Lajmet e Fundit - 249

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

12:51
06-09-2010, 23:50:02

Bashkia apel institucioneve: Mos parkoni në vendet e ndalim-qëndrimit!

Bashkia apel institucioneve: Mos parkoni në vendet e ndalim-qëndrimit!      Tiranë, 6 shtator, NOA – Bashkia e Tiranës u ka drejtuar sot një apel të gjitha institucioneve të cilat cënohen nga Plani i Qarkullimit të Qendrës, që të respektojnë vendparkimet e caktuara prej saj dhe ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
06-09-2010, 23:50:02

Urgjent/ Parlamenti Evropian miraton opinionin për heqjen e vizave me Shqipërinë

Urgjent/ Parlamenti Evropian miraton opinionin për heqjen e vizave me Shqipërinë      Bruksel, 6 shtator, NOA – Komisioni i Politikës së Jashtme të Parlamentit Evropian sapo miratoi opinionin për propozimin e Komisionit për liberalizimin e vizave me Shqipërinë. Siç bëhet me dije...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
06-09-2010, 21:50:02

Shqipëri: Parlamenti rihapet mes debateve për hetimin e zgjedhjeve

Shqipëri: Parlamenti rihapet mes debateve për hetimin e zgjedhjeve      Në Shqipëri parlamenti nisi sot sesionin e ri në një klime debatesh mes shumicës dhe opozitës mbi cështjen e hetimit të zgjedhjeve. Të dyja palët përdorën të njejtat argumenta duke mbetur të ndarë në problem...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
06-09-2010, 21:50:02

Topi: Zgjedhjet vendore më 8 maj

Topi: Zgjedhjet vendore më 8 maj      Në Shqipëri presidenti Bamir Topi dekretoi sot datën e zgjedhjeve të ardhme vendore të cilat do të mbahen më 8 maj të 2010. Presidenti Topi shfrytëzoi në fakt afatin maksmal të parashikuar nga ligji për mbajtjen e këtyre zgjedhjeve, për të l...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
06-09-2010, 21:50:02

Përmirësohen marrëdhëniet SHBA-Kinë

Përmirësohen marrëdhëniet SHBA-Kinë      Zyrtarë kinezë dhe amerikanë po përgëzojnë njëri-tjetrin për përmirësimin e marrëdhënieve mes dy vendeve, pas tensioneve të para disa muajve. Një zyrtar i lartë i Partisë Komuniste kineze, tha sot se kishte pasur “disa trazira” por lidhje...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
06-09-2010, 19:50:04

“Maracana” mbyll dyert për dy vjet

“Maracana” mbyll dyert për dy vjet        Mbyll dyert per nje periudhe 2-vjecare stadiumi me i madh ne bote, “Maracana”. (c) Top Channel           http://laj.me/13988       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
06-09-2010, 19:50:04

Portugalia, 3 emra për pasardhësin e Queiroz

Portugalia, 3 emra për pasardhësin e Queiroz      Trajneri i Portugalise, Carlos Queiroz i ka oret e numeruara ne stolin e kombetares luzitane pas barazimit 4-4 ne ndeshjen e pare eleminatore te Euro 2012 ndaj modesteve te Qipros. (c) Top Channel         

12:51
06-09-2010, 19:50:03

Barcelona me stolin më të shkurtër në kampionat

Barcelona me stolin më të shkurtër në kampionat      Barcelona ka nje stol te shkurter por padyshim shume te pasur dhe kjo e ben klubin katalanas nje nga me te frikshmit ne bote. (c) Top Channel         

12:51
06-09-2010, 17:50:02

"Kushtetuesja", në listën e Topit avokati i Dritan Dajtit dhe bandës së Lushnjes

"Kushtetuesja", në listën e Topit avokati i Dritan Dajtit dhe bandës së Lushnjes      TIRANE—Lajmifundit—Katër të propozuarit e fundit të Presidentit Bamir Topi për në vendet bosh në Gjykatën Kushtetuese nuk (c) Lajmifundit.com         

12:51
06-09-2010, 17:50:02

Miku i Shkëlzen Berishës, dëshmon në prokurori për burrin e Albana Vokshit

Miku i Shkëlzen Berishës, dëshmon në prokurori për burrin e Albana Vokshit      TIRANE – Lajmifundit – Biznesmeni Rrahman Selmanllari, i njohur publikisht si njeri i afërt i Shkëlzen Berishës, djalit të kryeministrit Sali Berisha, dëshmoi sot në (c) Lajmifundit.com         

12:51
06-09-2010, 17:50:02

Shpërthimet me eksploziv tek HEC-i i Fierzës, kapet autori në Kukës

Shpërthimet me eksploziv tek HEC-i i Fierzës, kapet autori në Kukës      SHKODER – Lajmifundit – Arrestohet nga policia autori i shpërthimeve me eksploziv në afërsi të (c) Lajmifundit.com         

12:51
06-09-2010, 15:50:02

Beckham-ët do të shesin shtëpinë në Londër

Beckham-ët do të shesin shtëpinë në Londër      Jeta e tyre ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes, tashme eshte nje realitet. Per ta bere akoma me te qendrueshmne, David e Victoria Beckham kane vendosur qe te shesin supervilen e tyre ne Angli. (c) Top Channel         

12:51
06-09-2010, 15:50:02

Berisha: Serbia, përpjekje të padobishme

Berisha: Serbia, përpjekje të padobishme      Kryeministri shqiptar Sali Berisha ka deklaruar se Shqiperia nuk do te paraqese nje rezolute te sajen per Kosoven ne Asamblene e Pergjithshme te OKB-se, por shpreson qe Serbia te terheqe rezoluten e vet. (c) Top Channel         

12:51
06-09-2010, 15:50:02

Pakistan: Të paktën 17 të vdekur nga një shpërthim vetëvrasës me makinë-bombë

Pakistan: Të paktën 17 të vdekur nga një shpërthim vetëvrasës me makinë-bombë      Policia pakistaneze thotë se një shpërthim vetëvrasës me makinë-bombë la të paktën 17 të vdekur, përfshirë disa fëmijë dhe plagosi të paktën 34 të tjerë në një sulm ndaj një rajoni policie në Paki...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
06-09-2010, 13:50:01

UNMIK: Bisedimet Kosovë-Serbi të bëhen pa ndërmjetësues

UNMIK: Bisedimet Kosovë-Serbi të bëhen pa ndërmjetësues      Misioni i OKB-së në Kosovë po përgatitet të lehtësojë çështjen e bisedimeve midis Prishtinës dhe Beogradit nëse u kërkohet ndihma nga ndonjëra palë. (c) RTK         

12:51
06-09-2010, 13:50:01

Ali Sadriu kthehet në detyrë

Ali Sadriu kthehet në detyrë      Një tepih i kuq, një buçet lule dhe shumë duartrokitje. Kështu është pritur nga punëtorët shëndetësor, kthimi i Ali Sadriut në krye të QKUK-së. Sadriu ka thënë se do të vazhdoj punën aty ku e kishte lënë. (c) RTK         

12:51
06-09-2010, 13:50:01

Mitrovicë: Rrahje masive dhe shpërthim

Mitrovicë: Rrahje masive dhe shpërthim      Rreth njëqind persona besohet të kenë qenë përfshirë në një rrahje masive mbrëmë në Zveçan, gjatë së cilës së paku dy persona janë lënduar, njofton Policia e Kosovës. Në një komunikatë për opinion, zyrtarët e rendit sqarojnë se “besohe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
06-09-2010, 11:50:02

Mitrovicë: Rrahje masive dhe shpërthim

Mitrovicë: Rrahje masive dhe shpërthim      Së paku dy vetë janë lënduar në një rrahje masive mbrëmë në Zveçan, ku besohet të kenë qenë përfshirë rreth 100 persona. (c) Evropa e lire         

12:51
06-09-2010, 11:50:02

Gjermani: Vazhdohet jetëgjatësia e centraleve atomike

Gjermani: Vazhdohet jetëgjatësia e centraleve  atomike      Partitë në koalicionin qeverisës në Gjermani janë pajtuar për vazhdimin e jetëgjatësisë së centraleve atomike në këtë vend. Pas bisedimeve të gjata në Berlin, ministri i ambientit, Norbert Roettgen, tha se jetëzgjatja e...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
06-09-2010, 11:50:02

Cheryl Cole pozon në kopertinën e revistës Vogue

Cheryl Cole pozon në kopertinën e revistës Vogue      Është divorcuar dhe ka shpëtuar nga malarja. Këto përjetime e kanë bërë edhe më të bukur Cheryl Cole. Ajo së fundi është shfaqur duke (c) Lajmifundit.com         

