Lajmet e Fundit - 242

×
Hyrja
Profili

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

InfoZ
ne: 17-09-2010, 11:50:03

Anelka: Sezoni do të jetë i vështirë

Lajmet e Fundit

Anelka: Sezoni do të jetë i vështirë      Sulmuesi i Chelseat, Nicolas Anelka, beson se për shkak të dendësisë së ndeshjeve dhe sezonit të vështirë, qëndrueshmëria e ekipit do t’i ndihmojë klubit të mbrojë titullin e ligës këtë sezon. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 17-09-2010, 09:50:02

Meksikë, uragani Karl rrezikon vendin

Lajmet e Fundit

Meksikë, uragani Karl rrezikon vendin      Uragani Karl fuqizohet duke marre statusin e kategorise se dyte ndersa po i drejtohet brigjeve te Meksikes. (c) Top Channel         http://laj.me/1...

InfoZ
ne: 17-09-2010, 09:50:01

Hëna, hartë e plotë për krateret e mëdha

Lajmet e Fundit

Hëna, hartë e plotë për krateret e mëdha      Realizohet harta e pare me krateret me te medha ne siperfaqen e Henes, satelitit tone te vetem natyror. (c) Top Channel         http://laj.me/15...

InfoZ
ne: 17-09-2010, 09:50:01

George Michael qan pas hekurave të burgut

Lajmet e Fundit

George Michael qan pas hekurave të burgut      George Michael ka nisur te vuaje denimin me 8 jave pas hekurave per shkak se u cilesua fajtor per nje aksident per shkak te perdorimit te droges. (c) Top Channel         

InfoZ
ne: 17-09-2010, 07:50:02

Miratohet pr/ligji për investimet e huaja

Lajmet e Fundit

Miratohet pr/ligji për investimet e huaja      Pas debateve te ashpra dhe kundershtimit te opozites, mazhoranca miratoi me votat e saj ndryshimet ne ligjin per investimet e huaja. (c) Top Channel         

InfoZ
ne: 17-09-2010, 07:50:02

Ligji i ri i urbanistikes, gjobë furnizuesve me beton

Lajmet e Fundit

Ligji i ri i urbanistikes, gjobë furnizuesve me beton      Parlamenti miratoi pa votat e opozites projektligjin per disa shtesa dhe ndryshime ne ligjin per urbanistiken. Drafti i ri parashikon qe perveç subjekteve qe ndertojne pa leje, te ndeshkohen edhe kompanite qe furnizojne ...

InfoZ
ne: 17-09-2010, 07:50:02

Supriza në Europa League, zhgënjen Juventus

Lajmet e Fundit

Supriza në Europa League, zhgënjen Juventus      Nje super Chiellini dhe goli fantastik i Del Pieros kane shpetuar Juventusin nga nje deshtim ne Europa League dhe nuk i kane mjaftuar qe te startoje me fitore dhe 3 pike kete kompeticion. (c) Top Channel         

InfoZ
ne: 17-09-2010, 05:50:02

Miratohet me votat e mazhorancës, ligji i pronave që ktheu Presidenti

Lajmet e Fundit

Miratohet me votat e mazhorancës, ligji i pronave që ktheu Presidenti      Tiranë, 16 shtator, NOA Update – Ndërsa deputetët e opozitës kanë braktisur para pak minutash sallën e seancave plenare, deputetët e mazhorancës me 72 pro, asnjë kundër dhe vetëm 1 abstenim vota kanë mira...

InfoZ
ne: 17-09-2010, 05:50:02

Gjermania: Deri në fund të vitit, shqiptarët do lëvizin pa viza në zonën Shengen

Lajmet e Fundit

Gjermania: Deri në fund të vitit, shqiptarët do lëvizin pa viza në zonën Shengen      Berlin, 16 shtator, NOA – Tashmë kanë mbetur vetëm pak javë nga miratimi i rezolutës për heqjen e vizave me Shqipërinë në Parlamentin Evropian dhe deri në fund të këtij viti, me siguri shqiptar...

InfoZ
ne: 17-09-2010, 05:50:02

Urgjent/ PS letër-ankesë Parlamentit Evropian: Do djegin fletët e votimit!

Lajmet e Fundit

Urgjent/ PS letër-ankesë Parlamentit Evropian: Do djegin fletët e votimit!      Tiranë, 16 shtator, NOA – Kriza politike në Shqipëri është thelluar edhe më shumë, ndërsa qeveria po përgatit djegien e fletëve të votimit të 28 qershorit 2009. Ky ka qenë fakti selia rozë, sot përme...

InfoZ
ne: 17-09-2010, 03:50:02

Liga Arabe, Izraelit: Zgjate moratoriumin

Lajmet e Fundit

Liga Arabe, Izraelit: Zgjate moratoriumin      Pas apelit te Bashkimit Europian edhe Liga Arabe i ben thirrje Izraelit te zgjase moratoriumin qe ndalon ndertimet kolone ne Bregun Perendimor. (c) Top Channel         

InfoZ
ne: 17-09-2010, 03:50:02

Parlamenti shqiptar miraton ndryshimet në qeveri

Lajmet e Fundit

Parlamenti shqiptar miraton ndryshimet në qeveri      Në Shqipëri mbrëmë, pas një seance të nisur që gjatë paradites se djeshme parlamenti miratoi ndryshimet në qeveri sipas të cilave ish ministri i jashtëm Ilir Meta kalon minister i Ekonomisë duke zëvendësuar zotin Dritan Prift...

InfoZ
ne: 17-09-2010, 03:50:02

Partia Demokratike do t’i kërkojë sot K.Q.Z. të shtyjë asgjësimin e fletëve të votimit

Lajmet e Fundit

Partia Demokratike do t’i kërkojë sot K.Q.Z. të shtyjë asgjësimin e fletëve të votimit      Partia Demokratike në Tiranë vendosi t’i kërkojë sot Komisionit Qendror të Zgjedhjeve që të shtyjë diskutimin mbi pastrimin e materialeve zgjedhore, mes tyre edhe fletëve te votimit, nga ...


InfoZ
ne: 17-09-2010, 01:50:02

Rruga e vështirë e Maqedonisë për në BE

Lajmet e Fundit

Rruga e vështirë e Maqedonisë për në BE      Ndërsa administrata e Gruevskit punon për të shpejtuar reformat e kërkuara nga BE, mosmarrëveshja e emrit me Greqinë mbetet një pengesë kryesore për pranimin. (c) SETimes         

InfoZ
ne: 17-09-2010, 01:50:02

Ligjënësit e RS miratojnë ligjin e diskutueshëm të pronës shtetërore

Lajmet e Fundit

Ligjënësit e RS miratojnë ligjin e diskutueshëm të pronës shtetërore      Një veprim nga parlamenti serb boshnjak është kritikuar nga disa në bashkësinë ndërkombëtare, por politikanët e njësisë thonë se ata duhej të bënin diçka. (c) SETimes         

InfoZ
ne: 17-09-2010, 01:50:02

Ancelotti: Essien “blerja” jonë më e mirë

Lajmet e Fundit

Ancelotti: Essien “blerja” jonë më e mirë      Rikthimi i Michael Essien ka ringjallur skuadren e Chelsea qe ne kete fillim sezoni njeh vetem fitore. (c) Top Channel         http://laj.me/15...

InfoZ
ne: 16-09-2010, 23:50:02

Ronaldinho: Berlusconi është si baba për mua

Lajmet e Fundit

Ronaldinho: Berlusconi është si baba për mua      Ylli i Milanit, Ronaldinho, ka lavdëruar pronarin e klubit, Silvio Berlusconi, duke thënë se Kryeministri Italian është si baba i tij dhe ka treguar shumë besim në aftësitë e tij. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 16-09-2010, 23:50:02

Ancelotti mbron Benitezin

Lajmet e Fundit

Ancelotti mbron Benitezin      Menaxheri i Chelseat, Carlo Ancelotti, ka komentuar fillimin jo të këndshëm të sezonit për Interin, me vetëm një fitore në katër ndeshje nën drejtimin e Rafa Benitez. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 16-09-2010, 23:50:02

Fitore e lartë e Liverpoolit

Lajmet e Fundit

Fitore e lartë e Liverpoolit      Skuadra e Liverpoolit i është gëzuar fitores në kuadër të Europa League, duke e mposhtur Steaua Bucurestin me rezultat 4-1. (c) Telegrafi         http://laj...

InfoZ
ne: 16-09-2010, 21:50:02

PD, PS, debate mbi disa ndryshime të propozuara në ligjin për investimet

Lajmet e Fundit

PD, PS, debate mbi disa ndryshime të propozuara në ligjin për investimet      Në Shqipëri shumica e djathtë dhe opozita socialiste u përfshinë në debate të gjata lidhur me disa ndryshime të propozuara në ligjin për investimet e huaja. Ndryshimet në ligj, sipas shumicës synojnë t...

InfoZ
ne: 16-09-2010, 21:50:02

Takim mes policisë kufitare të Shqipërisë dhe të Malit të Zi

Lajmet e Fundit

Takim mes policisë kufitare të Shqipërisë dhe të Malit të Zi      Me nismën e Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë, sot ne qytetin e Shkodrës u zhvillua një takim i përbashket mes policisë kufitare të Shqipërisë dhe asaj të Malit të Zi, në përpjekje per te zgjeruar b...

InfoZ
ne: 16-09-2010, 21:50:02

Kosovë: Debat për rezolutën e OKB-së

Lajmet e Fundit

Kosovë: Debat për rezolutën e OKB-së      Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, tha sot se rezultati i bisedimeve mes Prishtinës e Beogradit do të ishte më i vlefshëm nëse Bashkimi Evropian, në procesin e ndërmjetësimit si mbështetës do t’i kishte edhe Shtetet e Bashku...


InfoZ
ne: 16-09-2010, 19:50:02

Portugalia kërkon ndihmën e “Special One”

Lajmet e Fundit

Portugalia kërkon ndihmën e “Special One”      Atdheu therret per ndihme trajnerin Jose Mourinho. Federata Portugeze e Futbollit kerkon qe “Special One” te marre drejtimin e kombetares per dy ndeshjet e ardhshme eleminatore te Euro 2012 pasi luzitanet rrezikojne te ngelen jashte...

InfoZ
ne: 16-09-2010, 19:50:02

Arsenal, “pazar” në Gjermani

Lajmet e Fundit

Arsenal, “pazar” në Gjermani      Arsenali eshte nje nga skuadrat me spektakolare dhe me moshen me te re ne Premier League, politike kjo e ndjekur prej vitesh nga trajneri Arsene Wenger. (c) Top Channel         

InfoZ
ne: 16-09-2010, 17:50:02

Kosova miqësore përballë Xamax

Lajmet e Fundit

Kosova miqësore përballë Xamax      Përfaqësuesja e Kosovës në futboll do të zhvillojë një miqësore me ekipin e ligës së parë të Zvicrës, Xamax Neuchatel, muajin e ardhshëm, ka bërë të ditur FFK me anë të një komunikate për media. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 16-09-2010, 17:50:02

Van der Vaart mungon në ndeshjen e radhës

Lajmet e Fundit

Van der Vaart mungon në ndeshjen e radhës      Mesfushori i Tottenham Hotspur Rafael van der Vaart mund të mungojë në ndeshjen e radhës kundër Wolverhampton Wanderers të shtunën për shkak të një lëndimi në pulpë të këmbës. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 16-09-2010, 17:50:02

Iniesta: Atletico, kundërshtar i vështirë

Lajmet e Fundit

Iniesta: Atletico, kundërshtar i vështirë      Atletico Madridi është njëra nga skuadrat më të mira në Evropë dhe do t’i shkaktojë mjaft telashe Barcelonës në ndeshjen e fundjavës në Vicente Calderon- ka thënë mesfushori spanjoll Andres Iniesta. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 16-09-2010, 15:50:05

Opus Dei edhe në Shqipëri?

Lajmet e Fundit

Opus Dei edhe në Shqipëri?      Per te gjithe amatoret e letersise se Den Braun dhe teorive konspirative te romanit Kodi i Da Vinçit, nje lajm intrigues po lakohet kohet e fundit. (c) Top Channel         

InfoZ
ne: 16-09-2010, 15:50:05

Gjermani, 59% e shoferëve i flasin makinës

Lajmet e Fundit

Gjermani, 59% e shoferëve i flasin makinës      Te pakten 59% e automobilisteve gjermane i flasin makines se tyre, sikur te ishte nje femije apo qenushi i preferuar. (c) Top Channel         ...

InfoZ
ne: 16-09-2010, 15:50:04

Papa Benedikti fillon vizitën në Britani

Lajmet e Fundit

Papa Benedikti fillon vizitën në Britani      Papa Benedikti thotë se Kisha Katolike nuk veproi me shpejtësinë dhe vendosmërinë e duhur ndaj priftërinjëve që kishin abuzuar seksualisht fëmijët dhe se ai ishte tronditur dhe trishtuar nga skandali. Papa i Shenjtë i bëri komentet p...

InfoZ
ne: 16-09-2010, 13:50:02

Parlamenti voton sot ndryshimet në qeverinë “Berisha-Meta”

Lajmet e Fundit

Parlamenti voton sot ndryshimet në qeverinë “Berisha-Meta”      TIRANE—Lajmifundit—Parlamenti pritet të mblidhet sot në seancë plenare dhe në rendin e ditës ndër të tjera është edhe miratimi i (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 16-09-2010, 13:50:02

Bumci në Kuvend: Vendimi për vizat, realitet. Rama donte ta pengonte

Lajmet e Fundit

Bumci në Kuvend: Vendimi për vizat, realitet. Rama donte ta pengonte      TIRANE—Lajmifundit—Ka nisur punimet seanca e radhës e parlamentit ku deputetët e pozitës dhe opozitës po debatojnë (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 16-09-2010, 13:50:02

Ciklizëm, tur i Miqësisë dhe Bashkëpunimit

Lajmet e Fundit

Ciklizëm, tur i Miqësisë dhe Bashkëpunimit      Federata Shqiptare e Ciklizmit ne bashkepunim me Ministrine e Turizmit Kultures Rinise dhe Sporteve si dhe Bashkia e qytetit te Elbasanit po zhvillojne Turin e Miqesise dhe Bashkepunimit. (c) Top Channel         

InfoZ
ne: 16-09-2010, 11:50:02

Turqi: 10 të vdekur nga shpërthimi i një mine

Lajmet e Fundit

Turqi: 10 të vdekur nga shpërthimi i një mine      Mediat turke raportojnë se së paku dhjetë persona kanë vdekur kur automjeti me të cilin po udhëtonin kaloi mbi një minë. Tre persona u plagosën. Incidenti ka ndodhur në juglindje të Turqisë. Raportet e para tregojnë se mina isht...

InfoZ
ne: 16-09-2010, 11:50:02

Berlin: Del në shitje pika kufitare Bravo

Lajmet e Fundit

Berlin: Del në shitje pika kufitare Bravo      Ish pika e kontrollit kufitar mes ish Berlinit Lindor dhe atij perëndimor gjatë Luftës së Ftohtë del sot në shitje në Gjermani. Pika kufitare e njohur si Bravo ishte e vendosur në pjesën jugore të kryeqytetit gjerman dhe ishta pika ...

InfoZ
ne: 16-09-2010, 11:50:01

Gjurinda: S’ka çështje të paprekshme në dialogun Kosovë-Serbi

Lajmet e Fundit

Gjurinda: S’ka çështje të paprekshme në dialogun Kosovë-Serbi      “Jam i sigurtë se të dyja palët janë të hapura për të negociuar për të gjitha temat dhe besoj se asnjë çështje nuk duhet të jetë e paprekshme”, ka deklaruar ministri i jashtëm i Sllovakisë, Mikullash Gjurinda. Në...

InfoZ
ne: 16-09-2010, 09:50:01

Bode, presion pushtetit vendor

Lajmet e Fundit

Bode, presion pushtetit vendor      Ministria e Financave ka propozuar ne qeveri miratimin e nje vendimi qe kushtezon fondet e bashkive dhe komunave ne rast se nuk respektojne detyrimet qe kane ndaj konsumatoreve. (c) Top Channel         

InfoZ
ne: 16-09-2010, 09:50:01

Flet publikisht rreshteri amerikan që do të dekorohet me Medaljen e Nderit

Lajmet e Fundit

Flet publikisht rreshteri amerikan që do të dekorohet me Medaljen e Nderit      Amerikani i parë që mer Medaljen amerikane të Nderit që nga Lufta e Vietnamit do të dekorohet për kryerjen e një vepre të rrezikshme heroike – shpëtimin e një bashkëluftëtari gjatë një shkëmbimi të a...

InfoZ
ne: 16-09-2010, 09:50:01

I dërguari amerikan njofton për përparim në çështjen e vendbanimeve

Lajmet e Fundit

I dërguari amerikan njofton për përparim në çështjen e vendbanimeve      I dërguari amerikan për Lindjen e Mesme, Xhorxh Miçëll, tha mbrëmë se beson që po bëhet përparim në çështjen rreth pezullimit nga Izraeli të ndërtimit të vendbanimeve në Bregun Perëndimor. Zoti Miçëll foli ...

InfoZ
ne: 16-09-2010, 07:50:01

Emrat e 56 kengetareve “Kënga Magjike 2010”

Lajmet e Fundit

Emrat e 56 kengetareve  “Kënga Magjike 2010”      EKSKLUZIVE/ Në edicionin e sivjetëm të “Kënga Magjike”, këngëtarët do të përballen me votim të hapur dhe me deklarim pikësh, në ndryshim nga herët e tjera. Emra të rinj, të afirmuar ose pjesëmarrës për herë të parë, përbëjnë list...

InfoZ
ne: 16-09-2010, 07:50:01

Dafina Rexhepi: Nuk e konsideroj veten të famshme

Lajmet e Fundit

Dafina Rexhepi: Nuk e konsideroj veten të famshme      Këngëtarja e re Dafina Rexhepi, e cila goditi në tregun muzikor me këngën “Delicious”, në bashkëpunim me Mc Kresha, si dhe me grupin “Etnon”, me këngën “Ti mi then kufijtë”, ka thënë se nuk e konsideron ende të famshme veten...

InfoZ
ne: 16-09-2010, 07:50:01

Blero & Teuta Krasniqi diten e dasmes

Lajmet e Fundit

Blero & Teuta Krasniqi diten e dasmes      Foto ekskluzive nga martesa e kengetarit Blero Muharremime aktoren Teuta Krasniqi, ne foto gjithashtu jane Robert Berisha i fejuari i Nora Istrefit dhe Milot Hasangjekaj i grupit Etno Engjuj. Foto nga

InfoZ
ne: 16-09-2010, 05:50:03

Shkarkimi, Meta takim “kokë më kokë” me Priftin për dy orë në Tiranë

Lajmet e Fundit

Shkarkimi, Meta takim “kokë më kokë” me Priftin për dy orë në Tiranë      TIRANE – Lajmifundit – Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta ka zhvilluar sot në mbrëmje (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 16-09-2010, 05:50:03

Vlorë, gjenden eshtrat e ushtarit të vrarë në Luftën e Parë Botërore

Lajmet e Fundit

Vlorë, gjenden eshtrat e ushtarit të vrarë në Luftën e Parë Botërore      Gjenden eshtrat e një ushtari Austro-Hungarez rënë në luftën e parë botërore në vitet 1916-1918 në (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 16-09-2010, 05:50:02

FIFA: Spanja e para, Shqipëria e 67-ta

Lajmet e Fundit

FIFA: Spanja e para, Shqipëria e 67-ta        Shqipëria është ngritur tre pozita më lartë në renditjen më të re të FIFA-s. (c) Telegrafi           http://laj.me/15063       

InfoZ
ne: 16-09-2010, 03:50:02

Van Gal kritika italianëve: Loja juaj nuk më pëlqen

Lajmet e Fundit

Van Gal kritika italianëve: Loja juaj nuk më pëlqen      Pas fitores ndaj Romes me rezultatin 2-0, trajneri i Bajernit te Mynihut ka kritikuar lojen e zhvilluar nga skuadra italiane duke e krahasuar ate me lojen e zhvilluar nga Interi i Mourinjos. (c) Top Channel         

InfoZ
ne: 16-09-2010, 03:50:02

Los Anxheles, kufomë në tualetin e aeroportit

Lajmet e Fundit

Los Anxheles, kufomë në tualetin e aeroportit      Nje vdekje qe i pershtatet me shume me skenareve te filmave hollivudiane u zbulua ne Los Anxheles. (c) Top Channel         http://laj.me/15...

InfoZ
ne: 16-09-2010, 03:50:02

Meksikë, “blindohet” festa e pavarësia

Lajmet e Fundit

Meksikë, “blindohet” festa e pavarësia      Nen masa te forta sigurie Meksika po pergatitet te festoje dyqind vjetorin e pavaresise nga Spanja. (c) Top Channel         http://laj.me/15057