×
Hyrja
Profili

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

InfoZ
ne: 29-08-2010, 19:50:02

Universiteti Keele: Ja tetë shenjat e kancerit tek njeriu

Lajmet e Fundit

Universiteti Keele: Ja tetë shenjat e kancerit tek njeriu      Prania e gjakut në jashtëqitje, në urinë apo në kollë, anemia, vështirësitë në gëlltitje, masat e mëdha në gjoks, (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 29-08-2010, 19:50:02

Irani: Kompania kozmetike Oriflame synon të dëmtojë sigurinë

Lajmet e Fundit

Irani: Kompania kozmetike Oriflame synon të dëmtojë sigurinë      Ministri iranian i zbulimit, Hejdar Moslehi, e akuzoi sot kompaninë suedeze të kozmetikës “Oriflame” se synon ta dëmtojë sigurinë në Iran. (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 29-08-2010, 17:50:02

Gjashtë të plagosur në Novobërdë

Lajmet e Fundit

Gjashtë të plagosur në Novobërdë      Në fshatin Bostan të Novobërdës, gjatë një feste të serbëve të fshatit, ka ndodhur një shpërthim nga i cili janë plagosur 6 persona. Sulmuesi ishte po ashtu serb. (c) RTK         

InfoZ
ne: 29-08-2010, 17:50:02

Nga ish Jugosllavia janë ende 15 mijë të zhdukur

Lajmet e Fundit

Nga ish Jugosllavia janë ende 15 mijë të zhdukur      Rreth 15 mijë njerëz rezultojnë ende të zhdukur pas konflikteve në Ish Jugosllavi, raporton AFP, duke u thirrur në të dhënat e Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq. (c) RTK         

InfoZ
ne: 29-08-2010, 17:50:01

Beogradi diskuton rezolutën me Brukselin?

Lajmet e Fundit

Beogradi diskuton rezolutën me Brukselin?      Beogradi paralajmëroi gatishmërinë për biseduar me Brukselin për projekt-rezolutën e paraqitur në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së. (c) RTK         

InfoZ
ne: 29-08-2010, 15:50:02

Roma barazon me Cezenën, Bogdani nuk shënon

Lajmet e Fundit

Roma barazon me Cezenën, Bogdani nuk shënon      Ka filluar edhe kampionati italian per sezonin 2010-2011. Roma eshte ndalur ne kete jave te pare nga Cezena ne “Olimpico” ne nje barazim pa gola 0-0. (c) Top Channel         

InfoZ
ne: 29-08-2010, 15:50:02

Milan zyrtarizon blerjen e Ibrahimovic

Lajmet e Fundit

Milan zyrtarizon blerjen e Ibrahimovic      Zllatan Ibrahimovic eshte lojtai i Milanit. Skuadra kuqezi ka zyrtarizuar mbremjen e se shtunes blerjen e sulmuesit 28-vjecar nga Barcelona me formulen e huase. (c) Top Channel         

InfoZ
ne: 29-08-2010, 15:50:02

Bayern Munchen, Robben rrezikon 5 muaj jashtë

Lajmet e Fundit

Bayern Munchen, Robben rrezikon 5 muaj jashtë      Sulmuesi i Bayen Munchen, Arjen Robben rrezikon 4-5 muaj pushim absolut per shkak te nje terheqjeje ne kofshe. (c) Top Channel         http...

InfoZ
ne: 29-08-2010, 13:50:02

Ranieri: Na mungoi rrjedhshmëria

Lajmet e Fundit

Ranieri: Na mungoi rrjedhshmëria      Trajneri i Romës, Claudio Ranieri, ishte i pakënaqur me faktin që skuadra e tij nuk arriti të thyejë një Cesena tejet të fortë. (c) Telegrafi         ht...

InfoZ
ne: 29-08-2010, 13:50:02

Alida: Stine më ka bërë të qaj…

Lajmet e Fundit

Alida: Stine më ka bërë të qaj…      Alida Duka, këngëtarja e talentuar, e cila këndon tashmë në Gjermani, aty ku edhe përgatit videoklipet e saj ekstravagante, sapo ka publikuar albumin e saj më të ri, “Play” Edhe pse ajo është motra e madhe e Stines, e pranon se e ka bërë të q...

InfoZ
ne: 29-08-2010, 13:50:01

Anxhela Martini – Një prej dhjetë më të bukurave në botë

Lajmet e Fundit

Anxhela Martini – Një prej dhjetë më të bukurave në botë      Të jesh e bukur nuk do të thotë të jesh dhe e zgjuar, por një miss që thotë më pëlqen ushqimi? Aniiiiiii! Të thotë ndonjë që është 100 kile hajde më, por një miss/modele 50 kg? Sallata nuk është ushqim, është perime e...

InfoZ
ne: 29-08-2010, 11:50:02

Grabiti lekët dhe qëllon me pistoletë në banesë për të trembur familjarët

Lajmet e Fundit

Grabiti lekët dhe qëllon me pistoletë në banesë për të trembur familjarët      Elbasan, 29 gusht, NOA – Një 30 vjeçar ka arritur të hyjë në banesën e një familje në Elbasan duke marrë prej andej shumën prej 80 mijë lekësh të reja. Autori i cili është arrestuar më pas nga policia...

InfoZ
ne: 29-08-2010, 11:50:02

Festivali Ndërkombëtar i Filmit Veror, çmim karriere për Xhuvanin, Qirjaqin e Fehmiun

Lajmet e Fundit

Festivali Ndërkombëtar i Filmit Veror, çmim karriere për Xhuvanin, Qirjaqin e Fehmiun      Durrës, 29 gusht, NOA – Do të nis sot në Durrës Festivali Ndërkombëtar i Filmit Veror. Një eveniment artistik ku veç shfaqjes së filmave do të ketë dhe një vlerësim të ikonave të kinemasë ...

InfoZ
ne: 29-08-2010, 11:50:02

Armëmbajtje pa leje, arrestohen dy të rinj në Koplik

Lajmet e Fundit

Armëmbajtje pa leje, arrestohen dy të rinj në Koplik      Koplik, 29 gusht, NOA – Dy të rinj kanë rënë sot në prangat e policisë për armëmbajtje pa leje. Arrestimi i tyre dhe bllokimi armëve është bërë pasditen e djeshme nga Policia e Malësisë së Madhe në Koplik, në vendin e qua...

InfoZ
ne: 29-08-2010, 07:50:02

Liberalizimi i vizave, Turdiu: Ndëshkime kolektive për ata që shkelin rregullat

Lajmet e Fundit

Liberalizimi i vizave, Turdiu: Ndëshkime kolektive për ata që shkelin rregullat      TIRANE – Shtetasit shqiptarë që shkelin afatin e qëndrimit 90-ditor në hapësirën shengen pas (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 29-08-2010, 07:50:02

Pukë, një person vritet me armë zjarri, në kërkim autori

Lajmet e Fundit

Pukë, një person vritet me armë zjarri, në kërkim autori      PUKE – Lajmifundit – Një person u vra me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Pukë, pas një konflikti për motive të dobëta. (c) Lajmifundit.com         

InfoZ
ne: 29-08-2010, 05:50:02

Gaçi: Ferra ku fshihej lepuri i korrupsionit të Berishës ka dalë zbuluar

Lajmet e Fundit

Gaçi: Ferra ku fshihej lepuri i korrupsionit të Berishës ka dalë zbuluar      Tiranë, 28 gusht, NOA – Pas akuzave të deputetit të Partisë Demokratike ka ardhuer dhe reagimi i deputetit të Partisë Socialiste Artan Gaçi. Në një deklaratë për mediat, Gaçi u shpreh se korrupsioni i ...

InfoZ
ne: 29-08-2010, 05:50:02

Reagon ministrja Bregu: Rama nuk mund t’i mbulojë me shpifje gjobat e lejeve

Lajmet e Fundit

Reagon ministrja Bregu: Rama nuk mund t’i mbulojë me shpifje gjobat e lejeve      Tiranë, 28 gusht, NOA – Ministrja e Integrimit Majlinda Bregu i ka cilësuar si të ulta akuzat që i janë bërë ditën e sotme nga Partia Socialiste për ndërhyrje në koncesionin që ka marrë kunati i sa...

InfoZ
ne: 29-08-2010, 05:50:02

Basha merr premtimin e BE: Vendimi për heqjen e vizave merret brenda vjeshtës

Lajmet e Fundit

Basha merr premtimin e BE: Vendimi për heqjen e vizave merret brenda vjeshtës      Basha theksoi kërkesën e Shqipërisë që në procesin e liberalizimit të vizave me BE, por edhe në procesin e lehtësimit të lëvizjes së lirë në vendet e Ballkanit Perëndimor të mos ketë asnjë të përj...

InfoZ
ne: 29-08-2010, 03:50:02

Bundesligë, zhgënjen Shalke 04

Lajmet e Fundit

Bundesligë, zhgënjen Shalke 04      Shalke 04 vazhdon zhgenjimin e saj ne Bundeslige pasi i ka humbur te dyja ndeshjet e para te kampionatit, me Hamburgun ne javen e pare dhe me Hanoverin. (c) Top Channel         

InfoZ
ne: 29-08-2010, 03:50:02

Rusi-Britani, luftë e ftohtë mes nëndetëseve

Lajmet e Fundit

Rusi-Britani, luftë e ftohtë mes nëndetëseve      Nje nendetese ruse ka tentuar te regjistroje njollen zanore te nje njesie britanike te leshimit te raketave. (c) Top Channel         http://...

