Lajmet e Fundit - 288

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

Lajmet e Fundit
02-07-2010, 05:50:02

SHBA, gjykata lë të lirë spiunen

Lajmet e Fundit

SHBA, gjykata lë të lirë spiunen      Nje gjykate ne Nju Jork vendosi lenien e lire te njeres prej te akuzuareve per spiunazh ne favor te Rusise. (c) Top Channel         http://laj.me/6470

Lajmet e Fundit
02-07-2010, 05:50:02

Presidenti Obama njofton kandidatin për ambasadorin e ardhshëm në Shqipëri

Lajmet e Fundit

Presidenti Obama njofton kandidatin për ambasadorin e ardhshëm në Shqipëri      Alexander Arvizu është diplomat kariere i Shërbimit të Huaj, në rangun e këshilltarit ministror (c) VOA Shqip         

Lajmet e Fundit
02-07-2010, 03:50:02

Obama: Duhen reforma në politikat e migracionit

Lajmet e Fundit

Obama: Duhen reforma në politikat e migracionit      Presidenti Obama i bëri thirrje Kongresit të dalë mbi ndarjet partiake dhe të ndreqë sistemin e çalë të imigracionit në vend.Në një fjalim sot, zoti Obama tha se problemi i imigracionit të paligjshëm është përkeqësuar për shka...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Lajmet e Fundit
02-07-2010, 03:50:01

Ambasadori Konuzin: GJND do të ketë ndikim në Kosovë

Lajmet e Fundit

Ambasadori Konuzin: GJND do të ketë ndikim në Kosovë      Ambasadori rus në Serbi, Aleksandër Konuzin tha se vendimi i pritshëm i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë, do të këtë ndikim në Kosovë. “Opinioni i një institucioni të respektuar siç është Gjykata Ndërkombëtare e Drejt...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Lajmet e Fundit
02-07-2010, 01:50:02

Të ruajmë shëndetin, ja shenjat për të cilat duhet të tregojmë kujdes të veçantë

Lajmet e Fundit

Të ruajmë shëndetin, ja shenjat për të cilat duhet të tregojmë kujdes të veçantë      Tiranë, 2 Korrik 2010 NOA/ Rid Bulku – Disanjerëz nuk dëshirojnë të shkojnë asnjëherë tek mjeku, sepse janë të fiksuar apotë bindur pas idesë që dhe një njeri shumë i shëndetshëm pas analizaves...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Lajmet e Fundit
02-07-2010, 01:50:02

Adelina Tahiri, muzika nuk me le kohe per dashurine

Lajmet e Fundit

Adelina Tahiri, muzika nuk me le kohe  per dashurine      Tetëmbëdhjetëvjeçar ja nga Shkupi, Adelina Tahiri, si një meteor po ngritët shndritshëm shkalleve të karrierës muzikore tek ne. Ajo, i ka vënë vetes një barrë të rën...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Lajmet e Fundit
01-07-2010, 23:50:03

Shqipëria në 20 vjetorin e ngjarjes së ambasadave

Lajmet e Fundit

Shqipëria në 20 vjetorin e ngjarjes së ambasadave      2 korriku 1990 shënoi revoltën më të madhe antikomuniste të qytetarëve shqiptarë kundër diktaturës (c) VOA Shqip         http://laj.me/6...

Lajmet e Fundit
01-07-2010, 23:50:02

Obama, thirrje Kongresit të ndreqë sistemin e çalë të imigracionit

Lajmet e Fundit

Obama, thirrje Kongresit të ndreqë sistemin e çalë të imigracionit      Presidenti Obama tha se gardhet dhe patrullat kufitare nuk mund ta zgjidhin problemin (c) VOA Shqip         http://laj....

Lajmet e Fundit
01-07-2010, 21:50:02

Televizorë tredimensional për profesionistë

Lajmet e Fundit

Televizorë tredimensional për profesionistë      Kompania Panasonic ka paralajmëruar një seri të televizorëve profesional plazma me teknologjinë e shfaqjes tredimensionale – 3D. (c) Telegrafi         

Lajmet e Fundit
01-07-2010, 21:50:01

Opera lëshon versionin e fundit 10.6

Lajmet e Fundit

Opera lëshon versionin e fundit 10.6      Opera sot edhe zyrtarisht ka lëshuar versionin e ri të shfletuesit të saj, Opera 10.6, ndërsa më këtë thotë se ka arritur edhe një rekord në tregun e internetit. Tani, ky shfletues po mundohet të pozicionohet si shfletuesi më i shpejtë n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Lajmet e Fundit
01-07-2010, 19:50:03

Ish-lojtari i Kombëtares gjermane, Olof Thon optimist për ndeshjen me Argjentinën

Lajmet e Fundit

Ish-lojtari i Kombëtares gjermane, Olof Thon optimist për ndeshjen me Argjentinën      Ekipet që luajnë në çerekfinalen e Kampionatit Botëror të Futbollit janë më të mirët e botës.Argjentina ka në ekipin e saj disa futbollistë me rang botëror. Shanset që Gjermania të fitojë janë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Lajmet e Fundit
01-07-2010, 19:50:02

Investimet gjermane në jug të Shqipërisë – në sektorë jetikë

Lajmet e Fundit

Investimet gjermane në jug të Shqipërisë – në sektorë jetikë      Investimet gjermane ne jug te Shqiperise kanë rritur standartin e jetesës së komunitetit dhe janë bërë premisë për zhvillimin ekonomik të rajonit. Investimet janë shtrirë në fusha si energjetika, ujësjellësat etj....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Lajmet e Fundit
01-07-2010, 17:50:04

Gjenerali Petreas informon zyrtarët e Natos për planet e luftës në Afganistan

Lajmet e Fundit

Gjenerali Petreas informon zyrtarët e Natos për planet e luftës në Afganistan      Zyrtarët thanë se zoti Petraeus po takohet me Sekretarin e Përgjithshëm të Natos Anders Fogh Rasmussen (c) VOA Shqip         

Lajmet e Fundit
01-07-2010, 17:50:03

Një aparat i ri për pacientë me sëmundje në zemër

Lajmet e Fundit

Një aparat i ri për pacientë me sëmundje në zemër        Pajisja është një sensor i imët që implantohet në arteret pulmonare të zemrës (c) VOA Shqip           http://laj.me/6391       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
01-07-2010, 16:50:47

Prishja e ndërtimeve pa leje, përleshje në Hamallaj

Lajmet e Fundit

Disa policë të forcave speciale dhe 7 banorë të zonës së Hamallajt në Durrës janë plagosur gjatë një përleshjeje të dhunshme që ndodhi në mëngjes. Dhjetra forca policie te cilat mbeshtesnin Inspektoriatin Ndertimor shkuan rreth ores 5:00 te mengjesit ne zonen ku planifikohej te shkaterroheshin q...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Lajmet e Fundit
01-07-2010, 15:50:03

Pukë, protestë para fabrikës së pasurimit të bakrit

Lajmet e Fundit

Pukë, protestëpara fabrikës sëpasurimit të bakrit      Banorët e Pukës protestuan pasditen e sotme përpara fabrikës së pasurimit të kromit. Sipas tyre kjo fabrikë duhet të marrë masa për ndotjen (c) BalkanWeb         

*
Lajmet e Fundit
01-07-2010, 15:50:02

Thaçi: Asnjë shkëmbim territori me Serbinë

Lajmet e Fundit

Thaçi: Asnjëshkëmbim territori me Serbinë      Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka siguruar ligjvënësit se nuk ka asnjë ide për shkëmbim territoresh mes Kosovës dhe Serbisë, duke i ftuar ata që t’i injorojnë idetë e tilla, që sipas tij, janë spekulime të mediave (c) BalkanWe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Lajmet e Fundit
01-07-2010, 13:50:03

