×
Hyrja
Profili

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

InfoZ
ne: 10-09-2010, 09:50:02

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara ka miratuar një rezolutë të Serbisë të ndryshuar mbi Kosovën

Lajmet e Fundit

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara ka miratuar një rezolutë të Serbisë të ndryshuar mbi Kosovën      Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara ka miratuar një rezolutë të Serbisë të ndryshuar mbi Kosovën, e cila bën thirrje për dialog duke hequr sfidën ndaj de...

InfoZ
ne: 10-09-2010, 07:50:01

AP-ja miraton rezolutën për Kosovën

Lajmet e Fundit

AP-ja miraton rezolutën për Kosovën        Rezoluta rreth Kosovës në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së është miratuar pa dalë në votim. (c) Evropa e lire           http://laj.me/14411       

InfoZ
ne: 10-09-2010, 07:50:01

Rritet numri i përdoruesve të Twitter

Lajmet e Fundit

Rritet numri i përdoruesve të Twitter      Numri i përdoruesve mobil të shërbimit Twitter është rritur për 62% që nga mesi i prillit falë lansimit të aplikacioneve zyrtare të Twitter për telefonat iPhone, Android e BlackBerry. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 10-09-2010, 07:50:01

Google Instant, për rezultate të përmirësuara të kërkimit

Lajmet e Fundit

Google Instant, për rezultate të përmirësuara të kërkimit      Sot, kompania Google ka filluar me një funksion të ri në makinën e saj të kërkimit. Gjiganti i internetit tani ka lëshuar një akselerator, me të cilin shfaq rezultatet e kërkimit menjëherë pasi të filloni të shtypni ...

InfoZ
ne: 10-09-2010, 05:50:02

Klinton përsërit thirrjen ndaj Kishës: Mos e digjni Kur`anin

Lajmet e Fundit

Klinton përsërit thirrjen ndaj Kishës: Mos e digjni Kur`anin      Departamenti amerikan i shtetit i ka urdhëruar Ambasadat e Shteteve të Bashkuara në mbarë botën, që t’i vlerësojnë (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 10-09-2010, 05:50:02

“Nëse qëndroni më shumë se 3 orë para kompiuterit, sëmureni”

Lajmet e Fundit

“Nëse qëndroni më shumë se 3 orë para kompiuterit, sëmureni”      Sindroma e Shikimit në Kompjuter është një gjendje shëndetësore e shoqëruar me pasionin e (c) Lajmifundit.com         http:/...

InfoZ
ne: 10-09-2010, 05:50:02

Thërret emrin e gabuar gjatë seksit…vritet nga i dashuri

Lajmet e Fundit

Thërret emrin e gabuar gjatë seksit…vritet nga i dashuri      Joanne Kitchen është 41 vjeçarja që humbi jetën pas një gabimi që rezultoi fatal për të. Gjatë marrëdhënies (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 10-09-2010, 03:50:02

Basket, SHBA-Lituani, gjysmëfinalja e dytë

Lajmet e Fundit

Basket, SHBA-Lituani, gjysmëfinalja e dytë      Gjysmefinalja mes Lituanise dhe Argjentinesm e vlefshme per boterorin qe po mbahet ne Turqi, pati pak histori. (c) Top Channel         http://...

InfoZ
ne: 10-09-2010, 03:50:02

Itali, shqiptari vret gruan

Lajmet e Fundit

Itali, shqiptari vret gruan        Filloi me zenke dhe perfundoi me nje vrasje takimi i 2 ish-bashkeshorteve shqiptare ne Itali. (c) Top Channel           http://laj.me/14397       

InfoZ
ne: 10-09-2010, 03:50:02

Udhëheqësi i një kishe të vogël amerikane ka anuluar planin e tij për të djegur kopje të Kuranit

Lajmet e Fundit

Udhëheqësi i një kishe të vogël amerikane ka anuluar planin e tij për të djegur kopje të Kuranit      Udhëheqësi i një kishe të vogël amerikane ka anuluar planin e tij për të djegur kopje të Kuranit në përvjetorin e nëntë të sulmeve terroriste të 11 shtatorit 2001. Pastori Terry...

InfoZ
ne: 10-09-2010, 01:50:02

Basketboll, SHBA në gjysmëfinale

Lajmet e Fundit

Basketboll, SHBA në gjysmëfinale      Kevin Duran shenon 33 pike dhe ben diferencen qe kualifikon Shtetet e Bashkuara per ne gjysmefinalen e Kampionatit Boteror te Basketbollit. (c) Top Channel         

InfoZ
ne: 10-09-2010, 01:50:01

Kim Kardashian foto e fundit nudo në “Playboy”

Lajmet e Fundit

Kim Kardashian foto e fundit nudo në “Playboy”      Kishte pozuar njëherë nudo në vitin 2007 në “Playboy” por në atë kohë tha se nuk do ta bënte më. “Nuk ndjehem e rehatshme”, tha (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 10-09-2010, 01:50:01

U përzu nga SHBA, agjentja bëhet personazh publik në Rusi

Lajmet e Fundit

U përzu nga SHBA, agjentja bëhet personazh publik në Rusi      Anna Chapman, ish bukuroshja agjente e shërbimit sekret rus që u ndalua pak kohë më parë në Shtetet e (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 09-09-2010, 23:50:02

Raporti i Doganave: Rritet me 72 për qind tregtia e armëve shqiptare në BE

Lajmet e Fundit

Raporti i Doganave: Rritet me 72 për qind tregtia e armëve shqiptare në BE      Shqipëria ka rritur shitblerjen e armëve gjatë këtij viti. Eksporti rezulton 72 përqind më shumë se viti (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 09-09-2010, 23:50:02

Berisha me kryepolicin italian: Skafet industri e mafias, moratoriumi do vazhdojë

Lajmet e Fundit

Berisha me kryepolicin italian: Skafet industri e mafias, moratoriumi do vazhdojë      TIRANE – Lajmifundit – Kryeministri shqiptar Sali Berisha priti sot në një takim, Drejtorin e (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 09-09-2010, 23:50:01

Ish-sekretari i Metës, Almir Rrapo, rrezikon dënimin me vdekje në SHBA

Lajmet e Fundit

Ish-sekretari i Metës, Almir Rrapo, rrezikon dënimin me vdekje në SHBA      Media amerikane i rikthehet akuzave të ngritura nga FBI, ndaj ish-sekretarit të (c) Lajmifundit.com         http:/...

InfoZ
ne: 09-09-2010, 21:50:02

Bajrami, festime edhe në Maqedoni

Lajmet e Fundit

Bajrami, festime edhe në Maqedoni      Myslimanet ne Maqedoni kremtuan sot Fiter Bajramin. Ata u mblodhen ne mengjes ne xhamite e vendit. (c) Top Channel         http://laj.me/14362     ...

InfoZ
ne: 09-09-2010, 21:50:02

Myslimanët në Kosovë festojnë Fitër Bajramin

Lajmet e Fundit

Myslimanët në Kosovë festojnë Fitër Bajramin      Me thirrjet për paqe e tolerancë, mijëra besimtarë falën nëpër xhamitë e Kosovë, fitër Bajramin, që shënon edhe përfundimin e muajit të Ramazanit. Në ceremoninë qendrore me rastin e fitër Bajramit, kryetari i Bashkësisë Islame të...

InfoZ
ne: 09-09-2010, 21:50:02

Mirëpritet ndryshimi i rezolutës për Kosovën

Lajmet e Fundit

Mirëpritet ndryshimi i rezolutës për Kosovën      Prishtina mirëpriti pajtimin e Serbisë me Bashkimin Evropian për të ndryshuar rezolutën për Kosovën, e cila sonte pritet të debatohet në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Beogradi pranoi kërkesat për një tekst të ...

InfoZ
ne: 09-09-2010, 19:50:02

Angli, mediat ironizojnë kombëtaren

Lajmet e Fundit

Angli, mediat ironizojnë kombëtaren      Deshtimi ne Afriken e Jugut e ka kthyer me kembe ne toke trajnerin e Anglise Fabio Capello qe shihej si nje mit para evenimentit boteror. (c) Top Channel         

InfoZ
ne: 09-09-2010, 19:50:02

Skandali “Bettencourt”, policia hyn në selinë e partisë së Sarkozy

Lajmet e Fundit

Skandali “Bettencourt”, policia hyn në selinë e partisë së Sarkozy      Hetimet mbi skandalin “Bettencourt” kanë dërguar policinë franceze në zyrat e partisë UMP që është forca politike e Presidentit Nicolas (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 09-09-2010, 19:50:02

Ish truproja ngre padi: Britney Spears më provokoi seksualisht

Lajmet e Fundit

Ish truproja ngre padi: Britney Spears më provokoi seksualisht      Ajo është parë së fundi të tregojë trupin e saj të tonifikuar në bikini të ngjyrave të ndryshme teksa ndodhej me pushime në ishujt e (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 09-09-2010, 17:50:03

Tradhëtitë e Wayne Rooney, zbulohet e dashura e dytë, prostitutë

Lajmet e Fundit

Tradhëtitë e Wayne Rooney, zbulohet e dashura e dytë, prostitutë      Media rozë në britani ka shkuar edhe më tej në investigimin e jetës private (c) Lajmifundit.com         http://laj.me/14...

InfoZ
ne: 09-09-2010, 17:50:03

Bashkëshortja e Patrick Swayze: Vazhdoj t’i dërgoj mesazhe

Lajmet e Fundit

Bashkëshortja e Patrick Swayze: Vazhdoj t’i dërgoj mesazhe      Pak ditë larg një vjetorit të vdekjes së aktorit të madh Patrick Swayze, e veja e tij Lisa NIemi ka deklaruar publikisht se vazhdon ti (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 09-09-2010, 15:50:04

Mitrovicë, shpërthim në veri, nuk ka të lënduar

Lajmet e Fundit

Mitrovicë, shpërthim në veri, nuk ka të lënduar      Nje shperthim eshte degjuar ne oret e para te mengjesit te dites se enjte ne pjesen veriore te Mitrovices. (c) Top Channel         http:/...

InfoZ
ne: 09-09-2010, 15:50:04

Romët, PE apel Francës

Lajmet e Fundit

Romët, PE apel Francës      Parlamenti Evropian ka miratuar nje rezolute ne te cilen i kerkohet Frances dhe vendeve te tjere te BE-se “te nderpresin menjehere” perjashtimin e romeve. (c) Top Channel         

InfoZ
ne: 09-09-2010, 15:50:04

Topi: Xhami e re, jo më falje rrugëve

Lajmet e Fundit

Topi: Xhami e re, jo më falje rrugëve      Per vizite ne seline e Komunitetit Myslyman shqiptar, Presidenti i Republikes mbeshteti hapur kerkesat disavjecare te ketij komuniteti per nje xhami te re te madhe, afer qendres se kryeqytetit. (c) Top Channel         

InfoZ
ne: 09-09-2010, 13:50:05

X-Factor në Itali, Dorina Leka kalon natën e parë

Lajmet e Fundit

X-Factor në Itali, Dorina Leka kalon natën e parë      E bija e kantautorit Gjergj Leka këndoi në raundin e dytë me këngë “Heavy Cross” të Gossip. (c) BalkanWeb         http://laj.me/14309

InfoZ
ne: 09-09-2010, 13:50:05

Vjen libri i dytë i trilogjisë së Beckett

Lajmet e Fundit

Vjen libri i dytë  i trilogjisë së  Beckett      Ashtu si Dante që ecën nga rrethi në rreth për të arritur në Ferrin apo Parajsën e tij, edhe Samuel Beckett vendos, secilin në një rreth të shquar mirë, tre protagonistët kryesorë të romaneve të trilogjisë së tij (c) BalkanWeb    ...

InfoZ
ne: 09-09-2010, 13:50:05

"Gladiatori i artë" për aktorin Blerim Destani

Lajmet e Fundit

"Gladiatori i artë" për aktorin Blerim Destani      Aktori i mirënjohur Blerim Destani fitoi çmimin Gladiatori i artë për best actor në edicionin e tretë të Festivalit Ndërkombëtar Veror të Filmit në Durrës. (c) BalkanWeb         

InfoZ
ne: 09-09-2010, 11:50:02

Boateng: Dua të jem i suksesshëm

Lajmet e Fundit

Boateng: Dua të jem i suksesshëm      Mesfushori i Milanit, Kevin Prince Boateng, ka thënë se atij do t’i duhet kohë për t’u përshtatur në San Siro, përkundër faktit se dëshiron të jetë i suksesshëm. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 09-09-2010, 11:50:02

Queiroz: Nuk kam frikë

Lajmet e Fundit

Queiroz: Nuk kam frikë      Njeriu i cili pritet të shkarkohet shumë shpejtë nga posti i përzgjedhësit të Portgualisë, Carlos Querioz, ka deklaruar se ai nuk frikësohet nga ‘sëpata’ e Federatës Portugeze të Futbollit. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 09-09-2010, 11:50:02

Ibra, lojtari më i paguar në Serie A

Lajmet e Fundit

Ibra, lojtari më i paguar në Serie A      Sipas një liste të publikuar nga sportivja italiane, La Gazzeta dello Sport, ish-sulmuesi i Interit, Zlatan Ibrahimovic, ka vazhduar të jetë mbret në Serie A, tani edhe me skuadrën e tij të re, Milan, pasi që mban ende pozitën e parë në ...

InfoZ
ne: 09-09-2010, 09:50:01

Kastro kritikon modelin ekonomik

Lajmet e Fundit

Kastro kritikon modelin ekonomik      “Modeli ekonomik kubanez nuk eshte me i pershtatshem per ne”. Keshtu eshte shprehur Fidel Castro, dy muaj nga shfaqja ne publik. (c) Top Channel         

InfoZ
ne: 09-09-2010, 09:50:01

Rehabilitohet shkolla që u ndërtua në vitin 1976

Lajmet e Fundit

Rehabilitohet shkolla që u ndërtua në vitin 1976      Perurohet rikonstruksioni i gjimnazit te Komunes se Kastriotit. Gjimnazi “Gjergj Kastrioti” ne qender te Komunes Kastriot ne Rrethin e Dibres, eshte dhe mbetet qendra me e madhe e arsimit ne kete zone. (c) Top Channel        ...

InfoZ
ne: 09-09-2010, 09:50:01

Raport i Pranisë së OSBE në Shqipëri për vitin e fundit

Lajmet e Fundit

Raport i Pranisë së OSBE në Shqipëri për vitin e fundit      Ambasadori i OSBE-së në Shqipëri, Robert Bosch, i paraqet sot Këshillit të Përhershëm të organizatës raportin vjetor për ecurinë e pranisë së OSBE-së në vend. Ambasadori Bosch shpreh mirënjohjen për bashkëpunin e Shq...

InfoZ
ne: 09-09-2010, 07:50:02

Dy të tretat e përdoruesve të internetit të prekur nga cyberkrimet

Lajmet e Fundit

Dy të tretat e përdoruesve të internetit të prekur nga cyberkrimet      2011 Norton Cybercrime Report nga Symantec ka treguar se përdoruesit e internetit në SHBA janë në veçanti të rrezikuar nga kërcënimet online, dhe viktimat janë (c) PC World         

InfoZ
ne: 09-09-2010, 07:50:02

Ligji i ri u ngarkon pronarëve, shpenzimet për shembjen e ndërtimeve pa leje

Lajmet e Fundit

Ligji i ri u ngarkon pronarëve, shpenzimet për shembjen e ndërtimeve pa leje      TIRANE – Lajmifundit – Kreu i Inspektoriatit Ndërtimor e Urbanistik Kombëtar, Gjergj Bojaxhi ka akuzuar sot pushtetin vendor (bashki dhe (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 09-09-2010, 07:50:01

Basketboll, Turqi-Serbi, gjysmëfinalja e parë

Lajmet e Fundit

Basketboll, Turqi-Serbi, gjysmëfinalja e parë      Nje gjuajtje tri pikeshe nga me shume se 8 metra e Teodosiç, i ka dhene gjysmefinalen Serbise ne boterorin e basketbollit. Skuadra serbe mundi ne sekondat e fundit te çerekfinales Spanjen me rezultatin e ngushte 92-89, ne nje pr...

InfoZ
ne: 09-09-2010, 05:50:02

Zvonareva në gjysmëfinale të US Open

Lajmet e Fundit

Zvonareva në gjysmëfinale të US Open      Rusja Vera Zvonareva mposhti estonezen Kaia Kanepi me rezultat 2-0 në sete (6-3 dhe 7-5) për të arritur për herë të parë në gjysmëfinale të US Open. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 09-09-2010, 05:50:02

Balotelli mungon gjashtë javë

Lajmet e Fundit

Balotelli mungon gjashtë javë      Sulmuesi i Manchester Cityt, Mario Balotelli, pritet që të operohet në gju, të enjtën në spitalin Pavia afër Milanos. (c) Telegrafi         http://laj.me/1...

InfoZ
ne: 09-09-2010, 05:50:02

Rritje në fitime për Realin

Lajmet e Fundit

Rritje në fitime për Realin      Real Madridi ka bërë të ditur se ka pasur rritje prej 8.6 % të fitimit bruto nga viti i kaluar, në 442.3 milionë euro për sezonin 2009-2010. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 09-09-2010, 03:50:02

Meksikë, zbutet ligji kundër abortit

Lajmet e Fundit

Meksikë, zbutet ligji kundër abortit        Shtate femra te denuara per abort, u liruan nga burgjet e shtetit Guanahuata ne Meksike. (c) Top Channel           http://laj.me/14276       

InfoZ
ne: 09-09-2010, 03:50:02

Maqedoni, 19 vjet pavarësi, festime e protesta

Lajmet e Fundit

Maqedoni, 19 vjet pavarësi, festime e protesta      Maqedonia shenoi 19 vjetorin e pavaresise nga ish-Jugosllavia. Me kete rast drejtuesti e shtetit kane organizuar manifestime per perkujtimin e kesaj date, nderkohe qe gazetaret vendas kane protestuar. (c) Top Channel         

InfoZ
ne: 09-09-2010, 03:50:01

Klinton: Politika e jashtme e administratës Obama po jep rezultate të mira

Lajmet e Fundit

Klinton: Politika e jashtme e administratës Obama po jep rezultate të mira      Sekretarja e Shtetit, Hillari Klinton thotë se strategjia e politikës së jashtme të administratës së Presidentit Obama për rindërtimin e aleancave dhe për ushtrimin e të ashtuquajturës fuqi e butë ka...

InfoZ
ne: 09-09-2010, 01:50:02

10 këshilla se si të kurseni para

Lajmet e Fundit

10 këshilla se si të kurseni para      Secili prej nesh ka një mënyrë të vetën për të kursyer para, por jo të gjithë arrijnë ta bëjnë një gjë të tillë. Për dorëlëshuarit, sajti (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 09-09-2010, 01:50:02

Pishina më e madhe në botë, në Kili, me sipërfaqe 20 hektarë

Lajmet e Fundit

Pishina më e madhe në botë, në Kili, me sipërfaqe 20 hektarë      Pishina më e madhe në botë, në qytetin Alharrobu në Kili, është e mbushur me ujë të detit dhe është i thellë 35 metra, ndërsa me bukuri mund t’i konkurrojë plazheve natyrore. (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 09-09-2010, 01:50:01

Cerezo: Forlan meriton Topin e Artë

Lajmet e Fundit

Cerezo: Forlan meriton Topin e Artë      Presidenti i Atletico Madridit, Enrique Cerezo, beson se nuk ka ndonjë lojtar në botë që e meriton më shumë Topin e Artë se sa Diego Forlan. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 08-09-2010, 23:50:01

US Open, Clijsters dhe Venus ndeshen në gjysmëfinale

Lajmet e Fundit

US Open, Clijsters dhe Venus ndeshen në gjysmëfinale      Kampionia në fuqi e US Open, belgia Kim Clijsters, ka eliminuar australianen Sam Stosur në çerekfinale të kësaj gare (6-4, 5-7 dhe 6-3), për të siguruar një gjysmëfinale fantastike përballë Venus Williams. (c) Telegrafi  ...

InfoZ
ne: 08-09-2010, 23:50:01

India shtohet në kalendarin e Formula 1

Lajmet e Fundit

India shtohet në kalendarin e Formula 1      Formula 1 do të ketë numër rekord në vitin e ardhshëm, plot 20 gara, përfshirë edhe garën e re Indian Grand Prix që do të organizohet në muajin tetor, ka konfirmuar FIA. (c) Telegrafi