Lajmet e Fundit - 253

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

12:51
01-09-2010, 01:50:02

Emmy: Foto sensuale në bregdet

Emmy: Foto sensuale në bregdet      Ndryshe nga herët e tjera këngëtarja simpatike Emmy në klipin e saj të titulluar “A ma jep” ka prezantuar një imazh dhe një performancë mjaft seksi. Këtë verë Emmy, ndryshe nga të tjerat është paraqitur me një look special dhe me një trup mjaf...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
31-08-2010, 23:50:02

Vrau me thikë 17 vjet më parë, ekstradohet nga Anglia i dënuari me 17 vjet burg

Vrau me thikë 17 vjet më parë, ekstradohet nga Anglia i dënuari me 17 vjet burg      Tiranë, 31 Gusht, NOA – Në vitin e largët 1993 do të kryente një vrasje me thikë, akt për të cilin do të dënohej me plot 17 vjet burg nga drejtësia dhe më në fund sot, ai gjendet në territorin s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
31-08-2010, 23:50:02

Fullani: Ekonomia jonë po karakterizohet nga përmirësimi gradual i treguesve

Fullani: Ekonomia jonë po karakterizohet nga përmirësimi gradual i treguesve      Tiranë, 31 gusht, NOA – Të dhënat nga ekonomia botërore konfirmojnë rimëkëmbjen progresive të aktivitetit ekonomik e në këtë kuadër, ekonomia shqiptare ka vijuar të karakterizohet nga përmirësimi g...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
31-08-2010, 23:50:02

Zjarret pushtojnë vendin në 10 vatra të reja, ministria: Shirat do qetësojnë situatën

Zjarret pushtojnë vendin në 10 vatra të reja, ministria: Shirat do qetësojnë situatën      Tiranë, 31 gusht, NOA – Mëse 10 vatra të reja zjarri janë shfaqur dje në vendin tonë, duke alarmuar seriozisht autoritetet lokale dhe ato të mjedisit, të cilat bëjnë me dijeni se për fat t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
31-08-2010, 21:50:02

Autoritetet hulumtojnë një varrezë të dyshuar masive

Autoritetet hulumtojnë një varrezë të dyshuar masive      Në Kosovë, autoritetet filluan sot hulumtime në një vend të dyshuar se mund të ketë trupa të mbi 20 pjesëtareve të komunitetit serb të zhdukur gjatë luftës në Kosovë. Hulumtimet që po zhvillohen në fshatin Zhilivodë të ko...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
31-08-2010, 21:50:02

Britania i kërkon Serbisë të zbusë qëndrimin ndaj pavarësisë së Kosovës

Britania i kërkon Serbisë të zbusë qëndrimin ndaj pavarësisë së Kosovës      Sekretari i Jashtëm britanik, Uilliam Hague ndodhet në Beograd për t’i kërkuar qeverisë serbe që të zbusë qëndrimin e saj kundër pavarësisë së Kosovës. Zoti Hague pritet t’u kërkojë autoriteteve serbe q...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
31-08-2010, 21:50:02

Presidenti Obama shënon përfundimin e misionit luftarak në Irak

Presidenti Obama shënon përfundimin e misionit luftarak në Irak      Presidenti Barak Obama tha se përfundimi zyrtarisht i misionit luftarak amerikan në Irak nuk do të jetë një “fitore komode”. Ai tha në një fjalim që mbajti sot para trupave amerikane në bazën Fort Bliss të Texa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
31-08-2010, 19:50:02

US Open, Federer kalon pa probleme

US Open, Federer kalon pa probleme      Roger Federer ka mundur lehtesisht ne tre sete argjentinasin Brajan Dabul, duke kaluar ne raundin e dyte ne turneun US Open, aktivitet ky i fituar 5 here nga zvicerani. (c) Top Channel         

12:51
31-08-2010, 19:50:02

Zyrtare, Milan blen Robinho-n, Roma Borriello-n

Zyrtare, Milan blen Robinho-n, Roma Borriello-n      Banka UniCredit ka shkrire nje fond 13-15 milione euro per blerjen e sulmuesit te Milanit, Boriello, i cili bashkohet me skuadren e Romes per sezonin e ri. (c) Top Channel         

