Lajmet e Fundit - 254

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

12:51
30-08-2010, 15:50:02

Mediat kritikojnë Mourinho-n

Mediat kritikojnë Mourinho-n      U luajt vetem ndeshja e pare e kampionatit dhe spanjollet kane nisur akuzat ndaj trajnerit Jose Mourinho qe e kerkuan me aq ngulm kur ai drejtonte Interin. (c) Top Channel         

12:51
30-08-2010, 13:50:01

Dëbimi i romëve sfidë për institucionet e Kosovës

Dëbimi i romëve sfidë për institucionet e Kosovës      Dëbimi i romëve nga vendet e Bashkimit Evropian paraqet sfidë edhe për institucionet e Kosovës. Rreth 700 qytetarë kthehen çdo muaj në Kosovë. (c) RTK         

12:51
30-08-2010, 13:50:01

Shkarkohet nga detyra Milia Milloshevic

Shkarkohet nga detyra Milia Milloshevic      Në kuadër të ndryshimeve dhe reformave, ushtruesi i detyrës së drejtorit të Policisë së Kosovës, Behar Selimi, ka shkarkuar nga detyra komandantin e Policisë në veri të Mitrovicës Milia Milloshevic. (c) RTK         

12:51
30-08-2010, 13:50:01

EULEX-i po bënë gjithçka për t’i gjetur të zhdukurit

EULEX-i po bënë gjithçka për t’i gjetur të zhdukurit      Zyrtarë të EULEX-it, thonë se po bëjnë gjithçka t’i ndihmojnë të gjithë për t’i gjetur të zhdukurit. (c) RTK         http://laj.me/1...

12:51
30-08-2010, 11:50:02

Itali, Dorina Leka konkurentja shqiptare në "X- Factor"

Itali, Dorina Lekakonkurentja shqiptarenë "X- Factor"      . Ajo vjen në këtë edicion të katërt të “X Factor” si “gjetje” e Anna Tatangelos, një nga pjesëtaret e jurisë. (c) BalkanWeb         

12:51
30-08-2010, 11:50:01

"Mercenaret’ filmi i fundit i Stalones befason kritikët

"Mercenaret’ filmii fundit i Stalonesbefason kritikët      Filmi i fundit i Silvester Stalones “Mercenaret’, ka befasuar të gjithë kritikët amerikanë, të cilët kishin parashikuar dështimin e tij, pasi do e kish të pamundur të triumfonte në kohën e filmave 3D apo efekteve special...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
30-08-2010, 11:50:01

Festivali i Filmit, çmim karriere për Xhuvanin Qirjaqin e Fehmiun

Festivali i Filmit, çmimkarriere për XhuvaninQirjaqin e Fehmiun      Ka nisur mbrëmë në Durrës Festivali Ndërkombëtar i Filmit Veror. Një eveniment artistik, ku veç shfaqjes së filmave do të ketë dhe një vlerësim të ikonave të kinemasë shqiptare. (c) BalkanWeb         

12:51
30-08-2010, 09:50:02

Botërori i basketbollit, SHBA nuk fal as Slloveninë

Botërori i basketbollit, SHBA nuk fal as Slloveninë      Pas fitores me Kroacine, kombetarja amerikane e basketbollit ka triumfuar edhe ndeshjen e dyte ne boterorit qe po zhvillohet ne Turqi, pasi ka mundur 99-77 perfaqesuesen sllovene. (c) Top Channel         

12:51
30-08-2010, 09:50:02

Abramoviç: Nuk ka më biseda për statusin e Kosovës

Abramoviç: Nuk ka më biseda për statusin e Kosovës      E vetmja zgjidhje qe do te mund te sillte nje “dite te re” ne Ballkan, eshte ajo qe Serbia te respektoje realitetin e ri, se Kosova eshte nje shtet i pavarur, dhe nga kjo gje do te varet edhe progresi i vete ketij vendi, de...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
30-08-2010, 09:50:02

Barcelona, nis mbarë sezonin

Barcelona, nis mbarë sezonin      Kampionia e Spanjes ne fuqi, Barcelona ka treguar pretendimet e saj per kete sezon qe ne ndeshjen e pare duke shkaterruar 3-0 Santander. (c) Top Channel         

12:51
30-08-2010, 07:50:02

Greqi, njerëzit kërkojnë emigrimin

Greqi, njerëzit kërkojnë emigrimin        Emigrantet po braktisin Greqine dhe greket vete deshirojne te emigrojne. (c) Top Channel           http://laj.me/13156       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
30-08-2010, 07:50:02

Presidenti Obama në Nju Orlins me rastin e 5-vjetorit të Uraganit Katrina

Presidenti Obama në Nju Orlins me rastin e 5-vjetorit të Uraganit Katrina      Presidenti Barak Obama viziton sot qytetin e Nju Orlinsit në Luiziana me rastin e 5 vjetorit të Uraganit vdekjeprurës, Katrina, që përmbyti një pjesë të madhe të qytetit dhe la pas dëme të mëdha në ra...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
30-08-2010, 07:50:02

Furgoni del nga rruga, 12 të plagosur tek Ura e Tapizës, tre rëndë

Furgoni del nga rruga, 12 të plagosur tek Ura e Tapizës, tre rëndë      TIRANE – Lajmifundit – Një aksident i rëndë rrugor ndodhi sot pas daljes së një furgoni nga rruga në (c) Lajmifundit.com         

12:51
30-08-2010, 05:50:02

Sampdoria më e mirë se Lazio

Sampdoria më e mirë se Lazio      Sampdoria ka treguar një lojë më të mirë se Lazio në ndeshjen fillestare të sezonit, pasi mposhti ekipin romak me rezultat 2-0. (c) Telegrafi         http:/...

12:51
30-08-2010, 05:50:02

Reali fillon keq me Mourinhon

Reali fillon keq me Mourinhon      Reali i Madridit ka filluar keq nën drejtimin e Jose Mourinhos, pasi ka nxjerrë vetëm një barazim zhgënjyes pa gola në ndeshjen e parë të sezonit të ri në La Liga të zhvilluar në udhëtim te Real Mallorca. (c) Telegrafi         

12:51
30-08-2010, 05:50:02

Fillon lufta Zanetti – Ibrahimovic?

Fillon lufta Zanetti – Ibrahimovic?      Edhe zyrtarisht ka filluar lufta Interi kundër Milanit. Legjenda e gjallë Nerazzure, Javier Zanetti, ka sulmuar sulmuesin e ri të Milanit, Zlatan Ibrahimovic, por përgjigja e këtij të fundit ishte tejet ofenduese për çdo interist. (c) Tel...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
30-08-2010, 03:50:02

Rezoluta për Kosovën, bumerang për Serbinë

Rezoluta për Kosovën, bumerang për Serbinë      Politikanët serbë në Kosovë vlerësojnë se rezoluta për Kosovën, të cilën Serbia e ka paraqitur në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, e konfronton Serbinë me vendet e Bashkimit Evropian dhe SHBA-të. (c) Telegrafi     ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
30-08-2010, 03:50:02

Diaspora rrjeti social që pritet të sfidojë Facebook

Diaspora rrjetisocial që pritet tësfidojë Facebook      Projekti synon të krijojë një rrjet social që u mundëson përdoruesve të kenë kontroll të plotë në të dhënat e tyre. Diaspora, është një projekt i nisur nga katër studentë të Universitetit të Nju Jorkut në fillim të këtij vi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
30-08-2010, 03:50:02

Mungojnë investimet në Bjeshkët mitike të Tropojës

Mungojnë investimetnë Bjeshkët mitiketë Tropojës      Vetë banorët e zonës janë mjaft të interesuar që të ketë investime për zhvillimin e një turizmi malor në këtë zonë, ku dimri i ashpër e mbulon me dëborë ndërsa në verë infrastruktura rrugore lë shumë për të dëshiruar. (c) Bal...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
30-08-2010, 01:50:01

Shkodër, gjenden gjurmë të vrasësve të policit rrugor

Shkodër, gjenden gjurmë të vrasësve të policit rrugor      SHKODER – Lajmifundit – Gjenden gjurmë të autorëve të vrasjes së efektivit të policisë rrugore të (c) Lajmifundit.com         http:...

12:51
30-08-2010, 01:50:01

Daçiq: Serbia, Bosnja shkatërruan një rrjet trafikantësh të armëve

Daçiq: Serbia, Bosnja shkatërruan një rrjet trafikantësh të armëve      Ministri i Brendshëm i Serbisë, Ivica Daçiq, tha se policia e Serbisë dhe ajo e Bosnjes kanë shkatërruar një rrjet trafikantësh të armëve, me ç’rast kanë arrestuar gjashtë persona dhe kanë sekuestruar armë d...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
30-08-2010, 01:50:01

Netanjahu dhe Abas në Uashington

Netanjahu dhe Abas në Uashington      Administrata Obama do të jetë mikpritëse e liderëve izraelitë dhe palestinezë javën që vjen, në përpjekje për të rifilluar negociatat paqësore për Lindjen e Mesme, pas afro 20 muaj ngecjeje, transmeton Reuters. Presidenti Barak Obama pritet ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
29-08-2010, 23:50:02

Juve fillon me humbje

Juve fillon me humbje      Juventusi ka dështuar në ndeshjen e parë të sezonit në Serie A, pasi është mposhtur me rezultat minimal në fushë të Barit. (c) Telegrafi         http://laj.me/1315...

12:51
29-08-2010, 23:50:02

Barca fiton, Villa debuton me gol

Barca fiton, Villa debuton me gol      David Villa ka shënuar gol në debutimin e tij në La Liga me fanellën e Barcelonës, derisa Katalanasit shënuan fitore me rezultat 3-0 në ndeshjen e parë të sezonit të ri ndaj Racing Santander. (c) Telegrafi         

12:51
29-08-2010, 23:50:02

Milani mirëpret Ibrahimovic me fitore bindëse

Milani mirëpret Ibrahimovic me fitore bindëse      Ronaldinho ka rikthyer magjinë e tij derisa Alexandre Pato ka shënuar dy gola për të ndihmuar Milanin të shënojë fitore 4-0 ndaj Lecces në ndeshjen e parë të sezonit në Serie A, që u shoqërua edhe me prezantimin e Zlatan Ibrahim...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
29-08-2010, 21:50:02

Rekord i ri botëror në 800 metra

Rekord i ri botëror në 800 metra      Keniasi David Rudisha e ka thyer rekordin botëror në 800 metra për të dytën herë brenda një jave, me kohën 1 min. 41.01 sekonda në Rieti të Italisë. Javën e kaluar në Berlin, 21 vjeçari e vendosi rekordin botëror me kohën 1 min. 41.09 sekond...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
29-08-2010, 21:50:02

Belgjikë, Hamilton fiton në garën e “cmendur”

Belgjikë, Hamilton fiton në garën e “cmendur”      Lewis Hamilton eshte fituesi i gares se Belgjikes ne Formula 1 ku pista e Spa Francorchamps priti pilotet me te shpejte ne bote ne nje spektakel ku ndodhi gjithcka. (c) Top Channel         

12:51
29-08-2010, 21:50:02

Durrës, festivali ndërkombëtar i filmit zhvillon edicionin e tretë

Durrës, festivali ndërkombëtar i filmit zhvillon edicionin e tretë      Festivali Ndërkombëtar i Filmit nis sot edicionin e tretë në Durrës, me pjesemarrjen e një serie filmash nga e gjithë Evropa (c) Lajmifundit.com         

12:51
29-08-2010, 19:50:02

Neville: Chelsea nuk ka luajtur me ne

Neville: Chelsea nuk ka luajtur me ne      Kapiteni i Manchester United, Gary Neville, mendon se starti i mrekullueshëm i Chelseat në sezonin e ri, nuk duhet ta befasojë askënd, për arsye se Blutë e Londrës ende nuk kanë pasur punë me klubet e ‘kategorisë së rëndë’. (c) Telegraf...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
29-08-2010, 19:50:02

Universiteti Keele: Ja tetë shenjat e kancerit tek njeriu

Universiteti Keele: Ja tetë shenjat e kancerit tek njeriu      Prania e gjakut në jashtëqitje, në urinë apo në kollë, anemia, vështirësitë në gëlltitje, masat e mëdha në gjoks, (c) Lajmifundit.com         

12:51
29-08-2010, 19:50:02

Irani: Kompania kozmetike Oriflame synon të dëmtojë sigurinë

Irani: Kompania kozmetike Oriflame synon të dëmtojë sigurinë      Ministri iranian i zbulimit, Hejdar Moslehi, e akuzoi sot kompaninë suedeze të kozmetikës “Oriflame” se synon ta dëmtojë sigurinë në Iran. (c) Lajmifundit.com         

12:51
29-08-2010, 17:50:02

Gjashtë të plagosur në Novobërdë

Gjashtë të plagosur në Novobërdë      Në fshatin Bostan të Novobërdës, gjatë një feste të serbëve të fshatit, ka ndodhur një shpërthim nga i cili janë plagosur 6 persona. Sulmuesi ishte po ashtu serb. (c) RTK         

12:51
29-08-2010, 17:50:02

Nga ish Jugosllavia janë ende 15 mijë të zhdukur

Nga ish Jugosllavia janë ende 15 mijë të zhdukur      Rreth 15 mijë njerëz rezultojnë ende të zhdukur pas konflikteve në Ish Jugosllavi, raporton AFP, duke u thirrur në të dhënat e Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq. (c) RTK         

12:51
29-08-2010, 17:50:01

Beogradi diskuton rezolutën me Brukselin?

Beogradi diskuton rezolutën me Brukselin?      Beogradi paralajmëroi gatishmërinë për biseduar me Brukselin për projekt-rezolutën e paraqitur në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së. (c) RTK         

12:51
29-08-2010, 15:50:02

Roma barazon me Cezenën, Bogdani nuk shënon

Roma barazon me Cezenën, Bogdani nuk shënon      Ka filluar edhe kampionati italian per sezonin 2010-2011. Roma eshte ndalur ne kete jave te pare nga Cezena ne “Olimpico” ne nje barazim pa gola 0-0. (c) Top Channel         

12:51
29-08-2010, 15:50:02

Milan zyrtarizon blerjen e Ibrahimovic

Milan zyrtarizon blerjen e Ibrahimovic      Zllatan Ibrahimovic eshte lojtai i Milanit. Skuadra kuqezi ka zyrtarizuar mbremjen e se shtunes blerjen e sulmuesit 28-vjecar nga Barcelona me formulen e huase. (c) Top Channel         

12:51
29-08-2010, 15:50:02

Bayern Munchen, Robben rrezikon 5 muaj jashtë

Bayern Munchen, Robben rrezikon 5 muaj jashtë      Sulmuesi i Bayen Munchen, Arjen Robben rrezikon 4-5 muaj pushim absolut per shkak te nje terheqjeje ne kofshe. (c) Top Channel         http...

12:51
29-08-2010, 13:50:02

Ranieri: Na mungoi rrjedhshmëria

Ranieri: Na mungoi rrjedhshmëria      Trajneri i Romës, Claudio Ranieri, ishte i pakënaqur me faktin që skuadra e tij nuk arriti të thyejë një Cesena tejet të fortë. (c) Telegrafi         ht...

12:51
29-08-2010, 13:50:02

Alida: Stine më ka bërë të qaj…

Alida: Stine më ka bërë të qaj…      Alida Duka, këngëtarja e talentuar, e cila këndon tashmë në Gjermani, aty ku edhe përgatit videoklipet e saj ekstravagante, sapo ka publikuar albumin e saj më të ri, “Play” Edhe pse ajo është motra e madhe e Stines, e pranon se e ka bërë të q...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
29-08-2010, 13:50:01

Anxhela Martini – Një prej dhjetë më të bukurave në botë

Anxhela Martini – Një prej dhjetë më të bukurave në botë      Të jesh e bukur nuk do të thotë të jesh dhe e zgjuar, por një miss që thotë më pëlqen ushqimi? Aniiiiiii! Të thotë ndonjë që është 100 kile hajde më, por një miss/modele 50 kg? Sallata nuk është ushqim, është perime e...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
29-08-2010, 11:50:02

Grabiti lekët dhe qëllon me pistoletë në banesë për të trembur familjarët

Grabiti lekët dhe qëllon me pistoletë në banesë për të trembur familjarët      Elbasan, 29 gusht, NOA – Një 30 vjeçar ka arritur të hyjë në banesën e një familje në Elbasan duke marrë prej andej shumën prej 80 mijë lekësh të reja. Autori i cili është arrestuar më pas nga policia...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
29-08-2010, 11:50:02

Festivali Ndërkombëtar i Filmit Veror, çmim karriere për Xhuvanin, Qirjaqin e Fehmiun

Festivali Ndërkombëtar i Filmit Veror, çmim karriere për Xhuvanin, Qirjaqin e Fehmiun      Durrës, 29 gusht, NOA – Do të nis sot në Durrës Festivali Ndërkombëtar i Filmit Veror. Një eveniment artistik ku veç shfaqjes së filmave do të ketë dhe një vlerësim të ikonave të kinemasë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
29-08-2010, 11:50:02

Armëmbajtje pa leje, arrestohen dy të rinj në Koplik

Armëmbajtje pa leje, arrestohen dy të rinj në Koplik      Koplik, 29 gusht, NOA – Dy të rinj kanë rënë sot në prangat e policisë për armëmbajtje pa leje. Arrestimi i tyre dhe bllokimi armëve është bërë pasditen e djeshme nga Policia e Malësisë së Madhe në Koplik, në vendin e qua...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
29-08-2010, 07:50:02

Liberalizimi i vizave, Turdiu: Ndëshkime kolektive për ata që shkelin rregullat

Liberalizimi i vizave, Turdiu: Ndëshkime kolektive për ata që shkelin rregullat      TIRANE – Shtetasit shqiptarë që shkelin afatin e qëndrimit 90-ditor në hapësirën shengen pas (c) Lajmifundit.com         

12:51
29-08-2010, 07:50:02

Pukë, një person vritet me armë zjarri, në kërkim autori

Pukë, një person vritet me armë zjarri, në kërkim autori      PUKE – Lajmifundit – Një person u vra me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Pukë, pas një konflikti për motive të dobëta. (c) Lajmifundit.com         

12:51
29-08-2010, 05:50:02

Gaçi: Ferra ku fshihej lepuri i korrupsionit të Berishës ka dalë zbuluar

Gaçi: Ferra ku fshihej lepuri i korrupsionit të Berishës ka dalë zbuluar      Tiranë, 28 gusht, NOA – Pas akuzave të deputetit të Partisë Demokratike ka ardhuer dhe reagimi i deputetit të Partisë Socialiste Artan Gaçi. Në një deklaratë për mediat, Gaçi u shpreh se korrupsioni i ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
29-08-2010, 05:50:02

Reagon ministrja Bregu: Rama nuk mund t’i mbulojë me shpifje gjobat e lejeve

Reagon ministrja Bregu: Rama nuk mund t’i mbulojë me shpifje gjobat e lejeve      Tiranë, 28 gusht, NOA – Ministrja e Integrimit Majlinda Bregu i ka cilësuar si të ulta akuzat që i janë bërë ditën e sotme nga Partia Socialiste për ndërhyrje në koncesionin që ka marrë kunati i sa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
29-08-2010, 05:50:02

Basha merr premtimin e BE: Vendimi për heqjen e vizave merret brenda vjeshtës

Basha merr premtimin e BE: Vendimi për heqjen e vizave merret brenda vjeshtës      Basha theksoi kërkesën e Shqipërisë që në procesin e liberalizimit të vizave me BE, por edhe në procesin e lehtësimit të lëvizjes së lirë në vendet e Ballkanit Perëndimor të mos ketë asnjë të përj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
29-08-2010, 03:50:02

Bundesligë, zhgënjen Shalke 04

Bundesligë, zhgënjen Shalke 04      Shalke 04 vazhdon zhgenjimin e saj ne Bundeslige pasi i ka humbur te dyja ndeshjet e para te kampionatit, me Hamburgun ne javen e pare dhe me Hanoverin. (c) Top Channel