi i vjedhjes e tregtimit të karburantit nga punonjësit e Parkut të Mjeteve Hekurudhore në Durrës, i ka detyruar forcat e policisë së këtij qyteti që të vënë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
08-10-2010, 15:50:03

PSE: Liberalizimi i vizave nuk është sukses i qeverisë, por i shqiptarëve

Lajmet e Fundit

PSE: Liberalizimi i vizave nuk është sukses i qeverisë, por i shqiptarëve      Bruksel, 8 tetor, NOA – Partitë Socialiste Europiane (PSE) kanë përshëndetur sot miratimin e vendimit për heqjen e vizave për Shqipërinë dhe Bosnjën nga Parlamenti Europian. Në një deklaratë zyrtare t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
08-10-2010, 15:50:03

Disidenti kinez Liu Xiaobo, fitues i çmimit Nobel të Paqes për vitin 2010

Lajmet e Fundit

Disidenti kinez Liu Xiaobo, fitues i çmimit Nobel të Paqes për vitin 2010      Disidenti i burgosur kinez Liu Xiaobo është fitues i çmimit Nobel të paqes për vitin 2010 për “luftën e tij të gjatë dhe pa dhunë për të drejtat bazë të njeriut në Kinë”. Komisioni i çmimeve Nobel me ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
08-10-2010, 15:50:02

Afganistan: Vritet guvernatori i provincës Kunduz nga shpërthimi në një xhami

Lajmet e Fundit

Afganistan: Vritet guvernatori i provincës Kunduz nga shpërthimi në një xhami      Zyrtarët afganë thanë se guvernatori i një province ishte mes të paktën 14 të vrarëve si pasojë e shpërthimit të një bombe në një xhami në veri të vendit. Shefi i policisë lokale, Shah Jahan Noori...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
08-10-2010, 13:50:02

2 astronautë rusë dhe një amerikan nisen në hapësirë

Lajmet e Fundit

2 astronautë rusë  dhe një amerikan  nisen në hapësirë      Dy kozmonautë rusë dhe një astronaut amerikan janë nisur drejt Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës. Ainija kozmike ruse u nis nga kozmodromi i Bajkanurit në Kazakistan (c) BalkanWeb         

InfoZ
08-10-2010, 13:50:01

Meta: Heqja e imunitetit e mbështes. Stop sulmit ndaj kunetërve

Lajmet e Fundit

Meta: Heqja e imunitetit  e mbështes. Stop sulmit  ndaj kunetërve      Pas apelit një ditë më parë nga Presidenti i Republikës Bamir Topi që kërkoi që klasa politike të bëjnë të mundur heqjen e pengesës së imunitetit parlamentar për të gjithë deputetët, reagoi sot Zv/kryeministr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
08-10-2010, 13:50:01

Para zgjedhjeve do të shpërbëhet Kuvendi

Lajmet e Fundit

Para zgjedhjeve  do të shpërbëhet  Kuvendi      Kuvendi i Kosovës do të shpërbëhet me të votuar buxhetin e vitit 2011. Pastaj presidenti në detyrë, Jakup Krasniqi, do të shpallë zgjedhjet e parakohshme, njofton shtypi ne Prishtine (c) BalkanWeb         

InfoZ
08-10-2010, 11:50:02

Ekspozitë: Hebrenjtë e mbrojtur me Besë

Lajmet e Fundit

Ekspozitë: Hebrenjtë e mbrojtur me Besë      Mbrëmë në Galerinë e Arteve të Kosovës është hapur ekspozita e fotografive e titulluar “Besa: Shqiptarët që shpëtuan hebrenjtë gjatë Luftës së Dytë Botërore”, e autorit amerikan Norman Gershman. Ekspozita e fotografive, e titulluar “B...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
08-10-2010, 11:50:02

Spanjë: 100 të arrestuar për pedofili

Lajmet e Fundit

Spanjë: 100 të arrestuar për pedofili      Policia spanjolle ka arrestuar më shumë se 100 persona të akuzuar për pedofili. Arrestimet ishin rezultat i bastisjeve lidhur me një rrjet pedofilie në internet, ndër më të mëdhenjtë e hetuar deri tani, njoftuan autoritetet spanjolle. (...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
08-10-2010, 11:50:02

Pakistani heton akuzat për ekzekutim pa gjyq

Lajmet e Fundit

Pakistani heton akuzat për ekzekutim pa gjyq      Ushtria pakistaneze ka urdhëruar hetimin e videove të shfaqura në internet ku tregohen persona me uniformën e ushtrisë duke keqtrajtuar të burgosurit. Videot ishin xhiruar në Luginën Suat, ku forcat qeveritare zhvilluan një ofens...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
08-10-2010, 09:50:01

Kongresmeni mysliman punon për tolerancën fetare

Lajmet e Fundit

Kongresmeni mysliman punon për tolerancën fetare      Zgjedhja e Kith Ellisonit tërhoqi vëmendjen në mbarë botën. Ai bëri betimin duke vënë dorën mbi një Kuran që i përkiste Tomas Xhefersonit, autori i Deklaratës së Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara. Demokrati nga Mnesota ësht...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
08-10-2010, 09:50:01

Një aksident vdekjeprurës rikthen çështjen e sigurisë rrugore në Shqipëri

Lajmet e Fundit

Një aksident vdekjeprurës rikthen çështjen e sigurisë rrugore në Shqipëri      Një aksident i rëndë ndodhi mbrëmë në një zonë në afërsi të qytetit të Gjirokastrës ku nga përplasja e dy automjeteve humbën jetën pesë persona dhe u plagos një tjetër. Policia e Gjirokastrës tha se s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
08-10-2010, 09:50:01

FMN dhe Banka Botërore: Mosmarrëveshjet rreth valutave mund të pengojnë rimëkëmbjen

Lajmet e Fundit

FMN dhe Banka Botërore: Mosmarrëveshjet rreth valutave mund të pengojnë rimëkëmbjen      Zyrtartë të lartë të ekonomisë botërore thonë se mosmarrëveshjet e vazhdueshme lidhur me vlerat e monedhave dhe tregtinë mund të acarohen dhe të dëmtojnë rimëkëmbjen delikate ekonomike.Kor...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
08-10-2010, 07:50:02

Maqedonia fqinje shkundet gjatë gjithë ditës nga tërmetet

Lajmet e Fundit

Maqedonia fqinje shkundet gjatë gjithë ditës nga tërmetet      Shkup, 8 tetor 2010 NOA/ Zulejha Ramadani– Dita e enjte ishte e mbushur me lëkundje sizmike që ngjallën pasiguri te banorët e Maqedonisë fqinje. Dy ishin tërmetet më të frikshme, ai i mëngjesit në zonën e Dibrës dhe ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
08-10-2010, 03:50:02

Tragjedi e frikshme në Valare, 5 jetë shuhen njëherësh (FOTOT)

Lajmet e Fundit

Tragjedi e frikshme në Valare, 5 jetë shuhen njëherësh (FOTOT)      TE GJITHA FOTOT, TE GALERIA Gjirokastër, 7 Tetor 2010 NOA Update Lajmi dhe Fotot – Ajo që ndodhi pasditen e sotme në Valare të Gjirokastrës, është një ndër ngjarjet më të rënda që përjetojmë kohët e fundit pasi ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
08-10-2010, 01:50:02

Kripa shërben si antidepresiv

Lajmet e Fundit

Kripa shërben si antidepresiv      Edhe pse duhet shmangur sasia e tepruar e kripës, për shkak të ndikimit të dëmshëm në shëndet, shkencëtarët amerikanë zbulojnë se kjo mëlmesë ndikon si antidepresiv natyral. (c) BalkanWeb         

InfoZ
08-10-2010, 01:50:02

Aksidentet, 5 të vdekur në Gjirokastër 4 të plagosur në Tiranë

Lajmet e Fundit

Aksidentet, 5 të vdekur në Gjirokastër 4 të plagosur në Tiranë      Aksident i rëndë në Gjirokastër. Përplasja e dy mjeteve i ka marrë jetën 5 personave, ndërsa 1 tjetër ka mbetur i plagosur. Aksidenti rreth orës 18:00, 1 km larg fshatit Valare. Tiranë, 4 të plagosur. (foto ilus...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe