Lajmet e Fundit - 251

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

InfoZ
04-09-2010, 09:50:02

PD: Reforma, paralelisht me hetimin e zgjedhjeve

Lajmet e Fundit

PD: Reforma, paralelisht me hetimin e zgjedhjeve      Partia Demokratike kerkon nga Partia Socialiste qe paralelisht me ngritjen e komisionit hetimor per zgjedhjet e shkuara parlamentare, te ngrihet dhe te nise punen edhe komisioni parlamentar per reformen zgjedhore. (c) Top Cha...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
04-09-2010, 09:50:02

Gërdeci, hyn në fuqi dëmshpërblimi i familjeve

Lajmet e Fundit

Gërdeci, hyn në fuqi dëmshpërblimi i familjeve      Familjet e prekura nga shperthimi i fabrikes se municioneve ne fshatin Gerdec, ne mars 2008, po njihen aktualisht me vendimin e qeverise per masen e demshperblimit financiar. (c) Top Channel         

InfoZ
04-09-2010, 09:50:02

Letërsia në shkolla, miratohen 400 tekste

Lajmet e Fundit

Letërsia në shkolla, miratohen 400 tekste      Nxenesit e shkollave 9-vjeçare dhe ata te shkollave te mesme do te kene rreth 400 tituj librash ne bibliotekat e shkolles ku mesojne. (c) Top Channel         

InfoZ
04-09-2010, 07:50:02

Rritja e çmimeve, protestat e para në Afrikë

Lajmet e Fundit

Rritja e çmimeve, protestat e para në Afrikë      Rritja e çmimeve te produketeve baze te jeteses ka nxitur protestat e pare ne kontinentin afrikan. (c) Top Channel         http://laj.me/137...

InfoZ
04-09-2010, 07:50:02

Facebook liston edhe lajme në rezultatet e kërkimit

Lajmet e Fundit

Facebook liston edhe lajme në rezultatet e kërkimit      Duket si një hap i vogël i rrjetit të madh social, me të cilin ai po synon t’i përmirësojë rezultatet e kërkimit. (c) Telegrafi         

InfoZ
04-09-2010, 05:50:02

Italia u kthehet fitoreve, Spanja demoluese

Lajmet e Fundit

Italia u kthehet fitoreve, Spanja demoluese      Italia i ka filluar mbarë kualifikimet për Euro 2012, pasi ka mposhtur Estoninë në Talin, ndërsa nga ana tjetër fitore të lehta kanë shënuar Spanja dhe Holanda, gjë që nuk mund të thuhet për Gjermaninë që mezi e mposhti Belgjikën....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
04-09-2010, 05:50:02

Anglia fiton, Franca pëson

Lajmet e Fundit

Anglia fiton, Franca pëson      Anglia ka shënuar fitore të lartë ndaj Bullgarisë në Wembley në ndeshjen e parë kualifikuese për Euro 2012, ndërsa Franca ka vazhduar me formën e dobët, duke pësuar në shtëpi nga Bjellorusia. (c) Telegrafi         

InfoZ
04-09-2010, 05:50:01

Prandelli lëvdon Cassanon pas fitores

Lajmet e Fundit

Prandelli lëvdon Cassanon pas fitores      Përzgjedhësi i Italisë, Cesare Prandelli, ka lëvduar reagimin e skuadrës së tij ndaj Estonisë, pasi e nisi me fitore fushatën kualifikuese për Euro 2012. (c) Telegrafi         

InfoZ
04-09-2010, 03:50:02

“Lamtumirë xhami”, loja e ekstremistëve austriakë

Lajmet e Fundit

“Lamtumirë xhami”, loja e ekstremistëve austriakë      Partia e ekstremit te djathte ne Austri, ka shfaqur bindjet e saj ksenofobe edhe ne faqen zyrtare te internetit nepermjet nje loje ku objektivi ishte te shkaterroje te gjitha xhamite dhe minarete. (c) Top Channel         

InfoZ
04-09-2010, 03:50:02

Indi, Gandi rimandatohet në krye të partisë

Lajmet e Fundit

Indi, Gandi rimandatohet në krye të partisë      Sonia Gandi rizgjidhet per te katertin mandat radhazi si kryetarja e forces qeverisese, Partise se Kongresit ne Indi. (c) Top Channel         

InfoZ
04-09-2010, 03:50:02

Gejts: Strategjia amerikane në Afganistan po funksionon

Lajmet e Fundit

Gejts: Strategjia amerikane në Afganistan po funksionon      Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Robert Gejts, i dha fund një vizite dy ditëshem në Afgansitan sot, duke thënë se është i inkurajuar se strategjia e Shteteve të Bashkuara, e vënë në veprim dhjetorin e kaluar po funksion...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
04-09-2010, 01:50:02

Muzaka i dhuron barazimin kombëtares kuqezi

Lajmet e Fundit

Muzaka i dhuron barazimin kombëtares kuqezi      Mbyllet ne barazim 1-1 takimi i pare i Shqiperise ne transferten e veshtire te Rumanise, duke marre nje pike me mjaft vlere qe ne ndeshjen e pare eleminatore te Euro 2012. (c) Top Channel         

InfoZ
04-09-2010, 01:50:02

Euro 2012, Franca dështon edhe me Blankun

Lajmet e Fundit

Euro 2012, Franca dështon edhe me Blankun      Perfunduan edhe dy ndeshjet e tjera te vlefshme per Euro 2012 te Grupit D, ku ben pjese edhe kombetarja jone. (c) Top Channel         http://la...

InfoZ
04-09-2010, 01:50:02

Euro 2012, big-ët nuk gabojnë

Lajmet e Fundit

Euro 2012, big-ët nuk gabojnë      Perveç Frances, qe humbi 0-1 me Bjellorusine dhe Portugalise, qe barazoi 4-4 me Qipron, te gjitha kombetaret e medha te Europes e nisen pa surpriza aventuren e tyre drejt Euro 2012. (c) Top Channel         

InfoZ
03-09-2010, 23:50:02

City të vazhdojë shpenzimet

Lajmet e Fundit

City të vazhdojë shpenzimet      Shpenzimet e mëdha të Manchester Cityt nuk janë as pranë fundit të tyre, pasi që klubi nga Eastlands ka shpenzuar vetëm 325 milionë funte në sjelljen e lojtarëve të rinj, që sipas The Telegraph është ende pak në krahasim me buxhetin në dispozicio...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
03-09-2010, 23:50:02

Scholes: Mendova se tani do isha i pensionuar

Lajmet e Fundit

Scholes: Mendova se tani do isha i pensionuar      Veterani i Manchester United, Paul Scholes, nuk e ka ndërmend që të pensionohet, përkundër faktit se ai më herët ka menduar se në moshën 35 vjeçare ai do ishte i pensionuar. (c) Telegrafi         

InfoZ
03-09-2010, 23:50:02

Shqipëria ndal Rumaninë

Lajmet e Fundit

Shqipëria ndal Rumaninë      Përfaqësuesja e Shqipërisë nuk ka lejuar të mposhtet nga Rumania në takimin e parë kualifikues për Kampionatin Evropian, Euro 2012. (c) Telegrafi         http://...

InfoZ
03-09-2010, 21:50:02

Shqipëria, Kosova bashkërendojnë përpjekjet për shtimin e njohjeve

Lajmet e Fundit

Shqipëria, Kosova bashkërendojnë përpjekjet për shtimin e njohjeve      Kryeministri i Kosoves, Hashim Thaci, vizitoi sot Tiranen per te diskutuar me autoritetet shqiptare rreth veprimeve te perbashketa diplomatike ne prag te mbledhjes se OKB-se.Ai deklaroi se Kosova kerkon nje ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
03-09-2010, 21:50:02

Kapet me 95 gjarpërinj në valixhe në aeroport, rrezikon 7 vjet burg

Lajmet e Fundit

Kapet me 95 gjarpërinj në valixhe në aeroport, rrezikon 7 vjet burg      Një burrë nga Malajzia pranoi fajësinë se kishte tentuar të kontrabandonte kafshë pasi në valixhen e tij të udhëtimit janë (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
03-09-2010, 19:50:03

Sot në Apoloni opera e tri brigjeve "Silvano"

Lajmet e Fundit

Sot në Apoloni opera e tri brigjeve "Silvano"      Opera është shkruar në vitin 1895 nga Mascagni me porosi të shtëpisë botuese “Sonsogno”, e cila ia kishte propozuar kompozitorit këtë projekt si një temë që zhvillohet në një qytet bregdetar, ku dallohet “aroma e Adriatikut”. (c...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
03-09-2010, 19:50:03

Pirandello hap Festivalin ballkanik të Teatrove

Lajmet e Fundit

Pirandello hap Festivalin ballkanik të Teatrove      Festivali që startoi mbrëmë do të njohë kryevepra të dramaturgjisë botërore me pjesë nga autorë si: Gogol, Ionesku, Pirandello. (c) BalkanWeb         

InfoZ
03-09-2010, 19:50:02

Festivali i Filmit,  shfaqet dokumentari  "Ajo çka s’të vret"

Lajmet e Fundit

Festivali i Filmit,shfaqet dokumentari"Ajo çka s’të vret"      Seksioni i filmit dokumentar i Festivalit të Durrësit vjen në Arkivin Qendror Shtetëror të Filmit. AQSHF në bashkëpunim me Festivalin ka prezantuar filmin dokumentar të Milos Forman “Ajo çka s’të vret”, projeksio...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
03-09-2010, 17:50:02

Moratti: Mourinho? Po llogaris në Benitezin

Lajmet e Fundit

Moratti: Mourinho? Po llogaris në Benitezin      Duket se presidenti i Interit, Massimo Moratti, nuk është lëkundur nga deklarata e Jose Mourinhos, që ka thënë se mund të kthehet një ditë te Interi, pasi që tani bosi Nerazzur thotë se nuk ka nevojë për trajnerin që fitoi gjithçk...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
03-09-2010, 17:50:02

Ancelotti nuk e ka në plane Italinë

Lajmet e Fundit

Ancelotti nuk e ka në plane Italinë      Carlo Ancelotti duket ta ketë vënë nostalgjinë për futbollin italian menjëanë, pasi që dëshiron të fokusohet në Chelsean, përderisa përjashton mundësinë e marrjes së postit të kombëtares italiane. (c) Telegrafi         

InfoZ
03-09-2010, 17:50:02

Laporta: Bëra më të mirën për lojtarët

Lajmet e Fundit

Laporta: Bëra më të mirën për lojtarët      Ish-presidenti i Barcelonës, Joan Laporta, ka deklaruar se ai ka bërë çdo gjë në mundësitë e tij për t’i bërë lojtarët të ndihen sa më të akomoduar. (c) Telegrafi         

InfoZ
03-09-2010, 15:50:02

Arkeologjia nënujore, zbulimet, të rastësishme

Lajmet e Fundit

Arkeologjia nënujore, zbulimet, të rastësishme      Pak dite me pare ne Gjirin e Durresit dy peshkatare kane nxjerre ne siperfaqe nje spirance anijeje afro 2 mije vjecare. (c) Top Channel         

InfoZ
03-09-2010, 15:50:02

OKB: Takim për cmimet e ushqimeve

Lajmet e Fundit

OKB: Takim për cmimet e ushqimeve      Agjencia e OKB-se per ushqimin ka bere thirrje per nje takim te posacem te politikaneve per te diskutuar rritjen e fundit te cmimeve te ushqimeve. (c) Top Channel         

InfoZ
03-09-2010, 15:50:02

23 të vrarë nga sulmet kundër pakicave fetare në Pakistan

Lajmet e Fundit

23 të vrarë nga sulmet kundër pakicave fetare në Pakistan      Zyrtarët pakistanezë thonë se militantët kanë kryer disa sulme me bomba kundër pakicave fetare në dy qytete, duke vrarë të paktën 23 veta. Në një nga sulmet e sotme, një bombë shpërtheu në mes të një tubimi shiit në ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
03-09-2010, 13:50:02

Çeki: Në Kosovë mbeten vetëm 90 ushtarë çekë

Lajmet e Fundit

Çeki: Në Kosovë mbeten vetëm 90 ushtarë çekë      Ministri i mbrojtjes i Çekisë, Aleksandar Vondra, tha se do t’i propozoj Parlamentit të këtij vendi, që deri në vjeshtë, në kuadër të trupave të KFOR-it në Kosovë, të mbesin vetëm 90 ushtarë e jo 550, sa janë tash. Kështu Çekia, ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
03-09-2010, 13:50:02

Integrimi i Kosovës në BE do diskutohet në Strasburg

Lajmet e Fundit

Integrimi i Kosovës në BE do diskutohet në Strasburg      Liberalizimi i vizave, raporti i progresit dhe në përgjithësi procesi i integrimit, do të jenë disa nga temat që një delegacion qeveritar i Kosovës do t’i diskutojë me zyrtarë të Parlamentit Evropian në Strasburg. Ky dele...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
03-09-2010, 13:50:02

Pakistan: Shpërthim në xhami

Lajmet e Fundit

Pakistan: Shpërthim në xhami      Policia pakistaneze tha se të paktën një njeri e ka humbur jetën në sulmin vetëvrasës në një xhami që i përket një sekti minoritar. Policia tha se sulmuesi ishte përpjekur të hyjë në xhaminë Ahmadi në qytetin Mardan, por ishte penguar nga rojet ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
03-09-2010, 11:50:05

Zannier: Beogradi e Prishtina të vendosin bisedimet

Lajmet e Fundit

Zannier: Beogradi e Prishtina të vendosin bisedimet      Shefi i misionit të UNMIK thotë se duhet të jenë palët që do ulen në tryezë që do të vendosin më pas se për cfarë do diskutojnë, për cështjen e statusit apo cështje të tjera teknike (c) BalkanWeb         

InfoZ
03-09-2010, 11:50:05

Droga nga Lazarati në Shkup, dy në pranga në Gjirokastër

Lajmet e Fundit

Droga nga Lazarati në Shkup, dy në pranga në Gjirokastër      GJIROKASTER – Lajmifundit – Dy persona u arrestuan nga policia e Gjirokastrës me akuzën e trafikimit të drogës (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
03-09-2010, 11:50:05

KRRTRSH miraton planin e portit të Sarandës, ndërtime në periferi të Tiranës

Lajmet e Fundit

KRRTRSH miraton planin e portit të Sarandës, ndërtime në periferi të Tiranës      TIRANE – Lajmifundit – Këshilli i Rregullimit të Territorit të Republikës së Shqipërisë miratoi sot planin rregullues për (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
03-09-2010, 09:50:02

Studentët e Universitetit të Evropës Juglindore përfitojnë nga trajnimet online

Lajmet e Fundit

Studentët e Universitetit të Evropës Juglindore përfitojnë nga trajnimet online      Duke pasur parasysh zhvillimin e shpejte të teknologjisë, Qendra për Zhvillimin e Biznesit (QZHB) e Universitetit të Evropës Juglindore në Maqedoni, përveç trajnimeve klasike nëpër (c) PC World ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
03-09-2010, 09:50:02

Beogradi feston birrën dhe muzikën

Lajmet e Fundit

Beogradi feston birrën dhe muzikën      Pothuajse një milionë vetë u drejtuan për në Beograd për të provuar llojet e ndryshme të birrave, për të kërcyer me grupet muzikorë të preferuar të tyre dhe për t’u kënaqur. (c) SETimes         

InfoZ
03-09-2010, 07:50:02

Rinia nuk gjen asnjë shans në BiH

Lajmet e Fundit

Rinia nuk gjen asnjë shans në BiH      Të pakënaqur nga një mungesë e mundësive ekonomike dhe një paaftësi për të shkundur gjendjen e tanishme në politike, shumë të rinj po shohin për jashtë vendit. (c) SETimes         

InfoZ
03-09-2010, 07:50:02

Moldavët do të votojnë në referendumin vendimtar

Lajmet e Fundit

Moldavët do të votojnë në referendumin vendimtar      A do t’i japin fund krizës politike të Moldavisë ndryshimet në mënyrën e zgjedhjes së presidentëve? (c) SETimes         http://laj.me/13...

InfoZ
03-09-2010, 07:50:01

Kriket, trukimet, në hetim 3 pakistanezë

Lajmet e Fundit

Kriket, trukimet, në hetim 3 pakistanezë      Tre lojtare te kombetares pakistaneze te kriketit u pezulluan nga Federata Nderkombetare e ketij sporti pasi akuzohen per fiksim ndeshjesh. (c) Top Channel         

InfoZ
03-09-2010, 05:50:02

Telegrafi.com me aplikacion për Android

Lajmet e Fundit

Telegrafi.com me aplikacion për Android      Portali i popullarizuar shqiptar Telegrafi.com, prej sot mund të shfletohet edhe me anë të celularëve të cilët kanë sistem operativ mobil Android të kompanisë Google, (c) PC World         

InfoZ
03-09-2010, 05:50:02

Spanja ekipi i shekullit?

Lajmet e Fundit

Spanja ekipi i shekullit?      Analiza e FIFA-s, për Botërorin 2010, ka nxjerrë si kandidat potencial Spanjën, për ekipin përfaqësues më të mirë të shekullit. (c) Telegrafi         http://la...

InfoZ
03-09-2010, 05:50:02

Allegri: Nuk e prita Robinhon

Lajmet e Fundit

Allegri: Nuk e prita Robinhon      Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri, ka pranuar se transferimi i Robinhos në San Siro ishte i befasishëm për të, ndërsa ka falënderuar bosin e tij, Silvio Berlusconin, për dhuratën e bërë. (c) Telegrafi         

InfoZ
03-09-2010, 03:50:02

Twitter lëshon aplikacionin e ri për iPad

Lajmet e Fundit

Twitter lëshon aplikacionin e ri për iPad        Së fundmi, Twitter ka lansuar aplikacionin e saj të ri për tabletin iPad. (c) Telegrafi           http://laj.me/13614       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
03-09-2010, 03:50:02

Uashington, fillojnë bisedimet izraelito-palestineze të paqes

Lajmet e Fundit

Uashington, fillojnë bisedimet izraelito-palestineze të paqes      Udhëheqësit izraelitë dhe palestinezë filluan sot raundin e parë të bisedimeve të drejtpërdrejta të paqes në dy vjet dhe ranë dakort për një raund të dytë në mesin e shtatorit. Përfaqësuesi i posaçëm amerikan Xho...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
03-09-2010, 03:50:02

Gejts: Priten më shumë viktima në Afganistan, por strategjia e forcave aleate do të funksionojë

Lajmet e Fundit

Gejts: Priten më shumë viktima në Afganistan, por strategjia e forcave aleate do të funksionojë      Sekretari amerikan i Mbrojtjes,  Robert Gejts, tha dje se pothujase i gjithë kontigjenti i forcës shtesë që presidenti Barak Obama njoftoi në dhjetor ka mbërritur në Afganistan. ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
03-09-2010, 01:50:02

Alonso dhe Massa në FIA për parakalimin e Gjermanisë

Lajmet e Fundit

Alonso dhe Massa në FIA për parakalimin e Gjermanisë      Fernando Alonso dhe Felipe Massa do te thirren te deshmojne ne Keshillin Boteror te FIA-s per parakalimin e dyshimte te gares se Gjermanise ku mendohet se drejtuesit e Ferrarit i kane dhene urdher brazilianit t’i hape rru...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
03-09-2010, 01:50:02

Borriello: De Rossi më bindi me një sms

Lajmet e Fundit

Borriello: De Rossi më bindi me një sms      Marco Borriello eshte prezantuar zyrtarisht tek skuadra e Romes ku ka zbuluar edhe nje detaj qe e beri te vendoste per t’u bashkuar me kryeqytetasit dhe jo me Juventusin. (c) Top Channel         

InfoZ
03-09-2010, 01:50:01

Rumani, kombëtarja kolaudohet në stërvitjen e fundit

Lajmet e Fundit

Rumani, kombëtarja kolaudohet në stërvitjen e fundit      Kombetarja shqiptare ka zhvilluar pasditen e sotme seancen e fundit stervitore para ndeshjes hapese te fushates eleminatore Euro 2012 kunder Rumanise. (c) Top Channel         

InfoZ
02-09-2010, 23:50:02

Euro 2012 në SuperSport

Lajmet e Fundit

Euro 2012 në SuperSport      Sfidat eleminatore te Euro 2012 do te rikthejne emocionet e perballjeve te skuadrave te medha europiane, shume prej tyre te rindertuara pas boterorit te fundit Afrike e Jugut 2010. (c) Top Channel         

InfoZ
02-09-2010, 23:50:01

Adelina Ismajli duet me Tingulli-3nt

Lajmet e Fundit

Adelina Ismajli duet me Tingulli-3nt      Tingulli 3nt duet me Adelina Ismailin, pasi ka lansuar disa duete kohëve të fundit, të cilat kanë pasur sukses si duket Tingulli 3nt (c) Lajmifundit.com