Lajmet e Fundit - 235

×
Hyrja
Profili

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

InfoZ
ne: 01-10-2010, 13:50:03

LDK kërkon zgjedhje në pranverë

Lajmet e Fundit

LDK kërkon  zgjedhje në pranverë      Krerët e dy partive që përbëjnë koalicionin qeverisës në Kosovë kanë rënë dakort për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme, por nuk kanë arritur që të saktësojnë afatin e organizimit të tyre (c) BalkanWeb         

InfoZ
ne: 01-10-2010, 11:50:02

Japonia e shqetësuar rreth Kinës

Lajmet e Fundit

Japonia e shqetësuar rreth Kinës      Kryeministri japonez, Naoto Kan, tha se vendi i tij dëshironte raporte të mira me Kinën, por ngriti shqetësimin rreth projekteve ushtarake të Pekinit. Kan, gjatë një fjalimi në parlamentin japonez, kërkoi nga Kina të veprojë si “anëtar i për...

InfoZ
ne: 01-10-2010, 11:50:01

Dodik: Bosnja nuk do të ekzistojë

Lajmet e Fundit

Dodik: Bosnja nuk do të ekzistojë      “Bosnje Hercegovina ishte një gabim”, ka deklaruar udhëheqësi i serbëve të Bosnjës, Millorad Dodik. Dodik ka shtuar se serbët në këtë vend duan të shkëputen, por në mënyrë paqësore. Komentet ai i ka bërë për të përditshmen Wall Street Journ...

InfoZ
ne: 01-10-2010, 11:50:01

Afganistan: Lufta për të mbijetuar

Lajmet e Fundit

Afganistan: Lufta për të mbijetuar      Pesëdhjetë milicë afganë po rrezikojnë jetën e tyre në përpjekje për të ndaluar talibanët të depërtojnë në fshatin ku ata jetojnë. Por, pa mbështetjen e qeverisë në Kabul, ata mund të detyrohen të heqin dorë nga lufta. (c) Evropa e lire   ...

InfoZ
ne: 01-10-2010, 09:50:02

Trazira në Ekuador

Lajmet e Fundit

Trazira në Ekuador      Ushtria ekuadoriane ka shkëmbyer zjarr me policët rebelë në një spital ku presidenti Rafael Correra kishte shkuar për mjekim pasi ishte konfrontuar me demostruesit dhe ndaj tij ishte hedhur gaz lotsjellës. Ushtarët e shoqëruan zotin Correra jashtë spitali...

InfoZ
ne: 01-10-2010, 01:50:02

Tiranë, arrestohet ish-zyrtari i tatim taksave merrte para me fajde

Lajmet e Fundit

Tiranë, arrestohet ish-zyrtari i tatim taksave merrte para me fajde      Policia e Tiranës ka arrestuar mëngjesin e sotëm një ish-zyrtar të tatim taksave, i dënuar me 10 vjet burg për vjedhje me anë të mashtrimit. (c) BalkanWeb         

InfoZ
ne: 01-10-2010, 01:50:02

Tekstet shkollore serbe: Shqiptarët plackitës e grabitqarë

Lajmet e Fundit

Tekstet shkollore serbe: Shqiptarët plackitës e grabitqarë      “Tekste mësimore që bien ndesh me Kushtetutën e Kosovës”. Ky është konkluzioni në të cilin ka arritur një komision i posacëm i ngritur për rishikimin e programeve mësimore në shkollat serbe në Kosovë. Në librat e ty...

InfoZ
ne: 30-09-2010, 23:50:02

Shefi i Personelit të Shtëpisë së Bardhë sinjalizon tërheqje nga posti

Lajmet e Fundit

Shefi i Personelit të Shtëpisë së Bardhë sinjalizon tërheqje nga posti      Këshilltari i lartë i Presidentit Barak Obama pritet të njoftojë nesër se do të japë dorëheqjen nga posti. Burime të afërta me shefin e personelit të Shtëpisë së Bardhë Ram Emanuel thonë se ai do të larg...

InfoZ
ne: 30-09-2010, 23:50:02

Shqipëri: Parlamenti shtyn miratimin e ligjit për gjykatat administrative

Lajmet e Fundit

Shqipëri: Parlamenti shtyn miratimin e ligjit për gjykatat administrative      Në Shqipëri parlamenti shtyu miratimin e ligjit për gjykatat administrative pasi opozita u largua nga salla. Socialistët i qëndruan pozicionit të tyre se më parë duhet një marrëveshje për hetimin e zg...

InfoZ
ne: 30-09-2010, 23:50:02

Shqipëri: Gjykata vendos ekstradimin në SHBA të të dyshuarit Almir Rrapo

Lajmet e Fundit

Shqipëri: Gjykata vendos ekstradimin në SHBA të të dyshuarit Almir Rrapo      Një gjykatë e Shqipërisë vendosi ekstradimin në Shtetet e Bashkuara të ish ndihmësit të zëvendëskryeministr it Ilir Meta. Almir Rrapo përballet m...

InfoZ
ne: 30-09-2010, 21:50:04

SHBA: Sanksione kompanisë që bashkëpunon me Iranin

Lajmet e Fundit

SHBA: Sanksione kompanisë që bashkëpunon me Iranin      Shtetet e Bashkuara sot i shpallën sanksionet ndaj një kompanie me seli në Zvicër, e cila është e përfshirë në sektorin e naftës dhe gazit në Iran. Hapi u ndërmorr një ditë pasi Uashingtoni i vendosi sanksione financiare dh...

InfoZ
ne: 30-09-2010, 21:50:03

Incko: Për 3-4 vjet Bosnja me status kandidati në BE

Lajmet e Fundit

Incko: Për 3-4 vjet Bosnja me status kandidati në BE      Përfaqësuesi i Lartë në Bosnje, Valentin Incko, vlerësoi sot në Bruksel se për tre deri katër vjet Bosnja do të mund të fitojë statusin e vendit kandidat për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Incko ka thënë se zgjedhjet e...

InfoZ
ne: 30-09-2010, 21:50:03

Xhimi Karter u lirua nga spitali

Lajmet e Fundit

Xhimi Karter u lirua nga spitali      Ish presidenti i Shteteve të Bashkuara, Xhimi Karter, u lirua sot nga spitali në Ohajo, ku i kaloi dy ditë pas një infektimi viral, i cili, siç thanë mjekët, i shkaktoi probleme me stomakun. 85 vjeçari Karter u sëmur të martën gjatë një flut...

InfoZ
ne: 30-09-2010, 17:50:02

Fier, 42 vjecari zhduket prej 1 muaji, familja e zhytur në varfëri apel për ndihmë

Lajmet e Fundit

Fier, 42 vjecari zhduket prej 1 muaji, familja e zhytur në varfëri apel për ndihmë      Një 42 vjecar nga Fieri, rezulton i zhdukur pa gjurmë prej një muaji, ndërsa familja e zhytur në varfëri të thellë bën apel për gjetjen e tij. (c) BalkanWeb         

InfoZ
ne: 30-09-2010, 17:50:02

Feith: Kosova nuk  është në krizë institucionale

Lajmet e Fundit

Feith: Kosova nukështë në krizë institucionale      Shefi i Zyrës Civile Ndërkombëtare deklaron se në gjithë këtë proces kryeministri ka rolin udhëheqës. (c) BalkanWeb         http://laj.m...

InfoZ
ne: 30-09-2010, 15:50:03

Pakistani bllokon rrugën për furnizimet e NATO-s

Lajmet e Fundit

Pakistani bllokon rrugën për furnizimet e NATO-s      Pakistani e ka bllokuar rrugën kryesore për furnizimin e forcave të NATO-s në Afganistan, si kundërpërgjigje ndaj sulmit të pretenduar me helikopterë të forcave ndërkombëtare, në të cilin e humbën jetën tre ushtarë pakistanez...

InfoZ
ne: 30-09-2010, 15:50:03

BE i diskuton borxhet e qeverive

Lajmet e Fundit

BE i diskuton borxhet e qeverive      Ministrat e financave të Bashkimit Evropian takohen sot në Bruksel për bisedime joformale dy ditore, që kanë mbetur në hijen e shqetësimeve për borxhet në rritje të qeverive. Bisedimet mbahen pasi Komisioni Evropian të mërkurën i shpalli pla...

InfoZ
ne: 30-09-2010, 15:50:03

Krasniqi: Zgjedhjet e parakohshme – përparësi

Lajmet e Fundit

Krasniqi: Zgjedhjet e parakohshme – përparësi      Të gjithë parametrat u japin përparësi zgjedhjeve të parakohshme, thotë ushtruesi i detyrës së presidentit të Kosovës, Jakup Krasniqi. (c) Evropa e lire         

InfoZ
ne: 30-09-2010, 11:50:02

Zbulohet "Toka" e re 20 vite larg Botës sonë

Lajmet e Fundit

Zbulohet "Toka" e re  20 vite larg Botës  sonë      Mbrëmjen e së mërkurës astronomët njoftuan zbulimin e një planeti të ngjashëm me Tokën, një botë shkëmbore tre herë më të madhe se bota jonë. Bëhet fjalë për një yll 20 vjet dritë larg qe mund te kete atmosfere, uje dhe ajer (c...

InfoZ
ne: 30-09-2010, 11:50:02

Mbesa e Berishës eksperte kontabël e Prudentinos

Lajmet e Fundit

Mbesa e Berishës eksperte kontabël e Prudentinos      “Gazeta Shqiptare”, në kuadër të investigimit mbi aktivitetin e Prudentinos në Shqipëri, zbulon se 3 kompani bastesh figurojnë të regjistruara në Qendrën Kombëtare të Regjistrimit. Shpresa Breçani, eksperte kontabël e “Bet Pl...

InfoZ
ne: 30-09-2010, 09:50:02

Britani: Statusi i Kosovës i mbyllur, por dialogu duhet të filloj

Lajmet e Fundit

Britani: Statusi i Kosovës i mbyllur, por dialogu duhet të filloj      Ambasadori britanik në Serbi, Stiven Vordsvorth, deklaroi se për Britaninë statusi i Kosovës është i mbyllur, por Beogradi dhe Prishtina duhet ta fillojnë dialogun. “Qëndrimi i Britanisë së Madhe është se kjo...

InfoZ
ne: 30-09-2010, 09:50:02

Parlamenti shqiptar shqyrton projektligjin mbi gjykatat administrative

Lajmet e Fundit

Parlamenti shqiptar shqyrton projektligjin mbi gjykatat administrative      Në Tiranë, parlamenti pritet të shqyrtojë sot projekt-ligjin për ngritjen e gjykatave administrative. Seanca e sotme ka tërhequr vëmendjen e opinionit vendas, sepse miratimi i projekt-ligjit të hartuar n...

InfoZ
ne: 30-09-2010, 09:50:02

Sekretarja Klinton do të shkojë në Ballkan për të nxitur dialogun Serbi – Kosovë

Lajmet e Fundit

Sekretarja Klinton do të shkojë në Ballkan për të nxitur dialogun Serbi – Kosovë      Sekretarja e Shtetit Hillari Klinton tha dje se do të shkojë muajin e ardhshëm në Ballkan për të nxitur pajtimin mes Serbisë dhe Kosovës.Zonja Klinton diskutoi çështjet e Ballkanit, Lindjes s...

InfoZ
ne: 30-09-2010, 05:50:02

Tadic të dielën në Pejë në inagurimin e Patriarkut Irinej

Lajmet e Fundit

Tadic të dielën në Pejë në inagurimin e Patriarkut Irinej      Boris Tadiç do të jetë i vetmi zyrtar serb që do të marrë pjesë në ceremoninë e inagurimit të patriarkut serb Irinej, në Pejë të Kosovës. Lajmi bëhet publik nga agjencia serbe e lajmeve B92. (c) BalkanWeb         

InfoZ
ne: 30-09-2010, 03:50:02

Klinton: SHBA dhe BE, të përkushtuara për të dhënë ndihmën e tyre në dialogun Prishtinë-Beograd

Lajmet e Fundit

Klinton: SHBA dhe BE,  të përkushtuara për të dhënë ndihmën e tyre në dialogun Prishtinë-Beograd      Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton do të shkojë në Ballkan në mes të tetorit, me ndalesa në Sarajevë, Beograd, Prishtinë dhe Bruksel. Zonja Klinton u takua sot me sh...

InfoZ
ne: 30-09-2010, 01:50:02

Klinton: SHBA i mirëpresin përpjekjet e BE-së për Serbinë dhe Kosovën

Lajmet e Fundit

Klinton: SHBA i mirëpresin përpjekjet e BE-së për Serbinë dhe Kosovën      Sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, tha se Shtetet e Bashkuara “i mirëpresin përpjekjet e Bashkimit Evropian për ta ndihmuar Serbinë dhe Kosovën në zgjidhjen e çështjeve praktike ndërmjet tyr...

InfoZ
ne: 30-09-2010, 01:50:02

Afganistan: Qindra familje të zhvendosura nga luftimet

Lajmet e Fundit

Afganistan: Qindra familje të zhvendosura nga luftimet      Zyrtarët e Afganistanit thonë se qindra familje janë zhvendosur nga luftimet në pjesën jugore të Afganistanit. Drejtori i departamentit të refugjatëve në Kandahar, Mohammad Azim Nawabi, tha se njerëzit po largohen nga l...

InfoZ
ne: 30-09-2010, 01:50:02

Itali: Qeveria Berluskoni e fitoi votëbesimin

Lajmet e Fundit

Itali: Qeveria Berluskoni e fitoi votëbesimin      Ligjëvënësit italianë sot i kanë dhënë votëbesimin qeverisë së kryeministrit Silvio Berluskoni. Sikur Berluskoni do ta kishte humbur këtë votim, atëherë ai do të detyrohej të paraqiste dorëheqje. Aktualisht Berluskoni gjendet në...

InfoZ
ne: 29-09-2010, 23:50:02

Facebook partneritet me Skype

Lajmet e Fundit

Facebook partneritet me Skype      Partneriteti i tyre do të ndryshojë industrinë e komunikimit, duke pasur parasysh popullaritetin dhe numrin e anëtarëve të Facebook dhe shërbimin e lirë që ofron Skype. (c) BalkanWeb         

InfoZ
ne: 29-09-2010, 23:50:02

Krujë, prishen 11 furra gelqereje të paliçensuara

Lajmet e Fundit

Krujë, prishen 11 furra gelqereje të paliçensuara      Sipas një vlerësimi paraprak, numërohen rreth 46 furra gelqere të paliçensuara. Aksioni i sotëm është në vijim të aksioneve për evidentimin dhe penalizimin e gjithë subjekteve që veprojne pa leje mjedisore. (c) BalkanWeb    ...

InfoZ
ne: 29-09-2010, 23:50:02

Klinton: Mirëpresim përpjekjet e BE për dialogun Serbi-Kosovë

Lajmet e Fundit

Klinton: Mirëpresim përpjekjet e BE për dialogun Serbi-Kosovë      Deklarata e saj erdhi gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me shefen e politikës së jashtme të BE-së, Ketrin Eshton. (c) BalkanWeb         

InfoZ
ne: 29-09-2010, 21:50:02

Plagoset një vajzë 3 vjeçare nga një shpërthim në pjesën veriore të Mitrovicës

Lajmet e Fundit

Plagoset një vajzë 3 vjeçare nga një shpërthim në pjesën veriore të Mitrovicës      Në Kosovë, zyrtarët e policisë thanë se një vajzë 3 vjeçare është plagosur nga një shpërthim në pjesën veriore të Mitrovicës, e banuar me shumicë serbe. Policia tha se shpërthimi ka ndodhur në ça...

InfoZ
ne: 29-09-2010, 21:50:02

Kosovë: Debate rreth gjendjes së krijuar pas dorëheqjes së presidentit Sejdiu

Lajmet e Fundit

Kosovë: Debate rreth gjendjes së krijuar pas dorëheqjes së presidentit Sejdiu      Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, u angazhua sot për, siç tha ai, vazhdimin e bashkëpunimit ndërmjet Partisë Demokratike dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës edhe pas dorëheqjes së presidentit F...

InfoZ
ne: 29-09-2010, 21:50:02

Klinton: SHBA dhe BE, të përkushtuara për të dhënë ndihmën e tyre në dialogun Prishtinë-Beograd.

Lajmet e Fundit

Klinton: SHBA dhe BE,  të përkushtuara për të dhënë ndihmën e tyre në dialogun Prishtinë-Beograd.      Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton do të shkojë në Ballkan në mes të tetorit, me ndalesa në Sarajevë, Beograd, Prishtinë dhe Bruksel. Zonja Klinton u takua sot me s...

InfoZ
ne: 29-09-2010, 19:50:02

Egjipt: Po shqyrtohet kërkesa për njohjen e Kosovës

Lajmet e Fundit

Egjipt: Po shqyrtohet kërkesa për njohjen e Kosovës      Minsitri i jashtëm i Egjiptit, Ahmet Aboul Gheit, ka deklaruar se vendi i tij po e shqyrton kërkesën për njohjen e pavarësisë së Kosovës dhe se vendimi do të merret në kohën e duhur, ka njoftuar ministria e jashtme e Kosov...

InfoZ
ne: 29-09-2010, 19:50:02

Shkup: Kryetari i Gjykatës – ish bashkëpunëtor i shërbimit sekret

Lajmet e Fundit

Shkup: Kryetari i Gjykatës – ish bashkëpunëtor i shërbimit sekret      Kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Maqedonisë, Trendafil Ivanovski, ka qenë bashkëpunëtor i shërbimit shtetëror të sigurimit, në kohën e ish Jugosllavisë, ka vendosur sot njëzëri Komisioni për Lustrim në Maqe...

InfoZ
ne: 29-09-2010, 19:50:02

Bruksel: Mijëra protestuan kundër masave të kursimit

Lajmet e Fundit

Bruksel: Mijëra protestuan kundër masave të kursimit      Dhjetëra mijëra njerëz nga të gjitha vendet e Bashkimit Evropian, kanë protestuar sot para institucioneve të BE-së në Bruksel, kundër masave të kursimit. Protesta të ngjashme janë organizuar edhe në Poloni, Portugali, Let...

InfoZ
ne: 29-09-2010, 15:50:02

Ekstradimi i Almir Rrapos, Gjykata vendos nesër

Lajmet e Fundit

Ekstradimi i Almir Rrapos, Gjykata vendos nesër      Në seancën e sotme avokati kërkoi mos ekstradimin e ish-sekretarin e Ministrisë së Punëve të Jashtme pasi për një prej veprave penale për të cilën mund të gjykohet në SHBA rrezikon dënimin me vdekje. (c) BalkanWeb         

InfoZ
ne: 29-09-2010, 15:50:01

Krasniqi: Ikja e Sejdiut imponon zgjedhje te parakohshme

Lajmet e Fundit

Krasniqi: Ikja e  Sejdiut imponon  zgjedhje te parakohshme      Ushtruesi i detyrës së presidentit të Kosovës, Jakup Krasniqi, njëkohësisht kryetar i Parlamentit kosovar ka deklaruar se klima politike e krijuar në Kosovë imponon, sipas tij, mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme n...

InfoZ
ne: 29-09-2010, 13:50:02

Vritet një ushtar i huaj në Afganistan

Lajmet e Fundit

Vritet një ushtar i huaj në Afganistan      Një ushtar i forcave ndërkombëtare në Afganistan është vrarë nga kryengritësit në një sulm në Afganistanin jugor. ISAF-i tha se ushtari ka vdekur të martën, por nuk e bëri publike kombësinë e tij apo vendin e sulmit. Aktualisht, mijëra...

InfoZ
ne: 29-09-2010, 13:50:02

Sllovakia i tërheq trupat nga Kosova

Lajmet e Fundit

Sllovakia i tërheq trupat nga Kosova      Sllovakia e ka miratuar tërheqjen e plotë të trupave të saj nga Kosova deri në fund të këtij viti, për të mundësuar dërgimin e trupave shtesë në Afganistan, tha ministria e Mbrojtjes në Bratisllavë. “Sllovakia do t’i tërheqë të gjitha 14...

InfoZ
ne: 29-09-2010, 13:50:02

Rusi: Janë vrarë shtatë militantë në Dagestan

Lajmet e Fundit

Rusi: Janë vrarë shtatë militantë në Dagestan      Policia e Dagestanit në Kaukazin Verior të Rusisë, njoftoi se i ka vrarë shtatë luftëtarë të dyshuar separatistë, gjatë dy bastisjeve të koordinuara në bazat e kryengritësve. Të dy ndërhyrjet u bënë sot në Dagestan. Policia tha ...

InfoZ
ne: 29-09-2010, 09:50:02

Organizimi i PS-së sot mblidhet kryesia

Lajmet e Fundit

Organizimi i PS-së  sot mblidhet kryesia      PS pritet të mbledhë sot, kryesinë e saj për të diskutuar rreth organizimit të strukturave të partisë. Në rendin e ditës së mbledhjes së kryesisë ësHtë caktuar të zgjidhen mbi 400 koordinatorë njësish vendore, të cilët do të nisin me...

InfoZ
ne: 29-09-2010, 09:50:02

Kontrolli i Shtetit zbulon 1,5 milionë dollarë dëme në buxhetin e vitit 2009

Lajmet e Fundit

Kontrolli i Shtetit zbulon 1,5 milionë dollarë dëme në buxhetin e vitit 2009      Kontrolli i Lartë i Shtetit dorëzoi në Parlament raportin vjetor për vitin 2009, gjatë të cilit inspektorët kanë zbuluar një dëm ekonomik prej 1, 5 milionë dollarë në të ardhurat dhe shpenzimet e b...

InfoZ
ne: 29-09-2010, 03:50:02

Tiranë, sherr për një femër, përplaset me makinë 25-vjecari

Lajmet e Fundit

Tiranë, sherr për një femër, përplaset  me makinë 25-vjecari      Sherri për një femër, i ka kushtuar jetën një 25-vjecari në kryeqytet. Pas grindjes ai është përplasur qëllimisht me makinë, e larguar më pas në drejtim të paditur. Ngjarja e rëndë ndodhi sot në mbrëmje (c) Balkan...

InfoZ
ne: 29-09-2010, 03:50:02

Arrestohet në Bosnjë një kroat që i iku dënimit për krime lufte

Lajmet e Fundit

Arrestohet në Bosnjë një kroat që i iku dënimit për krime lufte      Policia në Bosnjë-Hercegovinë ka arrestuar një ish ligjvënës kroat i cili u largua për në Bosnjë pasi u gjet fajtor për krime lufte kundër etnikëve serb në Kroaci gjatë konfliktit të viteve 90-të.Branimir Gla...

InfoZ
ne: 29-09-2010, 03:50:02

Mladenov: Evropa e paplotë pa të gjithë Ballkanin në BE

Lajmet e Fundit

Mladenov: Evropa e paplotë pa të gjithë Ballkanin në BE      Ministri i jashtëm i Bullgarisë, Nicolay Mladenov, thotë se Evropa nuk do të jetë e kompletuar derisa fqinjët ballkanikë të Bullgarisë të bëhen pjesë e Bashkimit Evropian. Zoti Mladenov i tha Asamblesë së Përgjithëshme...

InfoZ
ne: 29-09-2010, 01:50:02

Presidenti Topi viziton Kinën

Lajmet e Fundit

Presidenti Topi viziton Kinën      Presidenti Topi është nisur sot drejt Kinës për të vizituar ekspozitën “Ekspo Shangai 2010″. Në axhendën e tij parashikohet një vizitë në kompaninë prestigjioze kineze “HUAËEI Shanghai”, ndërkohë që pritet edhe nënshkrimi i një marrëveshjeje ba...

InfoZ
ne: 28-09-2010, 23:50:02

Pakistan: 50 miliardë dollarë humbje nga terrorizmi

Lajmet e Fundit

Pakistan: 50 miliardë dollarë humbje nga terrorizmi      Pakistani tha se prej vitit 2000, humbjet nga terrorizmi janë 50 milirda dollarë, 20 mijë viktima dhe 2.500 pjesëtarë të ushtrisë. Duke folur në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, ministri i Jashtëm Mahdum Kurejshi tha se...

InfoZ
ne: 28-09-2010, 23:50:02

Xhimi Karter është më "mirë"

Lajmet e Fundit

Xhimi Karter është më "mirë"      Ish presidenti amerikan Xhimi Karter tash është më “mirë” pasi u zbrit nga aeroplani nga ekipet mjekësore dhe u dërgua në spital. Zëdhënësja për shtyp Deana Kongileo tha se 85 vjeçari Karter kishte hyrë aeroplan për të fluturuar në Klivlend, por...