Lajmet e Fundit - 252

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

InfoZ
03-09-2010, 01:50:02

Borriello: De Rossi më bindi me një sms

Lajmet e Fundit

Borriello: De Rossi më bindi me një sms      Marco Borriello eshte prezantuar zyrtarisht tek skuadra e Romes ku ka zbuluar edhe nje detaj qe e beri te vendoste per t’u bashkuar me kryeqytetasit dhe jo me Juventusin. (c) Top Channel         

InfoZ
03-09-2010, 01:50:01

Rumani, kombëtarja kolaudohet në stërvitjen e fundit

Lajmet e Fundit

Rumani, kombëtarja kolaudohet në stërvitjen e fundit      Kombetarja shqiptare ka zhvilluar pasditen e sotme seancen e fundit stervitore para ndeshjes hapese te fushates eleminatore Euro 2012 kunder Rumanise. (c) Top Channel         

InfoZ
02-09-2010, 23:50:02

Euro 2012 në SuperSport

Lajmet e Fundit

Euro 2012 në SuperSport      Sfidat eleminatore te Euro 2012 do te rikthejne emocionet e perballjeve te skuadrave te medha europiane, shume prej tyre te rindertuara pas boterorit te fundit Afrike e Jugut 2010. (c) Top Channel         

InfoZ
02-09-2010, 23:50:01

Adelina Ismajli duet me Tingulli-3nt

Lajmet e Fundit

Adelina Ismajli duet me Tingulli-3nt      Tingulli 3nt duet me Adelina Ismailin, pasi ka lansuar disa duete kohëve të fundit, të cilat kanë pasur sukses si duket Tingulli 3nt (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
02-09-2010, 23:50:01

Restaurohet pas 120 vjetësh piktura e Van Gogut

Lajmet e Fundit

Restaurohet pas 120 vjetësh piktura e Van Gogut      Një nga pikturat më të famshme të Van Gogut “Dhoma e gjumit” ka kaluar përmes një procesi 6-mujor restaurimi. (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
02-09-2010, 21:50:02

Analisti Spahiu komenton për sfidat e Prishtines në veriun e vendit

Lajmet e Fundit

Analisti Spahiu komenton për sfidat e Prishtines në veriun e vendit      Pas vendimit të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë për ligjshmërinë e pavarësisë së Kosovës, vëmendja është përqëndruar tek lëvizja pasuese e Beogradit. Serbia ka paraqitur një rezolutë në Asamblenë e Për...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
02-09-2010, 21:50:02

Kuvendi i Kosovës mban seancë solemne per Nënë Terezën

Lajmet e Fundit

Kuvendi i Kosovës mban seancë solemne per Nënë Terezën      Në Prishtinë, Parlamenti i Kosovës u mblodh sot në një seancë solemne për të shënuar njëqindvjetorin e lindjes së Nënë Terezës. Mbledhja e sotme ishte pjesë e veprimtarive të shumta që po mbahen në Kosovë, ku viti 2010 ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
02-09-2010, 21:50:02

Tiranë: Takim për bashkëpunimin e shkencëtarëve në Shqipëri dhe diasporë

Lajmet e Fundit

Tiranë: Takim për bashkëpunimin e shkencëtarëve në Shqipëri dhe diasporë      Instituti “Albshkenca” po zhvillon ne Tirane nje takim nderkombetar, ku po diskutohet per bashkepunimin e shkencetareve të diaspores me universitetet e Shqipërisë. Krahas SHBA, dhe Europes, ky Institut...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
02-09-2010, 19:50:02

Në Bardhosh u përurua shkolla fillore “Andon Zako Çajupi”

Lajmet e Fundit

Në Bardhosh u përurua shkolla fillore “Andon Zako Çajupi”      Në Bardhosh të Prishtinës u përurua shkolla e re fillore “Andon Zako Çajupi”, ku në këtë ceremoni merrnin pjesë edhe presidenti i Republikës, Fatmir Sejdiu dhe ministri i Arsimit, Enver Hoxhaj. (c) RTK         

InfoZ
02-09-2010, 19:50:02

Në QKUK u përurua kabineti i Mamografisë

Lajmet e Fundit

Në QKUK u përurua kabineti i Mamografisë      Në Institutin e Onkologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), u përurua Kabineti i Mamografisë. Aparatura e Mamografisë është donacion amerikan në kuadër të projektit trajnues të “Radiology Mammography International ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
02-09-2010, 19:50:02

Bukoshi do të kandidojë për postin e kryetarit të LDK-së

Lajmet e Fundit

Bukoshi do të kandidojë për postin e kryetarit të LDK-së      Ministri i Shëndetësisë, Bujar Bukoshi ka konfirmuar se do të jetë njeri prej kandidatëve për kryetar të LDK-së gjatë procesit zgjedhor në këtë parti. Në një intervistë për RTK-në që u transmetua mbrëmë, Bukoshi tha s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
02-09-2010, 17:50:02

Mourinho dhe Guardiola shprehen për Topin e Artë

Lajmet e Fundit

Mourinho dhe Guardiola shprehen për Topin e Artë      Trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola dhe rivali i tij nga Real Madridit, Jose Mourinho, kanë folur për kandidaturat për fituesin e Topit të Artë për këtë sezon. (c) Telegrafi         

InfoZ
02-09-2010, 17:50:02

Petrov: Nuk i besohet Cityt

Lajmet e Fundit

Petrov: Nuk i besohet Cityt      Sulmuesi i Boltonit, Martin Petrov, ka sulmuar ish-klubin e tij, Manchester Cityn, duke thënë se City nuk ka shpirt të bashkuar ekipor. (c) Telegrafi         

InfoZ
02-09-2010, 17:50:02

Mourinho: Një ditë do të rikthehem te Interi

Lajmet e Fundit

Mourinho: Një ditë do të rikthehem te Interi      Jose Mourinho e posedon planin e shpëtimit për ish-klubin e tij, Interin, pasi që është i gatshëm të rikthehet nëse dështimet fillojnë ta përcjellin klubin nga Meazza. (c) Telegrafi         

InfoZ
02-09-2010, 15:50:02

Tiranë, gjykata lë në burg Almir Rrapon

Lajmet e Fundit

Tiranë, gjykata lë në burg Almir Rrapon      Gjykata e Tiranes la ne burg ish-punonjesin e Ministrise se Puneve te Jashtme Almir Rrapo, duke rrezuar kerkesen e pales mbrojtese per lirim te tij. (c) Top Channel         

InfoZ
02-09-2010, 15:50:02

Afganistan, hetim për vdekjen e 10 personave

Lajmet e Fundit

Afganistan, hetim për vdekjen e 10 personave      Trupat e NATO-s po hetojne raportimet se 10 persona, pjesetare te nje stafi elektoral humben jeten pas nje sulmi ajror te forcave te huaja ne veri te Afganistanit. (c) Top Channel         

InfoZ
02-09-2010, 15:50:02

Fillojnë bisedimet e paqes mes izraelitëve dhe palestinezëve në Uashington

Lajmet e Fundit

Fillojnë bisedimet e paqes mes izraelitëve dhe palestinezëve në Uashington      Udhëheqësit izraelitë dhe palestinezë po takohen në Uashington sot për bisedimet e para të drejtpërdrejta të paqes në gati dy vjet. Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton po mbikqyr negociata...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
02-09-2010, 13:50:01

Bjelloruses Azarenka i bie të fikët në fushë

Lajmet e Fundit

Bjelloruses Azarenka i bie të fikët në fushë      Tenistja bjelloruse Victoria Azarenka eshte ndjere keq gjate turit te dyte te Us Open qe po zhvillohet ne Flushing Meadows, prane New York. (c) Top Channel         

InfoZ
02-09-2010, 13:50:01

Juve i le lojtarët veteranë jashtë Europa League

Lajmet e Fundit

Juve i le lojtarët veteranë jashtë Europa League      Juventusi i ka lënë disa lojtarë të mëdhenj jashtë listës së lojtarëve që do të luajnë në Europa League. (c) Telegrafi         http://la...

InfoZ
02-09-2010, 13:50:01

Reali kritikon Redknapp

Lajmet e Fundit

Reali kritikon Redknapp      Real Madrid ka kritikuar menaxherin e Tottenhamit, Harry Redknapp, për gënjeshtra rreth transferimit të mundshëm nga Bayern Munich të mesfushorit Rafael van der Vaart. (c) Telegrafi         

InfoZ
02-09-2010, 11:50:02

Eshton dhe një delegacion serb takohen me 6 shtator

Lajmet e Fundit

Eshton dhe një delegacion serb takohen me 6 shtator      Shefja e diplomacisë evropiane, Ketrin Eshton dhe një delegacion zyrtarësh të lartë serb pritet të takohen të hënë e ardhshme me 6 shtator në Bruksel, për të diskutuar në lidhje me tekstin e projekt-rezolutës serbe për Kos...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
02-09-2010, 11:50:02

Kuvendi shënon 100-vjetorin e lindjes së Nënës Terezë

Lajmet e Fundit

Kuvendi shënon 100-vjetorin e lindjes së Nënës Terezë      Sot Kuvendi i Republikës së Kosovës mban mbledhje solemne kushtuar 100-vjetorit të lindjes së Nënës Tereze. Ky vit ndryshe, nga presidenti i Kosovës është shpallur viti i Nënë Terezës në Kosovë. (c) RTK         

InfoZ
02-09-2010, 11:50:02

Krasniqi takon Zannierin

Lajmet e Fundit

Krasniqi takon Zannierin      Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Jakup Krasniqi, do të takohet me shefin e UNMIK-ut, Lamberto Zannier. Temë e bisedimeve do të jenë zhvillimet e fundit në Kosovë, me theks të veçantë zhvillimet e pritshme në Asamblenë e OKB-së. (c) RTK ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
02-09-2010, 09:50:02

Haga përgënjeshtron lajmet për lirimin e Haradinajt

Lajmet e Fundit

Haga përgënjeshtron lajmet për lirimin e Haradinajt      “Te gjitha ato media apo politikane qe kane bere te ditur per rastin Haradinaj se do te lirohet, nuk jane te verteta. Vetem ata e dine per çfare kane spekuluar me emrin Haradinaj, duke perfolur edhe Gjykaten”. (c) Top Chan...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
02-09-2010, 09:50:02

Presidenti Obama thirrje Izraelit dhe palestinezëve të shfrytëzojnë mundësitë për paqe

Lajmet e Fundit

Presidenti Obama  thirrje Izraelit dhe palestinezëve të shfrytëzojnë mundësitë për paqe      Presidenti Barack Obama thotë se izraelitët dhe palestinezët duhet ta shfrytëzojnë mundësinë për të arritur paqe të qëndrueshme që u ofrohet me rifillimin e bisedimeve të drejtpërdrejta....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
02-09-2010, 09:50:02

Akuzat e Vokshit Prokuroria: Do pyetet Rrahman Selmanllari

Lajmet e Fundit

Akuzat e Vokshit Prokuroria: Do pyetet Rrahman Selmanllari      Burime nga prokuroria e Tiranës pohuan për Gazeta Shqiptare se Rahman Selmanllari, do të ulet përballë hetuesve, “pasi dëshmia e tij shihet si mjaft e vlefshme për të hedhur dritë mbi akuzat e rënda ndaj deputetes s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
02-09-2010, 07:50:01

Rezoluta e Serbisë, kthim prapa

Lajmet e Fundit

Rezoluta e Serbisë, kthim prapa      Rezoluta e Serbisë nuk përkon me mendimin e GJND-së, por ajo paraqet një kthim mbrapa dhe tenton të mbajë të hapur një çështje që në e konsiderojmë të mbyllur, që është se Kosova është shtet i pavarur dhe sovran dhe ka integritetin territoria...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
02-09-2010, 07:50:01

Qeveria e përkushtuar për rend dhe ligj në gjithë territorin

Lajmet e Fundit

Qeveria e përkushtuar për rend dhe ligj në gjithë territorin      Zëvendëskryeministr i i Qeverisë së Kosovës, Hajredin Kuçi, priti në takim njohës Christopher Rowan, zëvendësshef i përfaqësuesit Civil Ndërkombëtar, të cili...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
02-09-2010, 07:50:01

Motorola zbulon telefonin e fortë, modelin Defy

Lajmet e Fundit

Motorola zbulon telefonin e fortë, modelin Defy      Pas paralajmërimit të modelit të ri Motorola Milestone 2 i dedikuar për Evropë, tani prodhuesi i njohur i telefonave mobil ka lansuar edhe një model tjetër të telefonit të zgjuar të bazuar në Android, përkatësisht telefonin e ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
02-09-2010, 05:50:02