12:51
06-09-2010, 09:50:02

“Albpetrol” s’ka para për të shlyer rrogat

“Albpetrol” s’ka para për të shlyer rrogat      Duket se kriza ekonomike ka pllakosur kompanine e naftes “Albpetrol”, e cila gjendet ne veshtiresi serioze likuiditeti. (c) Top Channel         

12:51
06-09-2010, 09:50:02

Konsumatorët, kundër rritjes së dritave

Konsumatorët, kundër rritjes së dritave      Shoqata per Mbrojtjen e Konsumatoreve (ZMK) reagoi dje para zyrave te ERE-s ndaj aplikimit te OSSH per rritje te çmimit te energjise elektrike me 15%. (c) Top Channel         

12:51
06-09-2010, 09:50:02

Onkologjik, realizohet ndërhyrja e rrallë

Onkologjik, realizohet ndërhyrja e rrallë      Ne qendren spitalore universitare “Nene Tereza” ne Tirane, prane sherbimit te onkologjikut ditet e fundit, eshte realizuar nje operacion i veshtire onkoplastik, por edhe i veçante te nje paciente 52 vjeçe. (c) Top Channel         
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
06-09-2010, 07:50:02

Serbia nuk e tërheq rezolutën

Serbia nuk e tërheq rezolutën      Ministri i Jashtëm serb, Vuk Jeremic, ka deklaruar se Serbia nuk planifikon ta tërheqë projektrezolutën për Kosovën, të cilën e ka paraqitur në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, dhe se është për atë se si do të jetë teksti i rezolutës e jo pë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
06-09-2010, 07:50:02

Fëmijët e familjes Marku gati për shkollë pas apelit në News 24

Fëmijët e familjes Marku gati për shkollë pas apelit në News 24      Rikthehet lumturia për fëmijët e familjes Marku në Fushë Arrëz. Pas transmetimit në News 24 të shqetësimit të nënës dhe fëmijëve se nuk kishin para për përgatitjet për vitin e ri mësimor, një emigrant shqiptar ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
06-09-2010, 07:50:02

Ja se si të ngarkoni skedarë në Dropbox, pa u regjistruar

Ja se si të ngarkoni skedarë në Dropbox, pa u regjistruar      DropBox, është një prej veglave më të fuqishme që përdorin sot shkëmbyesit online të skedarëve, por të gjitha ata që dëshirojnë të përdorin këtë shërbim (c) PC World         

12:51
06-09-2010, 05:50:02

Giggs: Të rinjtë fitojnë tepër

Giggs: Të rinjtë fitojnë tepër      Veterani i Manchester United, Ryan Giggs, ka kritikuar pagat e mëdha të futbollistëve të rinj, pasi që legjenda e Djajve të Kuq mendon se kjo ndikon keq në zhvillimin e tyre. (c) Telegrafi         

12:51
06-09-2010, 05:50:02

Clijsters demolon Ivanovic

Clijsters demolon Ivanovic      Kampionja në fuqi e US Open, Kim Clijsters, ka ‘copëtuar’ serben Ana Ivanovic me rezultat 6-2 dhe 6-1, për t’u kualifikuar në çerekfinalet e US Open. (c) Telegrafi         

12:51
06-09-2010, 05:50:02

Humb jetën motoçiklisti japonez Shoya Tomizawa

Humb jetën motoçiklisti japonez Shoya Tomizawa      Ngasësi i Technomag-CIP, Shoya Tomizawa, ka humbur jetën nga lëndimet e shumta që pësoi në një përplasje gjatë garës për çmimin e San Marinos. (c) Telegrafi         

12:51
06-09-2010, 03:50:02

Nga “Miss Lagja” në Shkodër, në pasarelat e New Yorkut

Nga “Miss Lagja” në Shkodër, në pasarelat e New Yorkut      Lola Luma është një tjetër shkodrane e talentuar. Në rastin e saj nuk mund të themi se ka dalë nga hiçi. Vajza sharmante dhe me një talent të spikatur në fushën e aktrimit nuk kishte se si të mos ngulte këmbët mirë në k...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
06-09-2010, 03:50:01

Rovena Stefa, sezoni i dështuar dhe “zhvatja” e kosovarëve

Rovena Stefa, sezoni i dështuar dhe “zhvatja” e kosovarëve      Krejt rastësisht në Durrës në fundjavën e kaluar, pikërisht më datën 29 Gusht, kur këngëtarja shqiptare Rovena Stefa organizonte shown e fundit të saj të mbylljes së sezonit veror të këtij viti, duke përshëndetur ko...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
06-09-2010, 03:50:01

Rosela Gjylbegu: “Rruga e zemrës” ia arriti qëllimit

Rosela Gjylbegu: “Rruga e zemrës” ia arriti qëllimit      Ky moment i kujton kohën kur një vit më parë ajo përgatitej për të marrë pjesë në Festivalin “Kënga Magjike”. Sot ndihet vërtet fatlume jo vetëm për çmimin e parë që i dha dueti me këngëtaren Eliza Hoxha, me “Rruga e zemr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
06-09-2010, 01:50:03

Houllier pranë Aston Villës

Houllier pranë Aston Villës      Gerard Houllier pritet të jetë menaxheri i ardhshëm i Aston Villas dhe atë jo më larg se brenda 48 orëve, njoftojnë mediat angleze. (c) Telegrafi         htt...

12:51
06-09-2010, 01:50:03

Milner: Të gjithë në mbështetje të Rooneyt

Milner: Të gjithë në mbështetje të Rooneyt      Supermesfushori i krahut të djathtë i Manchester Cityt, James Milner, ka bërë thirrje që të gjithë ta përkrahin Rooneyn në këto momente të vështira për të, pas skandalit seksual të publikuar nga mediat britanike. (c) Telegrafi     ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
06-09-2010, 01:50:03

Sahit Prizreni përfaqëson Shqipërinë

Sahit Prizreni përfaqëson Shqipërinë      Mundësi, Sahit Prizreni, do të përfaqësojë Shqipërinë në Kampionatin e Mundjes për senior, që do të mbahet në kryeqytetin e Rusisë, Moskë. (c) Telegrafi         

12:51
05-09-2010, 23:50:02

OSSH kërkon rritje të re të çmimit të energjisë elektrike

OSSH kërkon rritje të re të çmimit të energjisë elektrike      Tarifat e reja të kërkuara: nga 7.7 L pa TVSH në 8.85 L pa TVSH për fashën nën 300 KWH nga 12 L pa TVSH në 13.8 L pa TVSH për fashën mbi 300 KWH Ndërkohë kanë nisur reagimet e para për këtë kërkesë të OSSH Tiranë, 5 ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
05-09-2010, 23:50:02

Familjarët e viktimave të Gërdecit dalin me kërkesa për procesin gjyqësor

Familjarët e viktimave të Gërdecit dalin me kërkesa për procesin gjyqësor      Tiranë, 5 shtator 2010 NOA – Përfaqësuesit ligjorë të “Shoqatës së Familjarëve të Viktimave të Shpërthimit në Gërdec” dalin me kërkesa për procesin gjyqësor. Studio Ligjore “Res PUBLICA” iu drejtua so...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
05-09-2010, 23:50:02

Rreziku nga kolegjet fitimprurëse: Borxhe mbytëse, diploma të dyshimta

Rreziku nga kolegjet fitimprurëse: Borxhe mbytëse, diploma të dyshimta      Tek po ndiqte televizorin natën vonë, Dane Lockman-it i ra në sy një spot që reklamonte Westwood College. Njëzetentëvjeçari, baba, i divorcuar, gjithnjë e më i interesuar në web design, vendosi të ishte ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
05-09-2010, 21:50:03

Mbyllet Festivali Ndërkombëtar i Filmit në Durrës

Mbyllet Festivali Ndërkombëtar i Filmit në Durrës      Në Durrës u mbyll festivali ndërkombëtar i filmit. Në konkurimin për Gladiatorin e Artë morën pjesë 17 filma dhe një numër i madh kineastësh dhe regjisorësh nga Evropa dhe Ballkani. Festivali tërhoqi vëmendje të konsideruesh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
05-09-2010, 21:50:02

Përurohet Katedralja e re Nënë Tereza në Prishtinë

Përurohet Katedralja e re Nënë Tereza në Prishtinë      Në Prishtinë, u përurua katedralja me emrin e humanistes së njohur shqiptare Nënë Tereza. Në ceremoni morën pjesë përfaqësues të lartë të klerit katolik, të bashkësisë islame të Kosovës si dhe të institucioneve vendase e nd...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
05-09-2010, 21:50:02

Presidenti Topi, thirrje deputetëve për angazhim më të madh në misionin e tyre

Presidenti Topi, thirrje deputetëve për angazhim më të madh në misionin e tyre      Në Shqipëri presidenti Bamir Topi u shpreh se ka mbetur i zhgënjyer nga parlamenti i vendit gjatë sesionit të kaluar. Në një mesazh drejtuar deputetëve një ditë para rihapjes së parlamentit kreu ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
05-09-2010, 19:50:03

Tmerr në Korçë, humb jetën në aksident, trupi i digjet në zjarr nga rrjedhja e gazit

Tmerr në Korçë, humb jetën në aksident, trupi i digjet në zjarr nga rrjedhja e gazit      Korçë, 5 shtator 2010 NOA – Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur në rrugën nacionale që lidh Korçën me Devollin pasi një i ri ka gjetur vdekjen në aksident dhe më pas trupi i tij është përfsh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
05-09-2010, 19:50:03

Skandali i fluturimeve të “StarAirways”, pasagjerët dy ditë në Rinas

Skandali i fluturimeve të “StarAirways”, pasagjerët dy ditë në Rinas      Tiranë, 5 shtator, NOA – Prej dy ditësh 400 pasagjerë të kompanisë “StaraAirways” qe me kete emer njihet ne Shqiperi si e licencuar dhe ne Itali me emrin tjeter, Itali Airlines, janë bllokuar në Aeroportin...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
05-09-2010, 19:50:02

Familjar si gjithmonë, Berisha del me nipër e mbesa që të blejnë libra dhe lapsa

Familjar si gjithmonë, Berisha del me nipër e mbesa që të blejnë libra dhe lapsa      Tiranë, 5 shtator 2010 NOA – Fillimi i vitit të ri shkollor ka qenë impenjativ edhe për kryeministrin Sali Berisha, i cili këtë fundjavë, edhe një herë ia ka kushtuar mbesave dhe nipit të tij. ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
05-09-2010, 17:50:02

Zyrtarët presin përmirësime në Raportin progresit

Zyrtarët presin përmirësime në Raportin progresit      Institucionet qeveritare dhe ato të drejtësisë presin që raporti i progresit për Kosovën këtë vit të jetë më pozitiv sa i përket funksionimit të sistemit të drejtësisë. (c) RTK         

12:51
05-09-2010, 17:50:02

Austria nuk pranon kontestimin e pavarësisë së Kosovës

Austria nuk pranon kontestimin e pavarësisë së Kosovës      Ministri i jashtëm i Austrisë, Mihael Shpindeleger ka deklaruar se është në favor të një kompromisi të Beogradit më BE-në, sa i përket rezultës serbe, duke konstatuar se një rezolutë e tillë do të ishte e dëmshme për rr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
05-09-2010, 17:50:02

Pritet njohja nga Katari?

Pritet njohja nga Katari?      Katari do të jetë shteti i radhës që do ta njohë pavarësinë e Kosovës në fillim të javës së ardhshme, kanë bërë të ditur burime të “Kohës Ditore”. (c) RTK         

12:51
05-09-2010, 15:50:03

PS, Bushati: Vjedhjet e qeverisë shkak i rritjes së çmimeve në treg

PS, Bushati: Vjedhjet e qeverisë shkak i rritjes së çmimeve në treg      TIRANE – Lajmifundit – Partia Socialiste akuzoi përsëri sot Qeverinë për përkqësimin e gjendjes (c) Lajmifundit.com         

12:51
05-09-2010, 15:50:03

Topi mesazh partive: Keqardhje për debatin politik, duhet dialog

Topi mesazh partive: Keqardhje për debatin politik, duhet dialog      TIRANE—Presidenti Bamir Topi lëshoi sot një mesazh drejtuar politikës shqiptare në prag të fillimit të sezonit të ri parlamentar. (c) Lajmifundit.com         

12:51
05-09-2010, 15:50:02

Rebelohen 300 pasagjerët e mbetur në Rinas: Do bllokojmë aeroportin

Rebelohen 300 pasagjerët e mbetur në Rinas: Do bllokojmë aeroportin      Lajmi i meparshem/ Pasagjerët 48 orë në Rinas, Aviacioni Civil: Humbëm kontaktet me kompaninë TIRANE – Lajmifundit – Situata sa vjen e përkeqësohet në aeroportin e Rinasit në Tiranë. (c) Lajmifundit.com  ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe