×
Hyrja
Profili

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

InfoZ
ne: 18-09-2010, 21:50:02

Daçic: Serbia nuk heq dorë nga Kosova

Lajmet e Fundit

Daçic: Serbia nuk heq dorë nga Kosova      Serbia nuk heq dorë nga Kosova, pasi e konsideron pjesë të saj, deklaroi në Shkup ministri i Punëve të Brendshme i Serbisë, Ivica Daçic. (c) BalkanWeb         

InfoZ
ne: 18-09-2010, 19:50:02

Ministri gjerman Westervelle martohet me shokun e tij

Lajmet e Fundit

Ministri gjerman Westervelle martohet me shokun e tij      Guido Westervelle, kryediplomati gjerman që mban postin e ministrit të punëve të jashtme ka surprizuar publikun. Së fundi ai ka gjetur rastin të kryejë ceremoninë martesore por jo si gjithë të tjerat. Ai është deklaruar ...

InfoZ
ne: 18-09-2010, 19:50:02

Pragë, gjendet i vetëvrarë ish-ministri i Kulturës

Lajmet e Fundit

Pragë, gjendet i vetëvrarë ish-ministri i Kulturës      Ish ministri i kulturës i Çekisë, aktor dhe gazetar, Martin Shtepanek (63) ka bërë vetëvrasje, njoftoi policia duke mos (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 18-09-2010, 19:50:02

Lindsay Lohan sërish në telash, rrezikon të kthehet në burg

Lajmet e Fundit

Lindsay Lohan sërish në telash, rrezikon të kthehet në burg      Lindsay Lohan rrezikon të rikthehet në qelitë e burgut. Së fundi ajo ka rezultuar pozitiv në testin për përdorim substancash narkotike. 24 (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 18-09-2010, 17:50:02

Silva: Do të kem sukses në Ligën Premier

Lajmet e Fundit

Silva: Do të kem sukses në Ligën Premier      Anësori i Manchester Cityt, David Silva, thotë se ai mund të ketë një sukses në Ligën Premier. (c) Telegrafi         http://laj.me/15349    ...

InfoZ
ne: 18-09-2010, 17:50:02

Newcastle përgatit ofertë për Gilardinon

Lajmet e Fundit

Newcastle përgatit ofertë për Gilardinon      Sulmuesi i Fiorentinës, Alberto Gilardino, është cak i ekipit të Ligës Premier, Newcastle United, që thuhet se bën gati 15 milionë euro për të sjellë lojtarin në kampionatin anglez. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 18-09-2010, 17:50:02

Ronaldo, Ozil, Di Maria dhe Higuain startues kundër Sociedad

Lajmet e Fundit

Ronaldo, Ozil, Di Maria dhe Higuain startues kundër Sociedad      Trajneri i Realit të Madridit, Jose Mourinho, do të nxjerrë në fushë në ndeshjen e sotme kundër Real Sociedad katërshen më të mirë sulmuese që ka në dispozicion. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 18-09-2010, 15:50:02

Slloveni: Gjendje e jashtzakonshme nga vërshimet

Lajmet e Fundit

Slloveni: Gjendje e jashtzakonshme nga vërshimet      Në gjithë Slloveninë sot është shpallur gjendje e jashtzakonshme për shkak të rreziqeve nga vërshimet. Në disa pjesë të vendit kanë rënë më shumë se 100 litra shi në një metër katror. Meteorologët paralajmërojnë se rrebeshi k...

InfoZ
ne: 18-09-2010, 15:50:02

Pragë: Vetëvritet ish ministri i kulturës

Lajmet e Fundit

Pragë: Vetëvritet ish ministri i kulturës      Ish ministri i kulturës i Çekisë, aktor dhe gazetar, Martin Shtepanek (63) ka bërë vetëvrasje, njoftoi policia duke mos dhënë detaje tjera. Mediat shtetërore raportuan se Shtepanek është vetëvrarë të enjten, ndërsa një mik i tij ka ...

InfoZ
ne: 18-09-2010, 15:50:02

Mbyllen qendrat e votimit në Afganistan

Lajmet e Fundit

Mbyllen qendrat e votimit në Afganistan      Votimi në Afganistan, për zgjedhjet parlamentare, tashmë ka përfunduar ndërsa procesi u karakterizua me dhunë të talibanëve dhe disa parregullsi të raportuara nga votuesit. Afganët patën mundësi të votonin 2500 kandidatët që kanë garu...

InfoZ
ne: 18-09-2010, 13:50:02

Gjermani, ministri i Jashtëm martohet me shokun

Lajmet e Fundit

Gjermani, ministri i Jashtëm martohet me shokun      Ministri i Jashtem gjerman, Guido Westervelle eshte martuar ne Bon me shokun e tij Michael Mronz. (c) Top Channel         http://laj.me/1...

InfoZ
ne: 18-09-2010, 13:50:02

Pasqyra e Shtypit, 18 shtator 2010

Lajmet e Fundit

Pasqyra e Shtypit, 18 shtator 2010      Tiranë, 18 shtator, NOA – Në këtë hapësirë gjendet një pasqyrë e titujve të gazetave në Tiranë, për ditën e Shtunë, 18 shtator 2010. Ky është një shërbim që ofrohet me parapagim nga agjencia e Lajmeve NOA, në shqip, anglisht, italisht e gr...

InfoZ
ne: 18-09-2010, 13:50:02

Psikologët: Sa më i thjeshtë të jesh, aq më shpejt e fiton një grua

Lajmet e Fundit

Psikologët: Sa më i thjeshtë të jesh, aq më shpejt e fiton një grua      Londër, 18 shtator, NOA – Sa më i thjeshtë të jesh, aq më shpejt e fiton zemrën e një gruaje. Në këtë përfundim kanë arritur psikologët e universitetit College të Londrës, sipas të cilëve, mendjemadhësia ap...

InfoZ
ne: 18-09-2010, 11:50:01

Ferguson cakton Vidic si kapiten para Ferdinand

Lajmet e Fundit

Ferguson cakton Vidic si kapiten para Ferdinand      Menaxheri i Manchester United, Sir Alex Ferguson thotë se mbrojtësi serb Nemanja Vidic do të jetë kapiten i ekipit për ndeshjen e nesërme kundër Liverpoolit dhe për gjithë pjesën e mbetur të sezonit. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 18-09-2010, 11:50:01

Wilshere dëshiron të ndjekë hapat e Fabregas

Lajmet e Fundit

Wilshere dëshiron të ndjekë hapat e Fabregas      Mesfushori i Arsenalit, Jack Wilshere, ka zbuluar se ai synon të ndjekë hapat e bashkëlojtarit të tij Cesc Fabregas. (c) Telegrafi         h...

InfoZ
ne: 18-09-2010, 11:50:01

Toure: Wigani nuk duhet nënvlerësuar

Lajmet e Fundit

Toure: Wigani nuk duhet nënvlerësuar      Mesfushori i Manchester Cityt, Yaya Toure, ka pohuar rëndësinë që ekipi i tij të shënojë fitore në ndeshjen e të dielës ndaj Wigan Athletic, nëse ata duan të sigurojnë një pozitë që dërgon në Ligën e Kampionëve. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 18-09-2010, 09:50:02

Kabul, hapet votimi, voton presidenti Karzai

Lajmet e Fundit

Kabul, hapet votimi, voton presidenti Karzai      Presidenti afgan, Hamid Karzai ka votuar ne Kabul pak pas ores 7 ne nje nga qendrat e votimit, ne nje shkolle prane pallatit presidencial. (c) Top Channel         

InfoZ
ne: 18-09-2010, 09:50:02

Papa Benedikti vazhdon vizitën në Londër pavarësisht kërcënimeve ndaj tij

Lajmet e Fundit

Papa Benedikti vazhdon vizitën në Londër pavarësisht kërcënimeve ndaj tij      Papa Bendedikri foli para ligjvënësve britanikë dhe u lut sëbashku me Kryepeshkopin e Kishës Anglikane dje gjatë ditës së dytë të vizitës së tij në Britaninë e Madhe. Papa e plotësoi gjithë itinerarin...

InfoZ
ne: 18-09-2010, 09:50:02

DASH: Angazhimi shumëpalësh përparësi e SHBA në Asamblenë e Përgjithëshme të OKB

Lajmet e Fundit

DASH: Angazhimi shumëpalësh përparësi e SHBA në Asamblenë e Përgjithëshme të OKB      Një zyrtare e Departamentit amerikan të Shtetit paraqiti dje përparësitë e administratës për Asamblenë e Përgjithëshme të Kombeve të Bashkuara, duke vënë në pah se para sëgjithash, sekretarja e...