12:51
31-08-2010, 19:50:02

E rrallë në Spanjë, kapet banda që trafikonte meshkuj si prostituta

E rrallë në Spanjë, kapet banda që trafikonte meshkuj si prostituta      Policia spanjolle ka lajmëruar se për here te pare ka arritur te godasë një grup qe trafikonte meshkuj për te (c) Lajmifundit.com         

12:51
31-08-2010, 17:50:03

AAK kërkon sqarime nga qeveria

AAK kërkon sqarime nga qeveria      Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës thotë se raporti Grupi Ndërkombëtar të Krizave është hartuar në bazë të intervistave me zyrtarë të lartë të Qeverisë së Kosovës. (c) RTK         

12:51
31-08-2010, 17:50:03

Hejg konfirmon mbështetjen ndaj Kosovës

Hejg konfirmon mbështetjen ndaj Kosovës      Në prag të vizitës në Beograd, Ministri i Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, Uilliam Hejg ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi. (c) RTK         

12:51
31-08-2010, 17:50:02

Policia e Kosovës nis aksionin “Java e Sigurisë në Trafik”

Policia e Kosovës nis aksionin “Java e Sigurisë në Trafik”      Policia e Kosovës nesër nis aksionin “Java e Sigurisë në Trafik”. Plani operativ parasheh patrulla të shtuara të policisë në komunikacion, shtimin e njësive policore për matjen e shpejtësisë së veturave si dhe largi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
31-08-2010, 15:50:03

Lamtumirë stetoskopit, preferohet iPhone

Lamtumirë stetoskopit, preferohet iPhone      Figura familjare e mjekut me stetoskop perreth qafes po zhduket, e zevendesuar nga nje me teknologjike: iPhone. (c) Top Channel         http://l...

12:51
31-08-2010, 15:50:02

Greqi, prej 1 shtatorit ndalohet duhani

Greqi, prej 1 shtatorit ndalohet duhani      Greket fikin detyrimisht cigaren prej nje shtatorit.Qysh prej kesaj date ashtu sic deklaroi ne nje konference per shtyp edhe Ministrja e Shendetsise ,hyn ne fuqi ligji i ri i ndalimit te pergjithshem te duhanit ne bare, ne restorante,...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
31-08-2010, 15:50:02

Sarko i ashpër: Heqje të kombësisë

Sarko i ashpër: Heqje të kombësisë        Pas politikes se riatdhesimit te romeve, presidenti francez Nicolas Sarkozy, nuk ndalet. (c) Top Channel           http://laj.me/13328       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
31-08-2010, 13:50:03

Kërkime për të pagjeturit

Kërkime për të pagjeturit      Në fshatin Zhilivodë të komunës së Vushtrrisë, kanë filluar mëngjesin e sotëm gërmimet në një lokacion të dyshuar si varrezë masive. (c) Evropa e lire         ...

12:51
31-08-2010, 13:50:03

Maliki: Iraku fiton pavarësinë

Maliki: Iraku fiton pavarësinë      Kryeministri irakian Nuri al Maliki tha se Iraku ka fituar pavarësinë me fundin e operacioneve luftarake amerikane në këtë vend.Maliki, gjatë një fjalimi televiziv, tha se forcat irakiane janë plotësisht të afta të marrin përgjegjësitë për ç...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
31-08-2010, 13:50:02

India krijon monedhën me portretin e Nënë Terezës

India krijon monedhën me portretin e Nënë Terezës      Qeveria indiane ka krijuar të dielën monedhën prej pesë rupi-sh në nderim të Nënë Terezës për të shënuar ditëlindjen e saj. (c) Lajmifundit.com         

12:51
31-08-2010, 11:50:02

Ambsadorët e SHBA-ve në NATO dhe BE, vizitojnë Kosovën

Ambsadorët e SHBA-ve në NATO dhe BE, vizitojnë Kosovën      Ambasadorët e Shteteve të Bashkuara në NATO dhe në Bashkimin Evropian, përkatësisht Ivo Daalder dhe William Kennard, vizitojnë sot Kosovën. Ata do të bisedojnë me presidentin Sejdiu dhe kryeministrin Thaçi për zhvillime...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
31-08-2010, 11:50:02

Në Bardh të Madh fillojnë kërkimet për mbetje mortore të serbëve

Në Bardh të Madh fillojnë kërkimet për mbetje mortore të serbëve      Në minierën e thëngjillit në Bardh të Madh, pritet të fillojnë kërkimet e mbetjeve mortore të serbëve të zhdukur në vitin 1998. Dyshohet se në këtë hapësirë ishin varrosur trupat e pajetë të 25 serbëve të vrar...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
31-08-2010, 11:50:02

Vendet Ballkanike do të bëjnë rrugë të gjatë deri në BE

Vendet Ballkanike do të bëjnë rrugë të gjatë deri në BE      Raportuesit e Parlamentit Evropian pohojnë se vendet ballkanike kanë për të bërë rrugë të gjatë deri te anëtarësimi në BE. (c) RTK         

12:51
31-08-2010, 09:50:02

Paris Hilton në gjyq për drogë

Paris Hilton në gjyq për drogë        Paris Hilton do te paraqitet ne gjyq me akuzen e rende te posedimit te droges. (c) Top Channel           http://laj.me/13292       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
31-08-2010, 09:50:02

Lëvizja polake Solidarnos shënon 30 vjetorin e krijimit

Lëvizja polake Solidarnos shënon 30 vjetorin e krijimit      Lëvizja polake Solidarnos po shënon 30 vjetorin e krijimit por themeluesi i saj, Lech Walesa, po refuzon të marrë pjesë në pjesën dërmuese të veprimtarive. Walesa tha se ndihej shumë i lodhur. Por dihet mirë se ai ësht...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
31-08-2010, 09:50:02

Presidenti Obama vë theksin përsëri tek ekonomia amerikane

Presidenti Obama vë theksin përsëri tek ekonomia amerikane      Pasi tha të dielën se ekonomia nuk po zgjerohet me shpejtësinë e duhur për të nxitur një rënie më të shpejtë të papunësisë, presidenti shfrytëzoi rastin përmes një deklerate në Shtëpinë e Bardhë për të theksuar sfid...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
31-08-2010, 07:50:02

Edi Rama: Telashet e ëmbla të jetës sime

Edi Rama: Telashet e ëmbla të jetës sime        Revista Psikologjia lexo akoma (c) Peshkupauje.com           http://laj.me/13284       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
31-08-2010, 07:50:01

Tablet PC – Samsung Q1EX-71G

Tablet PC – Samsung Q1EX-71G      Samsung ka filluar shitjen kompjuterit tablet me emrin Q1EX-71G, të cilin do të duhej ta merrnin parasysh të gjithë ata të cilët kanë nevojë për (c) PC World         

12:51
31-08-2010, 07:50:01

Basketboll, SHBA fiton edhe ndeshjen e 3-të

Basketboll, SHBA fiton edhe ndeshjen e 3-të      Edhe pse me veshtiresi kombetarja amerikane e basketbollit e ka fituar edhe ndeshjen e trete ne Boteror, duke mundur 70-68 perfaqesuesen braziliane, si dhe duke ruajtur pozitat e tyre ne vendin e pare ne grupin B me 6 pike. (c) To...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
31-08-2010, 05:50:02

AMD përshëndetet nga ATI

AMD përshëndetet nga ATI      AMD më në fund ka bërë të ditur se është duke u përshëndetur ndaj bashkë-emërtimit të kartelave grafike me ATI (c) PC World         http://laj.me/13286     ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
31-08-2010, 05:50:02

Toshiba zbulon tabletin Folio

Toshiba zbulon tabletin Folio      Detajet janë zbuluar për tabletin e ri Android nga Toshiba. Toshiba e ka emërtuar tabletin e saj – Folio 100 Smart Pad Android. (c) Telegrafi         http:...

12:51
31-08-2010, 05:50:02

HTC po përgatit telefonin e vitit?

HTC po përgatit telefonin e vitit?      Edhe pse nuk dihet shumë për modelin e ri të prodhuar nga HTC, thuhet se telefoni do të jetë një kombinim i modeleve Nexus One dhe HTC Evo 4G. (c) Telegrafi         

12:51
31-08-2010, 03:50:02

Sulmohet një autobus i linjë Athinë-Sarandë

Sulmohet një autobus i linjë Athinë-Sarandë      Njëautobuz shqiptari linjës ndërkombëtare Athinë-Sarandë u sulmua pas mesnatës së kaluar me bomba molotov nga disa persona të paidentifikuar nga policia greke. Ngjarja sipas policisë greke ndodhi rreth60 km larg qytetit breg...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
31-08-2010, 03:50:02

Shkarkohet komandanti i policisë në veriun e Mitrovicës

Shkarkohet komandanti i policisë në veriun e Mitrovicës      Policia e Kosovës bëri të ditur se është shkarkuar komandanti i policisë në veriun e Mitrovicës Milia Millosheviç. Autoritetet thanë se shkarkimi i tij nga ky post është pjesë e reformave brenda strukturave të policisë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
31-08-2010, 03:50:02

Kosovë: Dita ndërkombëtare e personave të zhdukur

Kosovë: Dita ndërkombëtare e personave të zhdukur      Në Kosovë sot është shënuar ditës ndërkombëtare për personat e zhdukur. Njëmbëdhjetë vjet pas përfundimit të luftës, atje nuk dihet asgjë për fatin e mbi 1 mijë e 800 personave, pjesa më e madhe e të cilëve janë shqiptarë. F...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
31-08-2010, 01:50:02

Gjermani, bankieri boton libër racist për hebrenjtë, turqit e kosovarët

Gjermani, bankieri boton libër racist për hebrenjtë, turqit e kosovarët      Një bankier i njohur gjerman dhe një nga anëtarët kyç të bordit drejtues të Bankës Qëndrore të (c) Lajmifundit.com         

12:51
31-08-2010, 01:50:02

Australi, arrestohet “njeriu merimangë” ngjiti 57 kate në 20 minuta

Australi, arrestohet “njeriu merimangë” ngjiti 57 kate në 20 minuta      Në Australi policia arrestoi “njeriun merimangë”, shtetasin francez Alain Robert, i cili u ngjit publikisht në një gratacelë te (c) Lajmifundit.com         

12:51
31-08-2010, 01:50:02

Francë, 5 vajza përdhunojnë 29-vjeçaren për xhelozi

Francë, 5 vajza përdhunojnë 29-vjeçaren për xhelozi      Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Francë. Policia ka akuzuar pesë vajza shumica në moshë të re, se kanë përdhunuar një 29-vjeçare. (c) Lajmifundit.com         

12:51
30-08-2010, 23:50:02

Laçi fiton me Shkumbinin, i treti në renditje

Laçi fiton me Shkumbinin, i treti në renditje      Laçi ka mundur 2-0 Shkumbinin duke u ngjitur ne vendin e trete ne klasifikimin e Superliges, pas javes se dyte. (c) Top Channel         htt...

12:51
30-08-2010, 23:50:02

Botërori i basketbollit, befason Sllovenia

Botërori i basketbollit, befason Sllovenia      Sllovenia ka mundur perfaqesuesen kroate me rezultatin 91-84, duke u bere dhe skuadra surprize e dites se trete te boterorit te basketbollit. (c) Top Channel         

12:51
30-08-2010, 23:50:02

Benitez starton me barazim

Benitez starton me barazim      Pas humbjes se superkupes europiane, Interi i Benitez zhgenjen serish, duke startuar sezonin e ri ne Serie A me nje barazim pa gola me Bolonjen. (c) Top Channel         

12:51
30-08-2010, 21:50:02

7 të vrarë dhe 10 të plagosur në Sllovaki

7 të vrarë dhe 10 të plagosur në Sllovaki      Autoritetet në Sllovaki thanë se një person i armatosur rëndë vrau sot 7 perona dhe plagosi mbi 10 të tjerë në Bratisllavë, para se të vriste veten kur u përball me policinë. Sulmi i mëngjesit ndodhi në distriktin veriperëndimor të ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
30-08-2010, 21:50:02

Nënpresidenti Bajden në Irak

Nënpresidenti Bajden në Irak      Nënpresidenti amerikan Xho Bajden arriti sot në Irak ndërkohë që trupat amerikane përgatiten të shënojnë përfundimin zyrtar të operacioneve luftarake të vendosur nga administrata e presidentit Obama. Një zyrtar i ambasadës amerikane u tha gazeta...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
30-08-2010, 21:50:01

Përmbytjet nga rreshjet në Pakistan kanë filluar të bien në disa zona të jugut

Përmbytjet nga rreshjet në Pakistan kanë filluar të bien në disa zona të jugut      Përmbytjet nga rreshjet në Pakistan kanë filluar të bien në disa zona të jugut, ndërkohë që vendi përpiqet t’u sigurojë ndihma miliona njerëzve në të gjithë vendin. Sot, mijëra njerëz filluan të ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
30-08-2010, 19:50:05

Aurela Gaçe, pushimet i kalova me familjen ne Turqi

Aurela Gaçe, pushimet i kalova me familjen ne Turqi      Këngëtarja Aurela Gaçe, e cila aktualisht është e pranishme në televizionet muzikore, por edhe në gjithë ambinetet verore me hitin e saj “Origjinale”, na tregon se e veçanta e pushimeve ka qenë fakti se janë mbledhur famil...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
30-08-2010, 19:50:03

Anjeza Branka: Skenat sensuale të klipit, me të dashurin

Anjeza Branka: Skenat sensuale të klipit, me të dashurin      Këngëtarja Anjeza Branka ka prezantuar këto ditë këngën e saj të re ”Ani Ani”. Një këngë ku si fabul ka protestën e një femre që nuk do të ndihet e nënshtruar nga i dashuri, por vajza rebelohet dhe ia kthen me të njëj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
30-08-2010, 17:50:02

Bosnja e pavendosur si të votojë rezolutën serbe

Bosnja e pavendosur si të votojë rezolutën serbe      Kryesia tripalëshe e Bosnje-Hercegovinës ende nuk ka vendosur se si do të votojë ky vend lidhur me propozim rezolutën rreth Kosovës të paraqitur nga Serbia. (c) RTK         

12:51
30-08-2010, 17:50:02

Një bankier gjerman bënë deklarata fyese

Një bankier gjerman bënë deklarata fyese      Një bankier i njohur gjerman dhe një nga anëtarët kyç të bordit drejtues të Bankës Qendrore të Gjermanisë, Thilo Sarrazin boton librin e titulluar “Gjermania zhbën veten”. (c) RTK         

12:51
30-08-2010, 17:50:01

Vazhdojnë përgatitjet për inaugurimin e Katedrales

Vazhdojnë përgatitjet për inaugurimin e Katedrales      Në shenjë nderimi për 100-vjetorin e lindjes së Nënë Terezës, më 5 shtator në Prishtinë, do të bëhet inaugurimi i Katedrales, e cila mban emrin e nobelistes dhe humanistes së madhe shqiptare. (c) RTK         

12:51
30-08-2010, 15:50:02

Jay-Z: E ardhmja në një ishull të vetmuar

Jay-Z: E ardhmja në një ishull të vetmuar      Jay-Z planifikon terheqjen nga bota e muzikes per te jetuar ne nje ishull te vetmuar, njelloj si aktori i madh Marlon Brando. (c) Top Channel         

12:51
30-08-2010, 15:50:02

Aksident në Lezhë, plagoset 60-vjecari

Aksident në Lezhë, plagoset 60-vjecari      Nje tjeter aksident ndodhi ne Lezhe, ne vendin e quajtur Rotonda e fshatit Ishull Lezhe, nen uren e lumit Drin. (c) Top Channel         http://laj...