Vlorë, digjen 5 ha me shkurre në kodrat e Shushicës

Lajmet e Fundit

Vlorë, digjen 5 ha me shkurre në kodrat e Shushicës      Aktualisht, efektivat e shërbimit zjarrfikës dhe ato të Shërbimit Pyjor, e kanë të vështirë ndërhyrjen për shkak të terrenit të thyer dhe mungesës së infrastrukturës. (c) BalkanWeb         

InfoZ
02-09-2010, 05:50:02

Sony po përgatit një 3D laptop për vitin e ardhshëm

Lajmet e Fundit

Sony po përgatit një 3D laptop për vitin e ardhshëm      Sony ka shfaqur një laptop të ri prototip të pajisur me një LCD ekran 240 Hz të aftë për 3D. (c) PC World         http://laj.me/13508...

InfoZ
02-09-2010, 05:50:02

HTC HD3 në tetor me Windows Phone 7…

Lajmet e Fundit

HTC HD3 në tetor me Windows Phone 7…      Modeli i radhës HTC HD3 që do të jetë pasardhës i modelit të tanishëm HD2 ka gjasa që të riemërohet në HD7, në mënyrë që (c) PC World         http:/...

InfoZ
02-09-2010, 03:50:03

Ekipi i futbollit amerikan fiton popullaritet në Serbi

Lajmet e Fundit

Ekipi i futbollit amerikan fiton popullaritet në Serbi      Serbia dhe qyteti i Kragujevacit njohin sukseset e një ekipi në një sport të sapodalë popullor. (c) SETimes         http://laj.me/...

InfoZ
02-09-2010, 03:50:03

Rumania i përgjigjet kritikës së BE

Lajmet e Fundit

Rumania i përgjigjet kritikës së BE      Si pasojë e një vlerësimi të ashpër nga Brukseli, parlamenti i Rumanisë lëvizi për të ngritur një agjensi kyçe nga pezullimi kushtetues. (c) SETimes         

InfoZ
02-09-2010, 03:50:02

Basketboll, Botërori, Turqia e Lituania kualifikohen

Lajmet e Fundit

Basketboll, Botërori, Turqia e Lituania kualifikohen      Kombetarja turke ne basketboll ka fituar edhe ndeshjen e 4 ne Boterorin e basketbollit, duke garantuar kualifikimin per ne turin tjeter si vendi i pare i grupit C. (c) Top Channel         

InfoZ
02-09-2010, 01:50:01

Bebe: Ferguson më detyroi t’i shkurtoj flokët

Lajmet e Fundit

Bebe: Ferguson më detyroi t’i shkurtoj flokët      Menaxheri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, duket se ka ndikim të madh në lojtarët e tij. Tani Fergie ka shprehur talentin e tij në stilistikën e flokëve, duke e detyruar transferin e ri, Bebe, t’i shkurtojë flokët karakte...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
02-09-2010, 01:50:01

Ibra: Guardiola nuk është trajner

Lajmet e Fundit

Ibra: Guardiola nuk është trajner      Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, ka sulmuar sërish ish-trajnerin e tij, Pep Guardiola, duke thënë tani se ai nuk është trajner, pasi që nuk di t’i zgjidhë problemet me lojtarët e tij. (c) Telegrafi         

InfoZ
02-09-2010, 01:50:01

Murray kalon rrethin e parë të US Open

Lajmet e Fundit

Murray kalon rrethin e parë të US Open      Andy Murray ka arritur që të kualifikohet në rrethin e dytë të US Open, pasi ka mposhtur Lukas Lackon në Flushing Meadows. (c) Telegrafi         h...

InfoZ
01-09-2010, 23:50:04

Ndryshojnë sërish targat, tani është e detyrueshme stema zyrtare e BE

Lajmet e Fundit

Ndryshojnë sërish targat, tani është e detyrueshme stema zyrtare e BE      Tiranë, 1 shtator 2010 NOA – Edhe një herë ndryshojnë targat e për pasojë rëndohen xhepat e përdoruesve të mjeteve pasi me ndryshimet që shpalli sot Këshilli i Ministrave, targat ekzistuese nuk kanë më vl...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
01-09-2010, 23:50:03

Burgaj: Policët, mos ta përdorin uniformën e tyre jashtë shërbimit

Lajmet e Fundit

Burgaj: Policët, mos ta përdorin uniformën e tyre jashtë shërbimit      Tiranë, 1 shtator, NOA – Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Hysni Burgaj, kërkoi shmangien e përdorimit të uniformës në mjedise publike jashtë shërbimit nga ana e punonjësve të policisë, gjatë nj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
01-09-2010, 23:50:03

Rama takon deputetët e Tiranës: Bindeni bazën të na mbështesë në protesta

Lajmet e Fundit

Rama takon deputetët e Tiranës: Bindeni bazën të na mbështesë në protesta      Tiranë, 1 shtator, NOA – Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama, ka thirrur sot në një mbledhje deputetët e qarkut të Tiranës për t’u kërkuar atyre që të shtojnë takimet dhe kontaktet me bazën socialiste...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
01-09-2010, 21:50:02

Kuzhe: Në Rumani për fitore

Lajmet e Fundit

Kuzhe: Në Rumani për fitore        Rumania do te jete prova e pare e vertete per trajnerin Josif Kuzhe dhe kombetaren shqiptare. (c) Top Channel           http://laj.me/13492       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
01-09-2010, 21:50:02

Sponsorët e rinj të kombëtares

Lajmet e Fundit

Sponsorët e rinj të kombëtares      Fillimi i eleminatoreve te kampionatit europian ka qene nje rast i mire per te prezantuar edhe fanellat e reja te kombetares se bashku me sponsoret qe do te shoqerojne skuadren ne kete aventure. (c) Top Channel         

InfoZ
01-09-2010, 21:50:02

“Libri i Tony Blair shkel protokollin mbretëror me aksidentin e Lady Diana”

Lajmet e Fundit

“Libri i Tony Blair shkel protokollin mbretëror me aksidentin e Lady Diana”      Libri i ish-kryeminsitrit britanik Tony Blair i cili është publikuar ditën e sotme ka shkaktuar menjëherë (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
01-09-2010, 19:50:02

Metalla: Korrupsioni i Ramës ndalon të huajt të investojnë në Tiranë

Lajmet e Fundit

Metalla: Korrupsioni i Ramës ndalon të huajt të investojnë në Tiranë      Tiranë, 1 shtator, NOA – Partia Demokratike ka sulmuar sot sërish kryetarin e Partisë Socialiste Edi Rama për lejet e ndërtimit në Tiranë. Deputeti i PD-së, Osman Metalla u shpreh se metodat korruptive të ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
01-09-2010, 19:50:02

Xhaçka: Të dorëhiqet drejtori i QKR, gënjeu për burrin e Majlinda Bregut

Lajmet e Fundit

Xhaçka: Të dorëhiqet drejtori i QKR, gënjeu për burrin e Majlinda Bregut      Tiranë, 1 shtator, NOA – Sipas Partisë Socialiste bashkëshorti i ministres së Integrimit Majlinda Bregu, Namik Ajazi, nuk është dorëhequr nga kompania “MIA International” një vit më parë, por në korrik...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
01-09-2010, 17:50:02

Protestojnë punëtorët e ndërmarrjes shoqërore “Marketingu”

Lajmet e Fundit

Protestojnë punëtorët e ndërmarrjes shoqërore “Marketingu”      Punëtorët e ndërmarrjes shoqërore Tregtare “Marketingu”, protestuan sot duke tentuar që me dhunë të hyjnë brenda objektit që deri më tani është shfrytëzuar nga OSBE-ja, për shkak të mos pagesës së qirasë, mirëpo jan...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
01-09-2010, 17:50:02

Sejdiu premtoi mbështetje institucionale kundër korrupsionit

Lajmet e Fundit

Sejdiu premtoi mbështetje institucionale kundër korrupsionit      Presidenti Fatmir Sejdiu tha se në Kosovë ka korrupsion dhe dukuri negative kundër të cilave drejtësia duhet të bëjë punën e vet, duke shtuar se politika nuk duhet të përzihet në drejtësi. (c) RTK         

InfoZ
01-09-2010, 17:50:02

Në Kosovë ka korrupsion

Lajmet e Fundit

Në Kosovë ka korrupsion      Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, deklaroi se në Kosovë ka korrupsion dhe dukuri negative kundër të cilave drejtësia duhet të bëjë punën e vet. Ai tha se politika nuk duhet të përzihet në drejtësi. (c) RTK