InfoZ
ne: 18-09-2010, 07:50:01

Nisin përgatitjet për Festivalin e 49-te prezantohet stafi

Lajmet e Fundit

Nisin përgatitjet për Festivalin e 49-te prezantohet stafi      Është bërë sot paraqitja e stafit organizues të Festivalit të 49-të të këngës së RTSH-së, ku spikat emri i regjizorit të festivalit, Bojken Lako, i njohur për stilin e tij modern në drejtimin e festivaleve. Drejtori...

InfoZ
ne: 18-09-2010, 05:50:02

Ancelotti: Chelsea e meriton vendin e parë

Lajmet e Fundit

Ancelotti: Chelsea e meriton vendin e parë      Menaxheri i Chelseat, Carlo Ancelotti, ka thënë se skuadra e tij e meriton vendin e parë në Ligën Premier, edhe pse akoma nuk është ndeshur me ndonjërin nga rivalët kryesorë këtë sezon. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 18-09-2010, 05:50:02

Alonso: Kundër Sociedadit, ndjenjë e veçantë

Lajmet e Fundit

Alonso: Kundër Sociedadit, ndjenjë e veçantë      Mesfushori i Real Madridit, Xabi Alonso, ka thënë se do të jetë një moment i rëndësishëm për të kthimi në San Sebastian ku do të luajë kundër ish-klubit të tij Real Sociedad. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 18-09-2010, 05:50:02

Mourinho: Njerëzit e duan stilin tim

Lajmet e Fundit

Mourinho: Njerëzit e duan stilin tim      Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho, edhe njëherë ka këmbëngulur se ai do të vazhdojë me stilin e tij të vjetër të lojës edhe në Bernabeu, pasi që ka hedhur poshtë kritikuesit e lojës së tij. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 18-09-2010, 03:50:02

Fyle: Serbia ka bërë një hap të ri në rrugën për anëtarësim në BE

Lajmet e Fundit

Fyle: Serbia ka bërë një hap të ri në rrugën për anëtarësim në BE      Serbia duket se ka arritur një pikë të re në marrëdhëniet me Bashkimin Evropian pasi Beogradi bashkëpunoi me bllokun 27-anëtarësh mbi rezolutën për Kosovën të paraqitur në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së. ...

InfoZ
ne: 18-09-2010, 03:50:02

Gjermania mohon që Kancelarja Merkel të ketë thënë se do të pastrojë kampet e romëve

Lajmet e Fundit

Gjermania mohon që Kancelarja Merkel të ketë thënë se do të pastrojë kampet e romëve      Një mosmarrëveshje në Evropë me Parisin lidhur me dëbimin e romëve, është përshkallëzuar duke u kthyer në një incident diplomatik mes Francës dhe Gjermanisë. Presidenti francez Nikola Sarko...

InfoZ
ne: 18-09-2010, 03:50:02

Arrestohet personi i gjashtë për kërcënimin ndaj Papa Benediktit në Londër

Lajmet e Fundit

Arrestohet personi i gjashtë për kërcënimin ndaj Papa Benediktit në Londër      Policia britanike arrestoi personin e gjashtë në lidhje me një kërcënim ndajPapa Benediktit gjatë vizitës së tij historike në Londër. Autoritetet thanë se arrestuan një 29 vjeçar sot, disa orë pasi...

InfoZ
ne: 18-09-2010, 01:50:02

Halimi publikon dokumenta: Tregojnë se Shega dhe Rama shpifën ndaj meje

Lajmet e Fundit

Halimi publikon dokumenta: Tregojnë se Shega dhe Rama shpifën ndaj meje      Tiranë, 17 shtator, NOA – “Sot Edvin Rama, me qëllimin e vetëm për të sfumuar gjobën 20 % apo 100 milonë euro, nxori Shega Ligorin për t’ju treguar një dokument të vitit 2003 të një kompanie të licencua...

InfoZ
ne: 18-09-2010, 01:50:02

Fyle: BE të shqyrtojë kërkesën e Serbisë për anëtarësim

Lajmet e Fundit

Fyle: BE të shqyrtojë kërkesën e Serbisë për anëtarësim      Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Shtefan Fyle, tha të premten në Beograd se ka ardhur koha që BE-ja të shqyrtojë seriozisht kërkesën e Seerbisë për anëtarësim. (c) RTK         

InfoZ
ne: 18-09-2010, 01:50:02

Aksident trafiku në Malishevë-13 të lënduar

Lajmet e Fundit

Aksident trafiku në Malishevë-13 të lënduar      Nga një aksident që ka ndodhur në hyrje të Malishevës janë lënduar së paku 13 persona. Sipas hetimeve të para besohet se kamioni i përfshirë në aksident ka pasur probleme me frena dhe si pasojë është përplasur me 10 makina. (c) RT...

InfoZ
ne: 17-09-2010, 23:50:02

Sneijder mund të mungojë ndaj Palermos

Lajmet e Fundit

Sneijder mund të mungojë ndaj Palermos      Mesfushori i Interit, Wesley Sneijder, është në dyshim për t’u paraqitur në ndeshjen e të dielës kundër Palermos. (c) Telegrafi         http://laj...

InfoZ
ne: 17-09-2010, 23:50:02

Pepe: Na duhet kohë

Lajmet e Fundit

Pepe: Na duhet kohë      Anësori i Juventusit, Simone Pepe, ka kërkuar kohë që skuadra të përshtatet në mënyrën dhe taktikat e trajnerit Luigi Del Neri. (c) Telegrafi         http://laj.me/1...

InfoZ
ne: 17-09-2010, 23:50:02

Silva kthehet kundër Catanias

Lajmet e Fundit

Silva kthehet kundër Catanias      Mbrojtësi i Milanit, Thiago Silva, i cili u lëndua në ndeshjen e javës së kaluar kundër Cesenas, pritet të kthehet në fundjavë në ndeshjen e radhës në Serie A. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 17-09-2010, 21:50:02

Kultivimi i agrumeve përhapet në zonat e thella në Jug të Shqipërisë

Lajmet e Fundit

Kultivimi i agrumeve përhapet në zonat e thella në Jug të Shqipërisë      Kultivimi i agrumeve po përhapet në zonat e thella në Jug të Shqipërisë duke nxitur punësimin e banorëve. Specialistët thonë se kthimi nga Greqia i disa dhjetëra familjeve për shkak të krizës ekonomike po ...

InfoZ
ne: 17-09-2010, 21:50:02

SHBA përsërit angazhimin për lirimin e amerikanëve të burgosur në Iran

Lajmet e Fundit

SHBA përsërit angazhimin për lirimin e amerikanëve të burgosur në Iran      Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, thotë se Shtetet e Bashkuara mbeten të përkushtuara për të siguruar lirimin e dy alpinistëve amerikanë që mbeten të burgosur në Iran. Duke folur sot në Ua...

InfoZ
ne: 17-09-2010, 21:50:01

Mitchell, pa Libanin nuk mund të ketë paqe në Lindjen e Mesme

Lajmet e Fundit

Mitchell, pa Libanin nuk mund të ketë paqe në Lindjen e Mesme      I dërguari amerikan për Lindjen e Mesme George Mitchell i tha presidentit libanez Michel Suleiman se pa Libanin, nuk mund të ketë paqe në rajon. Zoti Mitchell i bëri komentet sot në Bejrut, ku vazhdon përpjekjet ...

InfoZ
ne: 17-09-2010, 19:50:02

Dell prezanton super-ekranin U3011

Lajmet e Fundit

Dell prezanton super-ekranin U3011      Zhvilluesit e video lojërave apo dizajnerët dhe të gjithë të tjerët do të duhet t’i kushtojnë vëmendje të veçantë ekranit të ri të kompanisë Dell. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 17-09-2010, 19:50:02

Tiranë, Bashkia përuron qendrën e re sociale për moshën e tretë

Lajmet e Fundit

Tiranë, Bashkia përuron qendrën e re sociale për moshën e tretë      U përurua sot pranë ish Kombinatit Misto Mame në Tiranë një qendër komunitare për moshën e tretë, me të gjitha kushtet e nevojshme për pensionistët. Gjatë përurimit të qendrës, Kreu i Bashkisë Edi Rama, theksoi...

InfoZ
ne: 17-09-2010, 19:50:01

Kufiri Kosovë-Serbi barrierat tregtare çështje praktike

Lajmet e Fundit

Kufiri Kosovë-Serbi barrierat tregtare çështje praktike      Trafiku i mallrave dhe pasagjerëve si për të hyrë ashtu edhe për të dalë nga Kosova komplikohet për shkak se Serbia refuzon të njohë shtetin e ri. Bisedimet mes dy vendeve fqinjë që pritet të nisin me ndërjetësimin e B...

InfoZ
ne: 17-09-2010, 17:50:02

Maldini: Milani mund të arrijë shumë këtë vit

Lajmet e Fundit

Maldini: Milani mund të arrijë shumë këtë vit      Legjenda e Milanit, Paolo Maldini, beson se Rossonerët këtë sezon janë të aftë të fitojnë trofe. (c) Telegrafi         http://laj.me/15236<...

InfoZ
ne: 17-09-2010, 17:50:02

Young: Houllier do të na çojë drejt suksesit

Lajmet e Fundit

Young: Houllier do të na çojë drejt suksesit      Anësori i Aston Villas, Ashley Young, beson se menaxheri i ri Gerard Houllier është personi i duhur për të çuar klubin drejt suksesit. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 17-09-2010, 17:50:02

Moggi: Juventusi po e humb krenarinë

Lajmet e Fundit

Moggi: Juventusi po e humb krenarinë      Ish-drejtori i Juventusit, Luciano Moggi, ka porositur drejtuesit të reagojnë për të zgjidhur problemet e klubit. (c) Telegrafi         http://laj.m...

InfoZ
ne: 17-09-2010, 15:50:02

Japoni, Kan prezanton qeverinë e riformatuar

Lajmet e Fundit

Japoni, Kan prezanton qeverinë e riformatuar      Kryeministri japonez Naoto Kan, i rikonfirmuar ne krye te demokrateve ka prezantuar ekipin e ri qeverises. (c) Top Channel         http://la...

InfoZ
ne: 17-09-2010, 15:50:02

Afganistan: Shtohen masat e sigurisë në gjithë vendin në prag të zgjedhjeve parlamentare

Lajmet e Fundit

Afganistan: Shtohen masat e sigurisë në gjithë vendin në prag të zgjedhjeve parlamentare      Policia afgane ka shtuar masat e sigurisë në kryeqytetin Kabul dhe në gjithë vendin në prag të zgjedhjeve parlamentare. Rrugët e Kabulit ishin sot përgjithësisht të qeta, ndërsa policia...

InfoZ
ne: 17-09-2010, 15:50:02

Pesë burra arrestohen nën dyshimet se përbënin kërcënim për Papa Benediktin

Lajmet e Fundit

Pesë burra  arrestohen nën dyshimet se përbënin kërcënim për Papa Benediktin      Pesë burra janë arrestuar nën dyshimet se përbënin kërcënim për Papa Benediktin. Papa është në Londër në ditën e dytë të vizitës historike katër ditore në Britani. Policia tha sot se burrat nga mos...

InfoZ
ne: 17-09-2010, 13:50:03

Sri Lanka: 60 të vdekur nga shpërthimi i municionit

Lajmet e Fundit

Sri Lanka: 60 të vdekur nga shpërthimi i municionit      Të paktën 60 njerëz e humbën jetën kur një kontejner me eksploziv shpërtheu në një depo municioni të policisë afër qytetit Batikaloa në Sri Lanka. Policia tha se shpërthimi ishte aksidental dhe ndodhi kur disa municione në...

InfoZ
ne: 17-09-2010, 13:50:03

Putin mund të kandidohet për president?

Lajmet e Fundit

Putin mund të kandidohet për president?      Një agjenci qeveritare e Rusisë ka regjistruar faqen e internetit me adresë “Putin-2012.rf”, për të cilën mediat raportuan se mund të jetë shenjë se kryeministri Vladimir Putin mund të kandidohet në zgjedhjet presidenciale në vitin 20...

InfoZ
ne: 17-09-2010, 13:50:02

Karzai i fton afganët të dalin në votime

Lajmet e Fundit

Karzai i fton afganët të dalin në votime      Presidenti i Afganistanit Hamid Karzai u bëri thirrje të gjithë afganëve të votojnë në zgjedhjet parlamentare të shtunën. Duke folur para gazetarëve në pallatin e tij, Karzai poashtu tha se zgjedhjet do të kenë “parregullsi”. Thirrja...

InfoZ
ne: 17-09-2010, 11:50:03

Mouriho: Kurrë nuk do të mund të udhëheq Milanin

Lajmet e Fundit

Mouriho: Kurrë nuk do të mund të udhëheq Milanin      Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho, thotë se ai kurrë nuk do të mund të punojë për Milanin. (c) Telegrafi         http://laj.me/151...

InfoZ
ne: 17-09-2010, 11:50:03

Arshavin: Arsenali nuk ishte edhe aq i mirë

Lajmet e Fundit

Arshavin: Arsenali nuk ishte edhe aq i mirë      Andrey Arshavin ka porositur shokët e tij të Arsenalit të mos entuziazmohen shumë me fitoren e thellë ndaj Braga në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve. (c) Telegrafi