×
Hyrja
Profili

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

InfoZ
ne: 01-12-2012, 16:50:04

Skënderbeu, fitorja vlen 40 milionë lekë

Lajmet e Fundit

Skënderbeu,  fitorja vlen  40 milionë lekë      Skënderbeu do të luajë sot sfidën e fundit të fazës së parë, e cila “peshon” jo pak, por 40 milionë lekë. Kjo është shuma që kanë vendosur drejtuesit e klubit të Skënderbeut, në rast se lojtarët do të arrinin tri fitore radhazi në ...

InfoZ
ne: 01-12-2012, 16:50:04

Besëlidhja-Partizani, supersfida e javës

Lajmet e Fundit

Besëlidhja-Partizani,  supersfida e javës      Do të luhen sot ndeshjet e javës së 14-të të Kategorisë së Parë. Sfida më e fortë do të zhvillohet në Lezhë, ndërmjet Besëlidhjes vendëse dhe Partizanit. Lezhjanët po kalojnë një moment të keq dhe sot do të kërkojnë medoemos fitoren...

InfoZ
ne: 01-12-2012, 16:50:04

KAS qetëson Tiranën, nuk ka gjoba pa dosje të zbardhura

Lajmet e Fundit

KAS qetëson Tiranën,  nuk ka gjoba pa dosje të zbardhura      Një ngjarje tronditëse ka shokuar gjithë opinionin sportiv në Shqipëri. Komisioni i Arbitrazhit Sportiv në Lozanë qetëson Tiranën. Menjëherë pas kërkesës që bëri klubi mbi çështjet e borxheve, KAS ka kthyer përgjigje ...

InfoZ
ne: 01-12-2012, 16:50:04

Futbolli në zi, talenti i Kukësit humb jetën në fushë

Lajmet e Fundit

Futbolli në zi, talenti i  Kukësit humb jetën në fushë      Mbrojtësi 17 vjeç, Ilirjan Thaçi, humb jetën gjatë ndeshjes. Lojtari ra pa ndjenja në fushë. Mjekët: Infarkt kardiak. Një ngjarje tronditëse ka shokuar gjithë opinionin sportiv në Shqipëri.Një lojtar i ekipit U-17 të ...

InfoZ
ne: 01-12-2012, 16:50:04

Vizita e Klinton, Arvizu falenderon Policinë e Shtetit

Lajmet e Fundit

Vizita e Klinton, Arvizu falenderon Policinë e Shtetit      TIRANE- Ambasada Amerikane në Tiranë ka falënderuar Policinë e Shtetit për masat e marra gjatë vizitës së Sekretares së Shtetit, Hillari Klinton në Tiranë. Përmes një shkrese zyrtare drejtuar Drejtorit të Përgjithshëm t...

InfoZ
ne: 01-12-2012, 08:50:04

Mbi 33 mijë shqiptarë të Kosovës festuan në Shqipëri

Lajmet e Fundit

Mbi 33 mijë shqiptarë të Kosovës festuan në Shqipëri      PRISHTINE- Mijëra automjete të mbuluara me flamujt kombëtarë, e këngë patriotike, kanë kaluar kufirin për në Shqipëri të mërkurën. Nuk janë të paktë kosovarët të cilët ia mësynë Shqipërisë, në shënim të 100-vjetorit të Pa...

InfoZ
ne: 01-12-2012, 08:50:04

Dhunoi bashkëshorten shtatzënë, vetëvritet

Lajmet e Fundit

Dhunoi bashkëshorten shtatzënë, vetëvritet      Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e sotme në fshatin Rras të komunës Gjegjan në Pukë. Një 50- vjeçar ka vetëvrarë veten, pasi ishte konfliktuar me bashkëshorten e tij. Sipas të dhënave të para mësohet se viktimë ka mbetur ...

InfoZ
ne: 01-12-2012, 08:50:04

Berisha, të rinjve: Ju më risollët në pushtet

Lajmet e Fundit

Berisha, të rinjve: Ju më risollët në pushtet      TIRANE- Kryeministri Sali Berisha është takuar sot me të rinj të minibashkisë Nr.5 në Tiranë, pas anëtarësimit të 400 të rinjve të kësaj minibashkie në Partinë Demokratike. Kreu i qeverisë u shpreh se PD-ja 22 vite më parë PD u ...

InfoZ
ne: 01-12-2012, 08:50:04

Tragjedi, humb jetën në fushë futbollisti 17-vjeçar

Lajmet e Fundit

Tragjedi, humb jetën në fushë futbollisti 17-vjeçar      KUKES- Tragjedi në qytetin e Kukësit. Një futbollist i skuadrës së moshave U 17, Ilirjan Thaçi ka humbur jetën në fushën e lojës. Ngjarja tragjike ka ndodhur gjatë një ndeshje miqësore të U17 midis Kukësit dhe Prizrenit në...

InfoZ
ne: 01-12-2012, 08:50:04

Berisha: T’i japim Ramës leksionin e 1992. Rama: Berisha flet përçart

Lajmet e Fundit

Berisha: T’i japim Ramës leksionin e 1992. Rama: Berisha flet përçart      Kryeministri u kërkoi sot të rinjve shqiptarë që në vitin 2013 ti japin një leksion të madh kreut të opozitës, Edi Rama , atë leksion që i dha rinia shqiptarë etërve të tyre në vitin 1992. Gjatë një bashk...

InfoZ
ne: 01-12-2012, 00:50:04

Bleona prezantohet si aktore dhe disa foto “hot” të saj!

Lajmet e Fundit

Bleona prezantohet si aktore dhe disa foto “hot” të saj!      Bleona Qereti, tashmë paraqitet zyrtarisht edhe si aktore. Sajti  “IMDb.com”, që njihet si burimi më i njohur dhe me autoritar për kinemanë, televizion dhe të personazhet vip, sjell një minibiografi të Bleonës, ku ndë...

InfoZ
ne: 01-12-2012, 00:50:04

FSHF: Ndeshjet nesër do të nisin me 1 minutë heshtje

Lajmet e Fundit

FSHF: Ndeshjet nesër do të nisin me 1 minutë heshtje      Të gjitha ndeshjet që do të zhvillohen nesër në Shqipëri për çdo kategori do te nisin me një minutë heshtje. Vendim i është marrë nga Federata Shqiptare e Futbollit, pas tragjedisë së ndodhur në stadiumin “Zeqir Ymeri” të...

InfoZ
ne: 01-12-2012, 00:50:04

“Pranë njëri- tjetrit”

Lajmet e Fundit

“Pranë njëri- tjetrit”                  http://laj.me/58377       

InfoZ
ne: 01-12-2012, 00:50:04

“Palestina”, MPJ: Paqja është zgjidhja e vetme

Lajmet e Fundit

“Palestina”, MPJ: Paqja është zgjidhja e vetme      Ministria e Punëve të Jashtme shqiptare ka lëshuar njëdeklaratë ku sqaron qëndrimin e saj dje në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, ku u miratua me shumicë votash një rezolutë me anë të së cilës OKB i njeh Pale...

InfoZ
ne: 01-12-2012, 00:50:03

Foto sexy me uniformë policie, modelja kineze dënohet me 9 muaj burg

Lajmet e Fundit

Foto sexy me uniformë policie, modelja kineze dënohet me 9 muaj burg      Një model kineze është dënuar me 9 muaj burg për imitim të një oficeri policie. Dënimi për të erdhi pasi ajo postoi në internet foto sexy me uniformën e policisë. Ëang Xiomeng, 23, ishte paguar rreth 300 s...

InfoZ
ne: 30-11-2012, 16:50:03

Përgjimet në Prishtinë, Thaçi e quan Krasniqin “Jakupovski”

Lajmet e Fundit

Përgjimet në Prishtinë, Thaçi e quan Krasniqin “Jakupovski”      Telefonatat e zyrtarëve të lartë të Partisë Demokratike të Kosovës, drejtuar nga Hashim Thaçi, janë përgjuar dhe komentet e tyre mbi një eksponent të fuqishëm të kësaj partie, Jakup Krasniqi, janë publikuar në medi...

InfoZ
ne: 30-11-2012, 16:50:03

Marrëveshja, AAK hyn në qeveri me Thaçin

Lajmet e Fundit

Marrëveshja, AAK hyn në qeveri me Thaçin      Krerët e Partisë Demokratike të Kosovës dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës kanë arritur marrëveshje për partneritet qeverisës. Burime të Gazetës Express thonë se bisedat që kishin nisur javë më parë janë konkretizuar me ardhjen e ...

InfoZ
ne: 30-11-2012, 16:50:03

Palestina pret “certifikatë lindjeje” nga OKB me 130 vota

Lajmet e Fundit

Palestina pret “certifikatë  lindjeje” nga OKB me 130 vota      Palestina do të njihet si shtet nga Kombet e Bashkuara, pasi presidenti Mahmut Abas ka arritur të fitojë mbështetjen e më shumë se 130 vendeve të OKB-së për të rritur statusin e tij nga “Entitet” në “shtet vëzhgues”...

InfoZ
ne: 30-11-2012, 16:50:03

Përgjimet, Krasniqi: Thaçi, Grabovci e Lushtaku të më kërkojnë falje publike

Lajmet e Fundit

Përgjimet, Krasniqi: Thaçi, Grabovci e Lushtaku të më kërkojnë falje publike      PRISHTINE- Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka kërkuar sot nga Kryeministri Hashim Thaçi, nga Kryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku dhe nga shefi i grupit parlamentar, Adem ...

InfoZ
ne: 30-11-2012, 16:50:03

Haradinaj, deputetëve: Do punoj me të gjithë ju. Dua ta shoh Kosovën fituese

Lajmet e Fundit

Haradinaj, deputetëve: Do punoj me të gjithë ju. Dua ta shoh Kosovën fituese      PRISHTINE- Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar para deputetëve të Kuvendit të Republikës së Kosovës gjate seances solemne ne nder te tij se do të punoje shumë që Kosova të ecë...

InfoZ
ne: 30-11-2012, 08:50:04

AAK feston për lirimin e Ramush Haradinajt!

Lajmet e Fundit

AAK feston për lirimin e Ramush Haradinajt!                  http://laj.me/58333       

InfoZ
ne: 30-11-2012, 08:50:04

Lirimi i Haradinaj, Nishani: Një fitore e kombëtare

Lajmet e Fundit

Lirimi i Haradinaj, Nishani: Një fitore e kombëtare      TIRANE- Një fitore të rëndësishme të drejtësisë e ka cilësuar Presidenti i Republikës, Bujar Nishani vendimin e Gjykatës së Hagës për të çliruar nga të gjitha akuzat, Ramush Haradinajn, Lahi Brahimajn dhe Idriz Balajn. Në ...

InfoZ
ne: 30-11-2012, 08:50:04

Rama letër Nishanit: Ju fyet Vlorën dhe Tiranën Atdhedashuria e vetme për ju është partishmëria

Lajmet e Fundit

Rama letër Nishanit: Ju fyet Vlorën dhe Tiranën  Atdhedashuria e vetme për ju është partishmëria      Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama i ka nisur një letër Kreut të Shtetit, Bujar Nishani në të cilën rendit disa nga gabimet e tij, të bëra gjatë ceremonive të 100 vjetorit, ndë...

InfoZ
ne: 30-11-2012, 08:50:03

Berisha flet për Shqipërinë e 67 mijë km²

Lajmet e Fundit

Berisha flet për Shqipërinë e 67 mijë km²      Edhe pse deklarata e fundit e tij lidhur me “Shqipërinë e Madhe”, krijuan tension me fqinjët, kreu i qeverisë, Sali Berisha vazhdon të sjellë në vëmendje vendimet e gabuara të historisë për të ndarë trojet shqiptare. Gjatë një përur...

InfoZ
ne: 30-11-2012, 08:50:03

100 vjet, Berisha: Zbardhëm të vërtetat historike

Lajmet e Fundit

100 vjet, Berisha: Zbardhëm të vërtetat historike      Kryeministri Sali Berisha doli sot para gazetarëve për të bërë një rezyme të festimeve të 100 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë, të cilat i quajti të paimagjinueshme. Sipas tij ishin qytetarët shqiptarë nga të gjitha treva...


InfoZ
ne: 30-11-2012, 00:50:04

Shqiptarët “ndezin” sheshin Times Square!

Lajmet e Fundit

Shqiptarët “ndezin” sheshin Times Square!                  http://laj.me/58335       

InfoZ
ne: 30-11-2012, 00:50:04

Festa e 100 vjetorit, Adelina Tahiri me të brendshme dhe plis

Lajmet e Fundit

Festa e 100 vjetorit, Adelina Tahiri me të brendshme dhe plis      Këngëtarja, Adelina Tahiri ka ndezuar atmosferën në Dardanë ku ishte ftuar për të reformuar me rastin e 100 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë, por veshja e saj është komentuar si jo shumë e denjë për rastin. Si...

InfoZ
ne: 30-11-2012, 00:50:04

Hakerat grek sulmojnë sajtin e Presidencës

Lajmet e Fundit

Hakerat grek sulmojnë sajtin e Presidencës      Faqja zyrtare e Presidencës shqiptare ka rënë pre e një sulmi kibernetik mbrëmjen e sotme. Siç raportohet në një media greke, sulmi ka ardhur nga një grup hakerash grek në përgjigje të deklaratave të kryeministrit, Sali Berisha, pë...

InfoZ
ne: 30-11-2012, 00:50:04

Koleksioni i rrallë, diell dhe svastika në Berlinin e vitit 1937

Lajmet e Fundit

Koleksioni i rrallë, diell dhe svastika në Berlinin e vitit 1937      Ky koleksion i rrallë i fotografish me ngjyra të Berlinit në vitin 1937, i realizuar nga Thomas Neumann dhe i zbuluar së fundi nga arkivat norvegjeze, tregojnë jetën në kryeqytetin gjerman gjatë një dekade të ...

InfoZ
ne: 29-11-2012, 16:50:04

Vdekja e 15-vjeçares, që në lindje e sëmurë në zemër

Lajmet e Fundit

Vdekja e 15-vjeçares, që në lindje e sëmurë në zemër      Shqetësimi i lindur u shfaq teksa kërcente me bashkëmoshatarët. Mjekët: I plasi aorta. Vajza ishte ankuar se lodhej shpejt. Blerta Boçi, 15-vjeçarja që humbi jetën duke festuar me klasën, vuante që nga lindja nga aneurizm...

InfoZ
ne: 29-11-2012, 16:50:03

Tirana do dy kosovarë: Mazrekajn dhe Gavazajn

Lajmet e Fundit

Tirana do dy kosovarë:  Mazrekajn dhe Gavazajn      Tirana ka nisur të mendojë për merkaton. Ndoshta ende jo zyrtarisht, por gjithsesi ka filluar të piketojë disa elementë dhe sytë i ka hedhur nga kampionati kosovar. Turneu i fundit i zhvilluar në Vlorë, në kuadër të 100-vjetori...

InfoZ
ne: 29-11-2012, 16:50:03

Nga De Biazi te Lorik Cana, Kombëtarja uron Pavarësinë

Lajmet e Fundit

Nga De Biazi te Lorik Cana,  Kombëtarja uron Pavarësinë      Në ditën më të madhe të shqiptarëve, pikërisht në 100-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë, nuk mund të mungonin urimet e trajnerit dhe futbollistëve të përfaqësueses kuqezi, që shfrytëzuan si të mundnin komunikimin nëpë...

InfoZ
ne: 29-11-2012, 16:50:03

Në fushë me gjilpëra, Vajushi: Gol për festën

Lajmet e Fundit

Në fushë me gjilpëra,  Vajushi: Gol për festën      Sulmuesi shkodran, vendimtar në fitoren e Liteks Loveçit në Bullgari. “Stoiçkovi më futi me frikë. Goli për 100 vjet pavarësi” Tri gjilpëra për të qetësuar muskujt e shpinës dhe më pas një gol që i jep frymëmarrje Liteksit.“N...

InfoZ
ne: 29-11-2012, 16:50:03

Berisha, Martens: Të vërtetat historike, në vendin që meritojnë

Lajmet e Fundit

Berisha, Martens: Të vërtetat historike, në vendin që meritojnë      TIRANE- KryeministriSali Berisha ka vleresuar sot Presidentin e Partive Popullore Europiane, Wilfred Martens per pjesemarrjen ne festimet e 100 vjetorit të pavarësisë. Ne nje takim mes tyre ai e falenderoi Ma...

InfoZ
ne: 29-11-2012, 08:50:04

Rita Ora mbërrin në Tiranë, pas pak orësh ngjitet në skenë!

Lajmet e Fundit

Rita Ora mbërrin në Tiranë, pas pak orësh ngjitet në skenë!      Kanë mbetur edhe pak orë nga Koncerti i Madh Festiv në sheshin Nënë Tereza, ku do të intepretojë edhe këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora. Ylli i muzikës ka mbërritur prej disa orësh në Tiranë, ndërsa m...

InfoZ
ne: 29-11-2012, 08:50:04

Përurohet në parkun Rinia “Monumenti i Pavarësisë”

Lajmet e Fundit

Përurohet në parkun Rinia “Monumenti i Pavarësisë”      TIRANE- Në prani të kryeministrit, Sali Berisha dhe shumë personaliteteve të tjera, është zbuluar sot Monumenti i Pavarësisë, vendosur në parkun “Rinia” me pamje nga bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, në krah të Ministrisë së ...

InfoZ
ne: 29-11-2012, 00:50:03

Tany Dovalani fiton “Dancing With Stars USA” dhe uron shqiptarët për Pavarësinë!

Lajmet e Fundit

Tany Dovalani fiton “Dancing With Stars USA” dhe uron shqiptarët për Pavarësinë!                  http://laj.me/58290       

InfoZ
ne: 29-11-2012, 00:50:03

Alba Kingz dhe Leo i këndojnë 100 vjetorit në gjermanisht!

Lajmet e Fundit

Alba Kingz dhe Leo i këndojnë 100 vjetorit në gjermanisht!        Alba Kingz dhe Leo – 100 Jahre – 100 Vjet               http://laj.me/58289       

InfoZ
ne: 29-11-2012, 00:50:03

Mbahet në Tiranë koncerti “Rrugëtimi i Pavarësisë”

Lajmet e Fundit

Mbahet në Tiranë koncerti “Rrugëtimi i Pavarësisë”      TIRANE- Në ambientet e Pallatit të Kongreseve po zhvillohet në këtë momentekoncerti “Rrugëtimi i Pavarësisë.” Janë të pranishëm personalitete më të larta shtetërore  të Shqipërisë dhe Kosovës, si dhe të ftuar miq të Shqip...

InfoZ
ne: 29-11-2012, 00:50:03

PPE, Martens: S’ka dyshime që Shqipëria do të jetë në BE

Lajmet e Fundit

PPE, Martens: S’ka dyshime që Shqipëria do të jetë në BE      Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka organizuar një pritje për të gjithë liderët shqiptarë dhe të gjithë të ftuarit me rastin e 100 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë. Fjalën hapëse e mbajti, Presidenti i PPE, W...

InfoZ
ne: 29-11-2012, 00:50:03

Maqedoni, një tjetër video ku digjet flamuri shqiptar!

Lajmet e Fundit

Maqedoni, një tjetër video ku digjet flamuri shqiptar!      Një grup nga Maqedonia që e vetëquan veten “Djalli” kanë publikuar së fundi në Youtube një video ku digjen disa flamuj shqiptarë. Videoja mendohet se është regjistruar në Kërçovë.         

InfoZ
ne: 28-11-2012, 16:50:04

BE e FMN, pas 13 orësh debat shpëtojnë Greqinë deri në 2013

Lajmet e Fundit

BE e FMN, pas 13 orësh debat shpëtojnë Greqinë deri në 2013      BE dhe FMN arritën të martën një marrëveshje për të ulur borxhin grek, duke i hapur udhë lirimit të menjëhershëm të këstit të huas që mbahej peng nga kjo marrëveshje. Ministrat e Financës së BE-së dhe FMN ranë dako...

InfoZ
ne: 28-11-2012, 16:50:04

Fotot, cilët ishin 40 firmëtarët që vulosën Pavarësinë

Lajmet e Fundit

Fotot, cilët ishin 40 firmëtarët që  vulosën Pavarësinë      Në 100-vjetor zbulohen jetëshkrimet e protagonistëve. Plot 100 vjet që nga dita kur Ismail Qemali ngriti flamurin kuq e zi në Vlorë, duke e shpallur Shqipërinë të “mosvarme”.Pas një shekulli histori të shtetit shqipt...

InfoZ
ne: 28-11-2012, 16:50:04

Maxhoranca, homazhe në Varrezat e Dëshmorët

Lajmet e Fundit

Maxhoranca, homazhe në Varrezat e Dëshmorët      TIRANË- Mazhoranca ka kujtuar sot të rënët për Clirimin e vendit, duke përkujtuar sikundër ka bërë për vite me radhë në 28 Nëntor edhe festën e Clirimit të vendit. Kryeministri, Sali Berisha, shoqeruar nga bashkeshortja eshte perk...

InfoZ
ne: 28-11-2012, 16:50:04

Ansa: Berisha luan me kartën e ‘Shqipërisë së Madhe’

Lajmet e Fundit

Ansa: Berisha luan me kartën e ‘Shqipërisë së Madhe’      “Flamuri kuq e zi me shqiponjen dykrereshe valevitet ne cdo cep te Shqiperise qe feston sot 100 vjetorin e Pavaresise, ne nje klime politikisht te ndezur”. Keshtu e nis raportin e saj Ansa, teksa i referohet festimeve te ...

InfoZ
ne: 28-11-2012, 16:50:04

Refuzohet kërkesa, Limaj mbetet në paraburgim

Lajmet e Fundit

Refuzohet kërkesa, Limaj mbetet në paraburgim      PRISHTINE- Refuzohet ankesa e avokatëve mbrojtës ndaj vendimit për paraburgim të Fatmir Limajt dhe tre ish-bashkëluftëtarëve të tij. Kolegji i gjyqtarëve të Gjykatës së Qarkutvendosi sot që ta kthejë mbrapsht ankesën e avokatë...

InfoZ
ne: 28-11-2012, 08:50:04

Festonte me shokët e klasës, vdes 15- vjeçarja

Lajmet e Fundit

Festonte me shokët e klasës, vdes 15- vjeçarja      Një 15- vjeçare ka gjetur vdekjen gjatë një feste më shoqet dhe shokët e saj. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Urën Vajgurore, Berat ku siç raportohet 15- vjeçarja ishte në një festë bashkë me miqtë e saj të shkollës. Ajo ka pësua...

InfoZ
ne: 28-11-2012, 08:50:04

Zgjedhjet ’13, Wollfarth takon Vëzhguesit Vendorë

Lajmet e Fundit

Zgjedhjet ’13, Wollfarth takon Vëzhguesit Vendorë      Kreu i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri Eugen Wollfarth tha sot se pjesëmarrja aktive e shoqërisë civile në procesin zgjedhor  është thelbësore për rritjen e transparencës dhe llogaridhënies, po ashtu edhe për krijimin e bes...

InfoZ
ne: 28-11-2012, 08:50:04

Nishani merr mesazhe nga Papoulias, Napolitano dhe Quentin Bryce

Lajmet e Fundit

Nishani merr mesazhe nga Papoulias, Napolitano dhe Quentin Bryce      TIRANE- Presidenti Nishani ka marrë sot mesazhe edhe nga Presidenti papulias, ai italian, Napolitano dhe Guvernatore e  Përgjithshme e Australisë, Quentin Bryce. Presidenti i Greqisë, Karolos Papoulias shprehe...