InfoZ
ne: 29-08-2010, 03:50:02

Lindje e Mesme, BE nuk do të jetë në negociata

Lajmet e Fundit

Lindje e Mesme, BE nuk do të jetë në negociata      Me 21 shtator ne Uashington do te fillojne negociatat per paqen mes izraeliteve dhe palestinezeve, por pa Bashkimin Evropian. (c) Top Channel         

InfoZ
ne: 29-08-2010, 01:50:02

"Silvano", tri shtetenë një opera

Lajmet e Fundit

"Silvano", trishtetenë një opera      Sipas producentit Agron Xoxa “projekti është konceptuar si një projekt i turizmit kulturor dhe nuk është aspak rastësi, por një vijimësi karakteristike që mbështetet tek prioritetet e qeverise Shqiptare dhe ato të MTKRS-së, mbi promovimin dh...

InfoZ
ne: 29-08-2010, 01:50:02

Tadic paralajmëron bisedime në Bruksel për rezolutën

Lajmet e Fundit

Tadic paralajmëron bisedime në Bruksel për rezolutën      Presidenti i Serbisë, Boris Tadic, ka thënë të shtunën se në ditët në vijim delegacioni i Qeverisë së Serbisë do të udhëtojë për në Bruksel dhe do të bisedojë me përfaqësuesit e BE-së lidhur me rezolutën serbe për Kosovën...

InfoZ
ne: 29-08-2010, 01:50:02

Pukë, vritet me armë një 30-vjecar të paqarta shkaqet

Lajmet e Fundit

Pukë, vritet mearmë një 30-vjecartë paqarta shkaqet      Në orët e vona të mbrëmjes së sotme, një 30-vjecar nga Puka është qëlluar për vdekje nga një person i paidentifikuar. Policia në vendngjarje nis hetimet. (foto ilustruese) (c) BalkanWeb         

InfoZ
ne: 28-08-2010, 23:50:02

Rooney rigjen portën, United mposht West Hamin

Lajmet e Fundit

Rooney rigjen portën, United mposht West Hamin      Wayne Rooney ka shënuar golin e parë të sezonit dhe të parin në 13 ndeshje për klubin dhe kombëtaren, derisa Manchester United ka arritur të mposhtë West Ham United me rezultat 3-0 në ndeshjen e zhvilluar në Old Trafford. (c) T...

InfoZ
ne: 28-08-2010, 23:50:02

Zyrtare: Ibrahimovic i bashkohet Milanit

Lajmet e Fundit

Zyrtare: Ibrahimovic i bashkohet Milanit      Zlatan Ibrahimovici është lojtar i Milanit dhe do të nënshkruajë kontratë katërvjeçare me klubin italian- shkruan në një kumtesë për shtyp të Rossonerëve. (c) Telegrafi         

InfoZ
ne: 28-08-2010, 23:50:02

Roma e nis me barazim

Lajmet e Fundit

Roma e nis me barazim        Skuadra e Romës nuk ka arritur të nxjerrë më shumë se një pikë në ndeshjen e parë të sezonit të ri në Serie A. (c) Telegrafi           http://laj.me/13069       

InfoZ
ne: 28-08-2010, 21:50:06

Piloti Xhejm Berisha do të fluturojë edhe në Afrikë për njohjen e Kosovës

Lajmet e Fundit

Piloti Xhejm Berisha do të fluturojë edhe në Afrikë për njohjen e Kosovës      Xhejms Berisha, një pilot nga Kosova me banim në Shtetet e Bashkuara, planifikon që së shpejti të niset për një fluturim të gjatë në vende të Afrikës për të nxitur njohjen e pavarësisë së Kosovës. Zot...

InfoZ
ne: 28-08-2010, 21:50:05

LSI përshëndet qëndrimin e PS për bashkëpunim në reformën zgjedhore

Lajmet e Fundit

LSI përshëndet qëndrimin e PS për bashkëpunim në reformën zgjedhore      Partitë e koalicionit qeveritar përshendetën deklaratat e djeshme të Partisë Socialiste të opozitës për bashkëpunim në reformën zgjedhore dhe hetim të materialeve zgjedhore. Lëvizja Socialiste për Integrim ...

InfoZ
ne: 28-08-2010, 21:50:05

Dy tubime rivale në qendër të Uashingtonit

Lajmet e Fundit

Dy tubime rivale në qendër të Uashingtonit      Mijëra vetë i janë bashkuar tubimeve rivale në kryeqytetin amerikan Uashington. Të dy grupet kanë pretendime të ndryshme ndaj vlerave dhe ardhmërisë së Amerikës. Mijëra përkrahës valëvisnin flamuj dhe brohorisnin ndërkohë që koment...

InfoZ
ne: 28-08-2010, 19:50:04

Premier League, Blackburn mundet 1-2 nga Arsenali

Lajmet e Fundit

Premier League, Blackburn mundet 1-2 nga Arsenali      Arsenali ka fituar 2-1 ne shtepine e Blackburn Rovers ne ndeshjen e pare te javes se trete te Premier League dhe eshte per momentin ne krye te klasifikimit. (c) Top Channel         

InfoZ
ne: 28-08-2010, 19:50:04

Superliga, Elbasani fiton me Bylisin

Lajmet e Fundit

Superliga, Elbasani fiton me Bylisin      Vllaznia ka barazuar pa gola me Kastriotin ne ndeshjen e vlefshme per javen e dyte te Superliges. (c) Top Channel         http://laj.me/13057   ...

InfoZ
ne: 28-08-2010, 19:50:04

Paris Hilton arrestohet me kokainë në Las Vegas

Lajmet e Fundit

Paris Hilton arrestohet me kokainë në Las Vegas      Paris Hilton arrestohet me kokainë dhe hyn përsëri në telashe me drejtësinë amerikane. Media (c) Lajmifundit.com         http://laj.me/13...

InfoZ
ne: 28-08-2010, 17:50:02

Sejdiu kërkon ndihmën e Gjykatës Kushtetuese për Rahovecin

Lajmet e Fundit

Sejdiu kërkon ndihmën e Gjykatës Kushtetuese për Rahovecin      Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka pranuar kërkesën e presidentit, Fatmir Sejdiu, për një sqarim të mirëfilltë lidhur me paqartësitë rreth rastit të kryetarit të Komunës së Rahovecit, Qazim Qeska. (c) RTK         

InfoZ
ne: 28-08-2010, 17:50:02

Beogradi flet për ”dialog” me Kosovën

Lajmet e Fundit

Beogradi flet për ”dialog” me Kosovën      Anëtarësimi në Bashkimin Evropian është përparësia kryesore e Serbisë në politikën e jashtme, deklaroi kryeministri Mirko Cvetkovic. (c) RTK         

InfoZ
ne: 28-08-2010, 17:50:02

Kosova pa tokë bujqësore

Lajmet e Fundit

Kosova pa tokë bujqësore      Kosova është nën minimumin ekzistencial të tokës bujqësore për banor, çfarë paraqet rrezik për sigurimin e ushqimit në të ardhmen. (c) RTK         http://laj.me...

InfoZ
ne: 28-08-2010, 15:50:03

Berisha: Zgjidhje sipas Kushtetutës

Lajmet e Fundit

Berisha: Zgjidhje sipas Kushtetutës      Gjate nje vizite ne Salzburg, ne Austri, Kryeministri Sali Berisha eshte takuar me Kancelarin austriak Verner Faymann, i cili kishte ftuar disa kryeministra te Europes Juglindore ne nje takim te pervitshem informal. (c) Top Channel       ...

InfoZ
ne: 28-08-2010, 15:50:02

Aleanca e Natos u përgjigjet sulmeve të kryengritësve në bazat e saj në Afganistan

Lajmet e Fundit

Aleanca e Natos u përgjigjet sulmeve të kryengritësve në bazat e saj në Afganistan      Aleanca e Natos tha se forcat e saj në Afganistanin lindor sprapsën sulmet e kryengritësve në një bazë dhe një kamp amerikan dhe vranë 13 sulmues. Aleanca tha se kryengritësit hapën zjarr par...

InfoZ
ne: 28-08-2010, 15:50:02

Nju Orlins, ende me pasojat e uraganit shkatërrimtar Katrina

Lajmet e Fundit

Nju Orlins, ende me pasojat e uraganit shkatërrimtar Katrina      Pesë vjet më parë Uragani Katrina goditi brigjet e Gjirit të Meksikës dhe shkaktoi përmbytje massive në Nju Orlins, kur pritat u çanë dhe nuk arritën të mbronin lagjet që shtriheshin në pjesën më të ulët të qyteti...

InfoZ
ne: 28-08-2010, 13:50:02

Rusia do të ndërtojë kozmodrom

Lajmet e Fundit

Rusia do të ndërtojë kozmodrom      Kryeministri Vladimir Putin tha se Rusia do të nisë anije kozmike nga territori rus deri në vitin 2018. Putin tha se është nevojë e Rusisë që të ketë kozmodromin e vetë për anijet kozmike. Mendohet se infrastruktura për këtë qëllim do të ngrih...

InfoZ
ne: 28-08-2010, 13:50:02

Pakistan: Pas sulmit të dështuar militantët marrin pengje

Lajmet e Fundit

Pakistan: Pas sulmit të dështuar militantët marrin pengje      Një grup militantësh të armatosur po mbajnë peng dy persona në ndërtesën qeveritare në Peshauar, thanë burimet zyrtare pakistaneze. Incidenti ka ndodhur pasi militantët islamikë janë përpjekur mëngjesin e sotëm të hy...

InfoZ
ne: 28-08-2010, 13:50:02

Atletico Madrid shuan ëndrrën e Interit

Lajmet e Fundit

Atletico Madrid shuan ëndrrën e Interit      Atletico Madrid eshte fituesja e Superkupes se Europes pasi ka mundur ne Monaco Interin me rezultatin e paster 2-0, duke i dhene fund endrres se kampioneve italiane per te fituar te gjitha trofete e ketij sezoni. (c) Top Channel      ...

InfoZ
ne: 28-08-2010, 11:50:02

Sulmohet një person në qendër të kryeqytetit, i grabisin 550 euro

Lajmet e Fundit

Sulmohet një person në qendër të kryeqytetit, i grabisin 550 euro      Prishtinë, 28 gusht, NOA – Siguria në rrugë gjatë orëve të natës në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë duket se nuk është e garantuar edhe në lagjet kryesore. Një person ka denoncuar në polici se është sulmuar ...

InfoZ
ne: 28-08-2010, 11:50:02

Pasqyra e Shtypit, 28 Gusht 2010

Lajmet e Fundit

Pasqyra e Shtypit, 28 Gusht 2010      Tiranë, 28 gusht, NOA – Gazetat e përditshme shqiptare kanë si argument kryesor të ditës së sotme nisjen e procedurave nga Prokuroria e Përgjithshme për zbardhjen e akuzave që Partia Socialiste ka bërë ndaj deputetes, Albana Vokshi. Gazetat ...

InfoZ
ne: 28-08-2010, 11:50:02

Pranga 22-vjeçarit, shfrytëzoi për një muaj si prostitutë një vajzë dhe tentoi ta shiste

Lajmet e Fundit

Pranga 22-vjeçarit, shfrytëzoi për një muaj si prostitutë një vajzë dhe tentoi ta shiste      Shkodër, 28 gusht, NOA – Një 22-vjeçar është arrestuar nga Policia e Shkodrës për shfrytëzim prostitucioni dhe trafikim i femrave. Korrespodenti i Agjencisë NOA raporton se bëhet fjalë ...

InfoZ
ne: 28-08-2010, 09:50:03

Bundesliga, Bayern mundet nga debutuesit

Lajmet e Fundit

Bundesliga, Bayern mundet nga debutuesit      Debutuesit e Kaizerslauternit kane mundur kampionet e Bayern Munchen ne ndeshjen e dyte te sezonit te ri te Bundesliges. (c) Top Channel         

InfoZ
ne: 28-08-2010, 09:50:03

Roy Hodgson: Mascherano egoist

Lajmet e Fundit

Roy Hodgson: Mascherano egoist      Reagim i ashper nga ana e trajnerit te Liverpool, Roy Hodgson ndaj argjentinasit Javier Masscherano, i cili u transferua tek Barcelona per 22 milione euro. (c) Top Channel         

InfoZ
ne: 28-08-2010, 09:50:03

AAK: Qeveria, përgjegjëse për gjendjen në veri

Lajmet e Fundit

AAK: Qeveria, përgjegjëse për gjendjen në veri      Aleanca per Ardhmerine e Kosoves vlereson se pergjegjesia per gjendjen e krijuar ne veri te vendit bie direkt ne Qeverine e Kosoves, e cila asnjehere deri me tani nuk ka tentuar te zbatoje Kushtetuten dhe Ligjet e Kosoves ne at...

InfoZ
ne: 28-08-2010, 07:50:02

Mancini mezi e pret duelin ndaj Juventusit

Lajmet e Fundit

Mancini mezi e pret duelin ndaj Juventusit      Menaxheri i Manchester Cityt, Roberto Mancini, mezi pret që të ndeshet me Juventusin në Europa League, pasi shorti i nxorri të dy skuadrat përballë njëra tjetrës. (c) Telegrafi