Christian Wulff zgjidhet president i Gjermanisë

Lajmet e Fundit

Christian Wulff zgjidhet president i Gjermanisë      Gjermania ka një president të ri, pikërisht atë që prisnin të gjithë: 51-vjeçarin Christian Wulff. Por mënyra se si u zgjodh ai nuk ishte bindëse. Para së gjithash ajo ishte një sinjal i qartë për qeverinë e koalicionit. (c) D...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Lajmet e Fundit
01-07-2010, 13:50:03

‘E rëndësishme: ta bëjmë Shqipërinë sa më shpejt të gatshme për aderimin në BE’

Lajmet e Fundit

‘E rëndësishme: ta bëjmë Shqipërinë sa më shpejt të gatshme për aderimin në BE’      Ambasadori i Republikës Federale të Gjermanisë në Shqipëri Bernd Borchardt flet për marrëdhëniet mes dy vendeve në 20 vitet e fundit dhe kontributin gjerman që prej ngjarjeve të ambasadave (c) D...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Lajmet e Fundit
01-07-2010, 11:50:02

Mediu: Duhet pastruar zona e Patos- Marinzes

Lajmet e Fundit

Mediu: Duhet pastruar zona e Patos- Marinzes      Në një takim në Ministrinë e Mjedisit, Ministri Fatmir Mediu kërkoi rehabilitimin e Patos – Marinzës pasi është një zonë me potencial të madh. Mediu kërkoi të krijohet një grup pune, pasi kjo situatë duhet të marrë fund , ku i ad...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Lajmet e Fundit
01-07-2010, 11:50:02

Kosova nuk e jep veriun per Presheven

Lajmet e Fundit

Kosova nuk e jep veriun per Presheven      Prishtina zyrtare kundërshton dhe e sheh me rrezik hapjen e çështjes së kufijve dhe shkëmbimin e territoreve me Serbinë. Reagimet e zyrtarëve të lartë kosovarë pasuan paralajmërimet … (c) Albeu lajme         

*
Lajmet e Fundit
01-07-2010, 09:50:02

Shkupi shpall të vdekur Remzi Hoxhën

Lajmet e Fundit

Shkupi shpalltë vdekur Remzi Hoxhën      Pas 15 vitesh i zhdukur që prej ditës kur dyshohet se u rrëmbye nga punonjësit e SHIK-ut në Tiranë, Gjykata e Shkupit shpall të vdekur biznesmenin Remzi Hoxha (c) BalkanWeb         

*
Lajmet e Fundit
01-07-2010, 05:50:03

SHBA, reforma financiare kalon pengesën e parë

Lajmet e Fundit

SHBA, reforma financiare kalon pengesën e parë      Reforma financiare e kerkuar me aq ngulm prej presidenti Obama dhe administrates se tij, ka kaluar pengesen e pare duke marre miratimin ne Dhomen e Perfaqesuesve ne Kongresin amerikan. (c) Top Channel         

*
Lajmet e Fundit
01-07-2010, 05:50:02

Meksikë, dorëhiqet trajneri Agirre

Lajmet e Fundit

Meksikë, dorëhiqet trajneri Agirre      Megjithe paraqitjen e mire ne Boterorin afrikan dhe eleminimit ne ndeshjen me Argjentinen ne fazen e 1/8, trajneri i Meksikes, Haver Agirre e ka pare te arsyeshme te mos drejtoje me kombetaren meksikane. (c) Top Channel         

*
Lajmet e Fundit
01-07-2010, 03:50:02

YouTube do t’u mundësojë përdoruesve që t’i zgjedhin dhe tejkalojnë reklamat

Lajmet e Fundit

YouTube do t’u mundësojë përdoruesve që t’i zgjedhin dhe tejkalojnë reklamat      Google, kompania amë e Youtube, ka qenë duke eksperimentuar me procesin e reklamave qysh prej vitit të kaluar dhe ka plane për të shpalosur ndryshimet (c) PC World         

*
Lajmet e Fundit
01-07-2010, 03:50:02

Google Chrome i dyti në Shqipëri

Lajmet e Fundit

Google Chrome i dyti në Shqipëri      Google Chrome siç duket qysh prej vitit të kaluar ka qenë duke përjetuar rritje të vazhdueshme të pjesëmarrjes në tregun e Shqipërisë, dhe gjatë fillimit (c) PC World         

*
Lajmet e Fundit
01-07-2010, 01:50:03

Zgjedhja e presidentit të Gjermanisë kalon në raundin e tretë

Lajmet e Fundit

Zgjedhja e presidentit të Gjermanisë kalon në raundin e tretë      Ishte një test për koalicionin konservator liberal. Dhe ai nuk u kalua. Kandidati i maxhorancës, Christian Wulff, nuk arriti ta fitonte shumicën e votave të Asamblesë Federale as në raundin e dytë. (c) DW Shqip  ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Lajmet e Fundit
30-06-2010, 23:50:01

Ndërtimet pa leje, Gjirokastra rrezikon të dalë nga mbrojtja e UNESCO

Lajmet e Fundit

Ndërtimet pa leje, Gjirokastra rrezikon të dalë nga mbrojtja e UNESCO      GJIROKASTER – Lajmifundit – Qyteti i gurtë i një mbi një dritareve, Gjirokastra, e pranuar në UNESCO në vitin 2005 (c) Lajmifundit.com         

*
Lajmet e Fundit
30-06-2010, 21:50:02

ART e gatshme për vazhdimin e largimit të operatorëve ilegal nga Kosova

Lajmet e Fundit

ART e gatshme për vazhdimin e largimit të operatorëve ilegal nga Kosova      Faza e dytë e largimit të infrastrukturës së mbetur të operatorëve ilegal duke se do të vazhdojë, pasi që këtë edhe e ka paralajmëruar vet (c) PC World         

*
Lajmet e Fundit
30-06-2010, 19:50:02

Belgjika me probleme politike para presidencës së BE

Lajmet e Fundit

Belgjika me probleme politike para presidencës së BE      Ende nuk është përfundimisht e qartë se kush do të qeverisë në Belgjikë. Vendi është politikisht i përçarë, e megjithatë Mbretëria e Belgjikës merr nesër (01.07) presidencën e radhës të BE-së. (c) DW Shqip         

*
Lajmet e Fundit
30-06-2010, 17:50:02

Sabatini: Kjaer lojtar i Wolfsburgut

Lajmet e Fundit

Sabatini: Kjaer lojtar i Wolfsburgut      Pak kohë pasi presidenti i Palermos, Maurizio Zamparini, ka thënë se Simon Kjaer do të jetë lojtar i Tottenhamit, tani del në skenë drejtori sportiv Walter Sabatini, që pohon se destinacioni i radhës për Kjaer do të jetë Wolfsburgu. (c) ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Lajmet e Fundit
30-06-2010, 13:50:04

Shpronësimet pengojnë autostradën Shkodër- Han i Hotit

Lajmet e Fundit

Shpronësimet pengojnë autostradën Shkodër- Han i Hotit      Shpronësimet mbajnë peng superstradën Shkodër- Hani i Hotit, që lidh Shqipërinë me Malin e Zi në rrugë nacionale tokësore. Ky është një projekt prej 40 milionë eurosh, të akorduara nga Organizata Kooperacione Italiana. ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Lajmet e Fundit
30-06-2010, 11:50:02

Ligjet, debate PD-PS në seancën dëgjimore për tre kandidaturat e Topit

Lajmet e Fundit

Ligjet, debate PD-PS në seancën dëgjimore për tre kandidaturat e Topit      TIRANË- Komisioni i Ligjeve ka nisur me debate seancën e parë dëgjimore të tri kandidaturave të dekretuara nga Presidenti për anëtarët e Gjykatës së Lartë. Deputeti socialist Sajmir Tahiri ka debatuar me...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe