×
Hyrja
Profili

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

InfoZ
ne: 20-09-2010, 07:50:02

"Sakineh", Ahmadinexhad: Nuk është dënuar kurrë

Lajmet e Fundit

"Sakineh", Ahmadinexhad: Nuk është dënuar kurrë      Disa muaj nga berja publike dhe shnderrimi ne permasa nderkombetare te çeshjtes Sakineh, gruaja iraniane e denuar me vdekje per tradheti bashkeshortore, vjen edhe reagimi i pare i presidentit iranian, Mahmud Ahmadinexhad. (c) ...

InfoZ
ne: 20-09-2010, 07:50:02

Suedi, zgjedhjet, fiton partia e kryeministri Reinfeldt

Lajmet e Fundit

Suedi, zgjedhjet, fiton partia e kryeministri Reinfeldt      Ne baze te exit poll-eve te para pas perfundimit te proçesit zgjedhor ne Suedi, koalicioni “Aleanca” i udhehequr nga kryeministri ne detyre, Frederik Reinfeldt fiton zgjedhjet parlamentare. (c) Top Channel         

InfoZ
ne: 20-09-2010, 05:50:02

Jetmiri zyrtarisht në politikë

Lajmet e Fundit

Jetmiri zyrtarisht në politikë      Jetmiri i BB, tashmë është pjesë e politikës aktive. Ai është parë në një takim elektoral të Partisë së Drejtësisë dhe Unitet, ku e shoqëronte kreun e kësaj partie, deputetin Shpëtim Idrizi. Mësohet së tashmë Jetmiri do të jetë njeri nga zyrta...

InfoZ
ne: 20-09-2010, 05:50:02

Jasin Kadi i kullave binjake në Tiranë, fiton gjyqin kundër tij në SHBA

Lajmet e Fundit

Jasin Kadi i kullave binjake në Tiranë, fiton gjyqin kundër tij në SHBA      Dhjetorin e kaluar dha një vendim edhe Gjykata e Krimeve të Rënda  Nju Jork, 19 Shtator 2010 NOA – Akuzat për terrorizëm që lidheshin me ngjarjen e 11 shtatorit 2001 në SHBA, kanë rënë për Jasin Kadi (Y...

InfoZ
ne: 20-09-2010, 05:50:02

Prishtina barazon, Besa copëton Ferizajin

Lajmet e Fundit

Prishtina barazon, Besa copëton Ferizajin      Xhiroja e shtatë në Superligën e Kosovës në futboll kaloi në shenjë të dërrmimit të Besës bërë ndaj Ferizajit. Prishtina barazoi pa gola para tifozëve të vet. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 20-09-2010, 03:50:02

Inis Gjoni lë Spektaklet për të mbrojtur masterin

Lajmet e Fundit

Inis Gjoni lë Spektaklet për të mbrojtur masterin      Inis Gjoni, vajza e famshme e spektakleve ka hequr dorë përkohësisht nga dashuria e saj e parë, ekrani, për t’iu përkushtuar një pasioni të hershëm që me kalimin e kohës është bërë shumë i rëndësishëm për të, sicc është regj...

InfoZ
ne: 20-09-2010, 03:50:01

Bjordi dhe Adela në krizë, ndërrojnë shtëpi, e këndojnë në festival

Lajmet e Fundit

Bjordi dhe Adela në krizë, ndërrojnë shtëpi, e këndojnë në festival      Nuk është e thënë që të jesh i famshëm në kompeticionin Big Brother dhe gjërat në jetë të të ecin fjollë. Pas shkëlqimit të para dy viteve, Bjordi dhe Adela kanë hasur vështirësitë e para të jetës. Të paktë...

InfoZ
ne: 20-09-2010, 03:50:01

Kush është pronarja e vërtetë e fustanit, Poni apo Rovena?!

Lajmet e Fundit

Kush është pronarja e vërtetë e fustanit, Poni apo Rovena?!      I shihni të dyja fotot? Deri në këtë pikë asgjë e jashtëzakonshme, Poni në klipin e saj dhe Rovena e ftuar në dasmën e Ermalit dhe Amit. Po një gjë duam të dimë ne, i kujt është ky fustani? Është i Ponit, apo i Rov...

InfoZ
ne: 20-09-2010, 01:50:02

Vriten 4 militantë në Pakistan

Lajmet e Fundit

Vriten 4 militantë në Pakistan      Dyshohet se një aeroplan pa ekuipazh i SHBA-ve ka gjuajtur dy raketa në drejtim të një automjeti që lëvizte në një rajon pakistanez të dalë jashtë kontrollit, afër brezit kufitar me Afganistanin. Në këtë sulm janë vrarë 4 militantë, ljam ky i ...

InfoZ
ne: 20-09-2010, 01:50:02

Liberman: Të shkëmbehet toka dhe njerëzit me palestinezët

Lajmet e Fundit

Liberman: Të shkëmbehet toka dhe njerëzit me palestinezët      Ministri i Jashtëm i Izraelit ka propozuar që nëse arrihet marrëveshje paqësore, palestinezët duhet të pranojnë 1.3 milion qytetarë arabo-izraelit dhe të lejojnë Izraelin që të mbajë ndërtimet e saj në Rripin e Gazës...

InfoZ
ne: 20-09-2010, 01:50:02

Stoner dominon garën e Spanjës

Lajmet e Fundit

Stoner dominon garën e Spanjës      Kejsi Stoner eshte fitues i gares se Cmimit te Madh te Aragonit ne Spanje. Piloti australian i Dukatit, qe e nisi garen ne pisten e Motorland nga vendi i pare, ishte perfekt gjate gjithe 23 xhirove duke e kryesuar garen nga fillimi deri ne fun...

InfoZ
ne: 19-09-2010, 23:50:02

Yahoo me pamje të re

Lajmet e Fundit

Yahoo me pamje të re      Yahoo ka paraqitur pamjen dhe mundësitë e reja të shërbimit të vet të internetit për menaxhim me postë elektronike. (c) Telegrafi         http://laj.me/15463   ...

InfoZ
ne: 19-09-2010, 23:50:02

Aktori Mirush Kabashi humbet për pak minuta në det, familjarët në panik

Lajmet e Fundit

Aktori Mirush Kabashi humbet për pak minuta në det, familjarët në panik      Aktori i mirënjohur Mirush Kabashi jo vetëm që ka sfiduar detin e trazuar të kësaj të diele në Durrës, por ka vënë në panik edhe policinë, pasi për një moment u dyshua se aktori kishte humbur pa gjurmë....

InfoZ
ne: 19-09-2010, 23:50:02

Kacin: Serbia mos bllokojë anëtarësimin e Kosovës

Lajmet e Fundit

Kacin: Serbia mos bllokojë anëtarësimin e Kosovës      Nënkryetar i delegacionit të Parlamentit Evropian për Evropën Juglindore dhe raportues për Serbinë, Jelko Kacin tha se duke bllokuar Kosovën në organizatat ndërkombëtare do të ketë pasoja direkte mbi vetë ekonominë e Serbisë...

InfoZ
ne: 19-09-2010, 21:50:01

Mitrovicë, bombë furrës së shqiptarit

Lajmet e Fundit

Mitrovicë, bombë furrës së shqiptarit      Nje mjet shperthyes eshte hedhur ne oborrin e nje furrtari shqiptar ne komunen veriore, ne Zveçan, ne oret e para te mengjesit te se dieles. (c) Top Channel         

InfoZ
ne: 19-09-2010, 21:50:01

Skënderbeu mund Vllazninë

Lajmet e Fundit

Skënderbeu mund Vllazninë      Skenderbeu ka regjistruar fitoren e trete ne kater jave te Superliges, duke mundur kete here ne fushen e tij Vllaznine, me rezultatin 2-0. (c) Top Channel         

InfoZ
ne: 19-09-2010, 21:50:01

Jordani, arrestohet frymëzuesi ideologjik i Al Kaedas

Lajmet e Fundit

Jordani, arrestohet frymëzuesi ideologjik i Al Kaedas      Arrestohet ne Jordani Isam Abu Mohamed al Makdesi, i konsideruar frymezuesi ideologjik i Al Kaedas ne Irak. (c) Top Channel         

InfoZ
ne: 19-09-2010, 19:50:02

Seria A, Juventus rikthehet tek fitorja

Lajmet e Fundit

Seria A, Juventus rikthehet tek fitorja      Pas 3 barazimeve radhazi, 2 ne Serine A dhe nje ne Europa Lige, Juventusi i Del Nerit rikthehet bindshem tek fitorja. (c) Top Channel         htt...

InfoZ
ne: 19-09-2010, 19:50:02

Shiloh, vajza e Angelina Jolie merr shpatën e gjatë prej druri në fluturim për në L.A

Lajmet e Fundit

Shiloh, vajza e Angelina Jolie merr shpatën e gjatë prej druri në fluturim për në L.A      Ajo duket se është e vendosur në mënyrën më të qartë për të vënë në dukje anën e saj Tomboy dhe potencialin e saj të plotë. (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 19-09-2010, 19:50:02

Të kesh 14 fëmijë do të thotë të marrësh ndihma nga shteti

Lajmet e Fundit

Të kesh 14 fëmijë do të thotë të marrësh ndihma nga shteti      Nje ndër figurat kryesore të ekraneve televizive amerikane të vitit të kaluar e quajtur Californian Octomom, pasi solli në jetë tetë bebe (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 19-09-2010, 17:50:02

Interi përmbys Palermon

Lajmet e Fundit

Interi përmbys Palermon      Interi ka arritur që të përmbysë epërsinë prej një goli të Palermos në ndeshjen e zhvilluar në Renzo Barbera, për ta fituar atë në fund me rezultat 2-1. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 19-09-2010, 17:50:02

Udinese djeget nga Juventusi

Lajmet e Fundit

Udinese djeget nga Juventusi      Udinese ka pësuar humbje të lartë nga Juventusi në Friulli me rezultat 4-0, me Bianconerët që rikthehen fuqishëm në skenën e futbollit italian. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 19-09-2010, 17:50:02

Edhe Bologna ndal Romën

Lajmet e Fundit

Edhe Bologna ndal Romën      Roma edhe zyrtarisht është në krizë të thellë, pasi që nuk ka arritur që të mbajë epërsinë prej dy golave ndaj Bolognas, në sfidën e zhvilluar në Olimpico të Torinos, e cila përfundoi me rezultat 2-2. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 19-09-2010, 15:50:03

SHBA, 3 ushtarë nën hetim për skandalin

Lajmet e Fundit

SHBA, 3 ushtarë nën hetim për skandalin      Gazeta “Uashington Post” ka publikuar sot nje lajm ku konfirmon nisjen e hetimeve ndaj 5 ushtareve amerikane, te cilet dyshohet se kane vrare 3 afgane per t’u defryer. (c) Top Channel         

InfoZ
ne: 19-09-2010, 15:50:02

Greqi, fëmijët shqiptarë pa abetare

Lajmet e Fundit

Greqi, fëmijët shqiptarë pa abetare      Ne tetor, rreth 1000 vogelushe shqiptare te cilet jetojne ne Greqi, do te nisin shkollen ku do te mesojne si te shkruajne dhe te lexojne ne gjuhen shqipe, por ata nuk kane tekste. (c) Top Channel         

InfoZ
ne: 19-09-2010, 15:50:02

Legjitimiteti i zgjedhjeve në Afganistan në pikëpyetje

Lajmet e Fundit

Legjitimiteti i zgjedhjeve në Afganistan në pikëpyetje      Afganët votuan dje për parlamentin e ri, megjithë sulmet me bomba dhe raketa gjatë zgjedhjeve që shihen si provë me rëndësi e luftës së qeverisë kundër talebanëve dhe korrupsionit. Fondacioni i Zgjedhjeve të Lira dhe të...

InfoZ
ne: 19-09-2010, 13:50:02

Sejdiu niset sërish për në Nju Jork

Lajmet e Fundit

Sejdiu niset sërish për në Nju Jork      Zyra e Presidencës së Kosovës njofton se Presidenti Fatmir Sejdiu është nisur drejt Nju Jorkut pasi atje do takohet me disa liderë por dhe përfaqësues të vendeve të ndryshme të botës. Në Nju Jork pritet të filloi Asambleja e Përgjithshme ...

InfoZ
ne: 19-09-2010, 13:50:02

Klinton: Fuqizimi ushtarak i Iranit është shqetësues

Lajmet e Fundit

Klinton: Fuqizimi ushtarak i Iranit është shqetësues      Sekretarja e shtetit amerikan, Hillari Klinton, ka kërkuar nga Irani që të heqë dorë nga, siç tha ajo, rritja e fuqisë dhe rolit ushtarak. Klinton tha se SHBA-të janë çdo herë e më shumë të shqetësuara rreth fuqisë ushtar...

InfoZ
ne: 19-09-2010, 13:50:02

Abramovich të bëjë shkurtime financiare

Lajmet e Fundit

Abramovich të bëjë shkurtime financiare      Miliarderi dhe pronari i Chelseat, Roman Abramovich, u ka thënë drejtuesve të klubit nga Londra Perëndimore, se tashmë kanë mbaruar ditët e shpenzimeve marramendëse për Blutë. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 19-09-2010, 11:50:02

Ronaldinho fajëson mbrojtjen e Catanias

Lajmet e Fundit

Ronaldinho fajëson mbrojtjen e Catanias      Milani dështoi të shënonte fitore në San Siro përballë publikut vendas ndaj Catanias, ndërsa si shkak për barazimin dëshpërues e ka bërë mbrojtjen e çeliktë të ishullorëve. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 19-09-2010, 11:50:02

Ferguson: Benitez fajtor për dështimin e Liverpoolit

Lajmet e Fundit

Ferguson: Benitez fajtor për dështimin e Liverpoolit      Menaxheri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, ndjen se ish-trajneri i Liverpoolit, Rafael Benitez, është përgjegjës për katastrofën e sezonit të kaluar në Anfield. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 19-09-2010, 11:50:02

Milani barazon ne “San Siro”

Lajmet e Fundit

Milani barazon ne “San Siro”      Milan nuk arrin te jape dhe te marre me te miren perballe nje Catania qe arrin t’i rrembeje nje pike kuqezinjve. (c) Top Channel         http://laj.me/15421...

InfoZ
ne: 19-09-2010, 09:50:02

Sanderlend-Arsenal mbyllet në barazim

Lajmet e Fundit

Sanderlend-Arsenal mbyllet në barazim      Ështe mbyllur me rezultatin 1-1 takimi i shumepritur me Sanderlend dhe Arsenal, i vlefshem per javen e peste te Premier Liges. (c) Top Channel         

InfoZ
ne: 19-09-2010, 07:50:02

SHBA, nëna i jep marihuanë fëmijës 2-vjeçar

Lajmet e Fundit

SHBA, nëna i jep marihuanë fëmijës 2-vjeçar      Një nënë beqare në Cincinati të SHBA, i ka dhënë fëmijës së saj 2-vjeçar të pijë marijuanë. (c) Lajmifundit.com         http://laj.me/15397

InfoZ
ne: 19-09-2010, 07:50:02

Psikologia: Thjeshtësia është çelësi i suksesit me gratë

Lajmet e Fundit

Psikologia: Thjeshtësia është çelësi i suksesit me gratë      Psikologia Petra Boynton e “University College” në Londër ka dalë në një konstatim të asaj çka e ka (c) Lajmifundit.com         ...

InfoZ
ne: 19-09-2010, 07:50:02

Katari po vonohet

Lajmet e Fundit

Katari po vonohet      Procesi i njohjes së pavarësisë së Kosovës ka ngecur, përkundër faktit që Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë dha opinion në favor të Kosovës, ndërkaq Asambleja e Përgjithshme e OKB-së miratoi një rezolutë që respekton këtë vendim të gjykatës. (c) Telegrafi...

InfoZ
ne: 19-09-2010, 05:50:01

Tenton të kalojë rrugën, përplaset për vdekje 7 vjecari

Lajmet e Fundit

Tenton të kalojë rrugën, përplaset për vdekje 7 vjecari      Aksidenti ka ndodhur në fshatin Golem, ku sipas burimeve të policisë 7 vjecari i preu rrugën makinës. (c) BalkanWeb         http:...

InfoZ
ne: 19-09-2010, 05:50:01

O2 ndryshon planin e të dhënave, shqetësohen konsumatorët

Lajmet e Fundit

O2 ndryshon planin e të dhënave, shqetësohen konsumatorët      Operatori i telefonisë mobile O2 në Britaninë e Madhe ka bërë disa ndryshime në planin e të dhënave iPad, me të cilat konsumatorët nuk janë (c) PC World         

InfoZ
ne: 19-09-2010, 05:50:01

Ronaldo i jep fitoren Realit

Lajmet e Fundit

Ronaldo i jep fitoren Realit      Cristiano Ronaldo ka shënuar golin vendimtar për të ndihmuar Realin e Madridit të fitojë me rezultat 2-1 në fushë të Real Sociedad. (c) Telegrafi         ht...

InfoZ
ne: 19-09-2010, 03:50:02

Spoti, shoqata ambientaliste “godet” me thikë krijuesin e Facebook

Lajmet e Fundit

Spoti, shoqata ambientaliste “godet” me thikë krijuesin e Facebook      Greenpeace, një organizatë ndërkombëtare jo-qeveritare mjedisore, ka bërë publik në (c) Lajmifundit.com         http:/...

InfoZ
ne: 19-09-2010, 03:50:02

Cheryl Cole deklaron “luftë” për Dani Minogue

Lajmet e Fundit

Cheryl Cole deklaron “luftë” për Dani Minogue      Cheryl Cole duket ka deklaruar “luftë” për Dani Minogue teksa kanë vendosur të publikojnë librat e autobiografive në të njëjtën ditë. (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 19-09-2010, 03:50:02

Vajza 16-vjeçe përdhunohet nga 7 persona, dy arrestohen nga fotot në Facebook

Lajmet e Fundit

Vajza 16-vjeçe përdhunohet nga 7 persona, dy arrestohen nga fotot në Facebook      Përdhunimi i një vajze nga një grup personash në kohën kur e dëmtuara ishte nën ndikimin e lëndëve narkotike në një festë, ka bërë xhiron e (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 19-09-2010, 01:50:02

Serie A, Fiorentina mundet 2-1 nga Lacio

Lajmet e Fundit

Serie A, Fiorentina mundet 2-1 nga Lacio      Fiorentina ka pesuar humbje ne ndeshjen me Lacion, e vlefshme per javen e trete te Serie A, duke marre kritika te ashpra nga tifozet. (c) Top Channel         

InfoZ
ne: 19-09-2010, 01:50:02

Seldi: Domenika hoqi fëmijën pas shtatë javësh shtatzënë

Lajmet e Fundit

Seldi: Domenika hoqi fëmijën pas shtatë javësh shtatzënë      Ish-banori i Big Brother Albania 3 i ka konsideruar përsëri montazh, fotografitë e publikuara gjatë verës në median e (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 19-09-2010, 01:50:02

Albumi i 7-të me foto të panjohura të fototekës “Marubi” në Shkodër

Lajmet e Fundit

Albumi i 7-të me foto të panjohura të fototekës “Marubi” në Shkodër      Fototeka Kombëtare “Marubi” ruan rreth 250 mijë nagative të fotografive të fotografëve më të njohur të qytetit të (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 18-09-2010, 23:50:02

Sunderlandi ndalon Arsenalin

Lajmet e Fundit

Sunderlandi ndalon Arsenalin      Tomas Rosicky ka humbur një penalti derisa Sunderlandi ka shënuar gol në minutën e katërt shtesë të ndeshjes, për të ndaluar me barazim 1-1 Arsenalin e mbetur me dhjetë lojtarë në fushë, në ndeshjen e zhvilluar në Stadiumin e Dritave. (c) Telegr...

InfoZ
ne: 18-09-2010, 23:50:02

KEK-u mposht Flamurtarin dhe merr kreun

Lajmet e Fundit

KEK-u mposht Flamurtarin dhe merr kreun      KEK-u ka shënuar fitore të merituar me rezultat 3-0 si nikoqir i Flamurtarit në ndeshjen e javës së shtatë të Raiffeisen Superligës së Kosovës, duke marrë edhe kreun e tabelës. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 18-09-2010, 23:50:02

Milani merr vetëm një pikë ndaj Catanias

Lajmet e Fundit

Milani merr vetëm një pikë ndaj Catanias      Milani nuk ka arritur të nxjerrë më shumë se një pikë në takimin e javës së tretë të Serie A të zhvilluar në San Siro ndaj Catanias. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 18-09-2010, 21:50:02

Dell: Edhe laptop edhe tablet

Lajmet e Fundit

Dell: Edhe laptop edhe tablet        Kompania Dell ka lansuar një model të ri të kompjuterit laptop, të cilin e ka emërtuar Dell Duo. (c) Telegrafi           http://laj.me/15367       

InfoZ
ne: 18-09-2010, 21:50:02

Rrëfimi i babait: Mafia më ka rrëmbyer vajzat policia të ndërhyjë

Lajmet e Fundit

Rrëfimi i babait: Mafia më ka rrëmbyer vajzat policia të ndërhyjë      Një prind kërkon kthimin e vajzave të tij në shtëpi. Arqile Balliu, pas humbjes së besimit te policia ka zgjedhur rrugën mediatike për ti bërë thirrje strukturave blu dhe instancave më të larta, të ndërhyjnë ...