Lajmet e Fundit - 250

×
Hyrja
Profili

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

InfoZ
ne: 06-09-2010, 03:50:01

Rosela Gjylbegu: “Rruga e zemrës” ia arriti qëllimit

Lajmet e Fundit

Rosela Gjylbegu: “Rruga e zemrës” ia arriti qëllimit      Ky moment i kujton kohën kur një vit më parë ajo përgatitej për të marrë pjesë në Festivalin “Kënga Magjike”. Sot ndihet vërtet fatlume jo vetëm për çmimin e parë që i dha dueti me këngëtaren Eliza Hoxha, me “Rruga e zemr...

InfoZ
ne: 06-09-2010, 01:50:03

Houllier pranë Aston Villës

Lajmet e Fundit

Houllier pranë Aston Villës      Gerard Houllier pritet të jetë menaxheri i ardhshëm i Aston Villas dhe atë jo më larg se brenda 48 orëve, njoftojnë mediat angleze. (c) Telegrafi         htt...

InfoZ
ne: 06-09-2010, 01:50:03

Milner: Të gjithë në mbështetje të Rooneyt

Lajmet e Fundit

Milner: Të gjithë në mbështetje të Rooneyt      Supermesfushori i krahut të djathtë i Manchester Cityt, James Milner, ka bërë thirrje që të gjithë ta përkrahin Rooneyn në këto momente të vështira për të, pas skandalit seksual të publikuar nga mediat britanike. (c) Telegrafi     ...

InfoZ
ne: 06-09-2010, 01:50:03

Sahit Prizreni përfaqëson Shqipërinë

Lajmet e Fundit

Sahit Prizreni përfaqëson Shqipërinë      Mundësi, Sahit Prizreni, do të përfaqësojë Shqipërinë në Kampionatin e Mundjes për senior, që do të mbahet në kryeqytetin e Rusisë, Moskë. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 05-09-2010, 23:50:02

OSSH kërkon rritje të re të çmimit të energjisë elektrike

Lajmet e Fundit

OSSH kërkon rritje të re të çmimit të energjisë elektrike      Tarifat e reja të kërkuara: nga 7.7 L pa TVSH në 8.85 L pa TVSH për fashën nën 300 KWH nga 12 L pa TVSH në 13.8 L pa TVSH për fashën mbi 300 KWH Ndërkohë kanë nisur reagimet e para për këtë kërkesë të OSSH Tiranë, 5 ...

InfoZ
ne: 05-09-2010, 23:50:02

Familjarët e viktimave të Gërdecit dalin me kërkesa për procesin gjyqësor

Lajmet e Fundit

Familjarët e viktimave të Gërdecit dalin me kërkesa për procesin gjyqësor      Tiranë, 5 shtator 2010 NOA – Përfaqësuesit ligjorë të “Shoqatës së Familjarëve të Viktimave të Shpërthimit në Gërdec” dalin me kërkesa për procesin gjyqësor. Studio Ligjore “Res PUBLICA” iu drejtua so...

InfoZ
ne: 05-09-2010, 23:50:02

Rreziku nga kolegjet fitimprurëse: Borxhe mbytëse, diploma të dyshimta

Lajmet e Fundit

Rreziku nga kolegjet fitimprurëse: Borxhe mbytëse, diploma të dyshimta      Tek po ndiqte televizorin natën vonë, Dane Lockman-it i ra në sy një spot që reklamonte Westwood College. Njëzetentëvjeçari, baba, i divorcuar, gjithnjë e më i interesuar në web design, vendosi të ishte ...

InfoZ
ne: 05-09-2010, 21:50:03

Mbyllet Festivali Ndërkombëtar i Filmit në Durrës

Lajmet e Fundit

Mbyllet Festivali Ndërkombëtar i Filmit në Durrës      Në Durrës u mbyll festivali ndërkombëtar i filmit. Në konkurimin për Gladiatorin e Artë morën pjesë 17 filma dhe një numër i madh kineastësh dhe regjisorësh nga Evropa dhe Ballkani. Festivali tërhoqi vëmendje të konsideruesh...

InfoZ
ne: 05-09-2010, 21:50:02

Përurohet Katedralja e re Nënë Tereza në Prishtinë

Lajmet e Fundit

Përurohet Katedralja e re Nënë Tereza në Prishtinë      Në Prishtinë, u përurua katedralja me emrin e humanistes së njohur shqiptare Nënë Tereza. Në ceremoni morën pjesë përfaqësues të lartë të klerit katolik, të bashkësisë islame të Kosovës si dhe të institucioneve vendase e nd...

InfoZ
ne: 05-09-2010, 21:50:02

Presidenti Topi, thirrje deputetëve për angazhim më të madh në misionin e tyre

Lajmet e Fundit

Presidenti Topi, thirrje deputetëve për angazhim më të madh në misionin e tyre      Në Shqipëri presidenti Bamir Topi u shpreh se ka mbetur i zhgënjyer nga parlamenti i vendit gjatë sesionit të kaluar. Në një mesazh drejtuar deputetëve një ditë para rihapjes së parlamentit kreu ...

InfoZ
ne: 05-09-2010, 19:50:03

Tmerr në Korçë, humb jetën në aksident, trupi i digjet në zjarr nga rrjedhja e gazit

Lajmet e Fundit

Tmerr në Korçë, humb jetën në aksident, trupi i digjet në zjarr nga rrjedhja e gazit      Korçë, 5 shtator 2010 NOA – Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur në rrugën nacionale që lidh Korçën me Devollin pasi një i ri ka gjetur vdekjen në aksident dhe më pas trupi i tij është përfsh...

InfoZ
ne: 05-09-2010, 19:50:03

Skandali i fluturimeve të “StarAirways”, pasagjerët dy ditë në Rinas

Lajmet e Fundit

Skandali i fluturimeve të “StarAirways”, pasagjerët dy ditë në Rinas      Tiranë, 5 shtator, NOA – Prej dy ditësh 400 pasagjerë të kompanisë “StaraAirways” qe me kete emer njihet ne Shqiperi si e licencuar dhe ne Itali me emrin tjeter, Itali Airlines, janë bllokuar në Aeroportin...

InfoZ
ne: 05-09-2010, 19:50:02

Familjar si gjithmonë, Berisha del me nipër e mbesa që të blejnë libra dhe lapsa

Lajmet e Fundit

Familjar si gjithmonë, Berisha del me nipër e mbesa që të blejnë libra dhe lapsa      Tiranë, 5 shtator 2010 NOA – Fillimi i vitit të ri shkollor ka qenë impenjativ edhe për kryeministrin Sali Berisha, i cili këtë fundjavë, edhe një herë ia ka kushtuar mbesave dhe nipit të tij. ...

InfoZ
ne: 05-09-2010, 17:50:02

Zyrtarët presin përmirësime në Raportin progresit

Lajmet e Fundit

Zyrtarët presin përmirësime në Raportin progresit      Institucionet qeveritare dhe ato të drejtësisë presin që raporti i progresit për Kosovën këtë vit të jetë më pozitiv sa i përket funksionimit të sistemit të drejtësisë. (c) RTK         

InfoZ
ne: 05-09-2010, 17:50:02

Austria nuk pranon kontestimin e pavarësisë së Kosovës

Lajmet e Fundit

Austria nuk pranon kontestimin e pavarësisë së Kosovës      Ministri i jashtëm i Austrisë, Mihael Shpindeleger ka deklaruar se është në favor të një kompromisi të Beogradit më BE-në, sa i përket rezultës serbe, duke konstatuar se një rezolutë e tillë do të ishte e dëmshme për rr...

InfoZ
ne: 05-09-2010, 17:50:02

Pritet njohja nga Katari?

Lajmet e Fundit

Pritet njohja nga Katari?      Katari do të jetë shteti i radhës që do ta njohë pavarësinë e Kosovës në fillim të javës së ardhshme, kanë bërë të ditur burime të “Kohës Ditore”. (c) RTK         

InfoZ
ne: 05-09-2010, 15:50:03

PS, Bushati: Vjedhjet e qeverisë shkak i rritjes së çmimeve në treg

Lajmet e Fundit

PS, Bushati: Vjedhjet e qeverisë shkak i rritjes së çmimeve në treg      TIRANE – Lajmifundit – Partia Socialiste akuzoi përsëri sot Qeverinë për përkqësimin e gjendjes (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 05-09-2010, 15:50:03

Topi mesazh partive: Keqardhje për debatin politik, duhet dialog

Lajmet e Fundit

Topi mesazh partive: Keqardhje për debatin politik, duhet dialog      TIRANE—Presidenti Bamir Topi lëshoi sot një mesazh drejtuar politikës shqiptare në prag të fillimit të sezonit të ri parlamentar. (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 05-09-2010, 15:50:02

Rebelohen 300 pasagjerët e mbetur në Rinas: Do bllokojmë aeroportin

Lajmet e Fundit

Rebelohen 300 pasagjerët e mbetur në Rinas: Do bllokojmë aeroportin      Lajmi i meparshem/ Pasagjerët 48 orë në Rinas, Aviacioni Civil: Humbëm kontaktet me kompaninë TIRANE – Lajmifundit – Situata sa vjen e përkeqësohet në aeroportin e Rinasit në Tiranë. (c) Lajmifundit.com  ...

Pergjigje nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ, Lajmet

Te Barca, Ibra do bëhej psikopat

ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ Shpresojme qe te Milani te behet gjeni p...

InfoZ
ne: 05-09-2010, 11:50:02

Kuyt: Negociuam me Interin

Lajmet e Fundit

Kuyt: Negociuam me Interin        Sulmuesi i Liverpoolit, Dirk Kuyt, ka pranuar se ka pasur bisedime me Interin gjatë kësaj vere. (c) Telegrafi           http://laj.me/13836       

InfoZ
ne: 05-09-2010, 11:50:02

Fabregas: Barcelona bëri gjithçka

Lajmet e Fundit

Fabregas: Barcelona bëri gjithçka      Kapiteni i Arsenalit, Cesc Fabregas, ka folur për tentimet e shumta të Barcelonës për ta transferuar atë gjatë kësaj vere. (c) Telegrafi         http:/...

InfoZ
ne: 05-09-2010, 09:50:01

Pakistan, 73 viktima nga sulmi i së premtes

Lajmet e Fundit

Pakistan, 73 viktima nga sulmi i së premtes      73 te vdekur dhe mbi 200 te plagosur eshte bilanci perfundimtar i sulmeve vetevrasese te ndermarra ne jug-perendim te Pakistanit nje dite me pare. (c) Top Channel         

InfoZ
ne: 05-09-2010, 09:50:01

Terrorizmi, paralajmërohen atentate në Gjermani

Lajmet e Fundit

Terrorizmi, paralajmërohen atentate në Gjermani      Nje ekstremist me nenshtetesi gjermane, i kapur ne Afganistan, ka dhene alarmin per atentate ne Gjermani. (c) Top Channel         http://...

InfoZ
ne: 05-09-2010, 09:50:01

Përplasen 2 makina digjet nga flakët një 30 vjecar

Lajmet e Fundit

Përplasen 2 makina  digjet nga flakët një 30 vjecar      Policia e Korcës bën të ditur sesot ne mengjes dy makina u perplasen dhe si pasoje drejtuesi i njeres prej tyre humbi jeten pasi u dogj ne automjetin qe shpretheu ne flake. Zbardhet shkaku i aksidentit (c) BalkanWeb       ...

InfoZ
ne: 05-09-2010, 07:50:02

US Open: Federer vazhdon shkëlqimin

Lajmet e Fundit

US Open: Federer vazhdon shkëlqimin      Roger Federer ka vazhduar serinë e progresit të tij në US Open, duke mposhtur kësaj here francezin Paul-Henri Mathieu në tre sete (6-4, 6-3, 6-3) gjatë një përballje që zgjati një orë 39 minuta, dhe ende nuk ka humbur asnjë set gjatë tre ...

InfoZ
ne: 05-09-2010, 07:50:02

Pesë rregulla për të qenë nën kontroll të vetvetes

Lajmet e Fundit

Pesë rregulla për të qenë nën kontroll të vetvetes      Tiranë, 5 Shtator 2010 NOA/ Rid Bulku – Më poshtë gjeni pesë këshilla të vlefshme për të pasur nën kontroll atë që është më delikate dhe më e rëndësishme, vetveten: 1 – Mund të ndodhë shpesh që kolegu i punës të jetë i paed...

InfoZ
ne: 05-09-2010, 05:50:02

Gazeta "The Independent" vlerëson "Aksidentin" e Kadaresë

Lajmet e Fundit

Gazeta "The Independent" vlerëson "Aksidentin" e Kadaresë      Ismail Kadare është një romancier i stilit të lartë, i cili e sheh veten në të njëjtën linjë me Shekspirin dhe Danten, dhe një fabulist modernist i cili, me anë të alegorisë dhe metaforës, ka nxjerrë lakuriq, mendjem...

InfoZ
ne: 05-09-2010, 05:50:02

Ndahet nga jeta poeti Jamarbër Marko

Lajmet e Fundit

Ndahet nga jeta poeti Jamarbër Marko      Jamarbër Marko, djali i shkrimtarit Petro Marko dhe piktores së njohur Safo Marko, u nda sot nga jeta në moshën 59 vjeçare. (c) BalkanWeb         ht...

InfoZ
ne: 05-09-2010, 03:50:02

Sidney, foka kafshon vizitorin në kopshtin zoologjik

Lajmet e Fundit

Sidney, foka kafshon vizitorin në kopshtin zoologjik      Një djalë 11 vjeçar është sulmuar nga një fokë në një kopsht të njohur zoologjik në Sidney të Australisë. (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 05-09-2010, 03:50:02

Arma e Al Pacinos në “Scarface”, në ankand për 100.000 paund

Lajmet e Fundit

Arma e Al Pacinos në “Scarface”, në ankand për 100.000 paund      Arma e përdorur nga Al Pacino në filmin e famshëm “Scarface” pritet të shitet në një ankand për plot 100.000 paund. Pronari i armës (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 05-09-2010, 03:50:02

NYT: "Blackwater" mashtroi qeverinë amerikane

Lajmet e Fundit

NYT: "Blackwater" mashtroi qeverinë amerikane        New York Times raporton se kompania e sigurisë, “Blackwater (c) Lajmifundit.com           http://laj.me/13824       

InfoZ
ne: 05-09-2010, 01:50:02

Dani Alves: Ibrahimovic nuk ishte i durueshëm

Lajmet e Fundit

Dani Alves: Ibrahimovic nuk ishte i durueshëm      Dani Alves beson se Zlatan Ibrahimovic e kishte nxitur vetë fundin e periudhës së tij te Barcelona, pasi kishte qenë ‘i padurueshëm’. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 05-09-2010, 01:50:02

Pato nuk ka frikë nga Robinho dhe Ibra

Lajmet e Fundit

Pato nuk ka frikë nga Robinho dhe Ibra      Sulmuesi brazilian Alexandre Pato thotë se ai mezi pret të luajë në krah me Robinho dhe Zlatan Ibrahimovic. (c) Telegrafi         http://laj.me/13...

InfoZ
ne: 05-09-2010, 01:50:02

Sensi: Roma është ende e interesuar për Behramin

Lajmet e Fundit

Sensi: Roma është ende e interesuar për Behramin      Anësori i West Ham United, Valon Behrami, vazhdon të jetë cak i Romës, pavarësisht se klubi italian dështoi të transferojë kosovarin në afatin kalimtar veror. (c) Telegrafi         

Pergjigje nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ, Lajmet

Tiranë, pezullohet puna e disa lokaleve te ish-Blloku

ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ Kujt ja pezulluan mor amani?

InfoZ
ne: 04-09-2010, 23:50:14

Bode: Ekonomia në rritje, Rama t’i japë fund përrallës me gogolin e krizës

Lajmet e Fundit

Bode: Ekonomia në rritje, Rama t’i japë fund përrallës me gogolin e krizës      Tiranë, 4 shtator, NOA Update – Mbledhja e të ardhurave në tatime dhe në dogana ka bërë që ekonomia shqiptare të njoh rritje gjatë këtij viti. Ministri i Financave Ritvan Bode, në një analizë të të d...

InfoZ
ne: 04-09-2010, 23:50:13

LSI: Palët duhet të kontribuojnë për një dialog politik sa më produktiv

Lajmet e Fundit

LSI: Palët duhet të kontribuojnë për një dialog politik sa më produktiv      Tiranë, 4 shtator, NOA – “Meqënëse ditën e hënë fillon punë sesioni i ri parlamentar, Lëvizja Socialiste për Integrim, edhe njëherë rithekson domosdoshmërine e kontributeve pozitive në të mirë të reform...

InfoZ
ne: 04-09-2010, 23:50:10

Nishani ish-të përndjekurve: Brenda marsit 2011, merrni këstin e dytë të dëmshpërblimit

Lajmet e Fundit

Nishani ish-të përndjekurve: Brenda marsit 2011, merrni këstin e dytë të dëmshpërblimit      Tiranë, 4 shtator, NOA – Ministri i Drejtësisë, Bujar Nishani, ka zhvilluar sot një takim në Institutin e Integrimit të Ish-të përndjekurve politikë, ku u ka deklaruar anëtarëve të tij s...

InfoZ
ne: 04-09-2010, 21:50:04

Ndahet nga jeta poeti Jamarbër Marko, djali i Petro Markos

Lajmet e Fundit

Ndahet nga jeta poeti Jamarbër Marko, djali i Petro Markos      Jamarbër Marko, djali i shkrimtarit Petro Marko dhe piktores së njohur Safo Marko, i lindur në Tiranë në vitin 1951, u nda sot (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 04-09-2010, 21:50:04

Sulmi me vezë e këpucë ndaj Toni Bler, arrestohen disa protestues

Lajmet e Fundit

Sulmi me vezë e këpucë ndaj Toni Bler, arrestohen disa protestues      Disa persona u ndaluan sot nga policia ne Dublin, pas protestave gjate te cilave ish-kryeministri britanik Toni (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 04-09-2010, 19:50:01

Të hënën hapet konkursi për konviktet e UP-së

Lajmet e Fundit

Të hënën hapet konkursi për konviktet e UP-së      Ditën e hënë hapet konkursi për aplikimin e studentëve të Universitetit të Prishtinës, për banim në konviktet e Qendrës Studentore. Ka vend për 3100 studentë. (c) RTK         

InfoZ
ne: 04-09-2010, 19:50:01

Spanja kundër Kosovës?

Lajmet e Fundit

Spanja kundër Kosovës?      Sipas mediave beogradase, Spanja ka “ndërmjetësuar” për rezolutën serbe, duke bërë që në “tekstin” e saj të ri të mbetet përmbajtja serbe, por me formulime të tjera. (c) RTK         

InfoZ
ne: 04-09-2010, 19:50:01

Kryeministri Thaçi ka udhëtuar për në Katar

Lajmet e Fundit

Kryeministri Thaçi ka udhëtuar për në Katar      Në kuadër të aktiviteteve lobuese për njohjen e shtetit të Kosovës, në prag të diskutimeve në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, kryeministri i vendit Hashim Thaçi ka udhëtuar të shtunën për në Katar. (c) RTK         

InfoZ
ne: 04-09-2010, 17:50:02

Torres i ngazëllyer me dy golat për Spanjën

Lajmet e Fundit

Torres i ngazëllyer me dy golat për Spanjën      Sulmuesi i Liverpoolit, Fernando Torres, është i ngazëllyer me dy golat e tij për Spanjën në ndeshjen e parë kualifikuese për Euro 2012 kundër Lihtenshtajnit. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 04-09-2010, 17:50:02

Del Bosque: Iniesta dhe Xavi më të mirët në botë

Lajmet e Fundit

Del Bosque: Iniesta dhe Xavi më të mirët në botë      Përzgjedhësi i kombëtares së Spanjës, Vicente Del Bosque, thotë se dyshja e mesfushorëve të tij Andres Iniesta dhe Xavi Hernandez janë më të mirët në botë dhe të dy e meritojnë Topin e Artë. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 04-09-2010, 17:50:02

Blanc: Është një fillim i keq

Lajmet e Fundit

Blanc: Është një fillim i keq      Përzgjedhësi i kombëtares së Francës, Laurent Blanc, ka vajtuar humbjen e mbrëmshme nga Bjellorusia, duke thënë se ekipi i tij ishte ‘naiv’ që pësoi humbje. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 04-09-2010, 15:50:02

Një tërmet i fuqishëm godet Zelandën e Re

Lajmet e Fundit

Një tërmet i fuqishëm godet Zelandën e Re      Autoritet në Zelandën e Re thonë se një tërmet i fortë që tronditi qytetin e dytë më të madh në vend Krajstçërç ka shkatuar dëme të mëdha infrstrukturore, por nuk pati të vdekur. Kryetari i Bashkisë së qytetit Krajstçërç shpalli gje...

InfoZ
ne: 04-09-2010, 15:50:02

Shpella e Mamuthit, parku më i thellë në botë

Lajmet e Fundit

Shpella e Mamuthit, parku më i thellë në botë      Asnjë park kombëtar në botë nuk është aq i thellë sa Shpella e Mamuthit.Drita e diellit depërton nëpërmjet një guve në thellësinë e nëndheut në një botë që filloi 300 milionë vjet më parë. Një botë labirinthesh dhe zgavrash të...

InfoZ
ne: 04-09-2010, 13:50:01

PS, Hysi: Burri i Rajmonda Bulkut mori koncensionin për hidrocentral

Lajmet e Fundit

PS, Hysi: Burri i Rajmonda Bulkut mori koncensionin për hidrocentral      TIRANE—Lajmifundit—Partia Socialiste ngriti sot pyetje të reja për një tjetër përfaqësuese të pushtetit që mund të jetë përfshirë në (c) Lajmifundit.com