Lajmet e Fundit - 25

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

12:51
19-01-2013, 00:50:04

Eksploruesja Rita Ora!

Eksploruesja Rita Ora!      Ajo ka kaluar katër ditët e fundit nën diellin e Tajlandës, ku edhe ka xhiruar videon e saj të fundit muzikore. Gjatë këtyre ditëve, Rita Ora ka ndarë me fansat e saj momentet më të këndshme që ka kaluar gjatë qëndrimit të saj në Tajla...         

12:51
18-01-2013, 16:50:04

Brokaj: Mehmeti Shehu poliagjent, aq sa ishte Enveri spiun i francezëve

Brokaj: Mehmeti Shehu  poliagjent, aq sa ishte  Enveri spiun i francezëve      Flet Sabit Brokaj, mjeku që ekzaminoi ish-udhëheqësit komunistë. Gjatë natës shërbeja mjek roje pranë Enver Hoxhës, ndërsa ditën ekzaminoja edhe të burgosurit. Doktor Brokaj sqaron pretendimet e Vito ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
18-01-2013, 16:50:04

Michelle, 49 vjeç. Obama: E josha falë Stevie Wonder

Michelle, 49 vjeç. Obama: E josha falë Stevie Wonder      Zonja e Parë, Michelle Obama, mbushi 49 vjeç. Ja disa kuriozitete interesante dhe të lezetshme që mund të mos i dini për të… Midis familjarëve, nofka e saj është “Miche” . Ajo u rrit në një shtëpi me një dhomë dhe një ban...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
18-01-2013, 16:50:04

Intervista, PD: Rama e bëri bashkëshorten ‘kurbanin’ e radhës

Intervista, PD: Rama e bëri bashkëshorten ‘kurbanin’ e radhës      TIRANE- Ne reagimin e sotem per intervisten e bashkeshortes se Edi Rames, PD ka theksuar se opinioni nuk u sqarua per pallatin 5 katesh dhe as per 100 milioneshin pa interes. Zedhenesja Laura Vorpsi ne nje deklar...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
18-01-2013, 16:50:04

Viza në SHBA, Ambasada: Tarifë emigrimi para nisjes

Viza në SHBA, Ambasada: Tarifë emigrimi para nisjes      TIRANE- Ambasada Amerikane ne Tirane njofton per procedurat per pajisjen me vize emigrimi ne SHBA. Ne nje njoftim te publikuar ne faqen online te ambasades, pak dite me pare sqarohet se “Duke filluar nga data 1 Shkurt 2013...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
18-01-2013, 16:50:04

Reshjet, zona të tëra të përmbytura në vend. Evakuim banorësh në Fier

Reshjet, zona të tëra të përmbytura në vend. Evakuim banorësh në Fier      UPDATE- Shtabi i emergjencave ne Fier ka vendosur te nise evakuimi i banoreve ne ate pjese te lagjes “1 Maji”, qe eshte mbuluar nga uji pas daljes se lumit Gjanica nga shtrati. Rruge e banesa te permbytur...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
18-01-2013, 08:50:04

Hot Hot Hot!!! Bleona sjell se shpejti videon zyrtare te “Pass Out”

Hot Hot Hot!!! Bleona sjell se shpejti videon zyrtare te “Pass Out”      Burimi: http://www.panorama.com.al/...

12:51
18-01-2013, 08:50:04

Sherr mes të rinjve, nje person plagoset me thikë

Sherr mes të rinjve, nje person plagoset me thikë      TIRANE- Një person ka mbetur i plagosur me thikë, pas një sherri ku u përfshinë disa të rinj. Ngjarja ndodhi në kryeqytet në rrugën Siri Kodra, për motive ende të panjohura. I plagosur ka mbetur shtetasi, Erjon Lula, i cili ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
18-01-2013, 08:50:03

“21 janari”, SHBA ngushëllon familjet: Tani më shumë se kurrë, ka nevojë për shpjegim të plotë

“21 janari”, SHBA ngushëllon familjet: Tani më shumë se kurrë, ka nevojë për shpjegim të plotë      TIRANE- Vetëm tri ditë para përvjetorit të dytë të ngjarjeve të 21 janarit, ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës i ka shprehur ngushëllimet familjarëve të viktimave. Nëpër...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
18-01-2013, 08:50:03

Revista luksoze arabe mbulon Kim Kardashian!

Revista luksoze arabe mbulon Kim Kardashian!      Kjo sigurisht që nuk është Kim Kardashin që ne njohim, pasi nuk jemi mësuar ta shohim kështu. Ylli i Reallity Show, ka pozuar për një set fotografik, e mbuluar, për llogari të revistës luksoze arabe për femra, “Hia” Edhe pse e mb...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
18-01-2013, 08:50:03

Kërkoi ti intervistonte të fejuarin, aktorja britanik shan “f*** off” gazetaren sportive!

Kërkoi ti intervistonte të fejuarin, aktorja britanik shan “f*** off” gazetaren sportive!      Kërkoi ti intervistonte të fejuarin, aktorja britanik shan “f*** off” gazetaren sportive! Aktorja britanike, LIZ Hurley kërcënoi dhe ofendoi gazetaren australiane, Caty Price, ndersa k...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
18-01-2013, 00:50:04

Beckham, vizitë suprizë të sëmurëve me kancer dhe ushtarëve të plagosur

Beckham, vizitë suprizë të sëmurëve me kancer dhe ushtarëve të plagosur      Ylli i futbollit britanik, David Beckham ka zhvilluar një vizitë surprizë në spitalin “Queen Elizabeth” në Bermingham, ku ka takuar ushtarë të plagosur dhe pacientë të sëmurë me kancer. Heroi futbollit ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
18-01-2013, 00:50:04

Sërish maska në aksin Burrel- Milot, vidhen pasagjerët

Sërish maska në aksin Burrel- Milot, vidhen pasagjerët      UPDATE- Në vetëm pak ditë një tjetër grabitJe me maska shënohet në aksin Burrel- Milot. Njoftohet se sot në këtë aks në vendin e quajtur Shkopet,persona me maska, ende të paidentifikuar nga policia, kanë grabitur një ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
18-01-2013, 00:50:04

Terror në një qendër tragtare në Itali, shqiptari vret ish bashkëshorten dhe partnerin e saj të ri

Terror në një qendër tragtare në Itali, shqiptari vret ish bashkëshorten dhe partnerin e saj të ri      Një 48- vjeçar shqiptar ka qëlluar për vdekje dy persona, duke shkaktuar terror në një qendër tregtare në Akuila. Siç raportojnë mediat në Itali, Burhan Kapllani, 48 vjeç, dys...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
18-01-2013, 00:50:04

El Mundo: Të jetosh në Manhattan apo me Berluskonin, një privilegj i Shqipërisë së varfër

El Mundo: Të jetosh në Manhattan apo me Berluskonin, një privilegj i Shqipërisë së varfër      Të jetosh në rrugë me baltë por me emra plot ngjyra si “Silvio Berluskoni”, “Nikolas Sarkozi” ose “Moxart” dhe të punosh në “Manhattan”, “Coca Cola”, “Paris”, “Meksikë&#82...         <...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
18-01-2013, 00:50:04

Brenda bunkerit të Hitlerit. Ja fotot që publikohen për herë të parë

Brenda bunkerit të Hitlerit. Ja fotot që publikohen për herë të parë      Revista e famshme “Life” ka bërë publike për herë të parë disa fotografi të bunkerit ku jetoi Adolf Hitler.Burimi:

12:51
17-01-2013, 16:50:04

Kthimet në Kakavijë, PS: Gafë diplomatike, fyerje

Kthimet në Kakavijë, PS: Gafë diplomatike, fyerje      KAKAVIJE- Situata problematike ne Kakavije, ku kthimet e djeshme nga pala greke jane pasur edhe me te tjera ka shkaktuar reagimin e PS-se, e cila ka kerkuar nderhyrjen e menjehershme te qeverise. Kthimet e emigranteve, mes t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
17-01-2013, 16:50:03

Beyoncé: ‘Make Love To Me’, sekreti im në dhomën e gjumit

Beyoncé: ‘Make Love To Me’, sekreti im në dhomën e gjumit      Ka zbuluar sekretin ne dhomen e gjumit per gjithe fanet e saj kengetarja Beyonce. Sipas saj, para se te beje dashuri me bashkeshortin ajo ka rrefyer se degjon Make Love To Me.Burimi:

12:51
17-01-2013, 16:50:03

Portreti i Berishës nën tingujt e himnit “Shqipëria po ndryshon”,

Portreti i Berishës nën tingujt e himnit “Shqipëria po ndryshon”,      Berisha ka ndare me miqte e tij ne FB, nje video te realizuar nga nje i ri, qe duke degjuar himnin e PD, “Shqiperia po ndryshon”, realizon nje portret te kryeministrit. “Te dashur miq! Sot ne u beme 360 mije ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
17-01-2013, 16:50:03

VV kundër dialogut, proteston në Bruksel

VV kundër dialogut, proteston në Bruksel      Aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje të mbledhur nga vende të ndryshme të Evropës, kanë protestuar sot në Bruksel për të kundërshtuar dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. Protesta u mbajt në orët e mesditës përpara ndërtesë ku gjendet z.....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
17-01-2013, 08:50:04

Spahiu: Sot, shqiptarët më të pasigurtë se kurrë

Spahiu: Sot, shqiptarët më të pasigurtë se kurrë      TIRANE- Aleanca Kuq e Zi denoncoi sot nivelin e kriminalitetit në vend, duke e cilësuar këtë periudhë si më të errtën e viti. Në një takim me banorë të Tiranës, kreu i AK-së, Kreshnik Spahiu tha se për një shekull Shqipëria n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
17-01-2013, 08:50:03

Piloti që vdiq sot në Londër kishte luajtur në një seri të James Bond

Piloti që vdiq sot në Londër kishte luajtur në një seri të James Bond      Pete Barnes, pilot i cili u rrëzua sot me helikopterin e tij pas përplasjes me nj një vinç në një kullë të sapo-ndërtuar në qendër të Londrës, ishte një nga pilotët më me përvojë të Britanisë së Madhe, me...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
17-01-2013, 08:50:03

Drejtësia peruane do t’i kërkojë Shqipërisë ekstradimin e Augusto Blacker Miller

Drejtësia peruane do t’i kërkojë Shqipërisë ekstradimin e Augusto Blacker Miller      Gjykata e Lartë në Peru pritet ti kërkojë Shqipërisë zyrtarisht ekstradimin e ish ministrit të Jashtëm, Augusto Bleckar Miller, i cili është nën akuzë për pjesëmarrje në grushtin e shtetit në v...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
17-01-2013, 08:50:03

Shakira dhe Pique pozojnë të zhveshur!

Shakira dhe Pique pozojnë të zhveshur!      Shakira shtatzënë ka pozuar e zhveshur bashkë me partnerin e saj, futbollistin e njohur të Barcelonës, Gerard Pique. Këngëtarja 35- vjeçare e ka publikuar fotografinë në Facebook dhe Twitter shoqëruar me mesazhin;Ne kemi dëshirë të f...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
17-01-2013, 00:50:04

Nishani, partive: Të angazhohemi për zgjedhje sipas standarteve

Nishani, partive: Të angazhohemi për zgjedhje sipas standarteve      Presidenti i Republikës, Bujar Nishani kërkoi sot nga klasa politike në Shqipëri që të dëshmojë se integrimi në Bashkimin Evropian është një mjet bashkimi dhe tejet i rëndësishëm, duke marrë përsipër përgjegjës...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
17-01-2013, 00:50:04

LSI prezanton “Gangnam Style Tirana”

LSI prezanton “Gangnam Style Tirana”      Burimi: http://www.panorama.com.al/2013/01/16/lsi-prezanton-gangnam-style-tirana/.        ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
17-01-2013, 00:50:03

Lapidari i UÇPMB, KPR: Shqipëria dhe Kosova të ndërhyjnë

Lapidari i UÇPMB, KPR: Shqipëria dhe Kosova të ndërhyjnë      TIRANE- Klubi i Patriotëve të Rinj (KPR) dënon provokimet e vazhdueshme serbe ndaj shqiptarëve të Luginës së Preshevës, dhe i kërkon qeverisë shqiptare që në kuadër të detyrimit të saj kushtetues për mbrojtjen e shqip...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
17-01-2013, 00:50:03

Upsss, Eva Longoria zbulon sërish më shumë se çduhet!

Upsss, Eva Longoria zbulon sërish më shumë se çduhet!      Në përpjekje për të mos ekspozuar shumë këmbën e saj para fotografëve, aktorja Eva Longoria zbuloi diçka tjetër. Longoria ekspozoi thuajse krejtësisht gjoksin e saj, duke nxjerr jashtë loje veshjen. Duket se Longoria nuk...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
17-01-2013, 00:50:03

Rita Ora: Mezi pres të performoj në “Gay Pride”

Rita Ora: Mezi pres të performoj në “Gay Pride”      Ashtu si shumë artiste të tjera me famë ndërkombëtare, edhe Rita Ora duke se ka simpati të veçantë për komunitetin gay. Në një intervistë të saj të fundit, për revistën “OUT”, Rita Ora shprehet se mezi pret të performojë në  “...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
16-01-2013, 16:50:04

Kryeplaku kërkon mëshirë për vrasjen

Kryeplaku kërkon mëshirë për vrasjen      SHKODER – Kryeplaku i Bërdicës kërkoi mëshirë dje në Gjykatë gjatë seancës ku do të vlerësohej masa e sigurisë me akuzën e vrasjes. Hilë Cak Hila u la në arrest me burg, ndonëse mbrojtja e tij kërkoi një masë më të butë, duk...         <...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
16-01-2013, 16:50:04

Ambasadori: Shkolla Omiros, prioritet i qeverisë greke

Ambasadori: Shkolla Omiros, prioritet i qeverisë greke      “Nuk ka mbyllje të shkollës ‘Omiros’ në Boboshticë”. Konfirmimi u bë dje nga ambasadori grek gjatë vizitës së tij 2-ditore në qytetin e Korçës. Sipas Leonidha Rokanos, shkolla në gjuhën greke është një ndër çë...       ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
16-01-2013, 16:50:04

Dekreti, Nishani: Zana Xhuka dhe Shkëlqim Ganaj, kandidatët për kreun e ri të ILDKP-së

Dekreti, Nishani: Zana Xhuka dhe Shkëlqim Ganaj, kandidatët për kreun e ri të ILDKP-së      TIRANE- Presidenti i vendit, Bujar Nishani ka dekretuar dy emrat per Inspektorn e Pergjithshem te Inspektoriatit te Larte te Deklarimit dhe Kontrollit te Pasurive, (ILDKP). Me nje dekret ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
16-01-2013, 16:50:04

Reeker: Shqipëria të dëshmojë se është në gjendje të zhvillojë zgjedhje demokratike

Reeker: Shqipëria të dëshmojë se është në gjendje të zhvillojë zgjedhje demokratike      Zëvendësndihmësi i sekretares amerikane të Shtetit, Philip Reeker ka deklaruar nga Brukseli domosdoshmerine e mbajtjes se zgjedhjeve te lira e te ndershme ne vendin tone, si nje deshmi jo ve...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
16-01-2013, 16:50:04

Thaçi: Përjashtohet autonomia për serbët

Thaçi: Përjashtohet autonomia për serbët      Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi e ka përjashtuar mundësinë që serbët në pjesën veriore të Kosovës të kenë autonomi, në këmbim për mbështetjen e Serbisë për karrige në Kombet e Bashkuara. Këto komente u bënë një ditë pasi k...   ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
16-01-2013, 08:50:03

Supersexy Dita Von Teese debuton në muzikë!

Supersexy Dita Von Teese debuton në muzikë!      Ajo njihet si mbretëresha e vallëzimit, por Dita Von Teese ka vendosur të surprizojë dhe të provojë veten në muzikë. Shfaqja e saj vetëm me të brendshme, nuk është surprizë, surpriza qëndron në faktin e debutimit të saj në muzikë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
16-01-2013, 08:50:03

Daçiç: Kosova në OKB? Presim një ofertë për Beogradin

Daçiç: Kosova në OKB? Presim një ofertë për Beogradin      Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiç, tha sot se Serbia është e gatshme të bisedojë edhe për anëtarësimin e Kosovës në Kombet e Bashkuara, por për këtë Prishtina duhet të ketë një ofertë për Beogradin. Të hënën, kryeminis...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
16-01-2013, 08:50:03

Rama me sozinë në festën e FRESSH: Do rilindim Shqipërinë. Kryeministri, taksapaguesi më i madh

Rama me sozinë në festën e FRESSH: Do rilindim Shqipërinë. Kryeministri, taksapaguesi më i madh      Forumi Rinor Eurosocialist Shqiptar (FRESSH) feston sot 21 vjetorin e krijimit. Përpara se kreu i PS-së të bënte përshëndetjen e tij, në sallën e Pallatit të Kongreseve u ngjit s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
16-01-2013, 08:50:03

Ja kush është hoteli me shërbimin më të mirë botë

Ja kush është hoteli me shërbimin më të mirë botë      Një hotel britanik, ku çmimet fillojnë nga vetëm 35 stërlina për një njeri është votuar si hoteli me shërbimin më të mirë në botë. Vlerësimi është bërë nga vetë udhëtarët nga e gjithë bota, nëpërmjet portalit TripAdvisor. La...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
16-01-2013, 08:50:03

Një grua akuzohet se vrau partnerin me gjokset e saj!

Një grua akuzohet se vrau partnerin me gjokset e saj!      Një grua po përballet me akuza për vrasje, pasi dyshohet se i ka shkaktuar vdekjen të dashurin te saj me gjoks. Donna Lange, 51 vjeç, është raportuar se i ka përplasur në fytyrë “asetet” e saj të dashurit gjatë një nate,...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
16-01-2013, 00:50:04

Rally Dakar në Argjeninë (foto)

Rally Dakar në Argjeninë (foto)      Ulërimat e motorëve dhe hingëllimat e kuajve të zonës në mes të shkretëtirës kanë shoqëruar fazën e nëntë të Rally Dakar në Argjeninë, nga San Miguel në Tucuman, dhe mbërritja në Cordoba. Francezi Cyril Despres arriti të merrte fit...        ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
16-01-2013, 00:50:04

Seti i mahnitshëm fotografik i Rihanës!

Seti i mahnitshëm fotografik i Rihanës!      Rihana tregon fizikun e saj mahnitës në një seri fotografish për revistën Complex.  Imazhet prezantojnë albumet e saj, që nga Music Of The Sunnë vitin 2005, deri në albumin e vitit 2012-të Unapologetic.Burimi:

12:51
16-01-2013, 00:50:04

Rita Ora e tëra në të zezë!

Rita Ora e tëra në të zezë!      Rita Ora është shfaqur e tëra në të zezë në aeroportin Heathrow, duke çuditur disi fansat e saj, pasi këngëtarja njihet për lukun e saj plot ngjyra. The Sun, që ka publikuar dhe fotot, e krahason atë me personazhin, Darth Vader, në versio...     ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
16-01-2013, 00:50:04

Pas Facebook, Berisha hap kanalin e tij në Youtube!

Pas Facebook, Berisha hap kanalin e tij në Youtube!      Pas Facebook, kryeministri Berisha po e shpërndan gjithnjë e më shumë prezencën e tij në web, tashmë edhe me një kanal të tij personal në Youtube. Pas vetëm një muaji Berisha numëron më shumë se 358 mijë “miq” në profilin ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
16-01-2013, 00:50:04

Grabitet me armë dyqani, plagoset rëndë pronari

Grabitet me armë dyqani, plagoset rëndë pronari      LUSHNJE- Një person ka mbetur i plagosur rëndë gjatë një grabitje me armë dhe maska në qytetin e Lushnjes. Të dhënat e para tregojnë se kanë qenë dy persona, që nën kërcënimin e armëve kanë tentuar të grabisin një dyqan me mat...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
15-01-2013, 16:50:04

Berisha mbledh Komitetin kundër krimit të organizuar: Gjithçka për sigurinë e qytetarëve

Berisha mbledh Komitetin kundër krimit të organizuar: Gjithçka për sigurinë e qytetarëve      TIRANË- Kreu i qeverisë në të parën mbledhje të këtij viti të Komitetit për masat kundër krimit të organizuar, trafiqeve dhe terrorizmin ka garantuar se kjo luftë mbetet objektivi më ma...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
15-01-2013, 16:50:04

Mandatet, debate mes Bibës e Lleshit në KQZ

Mandatet, debate mes Bibës e Lleshit në KQZ      TIRANE- Ka nisur me debate e replika te ashpra mbledhja e radhes e Komisionit Qendor te Zgjedhjeve, ne te cilen pritet te miratohet buxheti per zgjedhjet parlamentare te qershorit. Debatet kane nisur pas mosmiratimit nga ana e kry...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
15-01-2013, 16:50:04

Xhafaj, letër NIshanit: KLD, përpjekje për të vënë nën kontroll politik gjykatat administrative

Xhafaj, letër NIshanit: KLD, përpjekje për të vënë nën kontroll politik gjykatat administrative      TIRANE-Partia Socialiste ka shprehur shqetësimin e saj lidhur me zbatimin e gabuar të ligjit “Për organizimin dhe funksionimin e Gjykatave Administrative dhe gjykimin e mosmarrëv...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
15-01-2013, 16:50:04

British Airways dënohet për diskriminim fetar

British Airways dënohet për diskriminim fetar      Gjykata evropiane tha se British Airways ka diskriminuar një punonjëse të krishterë, duke i kërkuar asaj që te heqte kryqin nderkohe qe ishte ne pune. Nadia Eweida u dërgua në shtëpi në nëntor të vitit 2006, për shkak se refuzoi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
15-01-2013, 16:50:04

Halimi në Londër, marrëveshje për transferimin e të dënuarve

Halimi në Londër, marrëveshje për transferimin e të dënuarve      LONDER- Shqiperia dhe Britania e Madhe nenshkruajne marreveshje per transferimin e te burgosurve ne vendin tone. Marreveshja eshte firmosur nga Ministri Shqiptar i Drejtësisë Eduard Halimi dhe Ministri Britanik i ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe