Lajmet e Fundit - 256

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

12:51
27-08-2010, 17:50:02

Gjermania, Ballack jashtë kombëtares

Gjermania, Ballack jashtë kombëtares      Ne nje kohe qe Lahm dhe Ballack kane debatuar ne distance per fanelen e kombetares, trajneri i Gjermanise, Joachim Loew nderhyn duke shuar cdo polemike. (c) Top Channel         

12:51
27-08-2010, 17:50:02

Tendenca e re, striptiste me diplomë në lokale nate

Tendenca e re, striptiste me diplomë në lokale nate      Të jesh një striptiste në lokale nate nuk është e thënë të jesh një njeri i pashkolluar. Një studim i kryer së fundi rreth vajzave striptiste (c) Lajmifundit.com         

12:51
27-08-2010, 15:50:02

Franca: Romët? Gjithçka sipas ligjeve

Franca: Romët? Gjithçka sipas ligjeve      Franca i eshte kunderpergjigjur akuzave te OKB-se per sa i perket çeshtjes se debimit masiv te romeve, duke u shprehur se gjithçka po kryhet konform ligjeve ne vend. (c) Top Channel         

12:51
27-08-2010, 15:50:02

PS: Famija e Bregut përfitoi nga koncesione për HEC-et

PS: Famija e Bregut përfitoi nga koncesione për HEC-et      Pas akuzave ndaj deputetes Albana Vokshi, Partia Socialiste nxjerr fakte te reja qe implikojne edhe nje tjeter anetare te mazhorances per perfitime klienteliste. (c) Top Channel         

12:51
27-08-2010, 15:50:02

OKB: Përmbytje të tjera në Pakistan, rreth 1 milion të shpërngulur që nga e mërkura

OKB: Përmbytje të tjera në Pakistan, rreth 1 milion të shpërngulur që nga e mërkura      Kombet e Bashkuara thonë se përmbytje të tjera në pjesën jugore të Pakistanit kanë shkaktuar shpërnguljen e rreth 1 milion njerzve që nga e mërkura, duke përkeqësuar ndikimin e një katastrof...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
27-08-2010, 13:50:02

Pasqyra e Shtypit, 27 Gusht 2010

Pasqyra e Shtypit, 27 Gusht 2010      Tiranë, 27 gusht, NOA – Gazetat e përditshme shqiptare kanë si argument kryesor të ditës së sotme vendimin e Këshillit të Ministrave për rritjen e pagave për kategori të veçanta të administratës shtetërore dhe heqjen e postit të këshilltarit...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
27-08-2010, 13:50:02

Berisha në Austri, takim me kryeministrat e vendeve të Europës Juglindore

Berisha në Austri, takim me kryeministrat e vendeve të Europës Juglindore      Tiranë, 27 gusht, NOA – Kryeministri Sali Berisha është nisur sot drejt Austrisë ku do të marrë pjesë në takimin e krerëve të qeverive të vendeve të Europës Juglinore. Aktiviteti i përvitshëm zhvilloh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
27-08-2010, 13:50:02

Arrestohet vrasësi i ish-vjehrrit, fshihej te shtëpia e motrës

Arrestohet vrasësi i ish-vjehrrit, fshihej te shtëpia e motrës      Lezhë, 27 gusht, NOA – Policia ka arrestuar orët e para të mëngjesit të sotëm autorin e vrasjes së ish-vjehrrit të tij dhe plagosjen e gruas,me të cilën ishte divorcuar prej disa muajsh. Burime nga policia e Lez...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
27-08-2010, 11:50:01

Ministri i Jashtëm gjerman viziton Kosovën

Ministri i Jashtëm gjerman viziton Kosovën      Ministri i Jashtëm gjerman, Guido Verstervelle sot qëndron për vizitë në Kosovë. Nder tjera, ai do të mbajë edhe një fjalim para deputetëve të Kuvendit të Kosovës. (c) RTK         

12:51
27-08-2010, 11:50:01

ICG irriton Qeverinë e Kosovës edhe diplomatët perëndimorë

ICG irriton Qeverinë e Kosovës edhe diplomatët perëndimorë      Megjithëse shumë nga raportet e pasluftës të këtij grupi ekspertësh ndërkombëtarë janë mirëpritur nga kosovarët, me këtë të fundit, i publikuar të enjten, zyrtarë të lartë kosovarë janë plotësisht të pakënaqur. (c) ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
27-08-2010, 11:50:01

Rohan: ICG propozon atë që ka deponuar Serbia në Rezolutën për Kosovën

Rohan: ICG propozon atë që ka deponuar Serbia në Rezolutën për Kosovën      Albert Rohan, ish-zëvendësi i kryenegociatorit për statusin e Kosovës, Martti Ahtisaari ka thënë se “raporti i Grupit Ndërkombëtar të Krizave është kundër-produktiv (c) RTK         

12:51
27-08-2010, 09:50:02

Mbytet rimorkiatori rus, 11 të zhdukur

Mbytet rimorkiatori rus, 11 të zhdukur      Rreth 11 marinare rezultojne te zhdukur pas fundosjes se nje rimorkiatori rus te impenjuar ne dhenien e ndihmes per nje peshkarexhe ne detin e Arktikut. (c) Top Channel         

12:51
27-08-2010, 09:50:02

Opozita në pritjen e Berishës

Opozita në pritjen e Berishës      Ne vazhden e aktiviteteve te organizuara ne diten e 100 vjetorit te lindjes se Nene Terezes, Kryeministri Berisha ne Pallatin e Brigadave organizoi nje pritje per personalitete te fushave te ndryshme. (c) Top Channel         

12:51
27-08-2010, 09:50:02

Karter siguron lirimin e një shtetasi amerikan të burgosur në Korenë e Veriut

Karter siguron lirimin e një shtetasi amerikan të burgosur në Korenë e Veriut      Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, Xhimi Karter, siguroi lirimin e një shtetasi amerikan të burgosur  në Korenë e Veriut që nga muaji janar. Një zëdhënës i Qendrës Karter në Atlanta të Xhorxh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
27-08-2010, 07:50:02

Valltarja moldave ndryshon ligjin për borxhet në Afrikën e Jugut

Valltarja moldave ndryshon ligjin për borxhet në Afrikën e Jugut      Një vallëtare ekzotike nga Moldavia e cila ishte burgosur për shkak (c) Lajmifundit.com         http://laj.me/12885 ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
27-08-2010, 07:50:02

Cfarë po ndodh me Ferrari 458? Supermakinat përfshihen nga zjarri

Cfarë po ndodh me Ferrari 458? Supermakinat përfshihen nga zjarri      Një “Ferrari 458″ i djegur në Kaliforni javën e kaluar. Në tre muajt e fundit 10 supermakina italiane, që kushtojnë reth 265,000 dollarë (c) Lajmifundit.com         

12:51
27-08-2010, 07:50:02

Zbulohet zona dhe qelizat e frikës në trurin e njeriut

Zbulohet zona dhe qelizat e frikës në trurin e njeriut      Shkencëtarët thonë se kanë identifikuar zonën përgjegjëse në tru për ndjenjën e frikës. (c) Lajmifundit.com         http://laj.me/...

12:51
27-08-2010, 05:50:02

Allegri: Ne jemi Milani

Allegri: Ne jemi Milani      Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri, ka pranuar se skuadra e tij mund ta ketë shortin më të vështirë në Ligën e Kampionëve, por ka besim se ekipi i tij mund të kualifikohet më tej në Ligën e Kamnpionëve. (c) Telegrafi         

12:51
27-08-2010, 05:50:02

Ranieri: Do ta kalojmë grupin

Ranieri: Do ta kalojmë grupin      Trajneri i Romës, Claudio Ranieri, beson se shorti i Ligës së Kampionëve ka mundur të shkojë më keq për Giallorosët, duke iu referuar Milanit që do të ketë punë me Real Madridin. (c) Telegrafi         

12:51
27-08-2010, 05:50:02

Lançohet me sukses një këngë e mrekullueshme për Nënë Terezën (VIDEO)

Lançohet me sukses një këngë e mrekullueshme për Nënë Terezën (VIDEO)      Shkup, 27 Gusht 2010 NOA/ Zulejha Ramadani – Me rastin e 100 vjetorit të lindjes së Nobelistes shqiptare Gonxhe Bojaxhiu – Nënë Tereza, Lëvizja Qytetare ZGJOHU! ka promovuar në një premierë absolute këtë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
27-08-2010, 03:50:02

Maqedoni, kujtohet Nënë Tereza

Maqedoni, kujtohet Nënë Tereza      Per nder te 100 vjetorit te lindjes se Nene Terezes parlamenti maqedonas ka mbajtur nje seance perkujtimore. (c) Top Channel         http://laj.me/12874

12:51
27-08-2010, 03:50:02

Autonomi e madhe për veriun?!

Autonomi e madhe për veriun?!      Kryeminstri i Kosoves, Hashim Thaçi ka reaguar menjehere pas propozimit te grupit nderkombetar te krizave per t’i dhene veriut te Kosoves nje autonomi me te madhe, çka sipas tyre do t’i sherbente fillimit te dialogut mes Serbise dhe Kosoves. (c...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
27-08-2010, 03:50:02

Shqipëria shton përpjekjet për rritjen e sigurisë dhe rendit

Shqipëria shton përpjekjet për rritjen e sigurisë dhe rendit      “Shqipëria ka dalë nga harta e vendeve që eksportojnë kriminalitet” – deklaroi ministri i brendshëm, Lulzim Basha, në një takim me përfaqësues të policisë europiane, ku u diskutua për stërvitjen e forcave shqiptar...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
27-08-2010, 01:50:02

EL, Liverpooli në fazën grupore

EL, Liverpooli në fazën grupore      Liverpooli ka siguruar kualifikimin në fazën grupore të Europa League, pas fitores me rezultat të përgjithshëm prej 3-1 përballë ekipit turk Trabzonspor. (c) Telegrafi         

12:51
27-08-2010, 01:50:02

Plak maniak në Gjirokastër, abuzon seksualisht me fëmijën 13-vjeçare

Plak maniak në Gjirokastër, abuzon seksualisht me fëmijën 13-vjeçare      Gjirokastër, 26 Gusht 2010 NOA – Një plak në Gjirokastër ka dashur të shuajë epshet perverse të moshës së thyer, duke dashur të përdhunojë një fëmijë në moshë 13 vjeçe duke abuzuar seksualisht me të, e duk...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
27-08-2010, 01:50:02

Berisha takon ambasadorin e BE: Janë gjithë mundësitë për standarde në zgjedhjet e reja

Berisha takon ambasadorin e BE: Janë gjithë mundësitë për standarde në zgjedhjet e reja      Tiranë, 26 Gusht 2010 NOA – “Ekzistojnë hapësira shumë të mira në përputhje me Kushtetutën dhe ligjin për të gjetur një zgjidhje të përbashkët të problemeve, në mënyrë që të sigurohet ar...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
26-08-2010, 23:50:02

Athina zyrtare: Berisha dënoi vrasjen e Himarës, ekstremistët të mbahen larg

Athina zyrtare: Berisha dënoi vrasjen e Himarës, ekstremistët të mbahen larg      Athinë, 26 Gusht 2010 NOA – Qeveria shqiptare ashtu si dhe ajo greke e kanë dënuar vrasjen e shëmtuar të 35-vjeçarit Aristotel Guma në Himarë dhe në këtë pikë, nuk duhet të ketë asnjë keqkuptim, aq...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
26-08-2010, 23:50:02

Kledi Kadiu “Jam një artist, jo një sex simbol”

Kledi Kadiu “Jam një artist, jo një sex simbol”      Ikonë televizive, seks symbol për shumë adoleshente që ndjekin “Amici” të Maria de Filippit. Kështu shkruhet në biografinë e Kledi Kadiut. Por është mirë që këto përkufizime t’i hiqni, pasi balerinit shqiptar më të famshëm t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
26-08-2010, 23:50:02

Joana Smakaj, një mama super-seksi

Joana Smakaj, një mama super-seksi      A ka një recetë magjike bukurie? Nuk ekziston asnjë recetë magjike, nuk bëj asgjë të veçantë për t’u kujdesur për veten; sinqerisht, asgjë! Kthehet pas një pauze në muzikë dhe pas një eksperience në spektaklet e bukurisë. Por, tani Joana n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
26-08-2010, 21:50:02

Tirana nderon Nënë Terezën në 100 vjetorin e lindjes

Tirana nderon Nënë Terezën në 100 vjetorin e lindjes      Veprimtari të shumta kulturore për nderim të Nënë Terezës në 100 vjetorin e lindjes u zhvilluan edhe në Tiranë. Kryeqyteti ishte mbushur plot me foto dhe thënie të Nobelistes së Paqes me origjinë shqiptare. Ndërsa Preside...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
26-08-2010, 21:50:02

Kisha Katolike Shqiptare nderon Nënë Terezën

Kisha Katolike Shqiptare nderon Nënë Terezën      Në Katedralen e vetme që mban emrin e Nënë Terezës, në Laç të Vaut të Dejës, u mbajt sot një meshë e shenjtë me rastin e 100 vjetorit të lindjes së bamirëses së njohur me origjinë shqiptare, fitueses së çmimit Nobel, Nënë Terezës...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
26-08-2010, 21:50:01

Nju Jorku në 100 vjetorin e Nënë Terezës

Nju Jorku në 100 vjetorin e Nënë Terezës      Në qytetin e Nju Jorkut pritet të zhvillohet një tubim pranë ndërtesës Empire State, një ndër më të famshmet e botës, për të protestuar kundër vendimit të pronarëve për të mos i ndezur dritat bardhë e blu në përkujtim të 100-vjetorit...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
26-08-2010, 19:50:02

PS: Parlamenti ta nisë sesionin e ri me hapjen e kutive, e kërkoi Rezoluta e PE

PS: Parlamenti ta nisë sesionin e ri me hapjen e kutive, e kërkoi Rezoluta e PE      Tiranë, 26 Gusht 2010 NOA – “Kuvendi duhet të nisë punën pikërisht me zbatimin e Rezolutës së Parlamentit Europian,  e cila, shprehet qartë dhe pa asnjë ekuivok, për transparencën e zgjedhjeve t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
26-08-2010, 19:50:01

Tjetër telash për Topallin, zhduket Stema e Republikës nga faqja zyrtare e Kuvendit

Tjetër telash për Topallin, zhduket Stema e Republikës nga faqja zyrtare e Kuvendit      Tiranë, 26 Gusht 2010 NOA – Dhe telashet nuk kanë të sosur për Parlamentin tonë. Pak javë pas skandalit që plasi me stemën e Republikës që stafi parlamentar e bëri blu (!) duke shkelur ligji...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
26-08-2010, 19:50:01

Basha: Shqipëria sot jo vetëm nuk eksporton pasiguri, por jep ndihmesë të vyer antikrim

Basha: Shqipëria sot jo vetëm nuk eksporton pasiguri, por jep ndihmesë të vyer antikrim      Tiranë, 26 Gusht 2010 NOA – “Shqipëria është sot një vend që jo vetëm nuk eksporton pasiguri dhe krim, por jep një kontribut jashtëzakonisht të rëndësishëm në luftën kundër krimit të org...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
26-08-2010, 17:50:03

ICG rekomandon autonomi për pjesën veriore të Kosovës

ICG rekomandon autonomi për pjesën veriore të Kosovës      Si zgjidhje më stabile ICG rekomandon autonomi të gjerë për veriun e Kosovës pa prekur integritetin territorial. Ndërsa, Naim Rashiti analist i ICG-së i ka thënë Radio Kosovës se autonomia për veriun është solucioni më a...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
26-08-2010, 17:50:02

Bentler e Thaçi thonë se situata e sigurisë është e mirë

Bentler e Thaçi thonë se situata e sigurisë është e mirë      Kryeministri Hashim Thaçi dhe komandanti i KFOR-it Markus Bentler u pajtuan se bartja e kompetencave për ruajtjen e objekteve kulturore tek Policia e Kosovës, është shenjë e përmirësimit të gjendjes së sigurisë. (c) R...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
26-08-2010, 15:50:02

Paul McCartney, kundër NASA-s dhe në mbrojtje të kafshëve.

Paul McCartney, kundër NASA-s dhe në mbrojtje të kafshëve.      London, -LajmiFundit- Paul McCartney, një adhurues I kafshëve, duket të jetë nervozuar pas lajmit se NASA (Administrata Kombëtare (c) Lajmifundit.com         

12:51
26-08-2010, 15:50:02

Ups she did it….Britney ngatërron dhomën e hotelit me plazhin?

Ups she did it….Britney ngatërron dhomën e hotelit me plazhin?      Britney Spears duhet të ketë ngatërruar dhomën e hotelit të saj me ujin e plazheve të Havait. Të paktën kështu duket nga foto e fiksuar (c) Lajmifundit.com         

12:51
26-08-2010, 15:50:02

I famshmi Dr. Alban feston 53 vjetorin e lindjes

I famshmi Dr. Alban feston 53 vjetorin e lindjes      26 Gushti përvecse edhe një ndër ditët e fundit të verës shënon edhe ditëlindjen e disa prej figurave më të njohura të botës artistike (c) Lajmifundit.com         

12:51
26-08-2010, 13:50:04

Pasqyra e Shtypit, 26 Gusht 2010

Pasqyra e Shtypit, 26 Gusht 2010      Tiranë, 26 gusht, NOA – Gazetat e përditshme shqiptare kanë si argument kryesor të ditës së sotme vendimin e Këshillit të Ministrave për fondin e ri të dëmshpërblimit të ish-të përndjekurve, si dhe listën me emrat që përfitojnë nga ky vendim...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
26-08-2010, 13:50:03

Arrestohet 49-vjeçari, përdori vajzat minorene për t’i vënë zjarrin pyllit

Arrestohet 49-vjeçari, përdori vajzat minorene për t’i vënë zjarrin pyllit      Tepelenë, 26 gusht, NOA – Për tu shpëtuar akuzave të policisë për zjarrëvënie, një 49 vjeçar nga Tepelena ka përdorur vajzat e tij 13 dhe 9 vjeç për të djegur pyjet dhe kullotat. Korrespodenti i Agje...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
26-08-2010, 13:50:03

Topi: Dita kur Nënë Tereza do të shpallet shenjtore është shumë e afërt

Topi: Dita kur Nënë Tereza do të shpallet shenjtore është shumë e afërt      Tiranë, 26 gusht, NOA – Presidenti Bamir Topi vlerësoi sot figurën e Nënë Terës dhe kontributin që ka dhënë ajo për gjithë botën. Në fjalimin e mbajtur në ceremoninë e organizuar nga Presidenca me këtë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
26-08-2010, 11:50:06

Ministri i Jashtëm gjerman sot viziton Sarajevën dhe Beogradin

Ministri i Jashtëm gjerman sot viziton Sarajevën dhe Beogradin      Shefi i diplomacisë gjermane Guido Vestervelle po qëndron në rajon. Ai sot do të jetë në Sarajevë dhe në Beogradin, ndërsa nesër do të vizitojë Kosovën. (c) RTK         

12:51
26-08-2010, 11:50:06

Zanier në Beograd mbështet dialogun mes Prishtinës dhe Beogradit

Zanier në Beograd mbështet dialogun mes Prishtinës dhe Beogradit      Shefi i UNMIK-ut, Lamberto Zanier, ka theksuar nevojën e dialogut të drejtpërdrejtë midis Kosovës e Serbisë për shqyrtimin e çështjeve, sic i ka quajtur ai, të hapura të shqetësimit të përbashkët. (c) RTK     ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
26-08-2010, 11:50:06

Këtë javë pritet që Tribunali i Hagës të vendos për lirimin me kusht të Haradinajt

Këtë javë pritet që Tribunali i Hagës të vendos për lirimin me kusht të Haradinajt      Gjykata e Hagës mund të marrë një vendim deri në fund të kësaj jave, rreth kërkesës për lirimin me kusht të liderit të AAK-së Ramush Haradinaj. (c) RTK         

12:51
26-08-2010, 09:50:02

Kryeqyteti maqedonas, pa shenja shqiptare

Kryeqyteti maqedonas, pa shenja shqiptare      Kryeqyteti i Maqedonise eshte mbushur plot me shtatoret e figurave historike sllave, ne kuader te projektit “Shkupi 2014”. (c) Top Channel         

12:51
26-08-2010, 09:50:02

Nënë Tereza, 100 vjetori i lindjes përkujtohet në gjithë botën

Nënë Tereza, 100 vjetori i lindjes përkujtohet në gjithë botën      Sot celebrohet ne te gjithe boten 100 vjetori i lindjes se humanistes me origjine shqiptare, Gonxhe Bojaxhi ose sic njihet nga te gjithe, Nene Tereza. (c) Top Channel         

12:51
26-08-2010, 09:50:01

Pasojat e rrjedhjes së naftës në ekosistemet e Gjirit të Meksikës

Pasojat e rrjedhjes së naftës në ekosistemet e Gjirit të Meksikës      Gjatë tre muajve që u desh për të mbyllur pusin e dëmtuar në Gjirin e Meksikës,në ujrat e Gjirit u derdhën rreth 4,9 milionë fuçive nafte. Fatkeqësia përfundoi me 15 korrik me mbylljen e posit. Rrjedhja e n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe