Lajmet e Fundit - 246

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

InfoZ
11-09-2010, 15:50:03

Apandesiti detyron Sharon Stone të përfundojë në spital

Lajmet e Fundit

Apandesiti detyron Sharon Stone të përfundojë në spital      Shqetësimet në apandesit kanë detyruar aktoren Sharon Stone të përfundojë në spital. Mësohet se tanimë aktorja protagoniste në të (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
11-09-2010, 15:50:02

Prostituta që shkoi me Rooney pozon në stilin Sharon Stone

Lajmet e Fundit

Prostituta që shkoi me Rooney pozon në stilin Sharon Stone      Jenny Thomson ju dërgoi dje miqve të saj foto në të cilat pozon si Sharon Stone (kliko mbi foto). Në foto duket këmba mbi këmbë në (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
11-09-2010, 13:50:02

Hëngri 181 krahë pule për 12 minuta

Lajmet e Fundit

Hëngri 181 krahë pule për 12 minuta      Një amerikane hëngri 181 krahë pule për 12 minuta dhe kështu theu rekordin personal, duke fituar në garën e mbajtur të dielën në Bafal. (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
11-09-2010, 13:50:02

“Në shtrat, pa kompjuter dhe celular”

Lajmet e Fundit

“Në shtrat, pa kompjuter dhe celular”      Ka shumë gjëra që lënë shenjë në jetën tonë. Marrim si shembull forcën: 85 për qind e amerikanëve thonë se e kanë provuar kur (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
11-09-2010, 13:50:02

SHBA: Ndalesa ushtarake për homoseksualët – jokushtetuese

Lajmet e Fundit

SHBA: Ndalesa ushtarake për homoseksualët – jokushtetuese        Një gjyqtar federal i Shteteve të Bashkuara, ka marrë vendim se (c) Lajmifundit.com           http://laj.me/14528       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
11-09-2010, 11:50:01

Kelly: Të nisë reforma zgjedhore

Lajmet e Fundit

Kelly: Të nisë reforma zgjedhore      Nje dite pas publikimit te raportit te mbajtur nga ana e ambasadorit Robert Bosch ne Keshillin e Pergjithshem te OSBE-ne, eshte zbardhur edhe deklarata e diplomateve pjesemarres. (c) Top Channel         

InfoZ
11-09-2010, 11:50:01

Kukan: Liberalizimi i vizave, brenda vitit

Lajmet e Fundit

Kukan: Liberalizimi i vizave, brenda vitit      Kreu i delegacionit te Parlamentit Europian per Europen Juglindore, Eduard Kukan, u shpreh dje se ka nje vullnet pozitiv te Parlamentit Europian dhe komisionit per t’u mundesuar shqiptareve qarkullimin e lire brenda ketij viti. (c)...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
11-09-2010, 11:50:01

Klose dëshiron të shënojë kundër Werderit

Lajmet e Fundit

Klose dëshiron të shënojë kundër Werderit      Miroslav Klose shpreson përfundimisht të gjejë rrjetën dhe t’i japë fund mungesës së shënimeve për tre sezone kundër Werder Bremenit, kur Bayerni pret ish-klubin e tij në Allianz Arena sot. (c) Telegrafi         

InfoZ
11-09-2010, 09:50:01

Privatizimi i INSIG, në dorë të francezëve

Lajmet e Fundit

Privatizimi i INSIG, në dorë të francezëve      Kompania shteterore e sigurimeve INSIG del serish ne shitje, pas rreth nje viti nga deshtimi i fundit per t’u privatizuar. (c) Top Channel         

InfoZ
11-09-2010, 09:50:01

Kosovë: Haga refuzon mbrojtjen në liri të Ramush Haradinajt

Lajmet e Fundit

Kosovë: Haga refuzon mbrojtjen në liri të Ramush Haradinajt      Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj do të presë rigjykimin e tij të pjesshëm në Hagë, meqë Gjykata Ndërkombëtare për krime lufte në hapësirat e ish Jugosllavisë refuzoi kërkesën e tij për lirim të përkohsh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
11-09-2010, 09:50:01

SHBA: Ceremoni në mbarë vendin me rastin e 9-vjetorit të sulmeve terroriste të 11 shtatorit 2001

Lajmet e Fundit

SHBA: Ceremoni në mbarë vendin me rastin e 9-vjetorit të sulmeve terroriste të 11 shtatorit 2001      Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barak Obama, sëbashku me sekretarin e Mbrojtjes, Robert Gejts do të marrin pjesë sot në një ceremoni përkujtimore në Pentagon me rastin e nën...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
11-09-2010, 07:50:02

Provera: Interi i suksesshëm pa shpenzime

Lajmet e Fundit

Provera: Interi i suksesshëm pa shpenzime      Drejtori i Interit, Marco Tronchetti Provera, ka mbështetur kufizimin e klubit në transferime gjatë këtij afati kalimtar veror, pas fitimit të tripletës së titujve. (c) Telegrafi         

InfoZ
11-09-2010, 07:50:02

Martohen Amarda Toska dhe Ermal Mamaqi diten e Bajramit

Lajmet e Fundit

Martohen Amarda Toska dhe Ermal Mamaqi diten e Bajramit      Pas dasmësdo të udhëtojnë drejt Karaibeve për muajin e mjaltit Pas një lidhje disa vjeçare Amarda Toska dhe Ermal Mamaqi, kanë vendosur të kurorëzojnë dje dashurinë e tyre me martesë. Ceremonia tejet private është mbaj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
11-09-2010, 07:50:02

Optimiste për fitore në “Miss dhe Misster Albania 2010”

Lajmet e Fundit

Optimiste për fitore në “Miss dhe Misster Albania 2010”      Kanë një muaj që nga Kosova janë zhvendosur në Tiranë ndërsa thonë se janë duke kaluar për mrekulli. Laureta Mataj, Diana Gashi dhe Orgesa Hoxha janë tri bukuroshet kosovare të cilat bashkë me gjashtë meshkujt nga Koso...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
11-09-2010, 05:50:02

Tatiana: “Aventura e jetës sime”

Lajmet e Fundit

Tatiana: “Aventura e jetës sime”      Tatiana është vajzaitaliane e cila u bë e famshme në Shqipëri nga spektakli më i ndjekur ‘Big Brother 3’. Me çiltërsinëdhe spontanitetin që e karakterizon ajo ka arritur të fitojë simpatinë e shumë fansave. Sepse kjo ishte dhe një nga dë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
11-09-2010, 05:50:02

Revistat Kosovarja dhe Paloma me te lexuarat revista shqiptare

Lajmet e Fundit

Revistat Kosovarja dhe Paloma me te lexuarat revista shqiptare      Per disa jave vizitoret e Vipat.info paten mundesine te votojne per revisten me te lexuar dhe te parapelqyer prej tyre dhe rezultati flet qarte: Revista shqiptare me e pelqyer dhe lexuar eshte Revista Kosovarja ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
11-09-2010, 05:50:02

Video shqiptare e Vere 2010 u zgjodh ajo e 2po2 ft. Tuna & Dafina Zeqiri ne kengen “Vibe”

Lajmet e Fundit

Video shqiptare e Vere 2010 u zgjodh ajo e 2po2 ft. Tuna & Dafina Zeqiri ne kengen “Vibe”      Ne anketen e tone per videon me te bukur dhe me te mire te veres qe sapo kaloi videoklipi i kenges “Vibe” nga 2po2 ft. Tuna & Dafina Zeqiri mori vendin e pare me numrin me te madh e vo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
11-09-2010, 03:50:02

Musharaf: Do kandidoj për president

Lajmet e Fundit

Musharaf: Do kandidoj për president      Ish-presidenti pakistanez, Pervez Musharaf ne nje interviste per BBC-ne deklaron se ka ndermend t’i rikthehet jetes politike ne vendin e tij duke formuar nje parti politike dhe duke kandiduar me pas per president. (c) Top Channel         ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
11-09-2010, 03:50:02

Presidenti Obama mbron reagimin e qeverisë ndaj klerikut që planifikonte djegien e Kuranit

Lajmet e Fundit

Presidenti Obama mbron reagimin e qeverisë ndaj klerikut që planifikonte djegien e Kuranit      Presidenti amerikan Barak Obama thotë se qeveria ishte e “detyruar” t’ia bënte të qartë klerikut amerikan që planifikonte të digjte kopje të Kuranit se veprimet e tij do të rrezikonin...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
11-09-2010, 03:50:02

Ramush Haradinaj do të presë rigjykimin e tij të pjesëshëm në Hagë

Lajmet e Fundit

Ramush Haradinaj do të presë rigjykimin e tij të pjesëshëm në Hagë      Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj do të presë rigjykimin e tij të pjesshëm në Hagë, meqë Gjykata Ndërkombëtare për krime lufte në hapësirat e ish Jugosllavisë refuzoi kërkesën e tij për lirim të p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
11-09-2010, 01:50:01

Nokia me udhëheqës të ri

Lajmet e Fundit

Nokia me udhëheqës të ri      Kërkimi i Nokia-së për një shef të ri ekzekutiv ka marrë fund, pasi që kompania ka gjetur zëvendësimin tek Stephen Elop, 46 vjeçari nga Kanadaja (c) PC World         

InfoZ
11-09-2010, 01:50:01

RAM-i do të lirohet

Lajmet e Fundit

RAM-i do të lirohet      Çmimet e DRAM mund të jenë rrugës për tu liruar sërish, kësaj radhe shkaktar është dobësimi i kërkesave për PC të rinj. (c) PC World         http://laj.me/14495 ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
11-09-2010, 01:50:01

Bosch: Djegia e fletëve, veprim jo i mençur. Nëse ndodh s’ka ç’të hetohet më

Lajmet e Fundit

Bosch: Djegia e fletëve, veprim jo i mençur. Nëse ndodh s’ka ç’të hetohet më      TIRANE–Lajmifundit– Në Shqipëri ambasadori i OSBE-së Robert Bosch shprehet se vonesat në realizimin e reformës zgjedhore rrezikojnë rikthimin në situatën e zgjedhjeve të mëparshme vendore të cilat ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
10-09-2010, 23:50:03

Regjizorja italiane Stefania Casini film dokumentar për Shqipërinë

Lajmet e Fundit

Regjizorja italiane  Stefania Casini film  dokumentar për Shqipërinë      Është italiane dhe me background të gjerë dhe të njohur si regjizore dokumentarësh në vendin e saj të lindjes. Stefania Casini, ky emër i njohur dhe i lexuar në krijimin e shumë dokumenatrëve për Rai Uno, ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
10-09-2010, 23:50:03

"Miss Globe" për të shtatin vit në Shqipëri

Lajmet e Fundit

"Miss Globe" për të shtatin vit në Shqipëri      Edicioni i shtatë i spektaklit të bukurisë “Miss Globe International” mbahet për të gjashtin vit radhazi në Shqipëri. (c) BalkanWeb         h...

InfoZ
10-09-2010, 23:50:03

Libri më i shitur i shekullit XIX në ankand

Lajmet e Fundit

Libri më i shitur i shekullit XIX në ankand      Në libër janë të pasqyruara mbi një mijë ilustrime. Vetëm 119 kopje të librit të shekullit nëntëmbëdhjetë dihet se ekzistojnë dhe 108 prej tyre janë përvetësuar nga muzetë dhe libraritë e ndryshme. Artistit i janë dashur 12 vjet q...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
10-09-2010, 21:50:02

Sejdiu: Shpresojmë që rezoluta të jetë hapi i fundit i Serbisë kundër pavarësisë

Lajmet e Fundit

Sejdiu: Shpresojmë që rezoluta të jetë hapi i fundit i Serbisë kundër pavarësisë      Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara miratoi mbrëmë një rezolutë që bën thirrje për dialog mes Kosovës dhe Serbisë. Rezoluta hap rrugën për bisedime mes dy vendeve, të ndërmjetësuara...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
10-09-2010, 21:50:02

Amb. Bosh: Ngërçi për hetimin e zgjedhjeve kërkon vullnet politik për zgjidhjen

Lajmet e Fundit

Amb. Bosh: Ngërçi për hetimin e zgjedhjeve kërkon vullnet politik për zgjidhjen      Zëri i Amerikës: Zoti Ambasador, se pari ju falenderoj per këtë intervistë përpara largimit tuaj nga Shqipëria. Do të doja të nisja nga temat që ju keni trajtuar në raportin tuaj të mbajtur në V...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
10-09-2010, 21:50:02

Presidenti Obama thotë se është i përqendruar në krijimin e vendeve të punës

Lajmet e Fundit

Presidenti Obama thotë se është i përqendruar në krijimin e vendeve të punës      Presidenti Barak Obama tha se gjithë programi i tij është i përqëndruar në nxitjen e ekonomisë amerikane dhe krijimin e vendeve të reja të punës. Ai pranoi faktin se Shtetet e Bashkuara kanë bërë p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
10-09-2010, 19:50:01

Vettel dominon provat e lira në Monza

Lajmet e Fundit

Vettel dominon provat e lira në Monza      Sebastian Vettel ka rezultuar me i shpejti ne sesionin e dyte te provave te lira qe u zhvilluan ne Monza pasditen e sotme. (c) Top Channel         ...

InfoZ
10-09-2010, 19:50:01

Akuzat për provokim seksual, Spears kundërshton ish-truprojën

Lajmet e Fundit

Akuzat për provokim seksual, Spears kundërshton ish-truprojën      Këngëtarja Britney Spears ka hedhur poshtë të gjitha aludimet dhe akuzat e bëra nga ish shoqëruesi i saj një ditë më parë. Në një (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
10-09-2010, 19:50:01

Personazhet VIP, prejardhja e disa prej tyre

Lajmet e Fundit

Personazhet VIP, prejardhja e disa prej tyre      Janë persona të rëndësishëm por pak kush e di prejardhjen e tyre. Ja nga kanë ardhur disa prej figurave më të rëndësishme botërore. (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
10-09-2010, 17:50:02

Flores: Sevilla dhe Valencia konkurrentë të Realit dhe Barcës

Lajmet e Fundit

Flores: Sevilla dhe Valencia konkurrentë të Realit dhe Barcës      Trajneri i Atletico Madridit, Quique Sanchez Flores, mendon se Valencia dhe Sevilla mund të jenë ekipe të cilat mund t’i shkaktojnë probleme Realit dhe Barcës në garën për titull në La Liga. (c) Telegrafi        ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
10-09-2010, 17:50:02

Mourinho: Do ta rrezikoj rekordin për fitore

Lajmet e Fundit

Mourinho: Do ta rrezikoj rekordin për fitore      Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho, është i gatshëm që të rrezikojë në ndeshjen e nesërme ndaj Osasunas, aq shumë sa që nuk do t’i interesonte nëse do të ndërprehej rekordi i tij prej tetë vitesh pa disfatë në shtëpi. (c) Te...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
10-09-2010, 17:50:02

Hodgson: Nuk më intereson tabela e PL

Lajmet e Fundit

Hodgson: Nuk më intereson tabela e PL      Menaxheri i Liverpoolit, Roy Hodgson, nuk është i interesuar të shikojë tabelën e Ligës Premier, derisa të luhen dhjetë ndeshjet e para. (c) Telegrafi         

InfoZ
10-09-2010, 15:50:02

Spears mohon akuzat për ngacmime seksuale

Lajmet e Fundit

Spears mohon akuzat për ngacmime seksuale      Kengetarja Britney Spears ka mohuar akuzat e bera nga nje ish-truproje, se ajo e kishte ngacmuar ate seksualisht. (c) Top Channel         http:...

InfoZ
10-09-2010, 15:50:02

Kontroll i policisë, bllokohen makinat me targa të huaja

Lajmet e Fundit

Kontroll i policisë, bllokohen makinat me targa të huaja      Drejtorite e policive kane nisur nje aksion per bllokimin e mjeteve me targa te huaja qe u ka kaluar afati qendrimit, ne shume qytete te vendit mjete te tilla jane shoqeruar ne pikat e grumbullimit. (c) Top Channel   ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
10-09-2010, 15:50:02

Turqia në prag të referendumit mbi një paketë reformash të gjera

Lajmet e Fundit

Turqia në prag të referendumit mbi një paketë reformash të gjera      Këtë fundjavë, turqit do të dalin në votime rreth një pakete reformash, që qeveria thotë se do të forcojë demokracinë dhe do ts afrojë Kushtetutën e vitit 1982 me normat evropiane – çështje me rëndësi në përpj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
10-09-2010, 13:50:02

Lila: Me Bylisin të bëjmë kthesën e madhe

Lajmet e Fundit

Lila: Me Bylisin të bëjmë kthesën e madhe      Nga eliminatoret e Euro 2012 te Kategoria Superiore, kalimi eshte mjaft i shpejte. Kujtimet jane te shumta, mbi te gjitha per lojen e mire ne ndeshjen e pare kunder Rumanise, por koha ne dispozicion eshte e paket. (c) Top Channel   ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
10-09-2010, 13:50:02

Ana, një spiune e shndërruar në VIP gazetash

Lajmet e Fundit

Ana, një spiune e shndërruar në VIP gazetash      Ish-spiunia ruse, Ana Chapman, e arrestuar muaj më parë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe e dërguar së bashku me një (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
10-09-2010, 13:50:02

Shpresë për Wayne Rooney, gruaja mban unazën ende në gisht

Lajmet e Fundit

Shpresë për Wayne Rooney, gruaja mban unazën ende në gisht      Wayne Rooney duket se ka tentuar të mbajë besimin e bashkëshortes së tij pas një sërë telefonatash emocionale. Sulmuesi (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
10-09-2010, 11:50:01

Zhirkov përgatitet të largohet nga Chelsea

Lajmet e Fundit

Zhirkov përgatitet të largohet nga Chelsea      Yuri Zhirkov thotë se ai do të largohet nga Chelsea nëse atij nuk do t’i jepet shans për të luajtur me ekipin e parë. (c) Telegrafi         ht...

InfoZ
10-09-2010, 11:50:01

Van der Vaart: Do të jemi më të mirë se Arsenali

Lajmet e Fundit

Van der Vaart: Do të jemi më të mirë se Arsenali      Përforcimi i ri i Tottenham, Rafael van der Vaart, pret që klubi i tij i ri të dalë më mirë se rivali tjetër londinez, Arsenali, këtë sezon. (c) Telegrafi         

InfoZ
10-09-2010, 11:50:01

Pepe i ngazëllyer me rikthimin në Bernabeu

Lajmet e Fundit

Pepe i ngazëllyer me rikthimin në Bernabeu      Mbrojtësi i Real Madridit, Pepe, është i ngazëllyer për rikthimin e tij në Bernabeu këtë vikend, për të parën herë që kur pësoi një lëndim serioz në gju sezonin e kaluar. (c) Telegrafi         

InfoZ
10-09-2010, 09:50:02

PD mbledh Këshillin Kombëtar

Lajmet e Fundit

PD mbledh Këshillin Kombëtar      Partia Demokratike duket se procesin e saj per zgjedhjen e strukturave te brendshme do ta lidhe me punen per zgjedhjet e ardhshme vendore. (c) Top Channel         

InfoZ
10-09-2010, 09:50:02

Poni: Duhet ndryshuar sistemi administrativ

Lajmet e Fundit

Poni: Duhet ndryshuar sistemi administrativ      Zgjedhjet e ardhshme vendore kane nevoje per disa ndryshime ne sistemin administrativ te vendit, ne kuader te kthimit te disa komunave ne vend ne bashki. (c) Top Channel         

InfoZ
10-09-2010, 09:50:02

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara ka miratuar një rezolutë të Serbisë të ndryshuar mbi Kosovën

Lajmet e Fundit

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara ka miratuar një rezolutë të Serbisë të ndryshuar mbi Kosovën      Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara ka miratuar një rezolutë të Serbisë të ndryshuar mbi Kosovën, e cila bën thirrje për dialog duke hequr sfidën ndaj de...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
10-09-2010, 07:50:01

AP-ja miraton rezolutën për Kosovën

Lajmet e Fundit

AP-ja miraton rezolutën për Kosovën        Rezoluta rreth Kosovës në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së është miratuar pa dalë në votim. (c) Evropa e lire           http://laj.me/14411       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
10-09-2010, 07:50:01

Rritet numri i përdoruesve të Twitter

Lajmet e Fundit

Rritet numri i përdoruesve të Twitter      Numri i përdoruesve mobil të shërbimit Twitter është rritur për 62% që nga mesi i prillit falë lansimit të aplikacioneve zyrtare të Twitter për telefonat iPhone, Android e BlackBerry. (c) Telegrafi         

InfoZ
10-09-2010, 07:50:01

Google Instant, për rezultate të përmirësuara të kërkimit

Lajmet e Fundit

Google Instant, për rezultate të përmirësuara të kërkimit      Sot, kompania Google ka filluar me një funksion të ri në makinën e saj të kërkimit. Gjiganti i internetit tani ka lëshuar një akselerator, me të cilin shfaq rezultatet e kërkimit menjëherë pasi të filloni të shtypni ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe